BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 19:26

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] wymiana rozrusznika
PostNapisane: 19 grudnia 2008, 08:37 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 31
Lokalizacja: Sucha Beskidzka
Mam pytanie...czy można sprawdzić numery rozrusznika w jakiś sposób, bez jego uprzedniego wymontowania...albo bendiksa...? I co lepiej wymienić, sam bendiks czy może cały rozrusznik (bo rozumiem, że bendiks jest częścią rozrusznika i kupując rozrusznik będzie on z bendiksem)...Dziekuję z góry za sugestie:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 grudnia 2008, 08:49 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 97
Lokalizacja: W-wa
Moje BMW: e61 LCI
Kod silnika: M57N2
Co do wymiany to ja wymieniłem bendiks a nie całość.
Odnośnie całego to kupisz używkę to może też długo nie pochodzić a kupno nowego to chyba bezsensu chyba że nie masz co z pieniędzmi robić:)
w 4 cylindrowym łatwiej się do niego dobrać bo u mnie w 6 cylindrach to przerąbane:)
podjedź do warsztatu który się w tym specjalizuje wymontują naprawia i problem z głowy:)
Daj innym zarobić to inni dadzą Tobie:)

_________________
Czym Chata Bogata, Tym Goście Wymiotują...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 grudnia 2008, 14:35 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1868
Lokalizacja: Otwock
Moje BMW: Wierne
Kod silnika: M52B28
ja zrobiłem remont całego rozrusznika za 120zł. tylko że sam go wymontowałem i zamontowałem a co do numeru rozrusznika to oryginalny numer:
http://bmwfans.info/original/E36/Lim/31 ... l-12_0254/

_________________
[you] zobacz moje E36 coupe na syndykacie lub na 3er lub na sporcie
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 grudnia 2008, 15:45 
Offline
Forumowicz

Posty: 174
Lokalizacja: sieradz
ja wymienialem niedawno bendiks i szczotki w swoim i zaplacilem 150 zl.z ieski tez nie jest latwo wyjac rozrusznika.elektromechanik niby wzial 60 zeta za robocizne, a za bendiks i szczotki zaplacilem 9 dych wydaje mi sie ze drogo za czesci ale to on mi je latwil.z tego co sie orientuje to bendiks ok 60 zl szczotki ok 15 zl.auto zaprowadzilem w poniedzialek wieczorem a we wtorek juz mialem do odebrania ale musialem sie wczesniej umowic :]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 lutego 2009, 20:16 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 75
Lokalizacja: warszawa
czesiio, kolego mozesz napisac jak wyciagnac ten rozrusznik co musze odkrecic bo widze ze latwy dostep tam nie jest jakies specjalne klucze trzeba??? mysle ze chyba masz ten sam model co ja 1,8 318


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 lutego 2009, 20:40 
Offline
Forumowicz

Posty: 417
Lokalizacja: Bogatynia
Wymiana nie jest taka prosta,bo trzeba zdjąć cały kolektor,wypiąć kilka czujników co nie jest łatwe, i nieżle sie trzeba nagimnastykować.Mi to zajeło 2 dni.ale jak nie masz ocieplanego garażu to lepiej poczekaj aż się ociepli,bo plastiki nie lubią niskich temperatur i lubią pękać


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 lutego 2009, 20:50 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 75
Lokalizacja: warszawa
tuszak13 napisał(a):
Wymiana nie jest taka prosta,bo trzeba zdjąć cały kolektor,wypiąć kilka czujników co nie jest łatwe, i nieżle sie trzeba nagimnastykować.Mi to zajeło 2 dni.ale jak nie masz ocieplanego garażu to lepiej poczekaj aż się ociepli,bo plastiki nie lubią niskich temperatur i lubią pękać
czyli jednak trzeba wywalic kolektor jednak zaryzykuje a garz mam cieply wiec dobrze jest :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 lutego 2009, 21:03 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 13607
Lokalizacja: WWY
Moje BMW: E38
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 08&start=0
u mnie bez wywalania kolektora sie obyło. jedyne co mi mechanik dodatkowo odkręćił to mocowanie skrzyni biegów pod dźwignią, poszła 3cm w dół dzięki temu klucz łatwiej wszedł, a pozatym bagnet oleju wyjął..tyle. od góry praktycznie nic nie robił, poza wykręceniem badnetu, cała operacja z pod samochodu przeprowadzona !

_________________
"Ja to chętnie napiłbym się kawy, ale wszyscy myślą, że ja tylko tą wódę, no i stawiają, a ja nie mam śmiałości, żeby im odmówić"-Jan Himilsbach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 lutego 2009, 21:07 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 75
Lokalizacja: warszawa
ok jak juz nabede rozrusznik lub sam bend to jakos to pomecze :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] wymiana rozrusznika
PostNapisane: 1 lipca 2010, 15:39 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 734
Lokalizacja: Lubelskie
Moje BMW: E36
Kod silnika: M40B16
Garaż: Czerwony blaszak...
Słyszałem kilka opinii że można to zrobić od dołu ale po otwarciu stwierdziłem że mówili to ludzie nie zaglądając pod maskę. Wymontowałem go z góry. Trwało to jakieś 2h. Kupa gimnastki, przekleństw i pozdzieranej skóry z kostek, ale się udało. Nie ściągałem kolektora. Wystarczyła tylko mała grzechotka i po jednym ząbku poszło :P Zrobiłem w nim wszystko co się dało aby nie musieć wyciągać go znowu i to radzę innym ;)

_________________
Obrazek

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL