BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 13:54

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] gaz bmw 320i '91 24v
PostNapisane: 12 września 2008, 19:48 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Lokalizacja: kielce
witam ,pomozcie,potrzebuje zalozyc gaz do mojej buni e36 320i 91 rok 24v ,ale nie sekwencje,,jak ktos ma jakeies namiary na dobry i tani zaklad montazu gazu w kielcach lub okolicach ,piszcie ,czekam na odpowiedzi


Ostatnio edytowano 13 września 2008, 20:43 przez paczek125, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 września 2008, 20:21 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 34
Posty: 785
Lokalizacja: Zduńska Wola
Moje BMW: e46
Jeżeli nie chcesz mieć problemów z gazem, to nie zakładaj niczego innego niż sekwencja.Ostatecznie gaz 2 gen. i blos, chociaż sekwencja byłaby najlepszym rozwiązaniem.

_________________
...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 września 2008, 20:32 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Lokalizacja: kielce
tak wlasnie myslalem nad gazem 2 gen ,lecz czekam az ktos poda jakis dobre warszaty z kielc lub okolic


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 września 2008, 20:43 
Offline
Specjalista

Posty: 2799
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
http://www.czakram.pl/nrits.php :P

_________________
ZOBACZ MOZE COS POTRZEBUJESZ > http://www.mbpartner.com.pl/

Chcesz siê odwdziêczyæ??? Kliknij POMÓG£...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 września 2008, 10:20 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 744
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: e61
Kod silnika: m57d30
paczek125, jak nie chcesz sekwencji, to lepiej nie zakladaj zwyklego gazu.

no ale jak juz uparcie chcesz oszczedzic na sekwencji, to do zwyklego gazuII gen wymien przed montazem swiece, krocce od cewek, sprawdz czy dolot jest szczelny i nie lapie lewego powietrza gdzies.

a jak ci cos spieprza przy montazu i bedzie boombastik fantastik i gaz bedzie strzelal to zbieraj kase na nowy przeplywomierz.


zwykla instalka to koszt ok 1400-1500zl a sekwencja najtansza ok 2000-2200 niby 600zl roznicy, ale radosci z jazdy troszke wiecej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 września 2008, 10:30 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 625
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Moje BMW: e90
Kod silnika: M47/T2
przemek_byd napisał(a):
paczek125,

zwykla instalka to koszt ok 1400-1500zl a sekwencja najtansza ok 2000-2200 niby 600zl roznicy, ale radosci z jazdy troszke wiecej.



600zł różnicy a będziesz jeździł praktycznie bez odczucia że jedziesz na gazie. poza tym sekwencje ja mam przy 2,5 i problemów z instalacją nie mam, a z tamtą z tego co czytałem możesz mieć. taki moje zdanie.pzdr.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 września 2008, 10:41 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2220
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57D30
Do 6 garów instalka 2 generacji? Że niby oszczędnie będziesz jeździł? Zapomnij.Chyba że lubisz często wydawać nie potrzebnie hajs na cały układ dolotowy a ze 150 koni czuć się jak w seicento.Do 6 garów tylko i wyłącznie sekwencyjna instalacja gazowa.

_________________
" Jeśli Twoje dziecko kręci gwintem to wiedz że coś się dzieje...."


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 września 2008, 08:16 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 917
Lokalizacja: WOT / Mińsk Maz
Moje BMW: E36 coupe/E30
Kod silnika: M52B28/M60B40
a ja w takim samym silniku mialem zwykla instalacje i zadnego problemu nie mialem. przez ponad pol roku nie mialem zadnych problemow. samochod sprzedalem wczoraj ale przez caly czas ani razu nie strzelil, roznica mocy tez nie byla taka duza. co prawda palil troche ponad 15l w miescie.
widocznie ktos zalozyl dobrze dopasowana instalacje ale powiem szczerze ze sam by nie ryzykowal z takim czyms ze moze sie uda jak bede zakladal. zwlaszcza ze teraz w wiekszosci warsztatow mozna zalozyc gaz a cene rozlozyc na 12 rat i wtedy budzet tak nie ucierpi :ok:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 września 2008, 13:56 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 34
Posty: 785
Lokalizacja: Zduńska Wola
Moje BMW: e46
Ja mam instalkę 2 gen. w silniku m50 i szczerze odradzam takie rozwiązanie.Owszem, jeździć sie da ale nic wiecej.Żadnego wyprzedzania lub dynamiki, a z tych 150 koni zrobiło sie jakieś 120 :hyhy: Sytuację poprawił blos, bo autko odżyło jeżeli chodzi o moc ale i do ideału jeszcze trochę brakuje.Do 6 garów tylko i wyłącznie sekwencja.

_________________
...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 września 2008, 18:08 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 107
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: e38 728i
Kod silnika: M52TU
paczek125, jak coś to polecam Wieczorka na ul.Opatowskiej w Kielcach Facet już od dawna siedzi w LPG Instalacjach zna się na robocie.
Na Okrzei jest jeszcze gdzieś dobry magik.:) Polecam jazdna na PB no chyba, że bardzo dużo smigasz po Kielcach czy tez w ogolę po polsce. Może sam kokosów nie zarabiam ale przy moim kebabie 2.8L silniku ieżdzę sporo i spokojnie wyrabiam na wachę choć pali 12-13 po mieście.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 października 2008, 18:29 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 13
Lokalizacja: WrocÂław/Southside
Żadna 2 generacja! Sekwencja i tylko sekwencja. I patrzeć na ręce gazownikom bo jak się nie dopilnuje to zawsze coś nabroją. Ja swoją starą instalację musiałem zdemontować, przerabiać cały układ wtryskowy (gazu), rozbierać kolektor itp. Wszystko zrobiłem sam, kupiłem nową sekwencję i auto nareszcie zaczęło jeździć. Nie ma mowy o falowaniu obrotów, dławieniu się i innych bolączkach. Jak chcesz napisz na priv powiem ci co najlepiej zamontować i jak to zrobić żeby miało ręce i nogi. Za 2000 zł można naprawdę zrobić fajną instalację. Po mieście pali 15 gazu-we wrocławiu przy wszechobecnych korkach jest to naprawdę dobry wynik. Trasa koło 10l. Pali dokładnie tyle co wcześniej benzyny + 15%


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 maja 2009, 20:21 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 72
Lokalizacja: zagranica
Moje BMW: e36
Kod silnika: M52B20
witam pilnie poszukuje zdjec z waszymi instalacjami blos w bmw e36 posiadam bmw 320i z98r i dzisiaj przez zamontowanego w niej blosa pekła mi guma idąca od blosa do przepustnicy Nie wiem co z tym zrobic Wiem ze rozwiazaniem byłoby załozenie stozka ale nie jestem co do niego zdecydowany wolałbym wkładke
Podpowiedzcie mi jak mozna to załozyc Lub jak wy macie to załozone

_________________
BMW -------> Będe Mijał Wszystkich


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] gaz bmw 320i '91 24v
PostNapisane: 5 marca 2010, 20:14 
kazdy mowi sekwencja sekwencja gowno prawda kolega ma 320 e36 150km ja mam to samo tylko on ma sekwencje co chwile wymiana przeplywki i filtra powietrza obudowy do filtra wszystko ma szczelne ja mam zwykly gaz i juz rok i nic rzadnych problemow jak ktos nie mial normalnego gazu w becie niech nie mowi ze sie nie zaklada i ze cos strzela czy wybucha chyba ktos uslyszy brednie i puszcza nastepnemu i tamten znowu powtarza


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [E36] gaz bmw 320i '91 24v
PostNapisane: 6 marca 2010, 10:11 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15793
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Człowieku - dowiedz się najpierw PODSTAW n.t instalacji gazowych, zasad ich działania i powodów niesprawności, a potem coś napisz, bo takie bzdury tutaj nie są tolerowane. Chyba, że chcesz być nominowany w tym miesiącu do plebiscytu na "debiutant miesiąca". Nie masz żadnych problemów? Spadek mocy to choćby pierwszy i podstawowy problem, a inne to kwestia czasu na zwykłej gazowni.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] gaz bmw 320i '91 24v
PostNapisane: 6 marca 2010, 12:10 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 44
Posty: 741
johan napisał(a):
kazdy mowi sekwencja sekwencja gowno prawda kolega ma 320 e36 150km ja mam to samo tylko on ma sekwencje co chwile wymiana przeplywki i filtra powietrza obudowy do filtra wszystko ma szczelne ja mam zwykly gaz i juz rok i nic rzadnych problemow jak ktos nie mial normalnego gazu w becie niech nie mowi ze sie nie zaklada i ze cos strzela czy wybucha chyba ktos uslyszy brednie i puszcza nastepnemu i tamten znowu powtarza
:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: Choć chciałbym Ci kolego uwierzyć w to co piszesz,to wybacz,ale skłaniałbym się bardziej w stronę moich przypuszczeń że wczoraj o godz. 20.14 musiałeś być bardzo zmęczony i śpiący i nie wiedziałeś do końca chyba dokładnie co piszesz... No ale "ok". :/
jiGsaw napisał(a):
Chyba, że chcesz być nominowany w tym miesiącu do plebiscytu na "debiutant miesiąca".
Nie chyba,napewno... ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] gaz bmw 320i '91 24v
PostNapisane: 6 marca 2010, 12:12 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 1483
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E38 740 4,4 6Manual
Kod silnika: M62B44
Potwierdzam Debiut

dlaczego ten temat jest w dziale paliwa i spalanie a nie humor ?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] gaz bmw 320i '91 24v
PostNapisane: 16 marca 2010, 16:53 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 425
Lokalizacja: KRAKÓW/chicago
Moje BMW: 2003 BMW 530i
Kod silnika: M54B30
Ja mam już drugie M50 na blosie i sprawuje się znośnie , wiadomo czasem ją przymuli powyzej 5500 obrotów ale tak to jest naprawdę OK , wiadomo sekwencja to nie jest ale polecam!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re:
PostNapisane: 18 marca 2010, 17:20 
Offline
Forumowicz

Posty: 244
Lokalizacja: trojmiasto
kazzik_yo napisał(a):
a ja w takim samym silniku mialem zwykla instalacje i zadnego problemu nie mialem. przez ponad pol roku nie mialem zadnych problemow. samochod sprzedalem wczoraj ale przez caly czas ani razu nie strzelil, roznica mocy tez nie byla taka duza. co prawda palil troche ponad 15l w miescie.
widocznie ktos zalozyl dobrze dopasowana instalacje ale powiem szczerze ze sam by nie ryzykowal z takim czyms ze moze sie uda jak bede zakladal. zwlaszcza ze teraz w wiekszosci warsztatow mozna zalozyc gaz a cene rozlozyc na 12 rat i wtedy budzet tak nie ucierpi :ok:

dokladnie u mnie tez nie ma problemow :) moc wlasciwie taka sama jak na pb


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] gaz bmw 320i '91 24v
PostNapisane: 18 marca 2010, 17:23 
Offline
Forumowicz

Posty: 244
Lokalizacja: trojmiasto
sekwencja gorsza do regulacji (Zawsze warsztat) drozsze wymiany filtrow i czujnokow oraz nie ma mozliwosci przelaczania samemu na gaz wiec zima mozna jezdzic non stop na pb


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] gaz bmw 320i '91 24v
PostNapisane: 18 marca 2010, 20:16 
Offline
Forumowicz

Wiek: 34
Posty: 176
Lokalizacja: Czestochowa
Moje BMW: E38
Kod silnika: M60B40
Mialem w M50B25 zwykla i odrazu ja usunolem i zalozylem sekwencje bajka


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL