BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 00:57

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] problem z ogrzewaniem w compact
PostNapisane: 6 stycznia 2009, 19:03 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 36
Lokalizacja: TrouĂą
Witam.Mam problem z ogrzewaniem w moim bmw E36 compact 1.6 benzyna + lpg z roku 1994 . Problemem jest to, że na postoju przy nagrzanym silniku nawet po dluższej jezdzie ogrzewanie nie grzeje. Dmucha ale z nawiewu leci zimne powietrze, po przegazowaniu znowu leci cieple ale bez szału. Czyli w skrocie: jak jade jest ciepło jak sie zatrzymam jest zimno :/ To samo na lpg i na benzynie. Dlaczego tak sie dzieje?

Pozdrawiam


Ostatnio edytowano 7 stycznia 2009, 09:18 przez kropek, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 stycznia 2009, 19:12 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 24
Lokalizacja: oÂżarĂłw
może masz za mało płynu w chłodnicy


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 stycznia 2009, 19:17 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 36
Lokalizacja: TrouĂą
Nie, stan płynu jest ok.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 stycznia 2009, 19:20 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 20
Lokalizacja: MaÂłopolska
nie dmucha ciepło wszędzie? tzn na szybę i na nogi też ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 stycznia 2009, 19:42 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 36
Lokalizacja: TrouĂą
jak jade to dmucha obojetnie gdzie nie ustawie ale jak stoje np na światłach to dmucha zimnym :/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 stycznia 2009, 19:49 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Lokalizacja: KrakĂłw
Witam
Jakis czast temu mialem podobny problem, i tak jak przeczytalem na forum przyczyn tego moglo byc wiele.
U mnie pomogla wymiana plynu chlodnicy i odpowietrzenie ukaldu, teraz grzeje az milo.
Pozdrawiam


PS. Zapomnailem napisac ze objawy mialem podobne jak Ty, tzn jak jechalem na wyzszych obrotach ladnie grzalo, natomiast na postoju zawsze lecialo zimne powietrze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 stycznia 2009, 20:18 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 36
Lokalizacja: TrouĂą
Byłem dziś u mechanika i wymiana i odpowietrzenie pomogło:) Teraz bedę jeździł w ciepłym :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 stycznia 2009, 14:06 
Offline
Forumowicz

Posty: 103
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Moje BMW: E36 316i / 318i
Kod silnika: M43B16 / M43B18
U mnie znów wysiadła nagrzewnica i po wymianie nagrzewnicy i płynu wszystko ok., nagrzewnica „rozsypała się” wymieniłem i rewelacyjnie wszystko działa


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 lutego 2009, 20:08 
Witam
mam problem z ogrzewaniem w bmw e36 aczkolwiek nie wydaje sie to byc przyczyna zadna z powyzszych, mam lekki przeciek wewnatrz samochodu a mianowicie:
od nagrzewnicy odchodzą 2 plastikowe rurki wewnatrz samochodu i wchodza do komory silnika przez przegrode, zeby wyjac nagrzewnice trzeba je wykrecic, czy na laczeniu nagrzewnicy z rurkami sa uszczelki czy moze sa laczone na klej ? bo one ciekna.
mozna je tak poprostu rozmątowac ?

i czy może wie ktoś gdzie jest zawór od nagrzewnicy ?

proszę o pomoc


Góra
  
 
 Tytuł: Re:
PostNapisane: 25 listopada 2009, 21:18 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 767
Moje BMW: e46 330dTA
Kod silnika: M57
MarcinStunt napisał(a):
Witam
mam problem z ogrzewaniem w bmw e36 aczkolwiek nie wydaje sie to byc przyczyna zadna z powyzszych, mam lekki przeciek wewnatrz samochodu a mianowicie:
od nagrzewnicy odchodzą 2 plastikowe rurki wewnatrz samochodu i wchodza do komory silnika przez przegrode, zeby wyjac nagrzewnice trzeba je wykrecic, czy na laczeniu nagrzewnicy z rurkami sa uszczelki czy moze sa laczone na klej ? bo one ciekna.
mozna je tak poprostu rozmątowac ?

i czy może wie ktoś gdzie jest zawór od nagrzewnicy ?

proszę o pomoc

Chciałbym odświeżyć to pytanie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] problem z ogrzewaniem w compact
PostNapisane: 23 stycznia 2010, 13:04 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: BMW 318ti comapct
A ja mam calkiem odwrotnie na postoju mi grzeje a jak jade to spada mi temperatura


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] problem z ogrzewaniem w compact
PostNapisane: 23 stycznia 2010, 16:07 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 41
Posty: 73
Lokalizacja: Rybnik
Moje BMW: 320d
Kod silnika: M47D01
Do Szosti
Tez miałem wyciek płynu ta tych rurkach. Wymieniłem uszczelki i teraz nic nie cieknie.
Połączenie to nie jest klejone, są tam tylko dwie uszczelki i skręcone jest to bodajże śrubką na klucz 8.
Do wymiany uszczelek nie demontowałem nagrzewnicy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] problem z ogrzewaniem w compact
PostNapisane: 24 stycznia 2010, 08:13 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: e36 compact
witam mam pewien problem z gory przepraszam za bledy ale jestem tu nowy :) co moze byc przyczyna braku ogrzewania w samochodzie mam bmw e36 compact caly cas wieje zimne powietrze nawet jak sie samochod nagrzeje a teraz zima to pasuje miec ogrzewanie dodam ze uklad jest odpowietrzony bo przed zima wyminialem plyn chlodniczy i z pocztku grzalo a teraz lipa prosze o pomoc dzieki :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] problem z ogrzewaniem w compact
PostNapisane: 25 stycznia 2010, 12:19 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Lokalizacja: WodzisÂław
mam ten sam problem co kolega wyżej. Pare miesiecy temu mialem samochod u mechanika z powodu peknietej glowicy, wszystko pięknie ładnie zrobione, nadchodzi zima i brak ogrzewania. Zaznaczam że podczas odpalania samochodu, slysze jak w przewodach ukladu chlodniczego woda bulkocze, czy to problem zlego odpowietrzenia i malej ilosci płynu, czy szukać problemu przy nagrzewnicy ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] problem z ogrzewaniem w compact
PostNapisane: 25 stycznia 2010, 12:33 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 294
Lokalizacja: WOT,wiązowna
Moje BMW: e90 325d
Kod silnika: m57
Garaż: bylo e39 m52b25
jest
colt cz34
e90 325d 253KM 600Nm
bania175,
bania175 napisał(a):
Zaznaczam że podczas odpalania samochodu, slysze jak w przewodach ukladu chlodniczego woda bulkocze, czy to problem zlego odpowietrzenia i malej ilosci płynu, czy szukać problemu przy nagrzewnicy ?

tak za malo plynu i trzeba odpowietrzyc uklad
oczko139 napisał(a):
caly cas wieje zimne powietrze nawet jak sie samochod nagrzeje a teraz zima to pasuje miec ogrzewanie dodam ze uklad jest odpowietrzony bo przed zima wyminialem plyn chlodniczy i z pocztku grzalo a teraz lipa prosze o pomoc dzieki :ok:
oczko139,
moze nagrzewwnica padla ,zapchana jest i dlatego
michali83,
michali83 napisał(a):
A ja mam calkiem odwrotnie na postoju mi grzeje a jak jade to spada mi temperatura

padl termostat ,trzeba wymienic .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] problem z ogrzewaniem w compact
PostNapisane: 26 maja 2010, 10:55 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Lokalizacja: Zielona Góra
Moje BMW: E36
Kod silnika: m43B16
Witam.
Ja w swojej e36 316 mam taki problem że na szybę przednią cały czas mi zasuwa ciepłe powietrze, natomiast na przód działa zimne? dmuchawa działa, nie działa pokretło ciepło zimno, natomiast kierunkowe tylko nawiewy na twarz zimne( bo leci bezpośrednio na twarz), a na szybe przednia tylko gorąc.
Ratujcie idzie lato!!!!!!! co ja mam zrobić kupić itd


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] problem z ogrzewaniem w compact
PostNapisane: 21 czerwca 2010, 07:45 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Lokalizacja: Zielona Góra
Moje BMW: E36
Kod silnika: m43B16
już nalazłem, elektro zawór odpowiada za ogrzewanie. 3 mechaników powiada że tak jest że ciepłe powietrze leci na szybe. Gów...prawda, teraz w każdym położeniu moge mieć zimne powietrze. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] problem z ogrzewaniem w compact
PostNapisane: 21 sierpnia 2010, 09:40 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 41
Posty: 14
Lokalizacja: ALEKSANDRÓW KUJAWSKI
Moje BMW: E-36
Kod silnika: 18
witam a w moim e 36 jest tak jeśli chce żeby leciało zimno to trochę bendzie leciało tego zimnego i bardzo słabo dmucha ale za jakiś czas leci gorące że wyrobić nie idzie !!! co to morze być pomocy :padam: pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] problem z ogrzewaniem w compact
PostNapisane: 2 lutego 2015, 15:52 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Moje BMW: e36 compact
Kod silnika: M43B16
Witam,
Jako że jestem nowy to najpierw się przedstawię, Łukasz miło mi :),a teraz do rzeczy
posiadam Compacta e36 1,6 B+G, problem polega na tym że auto nie grzało od kiedy je kupiłem, leciało tylko zimne powietrze niezależnie od długości przebytej trasy. Potem wysiadła mi pompa wody, rozwaliła się, wymieniłem zalałem nowym płynem układ odpowietrzałem według obszernej instrukcji z forum przez ponad godzinę ( nawiew na przednią szybę, pokrętło na ciepło, wiatrak na maxa, auto nagrzać do 90 stopni, odkręcić korek wlewu, potem ucisnąć węża dolnego i odkręcić korek odpowietrznika,potem go zakręcić i puścić węża) zero rezultatu. Termostat moim zdaniem działa temperatura idzie na środek i tam się utrzymuje podczas jazdy, zatem to wykluczam. Myślałem że problem lezy po stronie samego pokrętła- żę nie przełącza- więc rozkręciłem i wyjąłem schowek i oczywiście gdy przełączam pokrętłem linka się chowa bądz wysuwa się- czyli działa jak powinna. Dodam że dwa weżę które ida do chłodnicy i od chłodnicy po czasie się nagrzewają. NIe wiem co jeszcze może być przyczyną, pomóżcie proszę.
pozdrawiam
Łukasz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] problem z ogrzewaniem w compact
PostNapisane: 2 lutego 2015, 16:43 
Offline
Compact z wyboru
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 3741
Lokalizacja: Rzeszów
Moje BMW: e36 316i
Kod silnika: M43B16
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t ... lit=malina
a węże do nagrzewnicy są ciepłe??
obstawiam zawór wody (tej która idzie do nagrzewnicy), albo sama nagrzewnica zatkana
łatwo to zdiagnozować, bo jeden wąż do nagrzewnicy będzie gorący, a powrotny będzie zimny, wtedy miernik elektryczny w dłoń żeby zobaczyć czy zawór wody działa

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL