BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 30 kwietnia 2024, 08:23

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: melex?
PostNapisane: 4 lutego 2009, 20:22 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 89
Lokalizacja: 100lyca
przyzwyczailiśmy się do tego, że elektryczne samochody:
a) mają mały zasięg,
b) wymagają długiego ładowania,
c) są ciężkie = mają niespecjalne osiągi,
d) mają niewiele wspólnego ze sportem.
dlatego, często, z pogardą mówi się o nich - melexy...

a co powiecie o Ultimate Aero EV?

zasięg: 250 - 320 km na jednym ładowaniu,
czas ładowania: 10 min.
waga: ??? - ale osiągi sugerują, że jest znośna...
sport? moc 1000 KM, moment 1085 Nm dostępnych od 0 rpm, 0-100 km/h w 2,5 s., V-max: 335 km/h....
robi wrażenie - prawda? :hyhy:

swoją drogą - ciekawe ile amperów ciągnie ładowarka, skoro samochodowi z TAKIM silnikiem, z TAKIM zasięgiem, 10-minutowe ładowanie starcza na TAK długo??? trza mieć porządne bezpieczniki w chałupie ;-)

_________________
miarÂą Âżycia nie jest liczba wykonanych oddechĂłw. miarÂą Âżycia sÂą chwile, kiedy oddech wstrzymujemy
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lutego 2009, 20:27 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 7390
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E91 LCI
Kod silnika: N53B30A
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=157967
A tam. Sportowe auto a brzmi pewnie jak odkurzacz :P

_________________
Obrazek

Typer EURO 2016 - I miejsce


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lutego 2009, 20:27 
nick napisał(a):
moment 1085 Nm dostępnych od 0 rpm,


Silniki elektryczne są bardzo fajne. Generują moment od zerowych obrotów, przy czym mają baaardzo miłe i przyjemne charakterystyki :padam: :padam: :padam:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lutego 2009, 20:30 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 400
Lokalizacja: WĂŞgrĂłw
i obroty jakie uzyskują sa mega ;)

_________________
e39 520ia
nie dziekuj - kliknij pomogl...
Przytkaj dyfer pal poluma małolat


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lutego 2009, 20:32 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 39
Posty: 3382
Lokalizacja: Gliwice
Moje BMW: *
Kod silnika: *
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=147922
takie auta mają wiele zalet, ale prąd w sieci tez trzeba wyprodukować.... a elektrownia jest raczej mniej ekologiczna od silnika spalinowego ;p

poza tym zużyte baterie trzeba utylizować, a nie są one przyjazne dla środowiska.

Kiedy będzie można ładować te auta rzadziej i czerpać prąd z bardziej przyjaznych źródeł - wtedy takie rozwiązania mają sens.

Nawet elektryczne mini, które ma w przeliczeniu 200KM jest już fajnym wozidełkiem miejskim :)

_________________
"moje ex": E92 | E36 | E30


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lutego 2009, 20:33 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 34
Posty: 1192
Lokalizacja: z CSW
Moje BMW: W poszukiwaniu :]
W robocie często jeżdzę melexem,aż mnie czasami zaskakuje,jak leży śnieg,i nikt nie widzi:P
Jeżeli chodzi o platformę z PKP to szału nie ma,maszyna powolna,trzęsie itp.
Jeżeli chodzi o to cudo powyżej to jak najbardziej :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lutego 2009, 21:01 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 89
Lokalizacja: 100lyca
bialy napisał(a):
A tam. Sportowe auto a brzmi pewnie jak odkurzacz :P

no brzmienia to tam nie ma. pytanie jednak brzmi - co stanowi o "sportowości" - brzmienie, czy osiągi? to, że podobają nam się określone brzmienia to kwestia przyzwyczajenia - wiemy, że określone dźwięki oznaczają "sport". założę się, że dla kogoś wychowanego na elektrycznych samochodach równie piękne byłoby brzmienie "odkurzacza"....

pamo napisał(a):
takie auta mają wiele zalet, ale prąd w sieci tez trzeba wyprodukować.... a elektrownia jest raczej mniej ekologiczna od silnika spalinowego ;p

no raczej nie - elektrownia jest jednak bardziej ekologiczna w wyprodukowaniu jednostki energii od silnika samochodowego. poza tym - wzrasta udział elektrowni produkujących prąd ze źródeł odnawialnych...
inna sprawa to sprawność silnika elektrycznego - dla silników 3-fazowych, a takie są stosowane w tego typu konstrukcjach, sięga ona > 80% - silniki spalinowe nigdy nie osiągną takiej sprawności...

Cytuj:
poza tym zużyte baterie trzeba utylizować, a nie są one przyjazne dla środowiska.

co prawda - to prawda - współczesne akumulatory to bomby chemiczne - im bardziej zaawansowane (czyli lepszy stosunek pojemność/masa) - tym bardziej trujące...
ale ważne jest to, że kiedy wyczerpią się zasoby paliw kopalnych, ludzkość nie będzie skazana na nudę ;)

Cytuj:
Kiedy będzie można ładować te auta rzadziej i czerpać prąd z bardziej przyjaznych źródeł - wtedy takie rozwiązania mają sens.

fizyka jest nieubłagana - nie da się rzadziej ładować. no, chyba, żeby w jakiś łatwy sposób udało się powiększyć pojemność akumulatorów. 320 km na jednym ładowaniu to już całkiem niezły wynik - przecież w trasie i tak się człowiek zatrzymuje od czasu do czasu - choćby za potrzebą - można ten czas wykorzystać na naładowanie akumulatorów...

mi temat elektrycznych samochodów jest o tyle bliski, że ścigam się modelami właśnie z elektrycznymi silnikami i wiem, że silnik trójfazowy, w połączeniu z porządnymi akumulatorami li-po, lub li-ion to mieszanka nieokiełznanej mocy ;-)

http://www.youtube.com/watch?v=AH_4oU3a2Ng

http://www.youtube.com/watch?v=jEDNpbTeOjw

_________________
miarÂą Âżycia nie jest liczba wykonanych oddechĂłw. miarÂą Âżycia sÂą chwile, kiedy oddech wstrzymujemy
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lutego 2009, 21:33 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Wyprodukowanie energii elektrycznej odbywa się na poziomie niskiej sprawności, więc głupio by było drugi raz ją tracić przy maszynach elektrycznych, a i tak tracimy ;)

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lutego 2009, 21:52 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37031
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
fajne

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lutego 2009, 22:05 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 13607
Lokalizacja: WWY
Moje BMW: E38
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 08&start=0
jestem za takimi rozwiązaniami, w stanach jest koleś który wkłada duże silniki elektryczne do zwykłych samochodów, a do bagażnika akumulatory, fajna sprawa głownie ze względu na ekologię i coś czego nie mają silniki spalinowe..czyli:
Fryderyk napisał(a):
Generują moment od zerowych obrotów


Co do ładowania, to istnieją przecież elektrownie wiatrowe, słoneczne, wodne, w mojej okolicy koleś ma na dachu domu baterie słoneczne a niedawno postawił wiatrak :super:
Wyobraźcie sobie że wracacie z pracy swoim cichym sportowym elektrycznym BMW, podłączacie do domowej elektrowni na (nawet na całą) noc, i energią słoneczą skumulowaną w ciągu dnia, ładujecie samochód. Rano odłączamy, i jedziemy..bez hałasu, spalin i niezależni.. dla mnie :ok:
a dźwięk V8 możemy mieć z systemu audio zintegrowanego z pedałem gazu, a raczej potencjometrem :hyhy:

ale mnie poniosła fantazja :D ale to miła perspektywa :)

_________________
"Ja to chętnie napiłbym się kawy, ale wszyscy myślą, że ja tylko tą wódę, no i stawiają, a ja nie mam śmiałości, żeby im odmówić"-Jan Himilsbach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lutego 2009, 22:09 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2541
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: 530d
Chętnie bym czymś takim pojeździł :hyhy:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lutego 2009, 22:52 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 481
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: E36 318i Touring
Kod silnika: M43
A ja nie mam przekonania do tego typu wynalazków. Moja mama buja się firmowym Priusem hybrydą i powiem szczerze że jest to straszna padaczka... Wiadomo to auto z linka ma niesamowite osiągi ale jakoś tak kompletnie bez wyrazu. Wg mnie zabija ducha motoryzacji.
A co do rzekomej ekologiczności tego typu wynalazków to jestem pewny że są bardziej szkodliwe niż zwykłe auto. Po pierwsze produkcja akumulatorów jest niezwykle niebezpieczna dla środowiska nie mówiąc już o utylizacji tego syfu. Dodać trzeba jeszcze do tego że prąd też trzeba wyprodukować i kręcimy się w kółko.
Moim zdaniem przyszłością są auta napędzane wodorem lub bio-etanolem :)

_________________
Byłe BMW 316i E36 Sedan
Byłe BMW 523i E39 Sedan


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lutego 2009, 23:05 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 13607
Lokalizacja: WWY
Moje BMW: E38
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 08&start=0
MichalRugby napisał(a):
Dodać trzeba jeszcze do tego że prąd też trzeba wyprodukować i kręcimy się w kółko.
ELEKTROWNIE WIATROWE, BATERIE SŁONECZNE :cisza:

Myślę że powstanie takiego auta jest niewspómiernie mniej zabójcze dla środowiska, nież powstanie i eksploatacja spalinówki !!

_________________
"Ja to chętnie napiłbym się kawy, ale wszyscy myślą, że ja tylko tą wódę, no i stawiają, a ja nie mam śmiałości, żeby im odmówić"-Jan Himilsbach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lutego 2009, 23:24 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 481
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: E36 318i Touring
Kod silnika: M43
Cytuj:
ELEKTROWNIE WIATROWE, BATERIE SŁONECZNE

To trzeba by było zrobić las wiatraków i na każdym domu musiała by być bateria słoneczna żeby pomysł się udał. Biorąc pod uwagę ilość samochodów na świecie a wydajność tego typu metod, która na dzień dzisiejszy w stosunku do tradycyjnych elektrowni nie jest zbyt duża :)

_________________
Byłe BMW 316i E36 Sedan
Byłe BMW 523i E39 Sedan


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lutego 2009, 23:28 
MichalRugby napisał(a):
A ja nie mam przekonania do tego typu wynalazków. Moja mama buja się firmowym Priusem hybrydą i powiem szczerze że jest to straszna padaczka... Wiadomo to auto z linka ma niesamowite osiągi ale jakoś tak kompletnie bez wyrazu. Wg mnie zabija ducha motoryzacji.


:-k

Bez wyrazu? Duch motoryzacji? Co to za wymysły? Postaw byle auto z silnikiem spalinowym, porównaj charakterystyki, sprawności tych silników.

Silnik elektryczny jest masakrycznie udany, a silnik spalinowy- to porażka w dziejach ludzkości, niestety. Może byłoby inaczej, gdyby idea Wankla się rozwinęła, szkoda...

Jedyne co naprawdę przemawia za silnikiem spalinowym- to po prostu lubimy i je i mamy sentyment.

Bo tak naprawdę zużywanie ropy naftowej w takich ilościach, to marnotrawstwo, egoizm i chamstwo człowieka wobec natury :dobani:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lutego 2009, 23:32 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 481
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: E36 318i Touring
Kod silnika: M43
Fryderyk napisał(a):
Co to za wymysły

Może faktycznie moje wymysły. Jakoś niezmiernie przywykłem do ryku silników spalinowych oglądając wyścigi samochodowe. Czy podniecając się dźwiękiem V8 :serce:

_________________
Byłe BMW 316i E36 Sedan
Byłe BMW 523i E39 Sedan


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lutego 2009, 23:44 
MichalRugby napisał(a):
Jakoś niezmiernie przywykłem do ryku silników spalinowych oglądając wyścigi samochodowe. Czy podniecając się dźwiękiem V8 :serce:


To jest właśnie sentyment :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 lutego 2009, 14:41 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17755
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
Fryderyk napisał(a):
MichalRugby napisał(a):
Jakoś niezmiernie przywykłem do ryku silników spalinowych oglądając wyścigi samochodowe. Czy podniecając się dźwiękiem V8 :serce:


To jest właśnie sentyment :)


Kolego ale zapewne przywykłeś do ich dźwięku i osiąów ;) silnik elektryczny będzie je miał lepsze od silnika spalinowego a dźwięk ? Na pewno będzie można kupić sobie emulator dźwiękowy silnika V8 i zamontować go w swoim "melexie" :) Czy to nie będzie piękne ? Rewelacyjne osiągi, niskie koszty podróżowania a dźwięk do wyboru - V8 - R4 Turbo czy V12 :hyhy: Wtedy zaczną się hasła: prawdziwe BMW to takie które ma pojemność akumulatorów większa niż... :rotfl:

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 lutego 2009, 14:47 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
DanyU napisał(a):
ELEKTROWNIE WIATROWE, BATERIE SŁONECZNE :cisza:


Budowa elektrowni wiatrowych opłaca się tylko na ułamku procenta obszarów. Baterie słoneczne - jak dotąd koszt wytworzenia i ich sprawność sprawia, że absolutnie są nieopłacalne. Co z tego, że postawisz sobie wiatrak i baterię, skoro rozsypie się ze starości zanim zwróci Ci się energia włożona w ich budowę?

Póki co stosowanie napędu elektrycznego na masową skalę w samochodach jest nieosiągalne w praktyce, z wyjątkiem trolejbusów.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 lutego 2009, 14:53 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17755
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
jiGsaw napisał(a):
DanyU napisał(a):
ELEKTROWNIE WIATROWE, BATERIE SŁONECZNE :cisza:


Budowa elektrowni wiatrowych opłaca się tylko na ułamku procenta obszarów. Baterie słoneczne - jak dotąd koszt wytworzenia i ich sprawność sprawia, że absolutnie są nieopłacalne. Co z tego, że postawisz sobie wiatrak i baterię, skoro rozsypie się ze starości zanim zwróci Ci się energia włożona w ich budowę?

Póki co stosowanie napędu elektrycznego na masową skalę w samochodach jest nieosiągalne w praktyce, z wyjątkiem trolejbusów.


Jest już wiele pomysłów na alternatywne żródła energii a wytworzenia turbiny wiatrowej zwróci się stosunkowo szybko. Energia geotermalna np jest dostępna praktycznie wszędzie na ziemi.

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 27 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL