BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 15:05

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Jak samodzielnie zamontowac podnosnik szyby?
PostNapisane: 4 lutego 2009, 19:21 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 375
Lokalizacja: Szczecin
Garaż: 320ci -> 318is -> 328ci -> 528iA -> 530i -> 323i -> 323ci -> 525iA -> 540iA -> 523i -> 320Ci -> 523i -> 320Ci -> 520iA -> 323i -> 523i -> ?
Witam. Ostatnio przestala mi dzialac el. szyba od strony kierowcy (E36 coupe). Po nacisnieciu przycisku slyszalem tylko "cyk" w drzwiach, ale szyba stala w miejscu a nawet nie opuszczala sie po otwarciu drzwi. Kupilem caly mechanizm podnosnika wraz z silniczkiem (mam nadzieje, ze diagnoza sluszna :D) ale za montaz w warsztacie chca 80 zl, wiec moze uda mi sie zamontowac go samodzielnie? Wiecie jak to zrobic?


Ostatnio edytowano 4 lutego 2009, 22:24 przez werner18, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lutego 2009, 19:38 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 684
Lokalizacja: Jarocin
Moje BMW: 318 & 330
Kod silnika: m40 & m54
sciagsz boczek: zdejmujesz ramke klamki która jest wsówana, trzeba ja wysunac w kierunku przodu auta, poten dwie sruby TORX pod rączką, odpinasz boczek, uwaga na spinki które lubią sie lamać w tej temperaturze

pod boczkiem masz wygłuszenie które delikatnie odklejasz

poten widzisz mechanizm, na 99proc jest on przynitowany, trzeba odwiercić nity wiertarką

mozesz kombinować wymienić sam silniczek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lutego 2009, 20:36 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 194
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36 318is
Kod silnika: M42B18
werner18 mam ten sam problem ale nie wydaje mi sie ze dobrze zrobiles kupujac caly mechanizm. Doszedlem do tego ze to wina stykow. Jak zdejmiesz wygluszenie to na mechanizmie masz 6-7 torxow na dekielku plastikowym. Jak je odkrecisz i zdejmiesz to masz dwa metalowe styki ktore wchodza na bolce wystajace z silniczka. To wlasnie ta czesc "cyka" gdy naciskasz przelacznik (poczatkowo myslalem ze to rusza silniczek i sie zacina). Masz do niej podloczone 2 wtyczki. 1 z trzema bolcami od uchylania szyby podczas otwierania drzwi i 2 z plastikowym zabezpieczeniem. Sproboj dogiac styki do siebie tak aby byly ciasniejsze wsun dekielek na miejsce i zobacz czy dziala szyba (jesli bedziesz sprawdzal z otwartymi drzwiami radze nie podpinac 1 wtyczki z 3 bolcami bo wtedy nie koniecznie lapie). U mnie prawdopodobnie styki poluzowaly sie na plytce wiec chyba musze dolutowac. Jesli rzeczywiscie masz ten sam problem co ja to moze uda ci sie zwrocic mechanizm:P

Oczywiscie wymiana calego mechanizmu tez pomoze ;p

Pozdrawiam Marcin

    _________________
    |------------------------------------------------------------------------------|
    Moje 3er ==> viewtopic.php?f=6&t=72749&p=788209#p788209
    |------------------------------------------------------------------------------|

    <Croniss>


    Góra
     Zobacz profil Wyślij e-mail  
     
     Tytuł:
    PostNapisane: 4 lutego 2009, 21:30 
    Offline
    Forumowicz
    Avatar użytkownika

    Posty: 375
    Lokalizacja: Szczecin
    Garaż: 320ci -> 318is -> 328ci -> 528iA -> 530i -> 323i -> 323ci -> 525iA -> 540iA -> 523i -> 320Ci -> 523i -> 320Ci -> 520iA -> 323i -> 523i -> ?
    Ok wielkie dzieki. Dziwne jest jednak to, ze czasami szyba dziala :D tzn otworze drzwi i osunie sie w dol, pozniej po zamknieciu domknie i bedzie dzialac zalozmy ze 3 otwarcia pod rzad i nagle kaputt. Czasami otworze i juz nie zamkne itp :D
    W prawych drzwiach za to wszystko dziala, ale drzwi bardzo brzydko sie otwieraja i zamykaja przez szybe... ona zamiast opuscic sie w dol to sie po prostu zsuwa i dzwiek przy otwieraniu jak i przy zamykaniu jest tragiczny i tez nie wiem co z tym zrobic :/


    Góra
     Zobacz profil Wyślij e-mail  
     
     Tytuł:
    PostNapisane: 4 lutego 2009, 21:39 
    Offline
    Forumowicz
    Avatar użytkownika

    Posty: 194
    Lokalizacja: Łódź
    Moje BMW: E36 318is
    Kod silnika: M42B18
    U mnie z osuwaniem jest tak samo tyle ze u mnie zeby sie cala otwozyla to zalapuje raz na 100lat;p Spowodowane jest to u nas tym ze styki sa luzne i od drgan nie zwieraja np jak odpalisz albo jak trzasniesz drzwiami;p Prawa u mnie tez 100% ok;p

    Apropo il ekosztowal Cie caly mechanizm?

    Pozdrawiam

    _________________
    |------------------------------------------------------------------------------|
    Moje 3er ==> viewtopic.php?f=6&t=72749&p=788209#p788209
    |------------------------------------------------------------------------------|

    <Croniss>


    Góra
     Zobacz profil Wyślij e-mail  
     
     Tytuł:
    PostNapisane: 4 lutego 2009, 21:55 
    Offline
    Forumowicz
    Avatar użytkownika

    Posty: 375
    Lokalizacja: Szczecin
    Garaż: 320ci -> 318is -> 328ci -> 528iA -> 530i -> 323i -> 323ci -> 525iA -> 540iA -> 523i -> 320Ci -> 523i -> 320Ci -> 520iA -> 323i -> 523i -> ?
    Udalo mi sie wylicytowac na Allegro, za skandalicznie niska cene - 35zl :D Akumulator pokazal, ze wszystko jest sprawne. Normalnie kosztuje 100-150 (uzywane) a czasami nawet do 250 zawyzaja cene.

    Pozdro


    Góra
     Zobacz profil Wyślij e-mail  
     
     Tytuł:
    PostNapisane: 15 lutego 2009, 17:17 
    Offline
    Forumowicz

    Wiek: 40
    Posty: 155
    Lokalizacja: malbork
    Moje BMW: e34
    Kod silnika: m20b20
    mam takie pytanko czy ele szyby z e36 4d podejda jakos do e30 4d chodzi mi o przód

    _________________
    http://www.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_/pokaz_obrazek/1bd ... e488f.html


    Góra
     Zobacz profil Wyślij e-mail  
     
    Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
    Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 


    Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


    Kto przegląda forum

    Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


    Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
    Nie możesz odpowiadać w tematach
    Nie możesz edytować swoich postów
    Nie możesz usuwać swoich postów
    Nie możesz dodawać załączników

    Skocz do:  
    Powered by phpBB © phpBB Group
    Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL