BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 10:43

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] wysoka temperatura wg testu nr 7
PostNapisane: 22 kwietnia 2009, 23:05 
Offline
Forumowicz

Posty: 423
Moje BMW: 523i
Kod silnika: M52B25
Witam. Otworzylem nowy temat,gdyż nie znalazłem podobnego jak mój przypadku. Mam 523i z 98r przed liftem.Temp.otwarcia termostatu to 92 st. C. W teście nr 7 na wyświetlaczu, elektroniczny wskażnik pokazuje mi za wysoką temperaturę 100-103 st.C. Na trasie ok.100, co ciekawe przy 130-140km/h wzrasta temp.do 103, na postoju 102-103,z góry hamując silnikiem spada do 94-95 stopni i to jest najniższa zaobserwowana wartość. Niedawno wymieniłem termostat( zamiennik) z powodu niedogrzania silnika.Sądząc,że powodem jest termostat,kilka dni temu wymieniłem na oryginalny.Układ starannie został odpowietrzony.Oba termostaty pracują podobnie.Termostat jako przyczynę należy więc wykluczyć. Układ chłodzenia działa w sumie dobrze tzn. wskazówka w pionie,nigdy nie wywaliło plynu,poziom podnosi się najwyżej o 3 kreski na zbiorniczku,visco nowe i dobrze działa,termostat nowy,oryginał.Dolny wąż robi się gorący przy 102-103 stopniach(chłodnica też). Co może być tego przyczyną? Czujnik temperatury ? czy ten sam czujnik mierzy wartości elektroniczną i analogową na zegarze? Ktoś z was miał taki przypadek?Niepokoi mnie to trochę :( Jakie u was pokazuje temperatury test nr 7? dziękuję

_________________
Marek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 kwietnia 2009, 22:49 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 20
Lokalizacja: CheÂłmek
problemow ciag dlaszy.....:/ wyczytalem na forum ze ktos mial podobne problemy jak my i mial peknieta glowice, niewiem co o tym myslec bo u mnie wczoraj jak przegazowalem termostat sie otworzyl chlodnica weze gorace, po ok 30 min waz i chlodnica zimne ale weze miekkie wiec raczej to nie glowica ani uszczelka bo by walilo cisnienie w weze caly czas, ale dzis przejechalem ok 5km i weze juz twardawe :/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 kwietnia 2009, 23:10 
Offline
Forumowicz

Posty: 423
Moje BMW: 523i
Kod silnika: M52B25
witaj :) nie no o głowicy to nawet nie myślmy.Otworzylem nowy wątek,ale na razie zaden fachowiec się nie odezwał.U mnie pracuje w sumie dobrze tylko ta temperatura w teście mnie nurtuje,zastanawiam się czy go nie wypróbować przy większej prędkości tak ponad 160 km/h,wtedy wychodzi jak chłodzenie pracuje.Jak coś ustalisz to pisz,pozdrawiam

_________________
Marek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 kwietnia 2009, 14:13 
Offline
Forumowicz

Posty: 451
Lokalizacja: Polska
Kolego dobrze odpowietrz układ. Jest zapowietrzony, miałem taką sytuację.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 kwietnia 2009, 17:23 
Offline
Forumowicz

Posty: 423
Moje BMW: 523i
Kod silnika: M52B25
Przemas, ile razy można odpowietrzać układ? robiliśmy to 2 razy długo i wg wszelkich wskazówek,które zdolalem znależć na forum i nie tylko. Za każdym razem do 100 stopni (początek otwarcia to 92 stopnie) z dolnym wężem nic się nie dzieje czyli jest zimny.Tak bylo przy odpowietrzaniu i tak jest teraz.Jeśli popełniam błąd to w ktorym momencie? może coś podpowiesz? pozdrawiam

_________________
Marek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 55 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL