BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 16:11

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Swiecaca sie kontrolka ABS i kontroli trakcji:(
PostNapisane: 24 maja 2009, 19:46 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 37
Posty: 44
Lokalizacja: łódź
Moje BMW: e46 cabrio
Witam, mam taki problem, dzis odpalając moje e46 zapalila mi sie kontrolka od trakcji i od ABS, noralnie powinny one zgasnąć po chwili, ale tym razem nie, caly czas sie swieca:( czym to moze byc spowodowane. Jeszcze wczoraj nic sie nie paliło.... PROSZE O POMOC


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 maja 2009, 19:51 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 20
Lokalizacja: TG
na mój gust to padł ci czujnik w kole. jesli do tego buja licznik to napraw to jak najszybciej bo padnie sterownik pompy ABS i bedą wieksze koszty.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 maja 2009, 20:00 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 37
Posty: 44
Lokalizacja: łódź
Moje BMW: e46 cabrio
a da sie go jakos samemu wymienic?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 maja 2009, 21:45 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 20
Lokalizacja: sÂławniow
przy kazdym kole masz czujnik wcisniety to kolumny piasty i dokrecony sruba M4 imbus. Odkrecasz srube, wyciagasz czujnik, wyciagasz kabelek, wkladasz nowy, dokrecasz i powinno chulac oczywiscie jezeli to jest czujnik. Ale najlepiej trzeba podlaczy auto po komputer i sprawdz softem diagnostycznym gdzie tak naprawde wywala blad i dopiero szukac na ktorym kole cos szwankuje


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 maja 2009, 07:15 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 369
Lokalizacja: Rybnik
Moje BMW: Narazie Brak
kolego czy wymieniałeś coś z zawieszenia? U mnie kontrolki zapaliły się po zmianie wahaczy, drążków, gum. Po ponownym ustawieniu geometrii kontrolki zgasły.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 maja 2009, 09:24 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 2235
Lokalizacja: Nasielsk
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B28
Jeżeli w aucie masz układ stabilizacji toru jazdy DSC (ESP), i robiłeś coś przy zawieszeni, to w takiej sytuacji należy przeprowadzić kalibrację czujnika konta skrętu.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=47833
Jeżeli nie grzebałeś przy zawieszeniu, czy układzie kierowniczym, to może to być wina któregoś czujnika lub samego modułu ABS. Moduł potrafi paść sam z siebie.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=47648
Tak czy tak najlepiej zacząć od diagnozy układu ABS na kompie.

_________________
Diagnostyka Komputerowa/Autoalarmy/CB/LPG



Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 maja 2009, 12:50 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Lokalizacja: Warszawa
Mialem tez ten blad :) Wymiana Czujnika ABS i czyjnika ABS ja przy okazji wymienilem czujnik klockow i jest czysto:) jak masz przerwany Czujnik ABS to i ASC odrazu przestaje dzialac


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 maja 2009, 21:22 
Offline
Forumowicz

Posty: 304
Lokalizacja: Wawa
Moje BMW: E38 740iA [m62]
Podobne zjawisko można zaobserwować również w przypadku zużycia klocków/tarcz hamulcowych, ale wtedy też świeciłaby się kontrolka zużycia tych elementów hamulcowych ;)

_________________
Prowadzę swoje życie, a nie... BMW


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 lipca 2009, 23:55 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 36
Lokalizacja: Swindon Anglia
Moje BMW: e60 530d
a co gdy pali sie abs i asc jednoczesnie, na komppie pokazalo blad czujnikow abs lewa strona wymienione na org. siemensy i dalej to samo czy dsc i asc to to samo i czy przy bledzie dsc tez moze to byc czujnik kata skretu? gdzie jest ten czujnik? dzieki serdeczne

_________________
Kamil Muszynski


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: re
PostNapisane: 15 lipca 2009, 01:05 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 1904
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Moje BMW: E92 335i, Z3 2,8 FL
Kod silnika: N54B30, M52TUB28
Miałem to samo u siebie - zapaliła sie kontrolka trakcji, oraz ABS. Powód - autko stało wieczorem na dworze podczas deszczu i gdzieś zawilgł czujnik. Byłem na kompie i wykasowałem błąd. Komputer wtedy pokazał bład - uszkodzony czujnik prędkości koło prawy tył.Błąd został wykasowany a jak pogoda sie poleprzyła juz więcej usterka sie nie pojawiła. Mija od tego czasu już 5 miesięcy i jest ok.

Jeśli pomogłem to kliknij ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 lipca 2009, 20:28 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 85
Lokalizacja: otwock
Moje BMW: e46 sedan
Kod silnika: m47nd20
z lewej strony z tyłu :super: odkręc czjnik i go wyczyśc np. wd 40, połoczenie z instalacją też. Jeśli nie pomoże wymien... przed wymianą podłącz do kompa.... pozdawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 lipca 2009, 16:35 
Offline
Forumowicz

Posty: 304
Lokalizacja: Wawa
Moje BMW: E38 740iA [m62]
Ventola napisał(a):
Podobne zjawisko można zaobserwować również w przypadku zużycia klocków/tarcz hamulcowych, ale wtedy też świeciłaby się kontrolka zużycia tych elementów hamulcowych ;)
Sam to napisałem, ale po głębszych doświadczeniach raczej to nie jest powiązane z tym problemem. Może porostu trzeba błąd ABS skasować na kompie bo np. do czujnika dostała się kiedyś wilgoć i wywaliło błędy. Niekoniecznie czujniki czy moduł ABS musi być uszkodzony.

_________________
Prowadzę swoje życie, a nie... BMW


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Swiecaca sie kontrolka ABS i kontroli trakcji:(
PostNapisane: 6 lutego 2010, 10:39 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Wiek: 40
Posty: 3
Lokalizacja: Bdg
Moje BMW: E46
mi się dostała wilgoć do czujnika w lewym przednim kole. niestety musiałem wymienić cały czujnik wraz z kablami i po 3 tygodniowej jezdzie bez abs'u i trakcji w koncu moge jezdzic normalnie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Swiecaca sie kontrolka ABS i kontroli trakcji:(
PostNapisane: 2 stycznia 2011, 01:37 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: E46 320d
Witam, Serdecznie mam taki problem,a mianowicie dziś po przejechaniu 160kl iii po dojechaniu do celu zatrzymałem się na chwile na Stacji Paliwowej a po chwili kiedy ruszyłem moje e46 zapaliły mi się kontrolki od trakcji i od ABS, moralnie powinny one zgasnąć po chwili, ale tym razem nie, cały czas się świeci na żółty kolor :(( czym to może być spowodowane i najlepiej od czego zacząć zęby to zdiagnozować. Proszę o pomoc z góry dziękuje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Swiecaca sie kontrolka ABS i kontroli trakcji:(
PostNapisane: 2 stycznia 2011, 08:51 
Offline
Forumowicz

Wiek: 35
Posty: 292
Lokalizacja: Podkarpacie [RTA]
Moje BMW: E46 318i
Kod silnika: E46 N42
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=136017
Napiszę z własnego doświadczenia jakie miałem rok temu.

Sprawdz czy któreś z przednich kół jest zablokowane tzn. czy hamulec odpuszcza czy trzyma koło.

u mnie była taka sytuacja, że lewe przednie koło blokował hamulec podczas jazdy i w zimę po sliskiej drodze koło sie poprostu slizgało zamiast kręcić i paliła sie lampka od ABS (kontroli trakcji nie mam to nie wiem czy by sie paliła)

Naprawa kosztowała mnie 15 PLN tyle kosztował zestaw naprawczy (zestaw gumek do tłoczków) przy hamulcach

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Swiecaca sie kontrolka ABS i kontroli trakcji:(
PostNapisane: 2 stycznia 2011, 09:25 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 3649
Lokalizacja: Pyskowice
Moje BMW: F34 / CLA
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=143460
Tygrys napisał(a):
Witam, Serdecznie mam taki problem,a mianowicie dziś po przejechaniu 160kl iii po dojechaniu do celu zatrzymałem się na chwile na Stacji Paliwowej a po chwili kiedy ruszyłem moje e46 zapaliły mi się kontrolki od trakcji i od ABS, moralnie powinny one zgasnąć po chwili, ale tym razem nie, cały czas się świeci na żółty kolor :(( czym to może być spowodowane i najlepiej od czego zacząć zęby to zdiagnozować. Proszę o pomoc z góry dziękuje.


no przecież pisze w tym temacie, że należy podjechać na kompa i spr czujniki bo nic wywróżyć tutaj nie możemy

na 99% padł któryś z czujników ABS
kupuj oryginały, używane oryginały, ew. jak masz po lifcie samochód to niebieskie ATE (to są oryginały z zatartym znaczkiem bmw), zamienniki nie działają zazwyczaj poprawnie

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Swiecaca sie kontrolka ABS i kontroli trakcji:(
PostNapisane: 4 stycznia 2011, 19:17 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: E46 320d
Witam serdecznie faktycznie to była wina czujnika w Prawym przednim kole :zalamany: a po zastanowieniu stwierdziłem ze nie ma co pchać używki tym bardziej do BMW bo to i tak jest chwilowe(czasowe) w sklepie można dostać jak to Sprzedawca nazwał słaby 120zł a średni ETA 210zł i Bosch za 240zł stwierdziłem ze Lepiej kopic cześć która będzie się trzymał i szybko się nie uszkodzi bo jak sie robi to z myślą taką ze się robi dla siebie :super: tak myślę przynajmniej bo mechanik mię zapewniał ze woli być szczery niż klient ma mieć złe zdanie o nim hmm tak na marginesie pierwszy raz się spotkałem z takim człowiekiem który lubi to co robi szacunek za to... ;) Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Swiecaca sie kontrolka ABS i kontroli trakcji:(
PostNapisane: 13 kwietnia 2011, 10:01 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 38
Lokalizacja: Legionowo
Moje BMW: E46 330d
Kod silnika: M57
kto mi znajdzie po vin jaki czujnik mi potrzebny do prawego tyłu

JK06544 E46 320Ci 12/1999

dzięki pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Swiecaca sie kontrolka ABS i kontroli trakcji:(
PostNapisane: 13 kwietnia 2011, 12:14 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 986
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: E46
Kod silnika: M43TU
mikro007 napisał(a):
kto mi znajdzie po vin jaki czujnik mi potrzebny do prawego tyłu

JK06544 E46 320Ci 12/1999

dzięki pozdrawiam



KUP SOBIE CZUJNIK DELPHI POD BMW E46 I TYLE :) niewiem co ty chcesz sprawdzac :) podaj marke i model auta odrazu ci czujnik dobiora

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Swiecaca sie kontrolka ABS i kontroli trakcji:(
PostNapisane: 13 kwietnia 2011, 13:13 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 38
Lokalizacja: Legionowo
Moje BMW: E46 330d
Kod silnika: M57
bo na allegro jest 200 pozycji z czujnikami i chodziło mi bardziej o różnice miedzy sedan / kombi / a moje coupe


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 124 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL