BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 00:39

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zegary w Bmw
PostNapisane: 1 czerwca 2008, 11:23 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Lokalizacja: ÂŁapy
witam słuchajcie mam pytanie czy mozna zmienic podświetlanie zegarów w bmw bo e46 z 2000 rokui chcę włozycbiale zegary i podswietlanie na pomaranczowo jest troche meczace... prosze dajcie mi znac czy wogole sie da zmiemiec podswietlanie w zegarach... z góry dziekuje


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 czerwca 2008, 11:35 
:zdziwko: :zdziwko: :zdziwko:

da się, ale jak to zrobisz, będzie lincz...


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 czerwca 2008, 11:37 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 13996
Lokalizacja: Ostrów Maz.
Moje BMW: e31 850i
Kod silnika: M70B50
daruj sobie i białe tarcze i zmianę podświetlenia, to BMW a nie Calibra

_________________
http://firmaorchidea.pl
http://www.zajazdpodsosnami.pl
http://www.chodowiak.pl
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 czerwca 2008, 11:38 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 35
Posty: 782
Lokalizacja: Jaworzno (Śląsk)
Jeździłem i jeżdże wieloma samochodami i wydaje mi się, że fabryczne czarne zegary + pomarańczowe podświetlenie to idealne połączenie, więc nie wiem po co zmieniać. To nie jest Calibra, albo Kadett, żeby takie rzeczy robić...

EDIT

Kucharz - pisałem swojego posta nie wiedząc o Twoim, widać podobne mamy zdanie na ten temat :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 czerwca 2008, 20:10 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6181
Lokalizacja: Otwock
Moje BMW: e36 328i cabrio
Kod silnika: M52B28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=49287
Pomarańczowe podświetlanie jest bardzo fajne, po prostu bardzo fajne.

_________________

A może chciałabyś kupić
Ramki 3D z logo forum
albo
Smycze z logo forum?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 czerwca 2008, 20:26 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 131
Lokalizacja: Bielsko-BiaÂła
Da sie oczywscie ale musisz wymienic caly blat (od paliwa, predkosciomierz, obrotomierz, temp.) wszsytko jest w calosci i na calej powierzni jest polakierowane pomaranczowym czyms tam :P stad wlasnie kolor pomaranczowy podswietlenia. Zarowki sa zwykle daja takie zoltawe swiatlo. Wg mnie za duzo roboty bo musialbys taki blat znalesc albo sam zrobic. Wyglada to tak:
plastik
kolor pomaranczowy
czarna farba a na niej cyfry.

Szczerze mowiac ja bym to olal :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 czerwca 2008, 20:54 
Offline
Forumowicz

Wiek: 40
Posty: 434
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E36 323i Turing
Kod silnika: M52B23
Odradzam takie rozwiązanie, ale bynajmniej nie dlatego że BMW to nie Calibra czy Golf tylko z przyczyn technicznych i wizualnych. Mam białe tarcze i jakie bym kolory podświetlenia nie zakładał to są dużo mniej widoczne niż oryginalne podświetlenie i nie bardzo pasują do reszty wnętrza za bardzo się odcinają ja teraz powracam do fabrycznych tarcz.

Co do dziwnych wypowiedzi typu to nie Calibra czy Golf skąd wam takie pomysły do głowy przychodzą? Czy bawi was krzywdzenie posiadaczy tych aut? Bardzo często są to tacy sami maniacy i fanatycy utrzymujący swoje autka w idealnym stanie fabrycznym wy zobaczycie kilka zwieśniaczonych autek i już są dla was wszystkie takie same? Potem się dziwicie że inni przyszywają łatkę dresów w BMW wystarczy kilka postów przeczytać żeby ujrzeć obraz posiadacza BMW - nietolerancyjny, ulega innym stereotypom. Czym charakteryzuje się dres? Poza ubiorem oczywiście jest to nietolerancja wobec innych i świata. Czyżby były jakieś podobieństwa?
Jestem zarejestrowany na 6 forach motoryzacyjnych 2 forach BMW, forum Calibry, forum Porsche, forum SSS, forum FSO i mam dodatkowo własne forum. Walczę wszędzie ze stereotypami BMW, ale często sami właściciele BMW uniemożliwiają mi swoimi wypowiedziami na forach zmianę takiego stanu (chociaż nie chwaląc się na forum Calibry zostałem naprawdę miło przyjęty trochę dyskusji i znacząca większość zmienia tam zdanie na temat posiadaczy BMW czasem jednak dostanę jakiegoś posta z forum BMW od nich na PW za którą muszę się wstydzić :( myślicie że inni nie bywają na waszym forum i nie czytają tego co piszecie? To się grubo mylicie.). Niestety muszę stwierdzić że bywając na tylu forach coraz częściej mam wrażenie że najbardziej nietolerancyjni są posiadacze BMW. Najlepiej zdecydowanie wypada tu forum PORSCHE.

Uważam że formułowanie wypowiedzi BMW to nie Calibra żeby takie rzeczy robić jest mocno krzywdzące dla prawdziwych fanów tej marki jak również innych często wymienianych w takich wypowiedziach nie mówiąc już że krzywdzi pośrednio samego piszącego i innych posiadaczy BMW. Chcecie być tolerowani bądźcie sami tolerancyjni i nie ulegajcie stereotypom może nie jest to łatwe, ale mnie się udało dla mnie wszyscy są równi :) choć wiadomo że zdarzają się wyjątki, ale są one wszędzie i zawsze takie się znajdą tylko dlaczego na podstawie wyjątków formułujecie swoje opinie o innych?

Przepraszam że się tak rozpisałem mam nadzieję że da się to czytać :) i wiadomo o co mi chodzi.
P.S. zostałem zaproszony przez klub Calibry na zlot który odbędzie się we wrześniu to naprawdę fajne chłopaki wcale nie mniej niż wy więc czemu ich krzywdzicie?
POZDRAWIAM i życzę podobnych efektów w walce ze stereotypami na temat BMW jakie mi udaje się osiągnąć.
Tak pozatym to pochwalam profesjonalne podejście panów Pułkownik Zuber, Szelest i Czarny do zadanego przez autora postu pytania i wydaje mi się że o takie chodziło właśnie pytającemu ;)

_________________
BMW forever!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 czerwca 2008, 01:39 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2220
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57D30
Marko84s stereotypy tworzą ludzie niestety i tak jak w przypadku Caibry,Golfów czy BMW po części ponosimy konsekwencję działań innych ludzi.Jak ktoś wrzuca jakieś agro to wiele osób jedzie taką osobę za to ale też wiele osób na ulicy powie o Stare BMW/Stara Calibra/Stary Golf i małolat który robi z auta choinkę.Na to nic nie poradzisz.Mając na myśli w wpowiedziach takie auta autorzy odwołują się do właśnie takich choinek a nie prawdziwych miłośników marki.Ja potrafię obejrzeć się za ładnie zrobionym germańskim Golfem
i za Calibrą również.Ale jak widzę Cali z fioletowym skrzydłem z fioletowym stopem to mnie krew zalewa. ;)

_________________
" Jeśli Twoje dziecko kręci gwintem to wiedz że coś się dzieje...."


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 czerwca 2008, 08:33 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 131
Lokalizacja: Bielsko-BiaÂła
Ja wyznaje zasade jego auto jego sprawa. A na forum prawie zawsze jesli ktos chce zrobic z autem cos innowacyjnego spotyka sie z dosc gruba krytyka.

chopiec_22, jak chcesz to rob to twoje auto troche roboty bedzie. I musisz wstawic zwykle zarowki bo diodami nie osiagniesz takiego efektu.


Autorowi tego tematu chodzilo poza tym o strone techniczna zmiany podswietlenia a nie o walory estetyczne :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 czerwca 2008, 10:13 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 9443
Lokalizacja: PL
Marko84s napisał(a):
Uważam że formułowanie wypowiedzi BMW to nie Calibra żeby takie rzeczy robić jest mocno krzywdzące dla prawdziwych fanów tej marki jak również innych często wymienianych w takich wypowiedziach nie mówiąc już że krzywdzi pośrednio samego piszącego i innych posiadaczy BMW. Chcecie być tolerowani bądźcie sami tolerancyjni

Amen :ok:

_________________
BMW E46 Touring
viewtopic.php?f=6&t=150081&start=0


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 czerwca 2008, 11:11 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 13607
Lokalizacja: WWY
Moje BMW: E38
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 08&start=0
Trochę nie w temacie te wypowiedzi, jednak wydaje mi się że jest to dobry temat do dyskusji. Ja wcześniej jeździłem Astrą ( była super :) i o BMW nie myślalem ze względy chyba na te stereotypy. Jednak wystarczyło że raz prejechałem się kumpla 318tds i już mi się spodobało. Teraz po przejechaniu około 7 tyś moją ślicznotką uważam że to genialny samochód, co nie dyskwalifikuje innych marek!!! każdy lubi co ma, i czy to golf czy calibra, każdy fanatyk napewno jest zakochany w swoim samochodziku!! POZDRAWIAM WSZYSTKICH WŁAŚCICIELI INNYCH MAREK :D

_________________
"Ja to chętnie napiłbym się kawy, ale wszyscy myślą, że ja tylko tą wódę, no i stawiają, a ja nie mam śmiałości, żeby im odmówić"-Jan Himilsbach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 czerwca 2008, 18:24 
Offline
Uzależniony od forum :)

Posty: 4141
Moje BMW: E38 | E36 Coupe
Kod silnika: M73TUB54 | M52B28
Garaż: .
E38
https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=166487
E36
viewtopic.php?f=6&t=169815
Marko84s, masz rację :ok:
dla przykładu napisze co powiedziała ostatnio moja znajoma ze wsi:
"a chopaki sie tom kolibrom w pole wiechali i nie mogli wyjechać"

chopiec_22,
nie rób tego :dobani:

_________________


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 czerwca 2008, 22:22 
Offline
Forumowicz

Wiek: 40
Posty: 434
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E36 323i Turing
Kod silnika: M52B23
Męczy mnie czasem powtarzanie tych stereotypów na temat Calibry czy Golfów zwłaszcza że sami jesteśmy też ofiarami stereotypu na temat BMW uważam że musimy być zdecydowanie bardziej wyrozumiali bo każda marka ma swoje czarne owce, ale są też zawsze prawdziwi ''kolekcjonerzy'' którzy potrafią auto ładnie utrzymać i rozumieją o co w tym chodzi.

_________________
BMW forever!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 czerwca 2008, 09:47 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 7229
Lokalizacja:
Moje BMW: E36 & E46
Kod silnika: M42 & M52
jak was tu czytam to mnie głowa zaczyna boleć :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Temat postu jest Zegary BMW a tu mowa o stereotypach!!!!
Każde forum ma swój tzw. "slang" i niech tak pozostanie! Nie zmieniajmy tego bo ktoś napisał o niebieskim podświetlaniu w innym samochodzie!!!
Prosta sprawa... jak któryś z was miał by inne auto z innym podświetlaniem to by się przyzwyczaił i chwalił tylko ten kolor!!!!!!!!!!!!!!

Ja osobiście nie mam nic przeciw za zmianą koloru podświetlania zegarów czy to w BMW czy innym samochodzie... każdy ma swój gust i nie piszcie czegoś w stylu tylko pomarańcz!
Bo to śmieszne :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Widziałem wiele BMW z podświetlaniem niebieskim i wyglądały ZAJEBIŚCIE tylko że nie samych zegarów... lecz jak zmieniać podświetlanie to całą deskę rozdzielczą + przełączniki...
Wtedy nie jeden z was zmienił by zdane :hyhy: :hyhy: :hyhy:
Sam miałem kiedyś takie zapędy... zmienić podświetlanie deski+ przełączniki+ neonki...
ale stwierdziłem że to za dużo roboty a nie że efekt był by kiepski...
I tak zapodałem radyjko Alpinę z podświetlaniem bursztynowym... i jest elegancko...
przydały by się neonki ale niebieskie teraz nie bardzo pasują do wnętrza..

jak chcesz kolego kombinować to zmień sobie tarcze zegarów na białe i srebrne obramówki i to pewnie poprawi twoje "IMAGE" :rotfl: :rotfl:

PS:
podświetlanie na niebiesko było zrobione diodami zwykłymi... jak by się kto pytał...

_________________
Sprzedam fele 16" + roczne opony...
E36 ALPINWEISS... Sprawdź... :hyhy:
E46 COSMOSSCHWARZ... Sprawdź... :hyhy: :hyhy: Nowe foty strona 31!!!!!!!!!!!!!!!!!
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 czerwca 2008, 10:33 
Offline
Forumowicz

Wiek: 40
Posty: 434
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E36 323i Turing
Kod silnika: M52B23
Ja kupiłem BMW z niebieskim podświetleniem zegarów i białymi tarczami i nie pasuje to niestety stylistycznie w dodatku podświetlenie nie najlepiej sobie radzi. Rozbierałem trochę to autko i wiem że w E36 zmiana podświetlenia całości choć jest możliwa jest bardzo trudna i raczej trzeba używać diód SMD bo na zwykłych podświetlenie np pokręteł nawiewu czy przełącznika miałem niewidoczne. Można też użyć taśm SMD ale zarówno diody jak i taśmy SMD są drogie i trzeba by sporo kasy wydać z tym że efekt może być nawet lepszy od oryginału. Wydaje mi się że na przykład zmiana na czerwone mogla by bardzo interesująco wyglądać.

_________________
BMW forever!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 czerwca 2008, 11:31 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 7229
Lokalizacja:
Moje BMW: E36 & E46
Kod silnika: M42 & M52
Nie oszukujmy się może akurat Twoje podświetlanie było źle zrobione i nie ma co zaraz mówić że zawsze będzie taki "kicz"...
Prawda jest taka że trzeba umieć "bawić" się DIODAMI! Jest przy tym roboty ale jak ktoś zrobi to poprawnie to efekt jest niezły! Jest to na forum niemieckiego BMW gdzieś pięknie opisane z fotami... wszystkie przyciski, liczniki (również ten elektroniczny pokazujący przebieg + zegarek)... i foty również wieczorem... jak to wygląda w całości!
Zapodałbym linka ale nie mam czasu go szukać... w końcu jestem w pracy :rotfl: :rotfl:

_________________
Sprzedam fele 16" + roczne opony...
E36 ALPINWEISS... Sprawdź... :hyhy:
E46 COSMOSSCHWARZ... Sprawdź... :hyhy: :hyhy: Nowe foty strona 31!!!!!!!!!!!!!!!!!
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zegary w Bmw
PostNapisane: 15 listopada 2008, 20:30 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Lokalizacja: PoznaĂą
Ja mam pytanie czy jest taka możliwosc ze jezeli nie mam podswietlenia deski rozdzielczej poniewaz zniklo to czy moze to byc spowodowane tym ze przepalila sie jedna zarowka i ze sa polaczone szeregowo??????????????????


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 listopada 2008, 00:52 
Morfii napisał(a):
tylko pomarańcz!


od kultowego pomarańczu proszę się odpimpać :cisza:

Ja uważam za podświetlenie BMW z coś, co jest też ikoną... nawet w filmie Bumer, czuje się ten klimat, gdy się widzi zbliżenie na pomarańczowe wskazówki... to jest zdecydowanie większy kult i smaczek, jak te pomarańczowe kierunki.

Morfii napisał(a):
PS:
podświetlanie na niebiesko było zrobione diodami zwykłymi... jak by się kto pytał...


"diody i płomienie to- właśnie sobie cenie"

I pieprzyć tam stereotypy. Najlepiej podsumował to Tygrys:

Pułkownik Zuber napisał(a):
Pomarańczowe podświetlanie jest bardzo fajne, po prostu bardzo fajne.


:padam:

Cytuj:
Ja mam pytanie czy jest taka możliwosc ze jezeli nie mam podswietlenia deski rozdzielczej poniewaz zniklo to czy moze to byc spowodowane tym ze przepalila sie jedna zarowka i ze sa polaczone szeregowo??????????????????


Tak, gdy spaliłem ja 1. żarówkę, zauważyłem, że wszystkie nie świeciły, wymieniłem jedną i nagle wszystkie działały :) Jak je wymienić:

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=30964


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 listopada 2008, 12:46 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 39
Posty: 2464
Lokalizacja: Sokółka
Moje BMW: e36 coupe
Kod silnika: M50B30
Garaż: e36 325i alpinweiss http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=154980 e38 740i http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=145154 moje byłe e36 w Dakarze http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=114724 e39 http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=103364 moje byłe e36 GT http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=34223
też jestem za pomarańczem każdy inny kolor podświetlenia to po prostu tragedia i nic więcej. :wstyd: zostań przy standardzie i będzie ok :ok:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 listopada 2008, 13:02 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1805
Lokalizacja: Wawa
Moje BMW: M3 e46
Kod silnika: S54
Morfii napisał(a):
Jest to na forum niemieckiego BMW gdzieś pięknie opisane z fotami... wszystkie przyciski, liczniki (również ten elektroniczny pokazujący przebieg + zegarek)... i foty również wieczorem... jak to wygląda w całości!
Zapodałbym linka ale nie mam czasu go szukać... w końcu jestem w pracy :rotfl: :rotfl:


A mógłbyś go znaleźć w wolnym czasie? Mi się strasznie podoba coś takiego:
Obrazek

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL