BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 15 maja 2024, 09:16

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] dziwne buczenie z abs
PostNapisane: 10 lutego 2008, 14:51 
Offline
Forumowicz

Posty: 115
Lokalizacja: tarnobrzeg
jade na 2 bez gazu i prawie za kazdym razem wlacza sie cos - buczy, a kiedy dotkne hamulca samochod staje w miejscu. lub jesli powoli zwalniam... dojezdzam np do skrzyzowania przy predk. ok 15km/h slusze buuuu, pedal hamulca wyskakuje do pierwotnej pozycji i auto staje deba. przy skrecie w prawo i nieco szybszym ruszaniu czasami wlacza sie kontrolka abs. czy to wszystko przez czujnik w prawym przednim kole? chcialem zamienic z lewego, ale tam sa 2 piny, w prawym mam 3, wiec nie zamienialem. dodam ze kiedy abs sie wlacza na sliskiej nawierzchni sluchac tyrtyrtyr.... a tutaj bbuuuu... :zdziwko:
Przy okazji w e36 musze regulowac zawory, czy jest to bezobslugowe?


Ostatnio edytowano 11 lutego 2008, 09:07 przez jazeck, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 lutego 2008, 18:32 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2220
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57D30
Cytuj:
ade na 2 bez gazu i prawie za kazdym razem wlacza sie cos - buczy, a kiedy dotkne chamulca samochod staje w miejscu. lub jesli powoli zwalniam... dojezdzam np do skrzyzowania przy predk. ok 15km/h slusze buuuu, pedal chamulca wyskakuje do pierwotnej pozycji i auto staje deba


Jeśli chodzi o abs to mam to samo,przy małej prędkości blokują się nagle koła.Powiem tak - ja wymieniłem piasty na nowe - były skorodowane i przy przekręcaniu dawało się słyszeć jakieś pykanie w okolicy silnika.Niestety to nie pomogło.Przekręć kluczyk na zapłon wyłacz wszystko co szumi i otwórz maskę - jeśli usłyszysz takie "cyk" co jakiś czas to mamy ten sam problem.
Rozwiązanie:
Może być to właśnie wina czujnika lub któregoś z elementów układu ABS - powinieneś podjechać na komputer żeby sprawdzić który czujnik ewentualnie nawalił i czy to na pewno jego wina.

Co do zaworów - jaki masz silnik? Znaczy się masz 1.8 ale który rok?Masz tzw. m40 ( silniki do 93 roku ) ?

_________________
" Jeśli Twoje dziecko kręci gwintem to wiedz że coś się dzieje...."


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 lutego 2008, 19:38 
Offline
Forumowicz

Posty: 115
Lokalizacja: tarnobrzeg
zadnych odglosow nie mam. cykanie jeszcze sprawdze... co do sprawdzenia na komputerze - 50pln kazdorazowo (min. 2 musze byc - 1 kasowanie bledow, 2 ponowne sprawdzenie co wywala, a to i tak nie daje zadnej gwarancji ze diagnoza bedzie sluszna - dobra lambde juz tak wymienialem bo panu wyszlo ze jest padnieta) - tutaj w okolicy chyba nie mam zadnego speca. wiec wole wlac w bak jak dac komus zarobic za nic.
co do silnika to auto ma pierwsza rejstracja chyba kolo marca - kwietnia '93 - 318i... nie wiem gdzie mam to sprawdzic jaki mam ten silnik.

_________________
e36 - 318i - m40 - sedan '93 - lpg sekw.
8-11l/100 lpg & pb


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 lutego 2008, 09:06 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8665
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Moje BMW: 535i
Kod silnika: N55
jazeck, jeśli masz kopułke i 5 przewodów to masz M40, jeśli przewody wychodzą bezpośrednio z cewki zapłonowej i są 4, to masz M43. Jeden i drugi silnik ma hydraulicznie ustawiane zawory, czyli jest to bezobsługowe.

_________________
Darmowe rozkodowanie VIN (Polski opis):
napisz VIN na ==>> stones1@wp.pl
Problem z PW, proszę pisać na mail


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 lutego 2008, 21:04 
Offline
Forumowicz

Posty: 115
Lokalizacja: tarnobrzeg
ok. ..dzieki... pytam bo auto ma problemy, przy wyzszych obrotach zaczyna mylic.. .czyli traci moc i jadac v max to 180, a kiedys bylo 220... moze wina oleju mam polsyntetyk castrola i przejechane nieco ponad 222.222km. przez poltora miesiaca zrobilem ok. 15.000 czyli olej do wymiany juz. dolalem mu litre. nie wiem czy wlac ten sam, czy mineral. Nie wiem co zrobic zeby odzyskal ta predkosc :(

[ Dodano: 19 Luty 2008, 08:10 ]
przekrecam kluczyk.. .kontrolka abs swieci.. .chwilka i gasnie... pozniej przy odpalaniu znow zamryga - czy to normalne?

[ Dodano: 25 Luty 2008, 00:52 ]
znalazlem problem z tym okresowym cykaniem (chyba ten sam) jest to elektrozawor od nagrzewnicy... dzis wymienilem olej... zresetowalem kontrolke oleju... no i przy okazji uslyszalem cykanie co kilka sekund... poogladalem.. posluchalem no i znalazlem przyczyne... pozniej pokrecilem kilkoma pokretlami.. no i kiedy zaczalem krecic pokretlem temperatury w nawiewie... cykanie ustalo... w polozeniu mniejwiecej za 10 dwunasta cykanie czasami wystepuje... w innej nie ma... wiec raczej wg mnie nie ma sie czym przejmowac - tak ma dzialac.. .jedynie co to powinno ciszej...

a problem z ABS i stawaniem deba nadal nie rozwiazany :/.. moze ktos juz cos wie czemu tak sie dzieje? Pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 kwietnia 2008, 13:04 
Offline
Forumowicz

Posty: 115
Lokalizacja: tarnobrzeg
WKONCUUU.. ..buczenie przy malej predkosci - diagnoza - uszkodzony czujnik lewego tylnego kola... po wymianie - brak jakichkolwiek buczen z abs :]

_________________
e36 - 318i - m40 - sedan '93 - lpg sekw.
8-11l/100 lpg & pb


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL