BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 13:55

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Ringi ccfl do bmw 325 ci lift
PostNapisane: 6 lipca 2009, 12:48 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 94
Lokalizacja: w-wa lodz
Panowie mam powazny problem zakupiłem nowe ringi ccfl zacznę od tego że mam amerkańską wersje auta i oczywiście instalacje elektryczną też problem w tym że w instrukcji montażu ringów jest wyraźnie napisane że należy podłaczyć je doświateł postojowych w moim samochodzie jeżeli wlącze światła mijania to jako pozycyjne palą sie tylko kierunki (jak w amerykańcu) swiatla pozycyjne zapalają się od razu w momencie gdy przekręce kluczyk do poziomu 1 piszę w tym momencie o pozycyjnych tych które swiecą się zanim wlącze swiatla długie teraz o co chodzi w momencie gdy właczam swiatła mijania gasną mi zupełnie światła pozycyjne a zapalają sie pozycje w kierunkach więc ringi swieciły by mi sie tylko w momencie gdy bym przekrecał kluczyk do pozycji 1 w chwili gdy wlaczał bym swiatła mijania pewnie zgasną troche to skomplikowane mam nadzieje że w miare jasno to wyjaśniłem i moje pytanie kto wie gdzie podłaczyć kable od ringów bo ja pojęcia nie mam może ktoś ma wersje amerykańską jak ja posiadam opis mocowania ringow ccfl w amerykańskiej wersji z ich forum:

http://forum.e46fanatics.com/showthread ... headlights

ale nie ma tam opisu o tym gdzie podłaczyć ringi
pleasse help pozdrawiam cris


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 lipca 2009, 13:46 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 986
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: E46
Kod silnika: M43TU
skoro masz wersje jaka masz ... i po odpaleniu autka zamiast pozycyjnych pala ci sie kierunki .. to :

podaj jakie napiecie przychodzi na te kierunki ? jesli tez 12 V , to nie ma co sie bawic i podlacz ringi pod te kierunkowskazy ..

motyw jest taki ze normalnie to odlacza sie postojowki i wpina sie ringi w wtyczki od postojówek i nastepuja zamiana

ty zamiany zrobic nie mozesz - rozumiem ze chcesz zeby palily sie swiatla mijania , kierunkowskazy (jako postojówki tak jak sie pala ) i dodatkowo ringi ..zgadza sie ?

jesli tak to z kierunkow zrob dodatkowe wyprowadzenie na ringi i tyle ... bedzie ok ...

po podloaczeniu wlacz wszystkie swiatla i zmierz jaki pobór bedzie ... niech pochodza z 15 min i luknij czy nic sie tam nie dzieje ... jak ok ... to przetowrnice zaizoluj dobrze tasma izloacyjna dla pewnosci i podemnij np. na tasme dwustronna do elementow ktore sie nie grzeja ..typu obudowa filtru powietrza czy pojemniek na plyn do spryskiwaczy.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 lipca 2009, 14:53 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 94
Lokalizacja: w-wa lodz
wielkie dzieki za informacje bede kombinował mnie dziwi tylko jeden fakt ze jak przekrece kluczyk do pozycji jeden zapala sie ta sama zarowka co od dlugich tylko swieci mniejsza mocą (w moich reflektorach to miejsce gdzie w europejskich jest postojowe jest puste bez wkladki na żarówke) wiec po przekreceniu kluczyka zapala sie postoj w dlugich a jak wlaczam mijania to w postojach sie nic nie pali zapala się obrys czyli kierunki i swiatła mijania mam taką instrukcje kolegow z US i tam na zdjęciach widać jak u niego to wyglada ale nie napisał gdzie podłaczył ringi moim zdaniem na 3 zdjeciu to jest ta sytuacja gdzie swiatla sa wylaczone a kolega przekrecił tylko kluczyk do 1 pozycji wczesniej sutuacja gdy włacza swiatła mijania popatrz:
http://forum.e46fanatics.com/showthread ... headlights

pozdr cris


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 lipca 2009, 15:45 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 986
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: E46
Kod silnika: M43TU
mowisz ze w miejscu postojowek nie masz wkladki na zarowke ale moze wolna wiazke kabli masz poprowadzona z wtyczka do oprawki ?

osobiscie nie znam sie na amerykanskich rozwiazaniach .. ale elektryka to elektryka ... jesli wiazki tam nie masz to wyprowadzenie z kierunkow zrob

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 lipca 2009, 17:00 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 94
Lokalizacja: w-wa lodz
ok sprawdze to zaraz możliwe że jest tak jak mówisz natomiast jak bym miał ciągnać wyprowadzenie od kierunków to proste to nie bedzie musiał bym w jakis sposob wyjsć kablami na zewnatrz reflektora moj reflektor i kierunek to całość jak w lifcie z tylu przy pozycyjnych nie ma miekkiej gumki tak jak w wczesniejszych wersjach tylko sztywna zaslepka nie chce wypalac dziur bo boje sie ze jakos sie woda dostanie kurde mam dylemat ale i tak dzieki za pomoc napisze jak sprawdze jak to wygląda
pozdr cris


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 lipca 2009, 22:30 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 986
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: E46
Kod silnika: M43TU
no to przeciagnij przez swiatla mijania .. tam jest gumka ..albo rozbierz lampe i przeciagnij pod odblysnikiem :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 lipca 2009, 13:12 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 94
Lokalizacja: w-wa lodz
tak myslalem i kombinuje jak to zrobic zeby swieciły zarowno na postojowych jaki i na mijania i wymyslilem ze moze zrobic w ten sposob aby podłaczyc je do swiatel mijania a od postoju dac dodatkowe polaczenie do mijania tylko czy wtedy jak wlacze postojowe to nie zapala sie mijania bo przedluzyc sie moge po pinach do zarowek czy nie bedzie sie nic przepalało i wogule elektryk ze mnie slaby chociaż lutować potrafie
poxdro cris


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 lipca 2009, 13:18 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 94
Lokalizacja: w-wa lodz
co do twojego pomysłu z kierunkami byloby to naprawde dobre rozwiazanie natomiast podejrzewam ze przy wlaczaniu kierunkow jak zaczyna działać przerywacz to przy okazji skrecania przerywało by tez na ringach :( a to juz by bylo tragicznie śmieszne


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Kto się zna i pomoże założyć mi ringi w Warszawie
PostNapisane: 7 lipca 2009, 14:02 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 94
Lokalizacja: w-wa lodz
Jak w temacie kto sie podejmie pomocy przy założeniu ringów ccfl za dobrą falaszunię do mojej bmw e46 coupe lift zaznacze że mam pojechaną wersje US świateł
please help w piatek mam wyjazd chciałbym do tego czasu miec to za sobą
pozdr cris


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 lipca 2009, 09:53 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 986
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: E46
Kod silnika: M43TU
a wiec tak , masz racje kierunki odpadaja , bo bedzie przerywac wtedy ... chyba ze do kierunkow masz pociagniete dwie wiazki .. jedna jako postoj i druga jako migacz ,

mozesz ringi podpiac pod swiatla mijania .. ale wtedy beda swieci tylko i wylacznie z nimi ...

sprawdzales czy nie masz pociagnietych samych kabli do postojówek ... tam gdzie nie masz zarowek tylko sa same obrawki ? ... jak masz podpiete pod postojowki to rongi beda swieci z swiatlami mijania i bez swiatel mijania zeby wlaczyc mojania i tak musisz przelaczyc wlaczyc idac przez postojowki ...

ps- na forach anglojezycznych .. US ... nie pisza do czego sie wpinaja ?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 lipca 2009, 08:11 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2555
Lokalizacja: Warszawa (Wola)
Moje BMW: E46 328i
Kod silnika: M52
w e46 jak spali postojówka i chcesz zapalic postojówki zapalają się kierunkowskazy zamiast postojówek, ringi mają mniejszą rezystancje niż postojówka dlatego komputer wykrywa jakby była spalona i temu zapala kierunkowskazy... musisz dobrac rezystor zeby rezystancja była równa żarówce wtedy bedzie ok :)

_________________
Obrazek
Zobacz moją e46 344i V8 Project
Moje e30, magnes na laski


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 lipca 2009, 01:31 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 94
Lokalizacja: w-wa lodz
do kierunkow idzie jedna wiazka ja teraz zrobilem taki manewr:
wymontowałem stare amerykanskie reflektory ktore rozkleilem i wyciagnolem z nich białe odblaski i biale kierunki to przełożyłem do nowych oryginalnych automotiv refl...ktore oryginalnie były z pomaronczowym kierunkiem w starych reflektorach wnetrze bylo czarne tlo reflektora zamontowałem ringi i narazie dopuki nie przyjdzie mi kostka ktora ustawia napiecie do ringow i daje prad na ringi po przekreceniu kluczyka do pierwszej pozycji czyli tej w ktorej u mnie zapalaja sie postojowe wtedy bedzie ok a narazie ringi swieca mi tylko na światlach mijania natomiast pomysl z bialym reflektorem do czarnego lakieru byl z mojej strony trafiony wrzuce zdjęcie sami ocenicie dzieki w kazdym badz razie za pomoc zobaczymy czy zadziala z kostką :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 sierpnia 2009, 20:58 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 986
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: E46
Kod silnika: M43TU
to czekamy na fotki :D

ps- co ty za kostke zamowiles ?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Ringi ccfl do bmw 325 ci lift
PostNapisane: 29 grudnia 2010, 00:31 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: 328cia
Też mam podobny problem tyle że mam orginalnego niemca.... sytułacja wygląda tak że po przekręceniu kluczyka do poziomu 1 większość ringów sie żarzy gdy odpale silnik jarają sie tylko te po lewej stronie natomiast po prawej nic sie nie zmienia, więc wyłączam mijania i z ciekawości włączam postój..... własnym oczom nie wieżę.... ringi po prawej sie żarzą bez zmian ale do tego wspomaga je kierunkowskaz. Gdy włącze mijania wyłącza sie tylko kierunek a ringi po prawej nadal wyglądają tak jak by chciały a nie mogły sie zapalić. Z doświadczenia wiem że po jakichś 45 minutach pstrykania wszystkim czym się da i włączaniu odpowiedniej kombinacji świateł np awaryjne+postój+odpalony silnik+ paląca się lampka spalonego postoju na deste rozdzielczej= zapalone ringi ;) Wydaje mis ie że to może przetwornica jakoś zamarzła albo coś bo niedawno wymieniałem obydwie i zamontowałem je poza lampą. HELP


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL