BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 19:49

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Exx] Prawdziwy przebieg auta, jak sprawdzić
PostNapisane: 16 kwietnia 2009, 20:01 
Offline
Forumowicz

Wiek: 43
Posty: 130
Lokalizacja: TYCHY
Moje BMW: E39 528i2xVANOS
Kod silnika: M52 / TU
Witam siedze na forum juz dober pół godziny i wpisuje prawdziwy, realny, rzeczywisty, faktyczny i nic :( nie moge znaleźć żadnego tematu odnośnie realnego przebiegu auta. Jest wogóle taka możliwość, żaby sprawdzić ile faktycznie samochód ma przejechane?


Ostatnio edytowano 16 kwietnia 2009, 22:10 przez DZWILU88, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 kwietnia 2009, 20:33 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 35
Posty: 1695
Lokalizacja: LLU
z tego co wiem, to nie ma takiej mozliwosci, znajomy pytal sie ostatnio w miejscu gdzie robia korekty licznikow czy da sie sprawdzic oryginalny przebieg, i wlasnie uslyszal ze to tylko plotki, ze napewno nie da rady......


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 kwietnia 2009, 20:40 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 2786
Lokalizacja: BYDGOSZCZ
Moje BMW: AR 159
nie ma takiej opcji, nie sprawdzisz faktycznego przebiegu auta, sprawdzisz tylko przebieg licznika :hyhy:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 kwietnia 2009, 20:42 
Offline
Forumowicz

Posty: 174
Lokalizacja: RzeszĂłw
Zmartwię Cię, nie ma takiej możliwości, aby sprawdzić autentyczny przebieg auta. Nie poprzez diagnostykę komputerową.

Po prostu trzeba być realistą przebieg auta porównać z jego stanem technicznym i wnętrza.
Jeśli samochód ma 17 lat i przebieg np 140 tyś km to trochę podejrzane i mało realne, jednak rodzynki zdarzają się.
Dla pocieszenia można dodać że w BMW trudniej zmienia się przebieg niż w np w grupie VW czy Oplu.

Jeśli samochód jest w dobrym stanie techniczny to przebieg nie ma znaczenia... chyba że dla samego samopoczucia.

pozdro

_________________
http://www.ziomal.itl.pl
http://bmw.resmoto.com


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 kwietnia 2009, 20:47 
Offline
Forumowicz

Posty: 440
Lokalizacja: Żary
Moje BMW: E34 i E36
Kod silnika: M60 i M50
to zalezy od tego jak fachowo zostalo to zrobione... mozna zliczyc ile inspekcji bylo skasowanych i w przyblizeniu policzyc przebieg


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 kwietnia 2009, 20:48 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 35
Posty: 1695
Lokalizacja: LLU
kwansterp napisał(a):
Dla pocieszenia można dodać że w BMW trudniej zmienia się przebieg niż w np w grupie VW czy Oplu.




nie powiedzialbym ze trudniej....... nie wiem jak w innych modelach ale podejrzewam ze tak samo jak w e36 nawet nie trzeba licznika wyjmowac.... wystarczy podniesc maske podpiac sie odpowiednim urzadzeniem i cala operacja trwa okolo 3 minuty...........


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 kwietnia 2009, 20:50 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 71
Posty: 4299
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E-36 320i Touring 95
Kod silnika: M52b20
w niektórych programach diagnostycznych można zobaczyć ile godzin pracował silnik
nie jest to oczywiscie przebieg ale daje pewne pojęcie
poza tym jeżeli auto było serwisowane w ASO BMW to w kompie u siebie po nr. VIN powinni znależć


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 kwietnia 2009, 22:07 
Offline
Forumowicz

Wiek: 43
Posty: 130
Lokalizacja: TYCHY
Moje BMW: E39 528i2xVANOS
Kod silnika: M52 / TU
BO JA CZYTAŁEM na którymś z forów że są dwa układy które zapisują przebieg jeden jest modyfikowalny czyli ten co działa na co dzień, a druki można jedynie nadpisywać nie można zmieniać danych jak w tym pierwszy w tym drugim dodają się ciągle wartości bez możliwości ich zmiany jedyny sposób to wymienić cały układ ale nie wiem ile w tym prawdy


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 kwietnia 2009, 22:44 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 40
Lokalizacja: SkarÂżysko-Kamienna
Koledzy nie patrzcie na przebieg bo najważniejsze jest to jak jeździł kierowca tego autka. 50 tys. katowania ostrego i po silniku... :kwasny:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 kwietnia 2009, 18:06 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 71
Posty: 4299
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E-36 320i Touring 95
Kod silnika: M52b20
Krzysiek1982 napisał(a):
Koledzy nie patrzcie na przebieg bo najważniejsze jest to jak jeździł kierowca tego autka. 50 tys. katowania ostrego i po silniku... :kwasny:

to prawda a poza tym jeżeli już się kupiło auto to nie ma się co oglądać na przebieg


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 kwietnia 2009, 23:08 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 56
Lokalizacja: Opole
DZWILU88 napisał(a):
BO JA CZYTAŁEM na którymś z forów że są dwa układy które zapisują przebieg jeden jest modyfikowalny czyli ten co działa na co dzień, a druki można jedynie nadpisywać nie można zmieniać danych jak w tym pierwszy w tym drugim dodają się ciągle wartości bez możliwości ich zmiany jedyny sposób to wymienić cały układ ale nie wiem ile w tym prawdy



te dwa moduły to LCM (moduł świateł) i EWS. LCM odczytasz kompem (INPA, GT1 czy CARSOFT), a co do EWS to sam chciałbym wiedzieć jak odczytać - na pewno w serwisie odczytają z kluczyka.

Ale z tego co ja słyszałem to dobry spec potrafi je tez przekręcić. Inna sprawa że ECU zapisuje czasy pracy różnych podzespołów więc jak ktoś wie co i gdzie sprawdzić to dojdzie że przebieg był kręcony.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 kwietnia 2009, 01:24 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Lokalizacja: mazowieckie
Znajomy kiedyś w Fabii cofnął licznik o 60 tyś i w serwisie nie potrafili stwierdzić czy jest to faktyczny stan.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 kwietnia 2009, 06:02 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 729
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Moje BMW: E65 & Megane III
Kod silnika: 735i
wszystko zależy od tego kto kręcił licznik, jak tylko w liczniku kręcili to można odczytać przebieg z innych źródeł (kluczyk, moduł świateł), ale większość speców obsługujących komisy w polsce zmienia przebieg wszędzie gdzie sie da więc prawdziwego już nie odczytacie :P

_________________
nie regulaminowy podpis


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 kwietnia 2009, 09:24 
Offline
Forumowicz

Wiek: 43
Posty: 130
Lokalizacja: TYCHY
Moje BMW: E39 528i2xVANOS
Kod silnika: M52 / TU
to dzięki za szczegółowe wyjaśnienia, uważam temat za zamknięty , ktoś mi powie jak to się robi?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 kwietnia 2009, 17:17 
Offline
Forumowicz

Posty: 471
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: e90
Kod silnika: N52B30
ostatnio gadałem z gościem który zajmuje się profesjonalnie cofaniem liczników i mówił że np w e46 przebieg jest zapisywany w 3 miejscach ale jest możliwośc skasowania wszystkich 3 tylko dłużej to trwa koszt 150zł więc jak ktoś będzie chciał coś pościemniac zrobi to bo koszty nie są porażające..

_________________
Obrazek

Nowe zdjęcia w galerii strona 3 viewtopic.php?f=6&t=95828&p=1133382#p1133382


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 kwietnia 2009, 22:12 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 729
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Moje BMW: E65 & Megane III
Kod silnika: 735i
-grzechu- napisał(a):
ostatnio gadałem z gościem który zajmuje się profesjonalnie cofaniem liczników i mówił że np w e46 przebieg jest zapisywany w 3 miejscach ale jest możliwośc skasowania wszystkich 3 tylko dłużej to trwa koszt 150zł więc jak ktoś będzie chciał coś pościemniac zrobi to bo koszty nie są porażające..


dokladnie e46 kluczyk, modul swiatel, sam licznik

koleś z Żor?:)

niestety handlarze w Polsce zmuszeni są kręcić licznik bo taka już jest mentalność polaków

_________________
nie regulaminowy podpis


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Prawdziwy przebieg auta, jak sprawdzić
PostNapisane: 22 kwietnia 2013, 08:33 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: 318i
Kod silnika: m43
witam jak mozna inpa wejsc w modul swiatel i sprawdzic faktyczny przebieg?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Prawdziwy przebieg auta, jak sprawdzić
PostNapisane: 22 kwietnia 2013, 11:57 
Offline
Forumowicz

Wiek: 43
Posty: 130
Lokalizacja: TYCHY
Moje BMW: E39 528i2xVANOS
Kod silnika: M52 / TU
nie możan :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Prawdziwy przebieg auta, jak sprawdzić
PostNapisane: 22 kwietnia 2013, 12:27 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
I może lepiej :)

cieszyć się kondycją autka, niż później rozmyślać że tak nas wycyckał poprzedni właściciel bądź handlarz :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Prawdziwy przebieg auta, jak sprawdzić
PostNapisane: 22 kwietnia 2013, 13:01 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 42
Posty: 1433
Lokalizacja: Krakow, UK
Moje BMW: G30 520d M-pakiet
Kod silnika: B47
318i_e46 napisał(a):
witam jak mozna inpa wejsc w modul swiatel i sprawdzic faktyczny przebieg?


Tu masz opisane jak Inpą odczytać przebieg z modułu świateł: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic. ... g&start=15


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 122 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL