BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 17:43

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e36] woda w progach
PostNapisane: 11 maja 2010, 16:03 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1159
Lokalizacja: PL
czesc.

pisze w imieniu kolegi a wiec dzisiaj widziałem sie z kolegą który ma bmw e36 325i podwoził mnie do sklepu i zauważyłem ze cos mu bluka w progu.podjechalismy do niego do garazu.zajrzałem pod auto i zobaczyłem zapchane te dziurki-odpływy,udrożniłem je i woda wyleciała,było jej bardzo dużo leciało i leciało z 5 minut.tylko w jednym progu prawym była woda.problem polega na tym bo sie zastanawialiśmy dlaczego ta woda tam sie zbierała,jakis wezyk spadł czy jak,gdybam poniewaz nie znam budowy progu i pierwszy raz z takim czyms sie spotkałem.dodam ze tydzien temu z nim jechałem i nic nie blukało to chyba teraz niedawno sie tam nazbierała.koledzy pomóżcie.w przypadku szybra woda mi kiedys leciała do srodka i było to przyczyna ze wezyk spadł który odprowadz wode i dlatego teraz pomyslałem ze w progu tez moze byc,jak jest to powiedzcie mi gdzie i jak do tego sie zabrac.

jak byscie byli tak dobrzy to powiedzcie mi gdzie sa wlewy do konserwacji profili zamknietych aby zakonserwowac progi jak sie uporamy z ta woda

dzieki wielkie z góry za odpowiedzi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] woda w progach
PostNapisane: 11 maja 2010, 16:38 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1153
Lokalizacja: BIAŁYSTOK
Moje BMW: 530iAT
Kod silnika: M54B30
korki do konserwcji sa od srodka pod dywanem. Skoro stala tam woda, to od srodka napewno jest kupa rdzy. ostatnio widzialem piekna e36 97 rok, pocieta w kawalki. progi od srodka wlomotane przez ruda .... wiec to dopiero poczatki.

Skad ta woda, to nie mam pojecia, prog jest zamkniety na glucho. Otwory od spodu podlogi sluza do wentylacji i odprowadzania ewentualnej wody, ktora sie tam dostanie ... ale skad sie dostanie, to nie mam pojecia ....

Wymienialem u siebie prog i nie widzialem, zeby byla mozliwosc, by woda mogla sie dostac tam z innych partii karoserii.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] woda w progach
PostNapisane: 11 maja 2010, 17:36 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1159
Lokalizacja: PL
sciagalismy nadkole plastikowe kół przednich i nie widac aby było cos zardzewiałe,podwozie tez elegancko zakonserwowane,woda dopiero co sie zebrała bo jeszcze jakis czas nic nie wskazywało na jej obecnosc-nie blukało.naprawde zdrowy egzemplarz,ale z kad ta woda.kolega boi sie ze mu progi zerdzewieją...
moze ktos miał podobny problem? a przez srodek progu nie idzie jakis odpływ z górnych partii samochodu,moze jakis odpływ spadł,rurka itp.itd....bo nie wydaje mi sie aby od zapchanych odpływow pod progami mogło zalac próg -chyba ze sie mylę.
jak lalismy wode na samochód to tymi odpływami w progach wylatywało-ma tak byc?moze wyjasni mi ktoś jak to wszystko działa....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] woda w progach
PostNapisane: 11 maja 2010, 21:21 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1159
Lokalizacja: PL
znalazłem taka fotkę przekroju progu tylko nissana.przez próg przechodzi rurka odprowadzajaca wode z szybra na zewnatrz.jezeli ta rurka wypadnie z miejsca odpływu do progu bedzie nalewała sie woda.byc moze przyczyna wody w progu było własnie to.mozecie mi koledzy podpowiedziec co zrobic ewentualnie jak ta rurka naprawde spadła jak ja z powrotem tam załozyc?czy wogóle jest to mozliwe?jak jest to w bmw???bo jak włozyłem srubokret taki mały w celu udroznienia odpływu to mogłem nim brac na boki i tak mysle ze ta rurka musiała sie kiedys przesunąć bo jak by była to srubokret stał by pionowo w srodku rurki.daje link:

http://www.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_/showFullSize.php? ... a4aa5cb1b3


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] woda w progach
PostNapisane: 11 maja 2010, 21:53 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1153
Lokalizacja: BIAŁYSTOK
Moje BMW: 530iAT
Kod silnika: M54B30
uwierz mi, ze to co na zewnatrz pieknie wyglada, nie zawsze od srodka jest takie idealne ... i akurat z takim przypadkiem sie spotkalem ....

W BMW nie ma napewno takich przewodow. Te otwory sa tylko do przewietrzania, osuszania i wypuszczania ewentualnej wody.

Kupcie dobry fluidol i syto, az wycieknie zakonserwowac wszystko.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] woda w progach
PostNapisane: 11 maja 2010, 22:10 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1159
Lokalizacja: PL
no ale skąd ta woda tam się wzięła? nic nie zgniłe, pod dywanikami podłoga cała, nie mam pojęcia... mówisz, że żaden przewód nie idzie przez próg.... tak jak na załączonym linku w nissanie. wiesz na razie musimy poczekać z konserwacją, aż dojdziemy skąd woda tam się zbiera. dodam, że kanał ściekowy był zapchany, no ale jak mówisz ze nie jest to odpływ z szybra. a odpływ z szybra którędy idzie? nie przez próg??? bo czytałem na innym forum ze ujscie jest w progu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] woda w progach
PostNapisane: 12 maja 2010, 07:25 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 297
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: e36 m40 316
Kod silnika: M 40
Witam koledzy a gdzie sa te otwory wentylacyjne w progach w e36 w którym miejscu

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] woda w progach
PostNapisane: 12 maja 2010, 08:32 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1159
Lokalizacja: PL
sa przy tych gumach od podnoszenia samochodu takie małe jakby pod ukosem.

a co do wody to moze sie wypowie jakis blacharz który wie jaka jest budowa progu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] woda w progach
PostNapisane: 12 maja 2010, 10:09 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 616
Lokalizacja: Śląsk
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52TU
Bardzo możliwe,że tylne nadkole jest gdzieś przerdzewiałe lub się rozeszło na zgrzewach i wystarczy mała nieszczelność żeby woda wleciała do progów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] woda w progach
PostNapisane: 12 maja 2010, 10:20 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1159
Lokalizacja: PL
czytałem na innych forach ze to normalne ze woda z szybra idzie rurka do progu a tam wypływa tymi małymi dziurkami na dole,ze próg służy jak rynna.nie znam sie na budowie progu pisze tylko to co czytałem wiec prosze o wypowiedzi madre głowy :) znajace sie na rzeczy.
blachy zdrowe bez dziur.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] woda w progach
PostNapisane: 12 maja 2010, 10:42 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17754
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
Po pierwsze dolar$ to za taki analfabetyzm się należałby BAN na jakiś czas.

Chyba w każdej Beemce odpływ szybra wychodzi do progu i stąd tam bierze się korozja głównie.

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] woda w progach
PostNapisane: 12 maja 2010, 11:12 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1153
Lokalizacja: BIAŁYSTOK
Moje BMW: 530iAT
Kod silnika: M54B30
Kolego, Nie mam szyberdachu, wiec tylko przypuszczalem. Zrob maly test. Otworz szybredach i wlej wody w te rynienki i obserwujcie ktoredy wyleci.

Ja jak szukalem skad bierze sie woda w podlodze to wyjalem dywan i wlalem wiaderko wody ... po chwili lecialo z korka, ktory jest wklejany fabrycznie na jakis silikon. Zdemontowalem korek, wyczyscilem blache do zera, na to burnox, podklad, baza i lakier.wyschlo i silikonem przykleilem ten korek .... po obu stronach mialem taka historie .... teraz mam juz suchutko - a wykladzina dlugo schnie .....

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] woda w progach
PostNapisane: 12 maja 2010, 18:44 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1159
Lokalizacja: PL
Cześć!!!

dzisiaj z kolegą zdemontowaliśmy głośniki i widać że faktycznie rurki idą w progi.przepchaliśmy jeszcze odpływy i jest ok.
pod dywanikiem kierowcy jest trochę mokro ale tragedii nie ma.Zdemontowaliśmy dywaniki wytarliśmy wszystko.widać że woda świeża jest.laliśmy na samochód wiadra z wodą ale nigdzie nie leciało.kurcze jak się chce aby leciało to nie leci :rotfl:
Z kąt to może lecieć? tak myślałem że może przez te dziurki co podszybie jest przyczepiane te plastikowe na spinki może bo wcześniej nie było w tych dziurkach tych gumowych "pipków" dopiero jak kolega kupił drugie podszybie bo było spękane to wtedy je nałożył a gąbka jest chłonna i długo schnie.takie są moje przypuszczenia,może komuś też leciało do środka od kierowcy???

BOBBY - dzięki za wytłumaczenie.nie wiedziałem że bezpośrednio woda w próg leci.mogli zrobić jakieś odgrodzenie aby jak wleci to po całym progu nie przelewała sie.bo wiadomo ze jak samochód stoi przodem do góry to woda nie bedzie leciała przez te odpływy tylko najpierw do tyłu ,wyleci dopiero jak samochód będzie przodem do dołu.
I nie pisz,że aż tak dużo błędów jest narobione,staram się jak mogę ale chcąc szybko napisać posta jest to nieuniknione. :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] woda w progach
PostNapisane: 12 maja 2010, 21:48 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 297
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: e36 m40 316
Kod silnika: M 40
kolego a te odpływy w progu sa pod tymi gumami z przodu auta czy z tyłu koło tylnych gum po obu stronach??

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] woda w progach
PostNapisane: 12 maja 2010, 22:34 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1159
Lokalizacja: PL
przed ta gumą od podnosnika w stronę nadkola takie małe.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] woda w progach
PostNapisane: 12 maja 2010, 22:38 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 297
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: e36 m40 316
Kod silnika: M 40
ale przód czy tył z obu stron

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] woda w progach
PostNapisane: 12 maja 2010, 22:56 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1159
Lokalizacja: PL
przód,tył masz odpływy bodajże za zderzakami.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] woda w progach
PostNapisane: 9 czerwca 2010, 16:50 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: 530d
Kod silnika: 193KM
Cześć. Podobny problem. Mam wodę z tyłu BMW530d kombi na początku pojawiła się po burzy tylko z prawej strony. Wysuszyłem i dzisiaj po ulewie sprawdziłem z ciekawości. Niestety mokro!
Gdzie znaleźć kanały odprowadzające w tym aucie? Podejrzewam że są zatkane.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] woda w progach
PostNapisane: 9 czerwca 2010, 17:39 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17754
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
dolar$ napisał(a):
I nie pisz,że aż tak dużo błędów jest narobione,staram się jak mogę ale chcąc szybko napisać posta jest to nieuniknione. :)


No to pisz powoli bo i ban będzie nieunikniony :)

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] woda w progach
PostNapisane: 9 czerwca 2010, 21:25 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1159
Lokalizacja: PL
No chyba tak :) :) :) :) :) :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL