BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 30 kwietnia 2024, 05:34

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] niebieski dym z wydechu
PostNapisane: 27 lutego 2010, 18:18 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 85
Lokalizacja: otwock
Moje BMW: e46 sedan
Kod silnika: m47nd20
320d 2000r jak w temacie, gdy odpalę samochód po nocy z wydechu wydobywa się niebieski dym ale jak tylko trochę pojadę ok 7 km jest ok. systematycznie sprawdzam bagnet i korek oleju, niema masła oleju nie ubywa i nie przybywa :zdegustowany:


Ostatnio edytowano 28 lutego 2010, 21:14 przez jareke46, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 nibieski dym z wydechu
PostNapisane: 27 lutego 2010, 18:50 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 43
Moje BMW: jeszcze nie mam
Kod silnika: L1K
sprawdź sprężanie i turbinę albo silnik do wymiany albo turbina :dontgetit: osobiście obstawiam turbinę bo to lubi w tych silnikach padać


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 nibieski dym z wydechu
PostNapisane: 27 lutego 2010, 19:24 
Offline
Forumowicz

Posty: 237
Lokalizacja: Wicklow IRL
Moje BMW: 320 D 136hp
Turas90 napisał(a):
sprawdź sprężanie i turbinę albo silnik do wymiany albo turbina :dontgetit: osobiście obstawiam turbinę bo to lubi w tych silnikach padać



albo od razu caly samochod wymien po co bawic sie w wymiane turba albo silnika:/ ...
Jazaczal bym od zapytania ile tego dymu sie wydobywa czy na zimnym i cieplym silniku jest tak samo.. napisz cos wiecej mialem podobne problemy wiec moze cos podpowiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 nibieski dym z wydechu
PostNapisane: 28 lutego 2010, 11:24 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 85
Lokalizacja: otwock
Moje BMW: e46 sedan
Kod silnika: m47nd20
spider IRL na ciepłym silniku niema w ogóle żadnego DYMKA... Gdy silnik jest zimny dymku jest dosyć sporo momentami nie widzę nic w lustrach,zapach jest też niepokojący, ale jak napisałem trochę przejadę czyli pewnie silnik się trochę zagrzeje dymek znika. Zauważyłem też ubytki płynu w chłodnicy silnik zimny bagnet schowany na max, silnik ciepły bagnet w połowie podziałki,kontrolka płynu nie zaświeca się. Zamierzam wciągnąć zegary sprawdzić czy wszystkie żaróweczki są dobre.
Pozdrawiam....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 nibieski dym z wydechu
PostNapisane: 28 lutego 2010, 11:28 
Jeśli na biegu jałowym nie widać dymu, a pojawia się przy schodzeniu silnika z wysokich obrotów może to świadczyć o zużyciu uszczelniaczy zaworowych. Jeśli dym pojawia się na biegu jałowym i przy zwiększaniu obrotów, to niestety świadczy to o zużyciu pierścieni tłokowych i gładzi cylindra. W silnikach z turbosprężarką kłęby niebieskiego dymu mogą być spowodowane uszkodzeniem turbiny.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: e46 nibieski dym z wydechu
PostNapisane: 28 lutego 2010, 11:32 
Offline
Forumowicz

Posty: 121
Lokalizacja: Konin
Moje BMW: E46 320D
Kod silnika: M47
Jesli ubywa Ci plynu chodzacego to moze tez byc trzasnieta chlodniczka spalin przy EGR, mialem taki przypadek, auto strasznie kopcil. Chlodniczka puszcza plyn do obiegu i jak turbu sie zalancza bucha para z rury.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 nibieski dym z wydechu
PostNapisane: 28 lutego 2010, 15:10 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 85
Lokalizacja: otwock
Moje BMW: e46 sedan
Kod silnika: m47nd20
chłodniczka spalin jeśli zdemontuję wszystko między chłodniczką a AGR-em to będę w stanie zobaczyć czy jest tam jakiś wyciek płynu???


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 nibieski dym z wydechu
PostNapisane: 28 lutego 2010, 18:20 
Offline
Forumowicz

Posty: 237
Lokalizacja: Wicklow IRL
Moje BMW: 320 D 136hp
popieram przedmowce, spradz najpierw egr, nastepnie chlodniczke spalin u mnie byl walniety egr po zalozeniu nowego nic nie pokojacego sie nie dzieje, 3mam kciuki ze to nic powaznego... skoro niu ubywa oleju nie ijest caly czas normie pozim jego nie powinno byc to nic strasznego... na pacztaku wykrec sam egr si spradz go dokladnie a najwazniejsze co przypomina Ci zapach wydostajacy sie z wydechu??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 nibieski dym z wydechu
PostNapisane: 28 lutego 2010, 20:42 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 85
Lokalizacja: otwock
Moje BMW: e46 sedan
Kod silnika: m47nd20
nie wiem czy dobrze rozumiem egr/agr w nim spotyka się powietrze z turbo schłodzone przez inerculer i spaliny schłodzone przez chłodniczkę tam chyba nie ma co się zepsuć jedynie elektrozawór który nim steruje. sam egr/agr czyściłem.
Ten zapach na początku był taki jakby paląca się świeczka teraz jest bardziej śmierdzący... ciężko jest go opisać powtarzam,że dzieje się tak przy zimnym silniku i niskich temp.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 nibieski dym z wydechu
PostNapisane: 28 lutego 2010, 21:14 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 58
Lokalizacja: Horsens/Dania-Żywiec/Polska
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: m47
wg mnie to chlodniczka spalin. zanim rano odpalisz auto odlacz i zaslep przewod podcisnienia ktory idzie do egr. wtedy egr nie otworzu sie i jesli to chlodniczka to plyn chlodzacy razem ze spalinami nie bedzie dostawal sie do komory spalania. niech autko pochodzi 5 min i zobaczysz czy to wlasnie to :)

_________________
ObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] niebieski dym z wydechu
PostNapisane: 1 marca 2010, 19:34 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 85
Lokalizacja: otwock
Moje BMW: e46 sedan
Kod silnika: m47nd20
,,zaślep przewód podciśnienia który idzie do egr. wtedy egr nie otworzy się ,,

bloood87 kolego mógłbyś mi to jakoś dokładniej opisać... pozdrawiam
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=11&fg=45
mówisz o nr 4 zaślepić agr.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] niebieski dym z wydechu
PostNapisane: 1 marca 2010, 20:26 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 58
Lokalizacja: Horsens/Dania-Żywiec/Polska
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: m47
Obrazek
dodam jeszcze ze jesli chlodniczka spalin przepuszcza plyn chlodzacy do kolektora ssacego to bardzo czesto scianki kolektora sa pokryte biala mazia. odkrecajac egr mozesz to zobaczyc.
Pozdrawiam :)

_________________
ObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 105 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL