BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 09:11

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] Jakie klocki do 530d 2000r
PostNapisane: 14 lipca 2009, 14:40 
Offline
Forumowicz

Wiek: 35
Posty: 194
Lokalizacja: Śląsk
Jakie są dobre, ale znów nie za drogie klocki hamulcowe do BMW e39 530d z 2000r mam oryginalny zestaw bez żadnych przeróbek Interesują mnie zamienniki


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie klocki do 530d 2000r
PostNapisane: 14 lipca 2009, 14:48 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 21
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: e46 320d edition33
larencase napisał(a):
Jakie są dobre, ale znów nie za drogie klocki hamulcowe do BMW e39 530d z 2000r mam oryginalny zestaw bez żadnych przeróbek Interesują mnie zamienniki
LEGO :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 lipca 2009, 15:20 
Offline
Naczelny killer

Wiek: 13
Posty: 2183
Kolego, z calym szacunkiem BMW to nie maluch... wazy troche wiecej i jezdzi troche szybciej. Sugeruje nie oszczedzac na bezpieczenstwie i kupic klocki takie jak byly na pierwszym montazu. Sprawdz na realoem jakie miales i takie kup (oczywiscie bez logo bmw). Zapewne bedzie to textar.

Z doswiadczenia powiem, ze mialem zalozone przez poprzedniego wlasiciciela klocki Hart'a. Tanie, dobrze hamuja i piszcza gorzej niz autobusy miejskie marki Jelcz (koledzy ze spotow w wawie moga potwierdzic). Wytrzymalem na nich 2 tyg i zmienilem na textar. zapomnialem co to piszczenie, auto hamuje wysmienicie.

Pozdr.,


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 lipca 2009, 15:25 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 45
Posty: 7448
Lokalizacja: Toruń
Moje BMW: e39 530d
Kod silnika: M57D30
Garaż: www.tinyurl.com/podol-e39
poczytaj tu:
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=32113

EDIT
osobiście na tył mam Jurid J i jest ok;
a na przód textar ale niestety mam przejściowe kłopoty z pompą hamulcową i nie mogę obiektywnie ich ocenić narazie, jak się uporam z pompą (mam nadzieję, że jutro) to dam znać

EDIT 2
no to się z pompą uporałem, komplet zimmerman i textar na przodzie zdaje egzamin i można sobie zęby wybić :D , jedyny minus to że pylą mocniej niż Jurid (mam je założone z tyłu) ale przyczyną może być to że większa siła hamowania jest na przodzie.

_________________
Obrazek
Kupię deskę w skórze.


Ostatnio edytowano 27 lipca 2009, 08:19 przez podol, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 lipca 2009, 15:32 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 40
Posty: 2868
Lokalizacja: Opole
Moje BMW: 530iA
Kod silnika: M54B30
polecam jurid j-as

jezdzilem przez rok czasu na tarczach textara i klockach textara i bylo ok ...

tyle ze tarcze sie pokrzywily i zmienilem teraz na zimmerman plus jurid i szczerze moim

zdaniem jest lepiej niz na textarze :)

_________________
[you] luknij na moją srebrną strzałe


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 lipca 2009, 19:11 
Offline
Forumowicz

Wiek: 35
Posty: 194
Lokalizacja: Śląsk
Oczywiście że nie chce na tym oszczędzać, ale też nie chce płacić za klocki nie wiadomo jakiej gotówki. Zalezy mi na dobrych, skutecznych klockach które są tańsze niż oryginalne, no chyba że te fabryczne nie są drogie. Możecie mi podać dokładne modele tych textarów i zimmerman plus jurid. Chce je sobie wyszukać na internecie może allegro. Napewno wiem że ma do wymiany na przodzie, byłem w kwietniu na przeglądzie i mówiono mi że za ok 5 tyś km mam je do wymiany, a tył to nie wiem. Skoro nic nie mówili to chyba jeszcze są dobre. No chyba że radzicie wymieniać wszystkie. Nie znam się za dobrze na mechanice dlatego się tak pytam. Aha i co z tarczami też je wymieniać? Czy przetoczyć? Albo wogóle nie ruszać. Podobno były wymieniane 15 tyś km temu


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 lipca 2009, 19:18 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 45
Posty: 7448
Lokalizacja: Toruń
Moje BMW: e39 530d
Kod silnika: M57D30
Garaż: www.tinyurl.com/podol-e39
zajrzyj tu:
!_nie_reklamujemy_!
z tego co mi się wydaje to prowadzi ten sklep kolega z forum Stones1 ceny bardzo konkurencyjne, sam jestem zadowolony z niedawnego zakupu

_________________
Obrazek
Kupię deskę w skórze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 lipca 2009, 20:16 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 40
Posty: 2868
Lokalizacja: Opole
Moje BMW: 530iA
Kod silnika: M54B30
larencase ...

ja mam na przodzie zestaw :

klocki : Jurid J-AS

tarcze: Zimmermann

Tył:

klocki : Bosch

tarcze : Zimmermann

jak najbardziej polecam taki zestaw ...

hamuje jak dla mnie rewelacja :)

_________________
[you] luknij na moją srebrną strzałe


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lipca 2009, 09:05 
Offline
Forumowicz

Wiek: 35
Posty: 194
Lokalizacja: Śląsk
Koledzy, a jest to prawda że po wymianie klocków samochód gorzej hamuje? Nie będe wymieniać tarcz bo wszyscy mówią że są one jeszcze dobre. Jest jakiś sposób że po włożeniu nowych klocków auto będzie normalnie hamować?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lipca 2009, 09:14 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 44
Posty: 2630
Lokalizacja: in Poland
Moje BMW: 530d e39
Kod silnika: M57
larencase napisał(a):
Koledzy, a jest to prawda że po wymianie klocków samochód gorzej hamuje? Nie będe wymieniać tarcz bo wszyscy mówią że są one jeszcze dobre. Jest jakiś sposób że po włożeniu nowych klocków auto będzie normalnie hamować?

Tak jest sposób po samej wymianie klocków jeździć raczej wolniej i hamować często ale jakby to powiedzieć "lżej" a potem zrobić trasę do jakieś 1000km i sie dotrą juz całkiem :] :hyhy:

_________________
palczasty - polska


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lipca 2009, 09:56 
Offline
Forumowicz

Wiek: 35
Posty: 194
Lokalizacja: Śląsk
Aha, a jak się to odnosi do siły hamowania? Chodzi mi o to że gdy coś mi wyskoczy na drogę, albo ktoś mi wymusi to auto da się zatrzymać? czy będzie hamować jakby mu się nie chciało. Chcę uniknąć sytuacji że droga hamowania z prędkości 50km/h wyniesie ponad 400 m


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lipca 2009, 09:56 
Offline
Forumowicz

Wiek: 35
Posty: 194
Lokalizacja: Śląsk
Aha, a jak się to odnosi do siły hamowania? Chodzi mi o to że gdy coś mi wyskoczy na drogę, albo ktoś mi wymusi to auto da się zatrzymać? czy będzie hamować jakby mu się nie chciało. Chcę uniknąć sytuacji że droga hamowania z prędkości 50km/h wyniesie ponad 400 m


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lipca 2009, 10:08 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 44
Posty: 2630
Lokalizacja: in Poland
Moje BMW: 530d e39
Kod silnika: M57
larencase napisał(a):
Aha, a jak się to odnosi do siły hamowania? Chodzi mi o to że gdy coś mi wyskoczy na drogę, albo ktoś mi wymusi to auto da się zatrzymać? czy będzie hamować jakby mu się nie chciało. Chcę uniknąć sytuacji że droga hamowania z prędkości 50km/h wyniesie ponad 400 m
po samej wymianie kilka nacisnięć na hamulec moze być zaskoczeniem, ale później juz jest ok tylko chodziło mi oto, że na poczatku kocki bedę się docierać i wiesz to hamowanie to takie bedzie ale jak juz sie wszystko dopasuje to bedzie jak zawsze hamulce żyleta :] :D

no co sie dzieje z forum duble i zacięcia :wstyd: :zly:

_________________
palczasty - polska


Ostatnio edytowano 23 lipca 2009, 10:12 przez palec216, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lipca 2009, 10:26 
Offline
Forumowicz

Wiek: 35
Posty: 194
Lokalizacja: Śląsk
Aha, no to nie będzie tak źle, mam nadzieje :P dziwi mnie też jedna sprawa, mimo ze klocki będe wymieniać za chwile, bo mechanicy mówią że zostało ich na jakieś 1000-1500 km to nie widze komunikatu, albo kontrolki o zużytych okładzinach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lipca 2009, 16:06 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 44
Posty: 2630
Lokalizacja: in Poland
Moje BMW: 530d e39
Kod silnika: M57
larencase napisał(a):
Aha, no to nie będzie tak źle, mam nadzieje :P dziwi mnie też jedna sprawa, mimo ze klocki będe wymieniać za chwile, bo mechanicy mówią że zostało ich na jakieś 1000-1500 km to nie widze komunikatu, albo kontrolki o zużytych okładzinach.

to że mechanikk tak powiedział to ok ;) i to że nie pali się kontrolka od klocków to dziwne ale jak zostały listki to wymieniaj i tak nie patrz na czujniki jak będę wymieniac niech zobaczą czy czujniki działają :]

_________________
palczasty - polska


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 49 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL