BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 22:55

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: wady i zalety e 46 320d
PostNapisane: 20 lutego 2008, 17:58 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 45
Lokalizacja: z daleka
witam was koledzy. jestem tu nowy. użyłem szukajki ale nic nie znajduje.
mam takie pytanie. chce kupić autko jak w temacie. powiedzcie jakie są jego zalety i wady?? na co zwrócić uwage. jade po to autko za 2 dni do niemiec


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lutego 2008, 14:33 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 17
Lokalizacja: POZNAÑ
HEJ! JA POSIADAM TAKIE AUTO I JESTEM BARDZO ZADOWOLONY. BARDZO FAJNIE SIE PROWADZI. ZAWIESZENIE AKURAT NIE ZA SZTYWNE NIE ZA MIEKIE JAK W JAPONCACH. A SILNIK JAK NA BMW TO NAWET EKONOMICZNY MI SPALA SREDNIO 7L. ALE NIE JEST TO RAKIETA. POLECAM 3 LITROWEDO DIESLA TO JEST RAKIETA. ALE 2L TEZ DAJA RADE. PO ZA WYMIANA KLOCKÓW I FILTROW PRZEZ ROK NIC NIE TYKALEM. POZDRAWIAM ( TURBUNA NAJWAZNIEJSZA W TYM SILNIKU BO PADAJA)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lutego 2008, 14:37 
Offline
Forumowicz

Posty: 112
Lokalizacja: lubelskie
Moje BMW: E60
-wadą jest napewno przepływomierz, zwróć uwagę na moc silnika bardzo dużo sprzedawanych egzemplarzy 320d ma uszkodzone przepływki
-dzwignia zmiany biegów często na luzie ucieka w stronę piątki co denerwuję przy zmianie biegu z 2 na 3

_________________
zobacz mojego is-ka
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=34184


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lutego 2008, 16:18 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 45
Lokalizacja: z daleka
a na co jescze zwrócić uwagę bo bardzo mi sie podoba to autko i nie wiem co wybrać. czy e 46 320d czy audi a6

i ile kosztuje naprawienie turbiny w e 46 lub ile nowa??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lutego 2008, 18:05 
Offline
Specjalista

Posty: 2799
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
ja mam takie BMW i tez poza materialami ekpsloatycyjnymi nic nie robie przy nim...kultura pracy silnika nie jest najlepsza ale to 4 gary....ma Chipa na 160KM to troche pod noga jest ...co do przeplywek to najczesciej siadaja jak sa po BUM :hyhy:

_________________
ZOBACZ MOZE COS POTRZEBUJESZ > http://www.mbpartner.com.pl/

Chcesz siê odwdziêczyæ??? Kliknij POMÓG£...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lutego 2008, 19:34 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 45
Lokalizacja: z daleka
Qrcze czyli mogę go smiało kupić??? bardzo się boje zeby sie nic nie stało bo to moje 1 auto za swoje pieniążki i napewno bede miał go z 8 lat. koledzy a jak z tymi turbinami??/ drodi jest koszt naprawy lub cała nowa??? i jak z częściami do tego modelu??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lutego 2008, 00:51 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 17
Lokalizacja: POZNAÑ
CZEŚCI!!! ceny takie same jak audi ale duzym plusem w bmw jest to ze nie trzeba wymieniac rozrzadu poniewaz posiada łańcusze, a w audi 2 paski itd koszt 3000 nik ci taniej nie zrobi. poza tym jak sie nie znasz na turbinkach i mechanice polecam jakis warsztat przed zakupem w celu sprawdzenia. jesli wszyslko bedzie ok na przeglodzie to pozniej napewno bedziesz zadowolony. pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 lutego 2008, 20:27 
witam wszystkich fanow bmw...za kilka dni prawdopodobnie dolacze do waszego grona...jade zakupic bmw e46 320d 2000rok...szczerze to nic nie wiem na temat tego auta dlatego mam prosbe do wszystkich posiadajacych takie autko aby cos wiecej napisali na forum o tym modelu...interesuje mnie wszystko...z gory wszystkim dziekuje


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 lutego 2008, 20:48 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15717
Kup miernik lakieru, pomoze w ocenie, gdy nie zdarzysz kupic miernika, to zabierz zwykly magnesik od danonkow, jaki sie przywiesza na lodowke :]. Jesli auto bedzie mialo szpachel taki magnesik nie bedzie trzymal na karoserii. Zwroc uwage tez na spasowanie elementow. Tak jak koledzy wyzej pisali turbina, to najdelikatniejszy element.( regenerowana okolo 1500 zł, nowa dobrze ponad 3000 zł). I oczywiscie zostaw sobie pewna kwote na uzupelnienie auta po zakupie, zawsze cos jest do zrobienia.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: wady i zalety e 46 320d
PostNapisane: 11 września 2011, 11:26 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 47
Posty: 14
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: 320d
No i z turbinką to fakt ja kupiłem swoją przejechałem ok 9000 km i padła. Ni z gruszki ni z pietruszki w czasie jazdy, przy wyprzedzaniu dała czarny dymek i samochód stracił moc. Koszt naprawy myślę że ok 2000 zł, bo jestem w trakcie i czekam na wyrok jaką kwotę będę musiał uiścić. Wymieniłem też poduszki łożysko tylnego koła opony cóż i jeszcze na zimę trzeba dokupić oponki. Utrzymanie samochodu kosztuje. A zawieszenie cóż pewnie w sportowych autkach takie powinno być ale jest troszkę za twarde. Odczuwasz każdy dołek na drodze innej niż asfaltowa. A tak ogólnie ok. Po zakupie dołożyłem nawet nie małą sumkę a teraz jeszcze turbinka. dotychczasowy koszt eksploatacji nie biorąc pod uwagę paliwa ok 5000 zł a mam ją lekko ponad pół roku. No oczywiście trzeba tu odjąć obsługę skrzyni automatycznej- wymiana oleju ok 400 zł, chodniczki i inne pierdoły. Czy warto trudno powiedzieć. Jeśli chce się mieć BMW to tak. A np w Audi czy innych samochodach bez łańcuszka rozrządu na dzień dobry koszt wymiany rozrządu porównywalny z kosztem regeneracji turbiny. Kupisz nowy podobny koszt poniesiesz za przeglądy ale jak dobry się trafi to w warsztaciku nie będzie stał. Pozdrawiam.

_________________
Krzysztof


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: wady i zalety e 46 320d
PostNapisane: 11 września 2011, 12:23 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 842
Lokalizacja: WLKP
Moje BMW: E46
Kod silnika: M52TU
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=47410

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: wady i zalety e 46 320d
PostNapisane: 21 sierpnia 2013, 09:00 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 38
Posty: 7
Lokalizacja: Bytów
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
Zgodze sie z kolega wydadtki sa przy kazdym autku a Ja w moja e 46 tez juz troche zainwestowałem ale teraz wiem co mam ni o bez oporow smiagam na zlot do Torunia ktora odbywa sie 24 sierpnia 2013.Pozdrawiam wszystkich :cwaniak:

_________________
BMW


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL