BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 30 kwietnia 2024, 13:27

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E90] 320D Wymiana wszelkich filtrów
PostNapisane: 31 maja 2009, 00:36 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 22
Lokalizacja: GorzĂłw Wlkp.
Witam serdecznie. Jestem tu poraz pierwszy gdyż właśnie spełniłem swoje marzenia i kupiłem swoje pierwsze BMW e90 320D z 2006 roku. Mam na imie Mariusz i jestem z Gorzowa Wlkp. Chciałbym zadbać o swoje autko i na początek chciałbym wymienić wszystko to co trzeba tak więc myślałem o wszelkich filtrach czyli paliwa, kabinowy i powietrza oraz oczywiście olej. Mam zamiar wlać shell-a Edge ale nie wiem jakie kupić filtry. Gość w Inter Cars polecał mi filtry m-ki Knecht ale trochę drogie tak więc chciuałbym się dowiedziec jakie kupić i czy jestem w stanie choc jeden z nich wymienić sam ??? Wszystko jest tak zabudowane że nie wiem gdzie co jest. Do tej pory jeździłem Opelkiem i tam wszystko było jasne. A może jest ktos z Gorzowa Wlkp. i zna jakiegos sensownego mechanika który potrafi "grzebać" w takim autku ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 maja 2009, 00:39 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 22
Lokalizacja: GorzĂłw Wlkp.
I jeszcze jedno pytanko. Czytając forum zauważyłem że wiele osób ma problemy z kasowaniem serwisów. Mi również zapalał się serwis jednak gdy wejdę w informacje o serwisach to praktycznie przy każdym serwisie gdy wcisnę na dłużej przycisk obsługi komputera to mogę sam sobie zmienic date danego serwisu i przestaje mi świecic serwis. Czy to normalne ???


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 maja 2009, 13:56 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1002
Lokalizacja: Toronto, ON
Moje BMW: E46 330Ci
Kod silnika: M54B30
Mariusz, oczywiście, że filtry możesz kupić samodzielnie, Knecht bardzo dobra firma, sam stosuję, a co do ceny to chyba na E90 z 2006 nie ma sensu oszczędzać kilku złotych. Kup wszystkie części eksploatacyjne samodzielnie i jedź do warsztatu na wymianę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 320D Wymiana wszelkich filtrów
PostNapisane: 31 maja 2009, 19:28 
Offline
Forumowicz

Posty: 247
Lokalizacja: PL
Moje BMW: E90
Kod silnika: M47N2
Porter11 napisał(a):
tak więc chciuałbym się dowiedziec jakie kupić i czy jestem w stanie choc jeden z nich wymienić sam ??? Wszystko jest tak zabudowane że nie wiem gdzie co jest.


Filtr przeciwpyłkowy łatwo się wymienia, trzeba tylko ostrożnie odpiąć obudowę blisko przy szybie (można łatwo połamać zaczepy plastikowe). Filtr powietrza to trochę roboty, ale jak masz zdjęty filtr przeciwpyłkowy to trzeba odkręcić wzmocnienia skośne, zdjąć pokrywę plastikową z silnika, zdjąć pokrycie blisko szyby, zdjąć tłumik szmerów powietrza (takie coś z przodu nad chłodnicą) i po odkryciu filtru powietrza (jak patrzysz z przodu to z lewej strony silnika) zdjąć jego pokrywę i jeszcze zdemontować rurę dolotu powietrza z filtra do silnika. Wtedy możesz wyjąć owalny filtr, który leży poziomo i założyć nowy. To wszystko trochę trwa, bo trzeba sporo demontować, ale ja to zrobiłem więc i ty pewnie możesz.

Pozdro,

henix

_________________
Pozdrowienia od lenia


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot], mati5ti i 149 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL