BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 22:00

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] 530D ABS kontrola trakcji
PostNapisane: 1 grudnia 2009, 18:54 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Moje BMW: 530D
Witam ciągle ten sam temat miał bym pytanko co świeci się kontrola trakcji ABS nie działa licznik ale zacznę od początku . Jakieś pół roku temu padł czujnik ABS niebieski Simensa przednie lewe koło wymieniłem . Teraz niedawno przejeżdżając przez skrzyżowanie nierówno było zaświeciły się kontrolki ABS i trakcji jednoczenie zamarł licznik i ekonomizer. pojechałem dalej autko postało przez noc wszystko powróciło do normy tzn działa .Dziś znowu taki sam przypadek pojechałem do mechanika pokasował błędy i mówił coś że pada pompa ABS . Ale czytając forum niektórzy mówią że może moduł . Może ktoś miał podobne przykład. Proszę o rade Dzięki.. Ps. jednocześnie dodam że zaświeciły się zegar wskazujący wymianę płynu hamulcowego może to jakoś powiązane jest.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e 39 530D ABS kontrola trakcji
PostNapisane: 1 grudnia 2009, 19:38 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 186
Lokalizacja: Śląsk
Moje BMW: e46 320D
wtam
miałem w mojej e46 coś podobnego zaswieciły mi sie kontrolka abs ,kontroli i płynu chamulcowego dodam ze jednoczesnie
oczywiscie abs nie działał ani systen kontroli trakcji
tez jak postał troszke to gasło a potem swieciło sie jak zgasło to systemy działały jak swieciło to nic nie działało
po pobłaczeniu do kAputera okazało sie ze padł czujnik predkosci obrotowy koła tył prawy
po wymianie czujnika problem znikł


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e 39 530D ABS kontrola trakcji
PostNapisane: 1 grudnia 2009, 19:51 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Moje BMW: 530D
Dzięki spróbuje jeszcze raz podłączyć może to będzie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e 39 530D ABS kontrola trakcji
PostNapisane: 1 grudnia 2009, 20:03 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 33
Posty: 28
Lokalizacja: Szwecja -malmö
Moje BMW: 530 ia
Witam kolego napisz jaki masz Rocznik twej bmw :) mialem ten sam problem w mojej starej bmw 523 z 99 roku
jak sie okazalo to poszedl Sterownik ABS to jest przy pompie Przykrencone sa na 6 srub .
Szkoda twojej kasy zebys jedzil po mechanikach ... Kup Sterownik z allegro.pl tylko musisz spisac jaki masz symbol .. on sie znajduje na tym sterowniku
Jesli masz jakiesc pytania jeszcze to pisz :) Taki sterownik kosztuje 1400zl bo wymienialem .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e 39 530D ABS kontrola trakcji
PostNapisane: 1 grudnia 2009, 20:05 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 33
Posty: 28
Lokalizacja: Szwecja -malmö
Moje BMW: 530 ia
Sorka jak sa jakiesc blendy w ortografi.... bo mieszkam od urodzenia w szwecji :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e 39 530D ABS kontrola trakcji
PostNapisane: 1 grudnia 2009, 20:14 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Moje BMW: 530D
Rocznik bmw e 39 to 1999 3.0 D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e 39 530D ABS kontrola trakcji
PostNapisane: 1 grudnia 2009, 21:21 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 33
Posty: 28
Lokalizacja: Szwecja -malmö
Moje BMW: 530 ia
To masz Na bank popsuty Sterownik ABS Raz dziala raz nie dziala Licznik nie wskazuje spalanie tez swieci ci ABS i ASC
Gdzies naprawiaja alle proponowal bym ci zainwestowac na nowy sterownik bo mi regenowali alle dlugo sie nie nacieszylem i musial kupic nowy ..
i W tych rocznikach czesto psuja sie sterowniki od abs ....
Powodzenia :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e 39 530D ABS kontrola trakcji
PostNapisane: 2 grudnia 2009, 08:51 
Offline
Forumowicz

Posty: 121
Lokalizacja: Niechorze
Moje BMW: e46 316I 1.9
Kod silnika: M43TU
witam

może wy mi podpowiecie , mam bmw e46 3er z 2000r.

mam problem z abs tzn.

świeci mi się kontrolna ABS + ASC ale nie cały czas jest tak że rano się świeci, wyjadę trochę po za dom gaśnie , jak wjadę na dołek to potrafi się czasem zapalić a czasem nie, jest też tak że podczas jazdy po gładkiej drodze zapali się lub zgaśnie, czy to może być któryś czujnik w kole ?? czy na kompie wyjdzie który ??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e 39 530D ABS kontrola trakcji
PostNapisane: 2 grudnia 2009, 20:21 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Moje BMW: 530D
Tak na komputerze wyjdzie co padło moze byc czujnik lub tak jak u mnie moduł abs


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e 39 530D ABS kontrola trakcji
PostNapisane: 2 grudnia 2009, 22:30 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 37
Lokalizacja: WrocÂław
Cześć,
ja to przeżyłem w e39 530d.

tzn, czujnik predkości w tylnym lewym kole mi przerywał, raz działał, raz nie. Potem sie zwalił ostatecznie i juz wcale nie działał.
Objawy:
nie pokazuje prędkosci jazdy,
świecą sie kontroli (kontrola trakcji, abs, hamuce itd... - wszytsko na zółto na desce)
kierownica cieżej chodzi (servotronic dostaje fałszywa informacje o nie daje wspomagania na maglownice).

Podłącz kompa, to powiniez Ci bład pokazać. Jesli nie pokaze, przejedz się z kompem i porónaj predkości każdego z kół.

Wymien czujnik w tylnym kole (oczywiscie oryginalny) - jakies 300 pln i musi byc dobrze.

P.S.
Slyszalkem róznież, ze padaja moduły od ABS - jest tutaj zaraz przy turbinie, zalezy jaki ma numer seryjny. Jeden znich jest bardzo awaryjny.

Spójrz na tego linka, tam sie wypowiadałem na temat servotronica.
viewtopic.php?t=18599

co do zegarka z płynem hamulcowym, to raczej zdarzenie losowe, ze sie teraz zapaliło.\

Pozdrawiam

_________________
Bring Mich Werkstatt


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] 530D ABS kontrola trakcji
PostNapisane: 3 grudnia 2009, 19:48 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Moje BMW: 530D
oki spróbuje tego z tym czujnikiem bo mi się wydaje że wspomaganie dobrze działa ale może nie aż tak jak powinno zobaczymy po podłączeniu pod kompa Dzięki za rady Pozdrawiam :piwo: :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] 530D ABS kontrola trakcji
PostNapisane: 3 grudnia 2009, 20:14 
Offline
Forumowicz

Posty: 121
Lokalizacja: Niechorze
Moje BMW: e46 316I 1.9
Kod silnika: M43TU
a co ze mną :/

u mnie wszystko jest ok
świeci się na żółto tylko kontrolka ABS + ASC i nic więcej, no i nie działa tym samym abs gdy wciskam hamulec to blokuje koła ... ja obstawiam czujnik któryś niż sterownik abs bo gdyby on był walnięty to by mi nie gasły kontrolki czasem ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] 530D ABS kontrola trakcji
PostNapisane: 4 grudnia 2009, 00:51 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 37
Lokalizacja: WrocÂław
Kolego, ASC, mowisz o zółtym trójkącie w 3/4 okręgu ze strzałką - na desce rozdzielczej.

Jak masz np.walnięty czujnik w kole, to całkiem mozliwe, ze na dziurach styka lub nie...
Jak z kierownicą? czy chodzi ciężej, kiedy sie zapala lampka - oczywiscie sprawdz na postoju. System wspomagania bedzie wspomagał, ze nie w 100%. Jeśli tak jest to znaczy, ze jest problem z servotronic, a to oznacza zepsuty czujnik w tylnym kole od strony kierowcy lub niestety walniety moduł ABS

Pozdrawiam

_________________
Bring Mich Werkstatt


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] 530D ABS kontrola trakcji
PostNapisane: 4 grudnia 2009, 08:12 
Offline
Forumowicz

Posty: 121
Lokalizacja: Niechorze
Moje BMW: e46 316I 1.9
Kod silnika: M43TU
witam

tak jak mówisz ASC - ta kontrolka w trójkącie , u mnie nie ma żadnych innych oznak oprócz tego że się świecą , a żeby było lepiej to wczoraj i dziś działo się tak:

rano odpalam auto palą się kontrolki, wyjechałem za bramę z jakieś 100m kontrolki zgasły i jak na razie się nie palą , wczoraj było tak że też za bramą zgasły i przejechałem 12 km i nic nie było dopiero jak mocniej przyhamowałem chcąc skręcić w inną ulicę to się zapaliło ... :/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] 530D ABS kontrola trakcji
PostNapisane: 4 grudnia 2009, 14:18 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 37
Lokalizacja: WrocÂław
ok.
ale nadal nie piszesz co kurna z kieraną, chodzi ciężej, jak sie kontrolki palą??

Podjedz na kompa, bedzie historia błędów w pamięci.

Pozdrawiam

_________________
Bring Mich Werkstatt


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] 530D ABS kontrola trakcji
PostNapisane: 4 grudnia 2009, 16:26 
Offline
Forumowicz

Posty: 121
Lokalizacja: Niechorze
Moje BMW: e46 316I 1.9
Kod silnika: M43TU
kiera chodzi bez zmian , nic się nie dzieje z nią ani z licznikami , z przekąsem powiedział bym że nawet lepiej chodzi niż kiedyś :cool:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] 530D ABS kontrola trakcji
PostNapisane: 4 grudnia 2009, 17:34 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Moje BMW: 530D
byłem na kompie wskazuje że tylny lewy czujnik niby jutro moze kupie i sie załozy i zobaczymy co dalej


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] 530D ABS kontrola trakcji
PostNapisane: 4 grudnia 2009, 18:02 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2410
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: e39 530dAt
Kod silnika: M57
często winą w e39 jest uszkodzony czujnik skrętu kierownicy. warto tez sprawdzić


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] 530D ABS kontrola trakcji
PostNapisane: 4 grudnia 2009, 18:24 
Offline
Forumowicz

Posty: 121
Lokalizacja: Niechorze
Moje BMW: e46 316I 1.9
Kod silnika: M43TU
p.s. ja mam BMW E46 tzw. 3er


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] 530D ABS kontrola trakcji
PostNapisane: 6 grudnia 2009, 11:45 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Moje BMW: 530D
Witam podmieniłem moduł do swojej bejcy i nadal to samo tzn. licznik nie działa chyba trzeba wrócić do starego i zmienić czujnik ABS tył lewy jak myślicie? Znowu przejeżdżając przez nierówności zaświeciła się trakcja i ABS i licznik padł postał przez noc i dobrze o co chodzi czy o ten czujnik


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 118 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL