BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 07:30

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Mokra podloga pasazera
PostNapisane: 5 grudnia 2008, 00:12 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 53
Lokalizacja: Łapy
Moje BMW: E46 316i
Kod silnika: M43
Witam mam mokrą podłogę pasażera po dłuższym deszczu jest ona mokra mocno z przodu scianki dookola sa suche i napewno nie plyn, jedynie lekko jest wilgotne miejsce pod progiem naprzeciw glosnika i jak otwieram drzwi to na progu na listwie plastikowej jest mokro nie wiem czy powinno bo z lewej strony tak nie jest za pomysly dziekuje z gory bo nie chce zeby stala w garazu jak tylko zaczyna padac:(


Ostatnio edytowano 5 grudnia 2008, 09:42 przez rovanibmw, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 grudnia 2008, 09:22 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 60
Lokalizacja: Wolsztyn
Moje BMW: Szukam e60
Hej. Mialem ten sam problem u mnie woda przedostawala sie po tapicerce drzwi i saczyla po tej listwie plastikowej w progu i dalej pod wykladzine. Okazalo sie ze poprzedni wlasciciel kombinowal z glosnikami i odkleil od srodka ta mate izolujaca i dlatego woda splywala po glosniku;/ do wnetrza samochodu. Po rozebraniu tapicerki w drzwiach byla ona od srodka przy glosniku mokra. Wystarczylo podkleic, pod reka mialem akurat kawalek foli i od tego czasu dywaniki suche nawet po obfitych i dlugich opacach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 grudnia 2008, 12:05 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 53
Lokalizacja: Łapy
Moje BMW: E46 316i
Kod silnika: M43
dzieki wielkie wlasnie sie dzis zabieram za drzwi mam nadzieje ze to wlasnie to objawy jakby takie same jak u mnie :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 lutego 2009, 18:50 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 53
Lokalizacja: Łapy
Moje BMW: E46 316i
Kod silnika: M43
odswiezam temat poniewaz u mnie drzwi odpadaja zawsze jak sie wyciek objawi jest on najbardziej obfity w samym koncu podlogi przy zalamaniu podklejalem juz podszybie i tez lekko przeciek sie pojawil po deszczu wiec doszedlem do wniosku ze moze woda leci w otwory na podszybiu i dalej nie ma ujscia i leje sie do srodka kazde spostrzezenie mile widziane pozdrawiam :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 lutego 2009, 21:29 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 51
Lokalizacja: KrakĂłw
MIalem podobny problem... miales bite auto w okolice kola? Moze warto by bylo odkrecic plastiki przy kolach i popatrzyc czy czasem tam nie przecieka. Ew. wyciagnac wykaldzine i lac w komore gdzie czasem jest akumulator a czasem nie ma nic (albo jakis podgrzewacz czy cus). Ale to juz wiecej roboty :kwasny:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 lutego 2009, 21:45 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Lokalizacja: Puck
Cześć
Ja również miałem ten sam problem. Woda pojawiała się przy tunelu środkowym od strony pasażera. Rozebrałem wszystko i lałem wode…nic nie widziałem.
W końcu zdjąłem plastikowe podszybie i wymieniłem na nowa, uszczelkę która była miejscami poprzerywana. Wymieniłem tez te klipsiki. Pomogło, już nie mam wody w środku.
(podszybie nie przylega perfekcyjnie, poza drażnieniem mych oczu nic się nie dzieje)

Pozdrawiam
Tomek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 lutego 2009, 21:59 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 53
Lokalizacja: Łapy
Moje BMW: E46 316i
Kod silnika: M43
wielkie dzieki wlasnie ja tez jestem na etapie podszybia ale czekam na lepsza pogode mozliwe ze te klipsiki byly luzne juz u ciebie i do tego uszczelka i efekt to kaluza w srodku


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 lutego 2009, 23:15 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Lokalizacja: Puck
Myślę ze to była głównie uszczelka. Po założeniu nowych klipsików specjalnej różnicy nie widzę, dalej trochę odstaje. Zanim zdejmiesz te podszybie poszukaj gdzieś jakieś uszczelki co się nada. Ja miałem ok. 5mm grubości i szersza jak oryginalna - ok.10mm. samoprzylepna z miękkiej gumy (prawie pianki).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 lutego 2009, 23:58 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 53
Lokalizacja: Łapy
Moje BMW: E46 316i
Kod silnika: M43
a ta uszczelka to jakas specjalna czy kupiles poprostu uszczelke bo nie wiem gdzie szukac


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 lutego 2009, 11:35 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Lokalizacja: Puck
Można ja nazwać specjalna – bo jest używana u mnie w firmie do uszczelniania okien…szczerze mówiąc nie wiem gdzie można ja kupić. Jeżeli nie maja w marketach budowlanych to spróbowałbym w jakimś sklepie z oknami – na pewno maja takie uszczelki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 lutego 2009, 18:45 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 53
Lokalizacja: Łapy
Moje BMW: E46 316i
Kod silnika: M43
wymiary juz znam uszczelke kupie pewnie w leroy&merlin tylko czy musze wiedziec cos co moze mi pomoc przy rozbieraniu zebym nie zniszczyl elementu i czy wiesz moze jakie to klipsy to bym kupil wczesniej moze znasz jakis numer badz zdjecie chce sie dobrze rozeznac zeby pozniej nie czekac do poniedzialku zeby cos dokupic mam zamiar konkretnie rozebrac te plastiki i uszczelnic kazda dziure


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 lutego 2009, 21:15 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Lokalizacja: Puck
W sumie nie ma tam specjalnie skomplikowanych wynaturzeń niemieckiej myśli twórczej :)
Musisz zdjąć wycieraczki (nakrętka i tulejka stożkowa)a następnie podważyć delikatnie podszybie żeby klipsiki puściły.
Usuń stara uszczelkę i wyczyść wszystko dokładnie jakimś rozpuszczalnikiem. Przyklej nowa uszczelkę z jednego kawałka na całej długości podszybia.
Kołeczki miałem z serwisu BMW, kumpel naprawiał swoje auto poprosił i mu dali.
Sam kołeczek składa się z dwóch części, jedna wchodzi w nadwozie druga w podszybie. Przy zakładaniu podszybia jedno wchodzi w drugie i się zatrzaskuje. Wydaje mi sie ze mam jakiś jeszcze mogę Ci fote zrobić ale jutro..
Myślę ze znajdziesz takie cudo na auto-spinka.pl. albo w jakims autolandzie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 lutego 2009, 15:19 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 53
Lokalizacja: Łapy
Moje BMW: E46 316i
Kod silnika: M43
spoko bede wdzieczny za fote zrobie wydruk i bede smigal szukac


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 lutego 2009, 21:25 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Lokalizacja: Puck
hej
mam fotke ale nie moge załaczyć pliku. Jezeli wyślesz mi swojego maila to Ci prześle to zdjęcie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 lutego 2009, 22:42 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 53
Lokalizacja: Łapy
Moje BMW: E46 316i
Kod silnika: M43
k_rol_21@op.pl dzieki ze sie fatygowales


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lutego 2009, 15:17 
Offline
Forumowicz

Posty: 103
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Moje BMW: E36 316i / 318i
Kod silnika: M43B16 / M43B18
POMOCY
Witam wszystkich mam taki problem w E36 Compact u mnie jest mokro pod dywanikiem kierowcy.
Właśnie sprawdziłem wykładzinę o której jest mowa w temacie, powiem tyle masakra, trochę udało mi się podnieść z boku wykładzinę i okazało się ze pod spodem wszystko pływa ale nie jest to woda tylko najprawdopodobniej płyn chłodniczy, sprawdzałem przy nagrzewnicy i nie widać jakiegoś wycieku no na pewno musi cos być ale gołym okiem tego nie widać, pomocy czy ktoś miał coś podobnego u siebie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lutego 2009, 18:00 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 9443
Lokalizacja: PL
Wywal cala wykladzine ze srodka,bo zacznie gnic i smierdziec.Jak juz bedziesz mial gola blache to przejedz sie i umyj auto.Potem obserwuj skad kapie woda,albo plyn

_________________
BMW E46 Touring
viewtopic.php?f=6&t=150081&start=0


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lutego 2009, 19:27 
Offline
Forumowicz

Posty: 103
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Moje BMW: E36 316i / 318i
Kod silnika: M43B16 / M43B18
Nie bardzo mi się tak uśmiecha wyciągać wykładzinę trochę roboty jest, na początek chyba wyciągnę cała konsole i sprawdzę jak wyglądają przewody kolo nagrzewnicy, no i oczywiście pogoda w kratkę wiec musze poczekać aż będzie troche cieplej, co do wody i mycia to mimo tego ze mam szyber to nie wydaje mi się żeby leciało przez szyber bo smak i zapach wskazuje ze to płyn chłodniczy


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 marca 2009, 13:45 
Offline
Forumowicz

Posty: 103
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Moje BMW: E36 316i / 318i
Kod silnika: M43B16 / M43B18
Witam wszystkich po raz kolejny walczę cały czas z tym mokrym dywanikiem pod stopami kierowcy :( właśnie odkręciłem wszystkie plastiki pod kolumna kierownicy oraz przy całym fotelu, udało mi podnieść delikatnie wykładzinę do góry i tak jak wcześniej pisałem wszystko pływa okazało się ze jest to płyn chłodniczy, koleś zaproponował mi żebym wsypał preparatu do uszczelniania chłodnic firmy K2 około 1/3 zawartości opakowania wyciek płynu chłodniczego najprawdopodobniej w okolicach nagrzewnicy powinien ustać natomiast jeśli to nie pomoże to musze pokusić się o wymianę nagrzewnicy :(

W sobotę dolałem płynu chłodniczego a dziś (wtorek) już prawie go niema – a zrobiłem może jakieś 30 kilometrów

Czy wie ktoś z was może czy w podłodze znajdują się jakieś gumowe zaślepki które pomogły by żeby ten cały płyn wyleciał na ziemie?
Może ktoś z forum miał podobny problem, może macie jakieś fotki które ułatwią walkę z tym całym niby śmiesznym zadaniem, dzięki z góry
:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 marca 2009, 20:28 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 53
Lokalizacja: Łapy
Moje BMW: E46 316i
Kod silnika: M43
Siema ja smigam E 46 i nie mam dziur w podlodze ostatnio nawet wyciagalem całą tapicerke ale cos mi sie kojarzy ze w E 36 chyba są jakieś kapsle sprawdz to nic trudnego pozdro :super:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 168 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL