BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 22:23

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [e46] 320d brak mocy - nie ciągnie
PostNapisane: 20 czerwca 2010, 08:55 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 60
Lokalizacja: KrakĂłw
juz go demontowalem i zerkalem na gruche:) I jest tak ze zasysa chyba tyle co powinno ale trwa to z 1,5 sekundy. Nie jest to szybki ruch tylko wsuwa sie powoli tak jakby ktos wbijal lyzeczke w galaretke. jak odepne wezyk od zaworka to wedruje w duzo szybszym czasie z powrotem, znow podepne wezyk i znow powoli wraca i tak wkolko. Za to jak podpialem wszystko bez zbiornika podcisnienia to szybciej zasysa sztange:| Nie wiem co o tym myslec!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d brak mocy - nie ciągnie
PostNapisane: 20 czerwca 2010, 09:52 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 301
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47+
U mnie też tak jest, że zaciąga powoli. No jak dla mnie to wszystko wygląda tak jak powinno :oczami:

_________________
BMW E46 320d M47+ Powered By Bagor
Audi A3 1,8T AGU+ Powered By Bagor


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d brak mocy - nie ciągnie
PostNapisane: 20 czerwca 2010, 10:03 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 60
Lokalizacja: KrakĂłw
yoshimura01, krucze ale wlasnie nie jest OK bo jak podpiete jest wszystko tak jak fabryka przykazala to auto ma turbodziure na dwojce do 3000 obrotow nie jedzie dopier pozniej dostaje szalu:/ Jak sprawdzic szczelnosc wezykow? Generalnie chce sprawdzic ten co idzie od trojnika do zaworka jest najdluzszy i jak puszcza to raczej tam! Gdzie jest ten trojnik? Kurde zrobilem juz wszystko procz czyszczenia turbiny a autko dalej nie chce jezdzic:/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d brak mocy - nie ciągnie
PostNapisane: 20 czerwca 2010, 10:27 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 301
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47+
Reventon napisał(a):
yoshimura01, krucze ale wlasnie nie jest OK bo jak podpiete jest wszystko tak jak fabryka przykazala to auto ma turbodziure na dwojce do 3000 obrotow nie jedzie dopier pozniej dostaje szalu:/ Jak sprawdzic szczelnosc wezykow? Generalnie chce sprawdzic ten co idzie od trojnika do zaworka jest najdluzszy i jak puszcza to raczej tam! Gdzie jest ten trojnik? Kurde zrobilem juz wszystko procz czyszczenia turbiny a autko dalej nie chce jezdzic:/

No to nieciekawie... czyściłeś dolot i czujnik c.d?? Ten trójnik to najszybciej znajdziesz idą po wężyku w stronę zaworu AGR. Sprawdzałeś silnik po kompem?? Masz katalizatory??

_________________
BMW E46 320d M47+ Powered By Bagor
Audi A3 1,8T AGU+ Powered By Bagor


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d brak mocy - nie ciągnie
PostNapisane: 20 czerwca 2010, 11:05 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 60
Lokalizacja: KrakĂłw
AGR wyczyszczony i zaslepiony, N75 nowy, czyjnik cisnienia dolad. nowy, kolektor moze jeszcze przeczyszcze ale to raczej nie pomoze:] Katalizatory mam ale nie chce mi sie wierzyc zeby to przez to bylo. Turbina byla wymieniana w DE 20tys km temu:] Przeplywka ok, cisnienie paliwa ok. Podlaczalem na kompa zero bledow. Ja juz nie wiem gdzie tkwi blad. Albo gdzies powietrze ucieka albo geometria sie przycina. Najdziwniejsze jest to ze auto ma swoje humory i czasem jezdzi dobrze a czasem do dupy!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d brak mocy - nie ciągnie
PostNapisane: 20 czerwca 2010, 11:46 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 301
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47+
Katalizator to cichy zabójca naszych dmuchawek. Już wiele razy o tym pisałem... i napiszę jeszcze raz! Katy mają żywotność ok 80-90tys km, po tym przebiegu są MARTWE. Pod wpływem silnych zmiennych obciążeń termicznych, monolit katalizatora może w obudowie poluzować się popękać i utrudniać swobodny przepływ spalin. Skutkiem tego jest powstawanie nadmiernie wysokiego przeciwciśnienia spalin prowadzącego do spadku mocy silnika. DODATKOWO --> odrywający się monolit może "podróżować" i wpadać do muszli turbiny przez co może zasiać niezłe spustoszenie na wirniku turbiny.

Zaślepienie zaworu AGR/EGR daje jedynie głośne działanie silnika i nic poza tym... wcześniej pisałem o tym że jest to mega fajny zabieg poprawiający przyspieszenie itd i za te bzdury serdecznie żałuję!!!... po czasie ok 5 miesięcy z zaślepionym AGR i po ponownym podpięciu zauważyłem nieporównywalną różnicę. Z podłączoną recyrkulacją silnik "wstaje" dużo wcześniej, czuć że jedzie pełną mocą! Do tego pracuje ciszej, aksamitniej, delikatniej i spalanie utrzymuje się w 8,2L/100. Niestety nie zgadzam się z opinią że odłączenie recyrkulacji spalin daje lepsze osiągi. Poniżej błąd, który wywalał przy zaślepionym AGR - za duża dawka na skok co objawiało się przechodzeniem motoru w tryb pracy awaryjnej.

DIS:
Obrazek

INPA:
Obrazek

Pozdrawiam! Łukasz

_________________
BMW E46 320d M47+ Powered By Bagor
Audi A3 1,8T AGU+ Powered By Bagor


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d brak mocy - nie ciągnie
PostNapisane: 20 czerwca 2010, 12:24 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 8
Moje BMW: e46 2.0d 136km
witam wszystkich jestem tu nowy posiadam bmw e46 2.0d 136km i od pewnego czasu mam problem z odpalaniem a mianowicie dzieje sie tak ze jesli postoji dluszy czas za kazdym razem odpali ale po chwili zgasnie potem musze go troche krecic jesli juz odpali to potem niema problemu z odpalaniem po pobycie samochodu w warsztacie po 2 tyg stwierdzili ze to obudowa filtra paliwa w tej chwili mam zamontowany zwykly filtr dla potwierdzenia tej teori samochod odpala lecz czy to moliwe aby obudowa ciagnela powietrze skoro niewidac zadnych przeciekow wczesniej mialem zamontowane dwa zaworki na zasilaniu i powrocie na jakis czas pomogly pozniej sie pogorszylo


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d brak mocy - nie ciągnie
PostNapisane: 20 czerwca 2010, 12:26 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 301
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47+
A widać w wężyku doprowadzającym paliwo do VP44 pęcherze powietrza??

_________________
BMW E46 320d M47+ Powered By Bagor
Audi A3 1,8T AGU+ Powered By Bagor


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d brak mocy - nie ciągnie
PostNapisane: 20 czerwca 2010, 12:31 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 8
Moje BMW: e46 2.0d 136km
tak wczesniej byla uszkodzona popka paliwa zalozylem nowa i poaliwo jest popowane teraz bez pecherzykow niewidac aby bylo w wezykach powietrze jak juz wspomnialem teraz zalozylem zwykly metalowy filtr i odpala i silnik dosal jakby kopa wiekszego pozatym po podloczeniu na krotko tez odpala normalnie jestem ciekaw bo mechanik u ktorego go mialem twierdzi ze w tej obudowie filtra jest zaworek i on moze byc uszkodzony ale watpie by cos takiego bylo to zwykla obudowa z wkladem filtra i chlodniczka paliwa na powrocie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d brak mocy - nie ciągnie
PostNapisane: 20 czerwca 2010, 12:55 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 8
Moje BMW: e46 2.0d 136km
interesowal by mnie jeszcze jakis schemat poloczenia przewodow do filtra filtr ten ma 4 krocce


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d brak mocy - nie ciągnie
PostNapisane: 20 czerwca 2010, 13:24 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 60
Lokalizacja: KrakĂłw
po zaslepieniu agr'a czego dawka jest za duza? powietrza? jak sprawdzic czy kat zapchany?? i co zrobic jesli okaze sie ze tak? wyciac calkowicie? czy mozliwe jest postrzepienie wirnika od turbo przez syf z kata?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d brak mocy - nie ciągnie
PostNapisane: 20 czerwca 2010, 17:36 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 301
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47+
krist napisał(a):
interesowal by mnie jeszcze jakis schemat poloczenia przewodow do filtra filtr ten ma 4 krocce

Proszę:
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=13&fg=10

_________________
BMW E46 320d M47+ Powered By Bagor
Audi A3 1,8T AGU+ Powered By Bagor


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d brak mocy - nie ciągnie
PostNapisane: 20 czerwca 2010, 17:38 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 301
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47+
Reventon napisał(a):
po zaslepieniu agr'a czego dawka jest za duza? powietrza? jak sprawdzic czy kat zapchany?? i co zrobic jesli okaze sie ze tak? wyciac calkowicie? czy mozliwe jest postrzepienie wirnika od turbo przez syf z kata?

Za duża dawka masy powietrza na skok. Katy sprawdzisz tak:
Na wyboistej jezdni poluzowanie monolitu ceramicznego daje o sobie znać klekotaniem, huczeniem itp dźwiękami.
Zdiagnozowanie usterki:
1.Wjechać na kanał lub podnieść auto i ostukać katalizator ręką. Jeśli będzie słyszalne klekotanie w obudowie tzn że kat uszkodzony.
2.Jedna osoba garuje na biegu jałowym, a druga bada dłonią w odległości ok 1m od rury wydechowej ciśnienie spalin. Powinno być wyraźnie odczuwalne z tej odległości. Jeśli jest zbyt niskie to katy zapchane i nadają się jedynie do wycinki.

Wyciąć całkowicie i wspawać rurę, lub wytłuc monolit i zostawić same obudowy. Możliwe jest uszkodzenie turbo przez fragmenty ceramiczne.

_________________
BMW E46 320d M47+ Powered By Bagor
Audi A3 1,8T AGU+ Powered By Bagor


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d brak mocy - nie ciągnie
PostNapisane: 20 czerwca 2010, 20:34 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 8
Moje BMW: e46 2.0d 136km
dziekibardzo za ten schemat dzis niestety powturzylo sie to samo niejest dobrze nieodpalil w przewodach pojawilo sie powietrze zdjelem wszystkie oslony oraz kolektor obejrzalem pompa sucha przelewy tez na wszelki wypadek wymienilem wezyki na przelewach teraz czekam do jutra czy odpali sprawdzilem na wszelki wypadek rownierz popke w baku popuje dobrze paliwo juz w sumie niewiem czego sie zlapac mam jeszcze jedno pytanie czy w kruccu przy pąpie na powrocie tam gdzire wchodzi wezyk przelewowy jest zawor


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d brak mocy - nie ciągnie
PostNapisane: 20 czerwca 2010, 20:43 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 8
Moje BMW: e46 2.0d 136km
pozatym juz przerabiam ten temat dosc dlugo mialem go w dwuch warsztatach jeden w sumie specjalizuje sie tylko w bmw a zamontowali mi zaworki zwrotne przed filtrem idac od baku co pomoglo na jakis czas teraz jak dzis sprobowalem odpalic widac duze pechcerze powietrza w przewodach od filtra do pąpy


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d brak mocy - nie ciągnie
PostNapisane: 20 czerwca 2010, 20:48 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 8
Moje BMW: e46 2.0d 136km
a dodatkowo dodam ze jak juz odpale to samochod ma normalna moc a nawet musze powiedziec ze jak a ten motor i ta wage samochodu bardzo dobrze sie zbiera


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d brak mocy - nie ciągnie
PostNapisane: 20 czerwca 2010, 22:21 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 301
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47+
Wiesz ja też nie mogłem odpalić i miałem te pęcherze powietrza w wężyku paliwowym. Ale nakierował mnie jeden mech, ze należy poluzować nakrętki na wtryskiwaczach i kręcić rozrusznikiem...jak zacznie tryskać paliwo z tych przewodów to dokręcać wtedy nakrętki na max. Dzięki temu odpowietrzasz układ i pozbywasz się bombli. Po tym zabiegu auto ZAWSZE odpala z dotyku! Nigdy już się nie powtórzył brak zapłonu. pozdr

_________________
BMW E46 320d M47+ Powered By Bagor
Audi A3 1,8T AGU+ Powered By Bagor


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d brak mocy - nie ciągnie
PostNapisane: 21 czerwca 2010, 15:12 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 8
Moje BMW: e46 2.0d 136km
masz racje to co napisales to jest odpowietrzenie ukladu ale jak to zrobie to bedzie dobrze przez jeden dzien albo klilka godzin a pozniej bedzie to samo wogle jak postoi cala noc takze juz rozkladam rece wjebalem sie z ta bmw jest to najgorszy samochod ktory mialem


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d brak mocy - nie ciągnie
PostNapisane: 21 czerwca 2010, 20:31 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 301
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47+
Cholera to niedobrze :/ nie chcę "straszyć", ale wygląda na rozszczelnioną VP44...

_________________
BMW E46 320d M47+ Powered By Bagor
Audi A3 1,8T AGU+ Powered By Bagor


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d brak mocy - nie ciągnie
PostNapisane: 22 czerwca 2010, 14:50 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 8
Moje BMW: e46 2.0d 136km
no wszystko jest mozliwe wczoraj poskladalem stary filtr narobili wiecej szkod w tym warsztacie niz pozytku na dodatek jeszcze chce miec kase za swoja robote szybciej partaczowi szczene wybije niz zaplace zniszczyli wezyki te od filtra do pąpy i nadodatek polamali mi izololace miedzy tylnim siedzeniem a zbiornikiem masakra z drugiej strony obejrzalem wszystko i jak na zlosc zero wyciekow wiec rozszczelnienie to raczej nie choc wiem ze jest to mozliwe


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 114 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL