BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 18:26

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.


Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1705 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 86  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: E46 i E39 światła do jazdy dziennej aktywacja
PostNapisane: 6 listopada 2010, 23:56 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 372
Lokalizacja: Płock
Moje BMW: E46 330xd
Kod silnika: M57
Ja miałem taką sytuację w moim polifcie. Na początku miałem lampy ZKW halogenowe, przełącznik poliftowy (zwykły z manulaną regulacją). Po przeczytaniu tego tematu chciałem sprawdzić czy u mnie da radę ustawić te światła. W NCS połączenie z ALSZ udane, światła do jazdy dziennej dało radę zaprogramować. Potem zmieniłem lampy na bi-xenon AL. Od razu u sprzedawcy założyłem lampy, przełącznik pozostał ten sam. Zacząłem sprawdzać czy wszystko działa zatem, pozycja 0, przekręcony zapłon, światła do jazdy dziennej są, pozycja świateł mijania xenony są. Po odpaleniu silnika oczywiście dyskoteka i światła gasną :) Wiedziałem, że tak będzie, więc od razu dokupiłem przełącznik xenon i po zamontowaniu sprawdziłem tylko światła mijania czy gasną po odpaleniu. Oczywiście świeciły się bez zarzutu (poza błędem przepalonej lewej żarówki). Wsiadam w samochód i wracam do domu (jakieś 130 km) oczywiście pozycja 0 i jadę jak mi się wydawało na dziennych. Niestety w pewnym momencie na trasie ktoś mi mrygnął żebym włączył światła. Myślę sobie o co chodzi. Wysiadam z samochodu, a świateł do jazdy dziennej nie ma. Zdziwiło mnie to trochę, ale pomyślałem, że może trzeba zakodować to na nowo. Niestety, po zmianie przełącznika nie dało rady zakodować świateł do jazdy dziennej (pisałem o tym wcześniej w tym temacie), wyskakiwały jakieś błędy. Połączyłem się zatem z modułem świateł za pomocą INPA i sprawdziłem datę produkcji przełącznika. Okazało się, że to był przełącznik od przedlifta (09.1999), więc pomyślałem sobie, że może to przez to, ale nie byłem do końca przekonany. Dzisiaj byłem wymienic ten przełącznik na poliftowy do xenonu (dostałem taki z funkcją auto, ale niestety nie mam czujnika zmierzchu :( ). Wszystko świeciło tak jak na poprzednim przełączniku, czyli ten sam błąd lewej lampy, brak świateł do jazdy dziennej itd. Wróciłem do domu, odpalam laptopa i zabieram się za programowanie. Połączenie z ALSZ udane, zakodowanie świateł do jazdy dziennej udane.
Nasuwa mie się zatem taka myśl, co by było jakby do przedlifta włożyć poliftowy przełącznik od świateł i wtedy spróbować.

_________________
Mój touring 330xd viewtopic.php?p=1877615#p1877615
Obrazek <--- Kot w wersji X-drive


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 i E39 światła do jazdy dziennej aktywacja
PostNapisane: 7 listopada 2010, 00:15 
Offline
Forumowicz

Posty: 189
Lokalizacja: Czewa
Moje BMW: E46
ale się rozpisałeś hehe :P ten cały przełącznik świateł to jest moduł świateł i to w nim się koduje te światła czyli jak do auta przed liftem włoży się moduł poliftowy to powinno się bez problemu zakodować te światełka, tak mi się wydaje... Ale sprawdź czy na liczniku przy przebiegu nie masz kropeczki :hyhy: bo w module świateł zapisywany jest przebieg auta i jak nie zgadza się z przebiegiem z licznika to będzie kropeczka http://img72.imageshack.us/img72/2655/clusterhq7.jpg... a wtedy trzeba skorygować przebieg w LSZ. pozdro :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 i E39 światła do jazdy dziennej aktywacja
PostNapisane: 7 listopada 2010, 20:54 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 724
Lokalizacja: Rzeszów
Moje BMW: E46 330D
Kod silnika: M57TU
Garaż: http://www.car-connect.pl/index.php?opt ... cle&id=138
Szperając po forach znalazłem ciekawe porównanie przygotowane przez kogoś w Excel. Porównywane są pliki .TRC z LSZ2 wersji US z Europejską.

Może się komuś przyda.

Na pierwszej stronie zestawienie obok siebie obydwu wersji z zaznaczonymi wpisami które się różnią, a na drugiej stronie zestawione tylko różne wpisy.

http://hotfile.com/dl/81077602/d2e3fbf/L....xlsx.html

_________________
Obrazek>>>KLIK<<<Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 i E39 światła do jazdy dziennej aktywacja
PostNapisane: 9 listopada 2010, 08:49 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 372
Lokalizacja: Płock
Moje BMW: E46 330xd
Kod silnika: M57
No rzeczywiście :) mam tam kropkę. A czy to ma jakiś ujemny wpływ czy można spokojnie z tym jeździć?
Mam jeszcze jedno pytanko, czy dużo jest pracy aby zrobić automatyczne światła? Mam przełącznik z funkcją auto, lusterko z czujnikiem też mogę załatwić. Zastanawia mnie czy jakbym miał wiązkę to już będzie wszystko, czy trzeba wymieniać LCM

_________________
Mój touring 330xd viewtopic.php?p=1877615#p1877615
Obrazek <--- Kot w wersji X-drive


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 i E39 światła do jazdy dziennej aktywacja
PostNapisane: 9 listopada 2010, 09:04 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 724
Lokalizacja: Rzeszów
Moje BMW: E46 330D
Kod silnika: M57TU
Garaż: http://www.car-connect.pl/index.php?opt ... cle&id=138
derive napisał(a):
Mam jeszcze jedno pytanko, czy dużo jest pracy aby zrobić automatyczne światła? Mam przełącznik z funkcją auto, lusterko z czujnikiem też mogę załatwić. Zastanawia mnie czy jakbym miał wiązkę to już będzie wszystko, czy trzeba wymieniać LCM


To chyba nie w tym temacie :cisza:

_________________
Obrazek>>>KLIK<<<Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 i E39 światła do jazdy dziennej aktywacja
PostNapisane: 9 listopada 2010, 09:56 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Lokalizacja: warszawa
Moje BMW: E46
Kod silnika: M57N
Garaż: www.sjnet.pl
heheh a ja nie wiem o co ci chodzi :)
automatyczne światła ?
i czy dużo z tym roboty ?
oohoho od groma po łokcie człowiek się upaprze w smarach :)
dziwne pytanie zadajesz

_________________
Oceń :)
Obrazek
www.sjnet.pl usługi informatyczne dla sektora prywatnego i dla firm
www.sjbud.pl Remonty domów mieszkań od A do Z
www.ania.sjnet.pl Biżuteria na każdą okazję
Mapy 2017, Softy do nawi , programy,
hasło: bmw
Obrazek

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: E46 i E39 światła do jazdy dziennej aktywacja
PostNapisane: 10 listopada 2010, 21:03 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 35
Lokalizacja: Swietokrzyskie
Moje BMW: E46
Panowie, odnosnie tych nieszczesnych palacych sie kierunkow w przedliftowych to przyszedl mi taki pomysl do glowy ze jak juz sie musza swiecic to moze by tak zamienic kabelki z kierunkami bocznymi w blotniku i niech juz ta mala zaroweczka sie lekko swieci jako obrysowka i wtedy nikt nie powinien sie doczepic. Co o tym myslicie??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 i E39 światła do jazdy dziennej aktywacja
PostNapisane: 19 listopada 2010, 08:05 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 372
Lokalizacja: Płock
Moje BMW: E46 330xd
Kod silnika: M57
Serfer chodziło mi o automatycznie włączane światła przez czujnik zmierzchu. Na początku myślałem że ten czujnik jest jakoś osadzony w szybie ale później w którymś z tematów napisane było, że jest on razem z lusterkiem wewnętrznym.

_________________
Mój touring 330xd viewtopic.php?p=1877615#p1877615
Obrazek <--- Kot w wersji X-drive


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 i E39 światła do jazdy dziennej aktywacja
PostNapisane: 27 listopada 2010, 22:33 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 77
Lokalizacja: Marki
Moje BMW: e39, e83
Kod silnika: m57dA, m47
Mam takie pytanie. Aktywowałem wg instrukcji światła dzienne w e39 przed liftem ale palą się jedynie z przodu :( Czy jest możliwość ustawienia w opcjach żeby palił się też tył ??
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 i E39 światła do jazdy dziennej aktywacja
PostNapisane: 28 listopada 2010, 09:10 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 724
Lokalizacja: Rzeszów
Moje BMW: E46 330D
Kod silnika: M57TU
Garaż: http://www.car-connect.pl/index.php?opt ... cle&id=138
focus191 napisał(a):
Mam takie pytanie. Aktywowałem wg instrukcji światła dzienne w e39 przed liftem ale palą się jedynie z przodu :( Czy jest możliwość ustawienia w opcjach żeby palił się też tył ??
Pozdrawiam


U siebie mam dzienne w przedlifice. Oczywiście że palą się tylko z przodu. Gdyby oprócz przednich paliły się też tylne, bądź nawet podświetlenie rejestracji było by to NIEZGODNE przepisami. Światła dzienne mają się palić tylko i wyłącznie same [przecież to jest idea świateł dziennych, jakby się miały jeszcze jakieś palić to po co uaktywniać, wystarczy jeździć normalnie na światłach].

Pozwolę sobie zacytować:
"Świateł dziennych można używać zamiast obowiązkowych świateł mijania w warunkach normalnej przejrzystości powietrza, od świtu do zmierzchu. Na kloszu lampy musi widnieć oznaczenie RL.
Światła dzienne muszą być zainstalowane:

* Symetrycznie względem osi pojazdu
* Na równej wysokości
* Odległość od ziemi do dolnej krawędzi lampy minimalnie 25 cm, od ziemi do górnej krawędzi maksymalnie 150 cm
* Odległość między lampami mierzona od wewnętrznej krawędzi musi wynosić minimum 60 cm, chyba że szerokość pojazdu jest
mniejsza niż 130 cm - wtedy odległość minimalna wynosi 40 cm
* Lampy nie mogą wystawać poza boczny obrys pojazdu lub być zamontowane dalej niż 40 cm od niego

W przypadku włączenia świateł mijania światła dzienne mają zostać samoczynnie wyłączone. Dodatkowo, w samochodach rejestrowanych po raz pierwszy po 31 grudnia 2009 roku, światła pozycyjne tylne, światła obrysowe przednie, boczne i tylne oraz oświetlenie tablicy rejestracyjnej nie mogą włączać się razem ze światłami dziennymi. W pojazdach rejestrowanych do 31 grudnia 2009 roku dopuszcza się zainstalowanie świateł do jazdy dziennej w taki sposób, że włącza się również oświetlenie pozycyjne oraz tablicy rejestracyjnej."

_________________
Obrazek>>>KLIK<<<Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 i E39 światła do jazdy dziennej aktywacja
PostNapisane: 28 listopada 2010, 19:14 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 77
Lokalizacja: Marki
Moje BMW: e39, e83
Kod silnika: m57dA, m47
Dziękuję bardzo bo nie wiedziałem tzn nie słyszałem że była zmiana i że może się świecić jedynie przód :) Będzie trochę odciążony alternator :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 i E39 światła do jazdy dziennej aktywacja
PostNapisane: 29 listopada 2010, 21:00 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 24
Posty: 666
Lokalizacja: Poland
jak zmienic aby zamiast dogowych swicily sie halogeny w swiatlach dziennych?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 i E39 światła do jazdy dziennej aktywacja
PostNapisane: 30 listopada 2010, 12:59 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 724
Lokalizacja: Rzeszów
Moje BMW: E46 330D
Kod silnika: M57TU
Garaż: http://www.car-connect.pl/index.php?opt ... cle&id=138
xdave napisał(a):
jak zmienic aby zamiast dogowych swicily sie halogeny w swiatlach dziennych?


Nie zmienisz, nawet z tego powodu, ze jest to niezgodne z przepisami. Poza tym bądź człowiekiem i daj innym normalnie prowadzić auto, a nie jażyć im halogenami po oczach. No chyba, że zamiast orginalnych żarówek do halogenów włożysz jakieś słabsze. Nie wiem, co to ostatnio za moda z tymi halogenami. Co 5 auto ma je na siłe załączane w dzień, a przecież nie ma pogorszonych warunków i przejżystość jest ok. Pół biedy, jak maja słabsze żarówki, ale gross ich zostawia orginalne od halogenów :wstyd: Nie wiem, to jakiś szpan, czy jak?

_________________
Obrazek>>>KLIK<<<Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 i E39 światła do jazdy dziennej aktywacja
PostNapisane: 30 listopada 2010, 20:49 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 24
Posty: 666
Lokalizacja: Poland
wiem ze niezgodne z przepisami, jak by sie dalo ustawic to napewno zarowki o mniejszej mocy i swiatlo skierowane w dol zeby nie oslepiac innych a czemu halogeny? jakos tak fajnie wyglada przod na halogenach :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 i E39 światła do jazdy dziennej aktywacja
PostNapisane: 30 listopada 2010, 22:26 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 724
Lokalizacja: Rzeszów
Moje BMW: E46 330D
Kod silnika: M57TU
Garaż: http://www.car-connect.pl/index.php?opt ... cle&id=138
No ale niestety nie da rady zrobić tego kodowaniem w E46.

_________________
Obrazek>>>KLIK<<<Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 i E39 światła do jazdy dziennej aktywacja
PostNapisane: 4 grudnia 2010, 23:11 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 9899
Moje BMW: E46Coupe
Garaż: /E46Turbo
320Cd @ 2.5 M50Turbo.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=86&t=94261
Zastanawia mnie taka kwestia, czy da się wyłączyć sprawdzanie spalonej żarówki ? Bo chciałbym zrobić tak :

# HID-y na światła mijania
# z długich tak jak w temacie zrobić dzienne, tylko z użyciem h7 led (!) które pobierają 4,5wat /szt
# Ledy w środku

czyli bardzo dużo błędów by mi to pokazywało... Słyszałem, że da się zmienić-usunąć, czy to prawda?

I jak z policją? Uznają to za światła dzienne? Na HIDy to ich wezme na sposób, bo zrobię atrapę sprysków (naklejka na kształt dziury w ori ) , gorzej z poziomowaniem, no ale może będzie git. Przejeździłem prawie rok na xenonach z allegro za 230zł , i nikt sie nie doczepił, bo w sumie wyglądały jak ori (5000k )

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 i E39 światła do jazdy dziennej aktywacja
PostNapisane: 5 grudnia 2010, 08:50 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 77
Lokalizacja: Marki
Moje BMW: e39, e83
Kod silnika: m57dA, m47
deejeys napisał(a):
Zastanawia mnie taka kwestia, czy da się wyłączyć sprawdzanie spalonej żarówki ? Bo chciałbym zrobić tak :

# HID-y na światła mijania
# z długich tak jak w temacie zrobić dzienne, tylko z użyciem h7 led (!) które pobierają 4,5wat /szt
# Ledy w środku

czyli bardzo dużo błędów by mi to pokazywało... Słyszałem, że da się zmienić-usunąć, czy to prawda?

I jak z policją? Uznają to za światła dzienne? Na HIDy to ich wezme na sposób, bo zrobię atrapę sprysków (naklejka na kształt dziury w ori ) , gorzej z poziomowaniem, no ale może będzie git. Przejeździłem prawie rok na xenonach z allegro za 230zł , i nikt sie nie doczepił, bo w sumie wyglądały jak ori (5000k )

Chyba da się usunąć bo jak znajomy mi ustawiał światła do jazdy dziennej i szukał tych opcji do zmiany widziałem tam takie opcje jak gong przy każdym rodzaju świateł więc jak się tak go wyłączy to powinien zniknąć :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 i E39 światła do jazdy dziennej aktywacja
PostNapisane: 5 grudnia 2010, 09:21 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 724
Lokalizacja: Rzeszów
Moje BMW: E46 330D
Kod silnika: M57TU
Garaż: http://www.car-connect.pl/index.php?opt ... cle&id=138
deejeys napisał(a):
Zastanawia mnie taka kwestia, czy da się wyłączyć sprawdzanie spalonej żarówki ? Bo chciałbym zrobić tak :

# HID-y na światła mijania
# z długich tak jak w temacie zrobić dzienne, tylko z użyciem h7 led (!) które pobierają 4,5wat /szt
# Ledy w środku

czyli bardzo dużo błędów by mi to pokazywało... Słyszałem, że da się zmienić-usunąć, czy to prawda?

I jak z policją? Uznają to za światła dzienne? Na HIDy to ich wezme na sposób, bo zrobię atrapę sprysków (naklejka na kształt dziury w ori ) , gorzej z poziomowaniem, no ale może będzie git. Przejeździłem prawie rok na xenonach z allegro za 230zł , i nikt sie nie doczepił, bo w sumie wyglądały jak ori (5000k )


Wyłączyć da się bez problemu sprawdzanie.

Policje może oszukasz, a jak "oszukasz" tych reszte użytkowników dróg, których będziesz HIDami oślepiał?

A co z długimi jak powymieniasz to na diody? Nie potrzebne Ci? Chyba, że to są niby jakieś tam diody co niby świecą jak h7 i niby dają odpowiedni snop światła jak długie, ale wtedy wątpię, żeby to na dzienne przeszło, bo dzienne ustawia się przy zmniejszonej sile świecenia, a diody i tak mają mały pobór, więc raczej ich nie "ściemni".

_________________
Obrazek>>>KLIK<<<Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 i E39 światła do jazdy dziennej aktywacja
PostNapisane: 5 grudnia 2010, 11:42 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 9899
Moje BMW: E46Coupe
Garaż: /E46Turbo
320Cd @ 2.5 M50Turbo.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=86&t=94261
LUCZAR napisał(a):

Wyłączyć da się bez problemu sprawdzanie.

Policje może oszukasz, a jak "oszukasz" tych reszte użytkowników dróg, których będziesz HIDami oślepiał?

A co z długimi jak powymieniasz to na diody? Nie potrzebne Ci? Chyba, że to są niby jakieś tam diody co niby świecą jak h7 i niby dają odpowiedni snop światła jak długie, ale wtedy wątpię, żeby to na dzienne przeszło, bo dzienne ustawia się przy zmniejszonej sile świecenia, a diody i tak mają mały pobór, więc raczej ich nie "ściemni".


Przez rok czasu mając HIDy może kilka razy użyłem długich świateł, po prostu wtedy mijania są wystarczające. A co do tego oślepiania, wg mnie jak są dobrze ustawione światła, soczewka to to zjawisko jest zerowe... A to zamiast samopoziomowania mogę sobie regulacją zjechać w dół, jak mam załadowane autko... No może faktycznie z tym led to nie wypał by był, a szkoda.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 i E39 światła do jazdy dziennej aktywacja
PostNapisane: 5 grudnia 2010, 14:00 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 24
Posty: 666
Lokalizacja: Poland
deejeys napisał(a):
czy da się wyłączyć sprawdzanie spalonej żarówki ?

da sie w NCS expert, jak znajde instrukcje do dam ci linka
edit: tutaj jest wspomniane o tym: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic. ... &start=150


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1705 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 86  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL