BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 17 czerwca 2024, 03:28

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] sprzęgło
PostNapisane: 5 września 2007, 13:04 
Panowie, mam problem. mianowicie sprzęgło nie przenosi momentu obrotowego!! Ślizga się!!
zmiana biegu, wyje, marudzi i dopiero potem ciągnie. Jak redukcja jest, to eh...zanim zacznie kręcić wał, a nie silnik, to mi się przestaje podobać, chociaż jak normalnie zaczne przyspieszać na 1. biegu to idzie, jak powinien...

Jestem na 98% przekonany, że to po porstu tarcze spalone i nawet już sie pytałem Stones1-a o koszt części, mechanika o robociznę, ale jeszcze chce Was zapytać bym był 100% pewny, że 1000zł nie wydam za wcześnie. mianowice, czy jest tam jakaś regulacja, czy jest możliwe, że za wysoko bierze czy coś w tym stylu? albo czy nie kapie olej ze skrzyni, czy silnika i jak to sprawdzić ew. ??

Dzięki.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 września 2007, 15:03 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 517
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Moje BMW: e46 330CI
Kod silnika: M54 B30
nie ma żadnej regulacji,jeśli cieklby ci olej na sprzęgło to prawdopodobnie miałbyś mokrą skrzynię w miejscu łączenia się z silnikiem. wymień tarczę,docisk i profilaktycznie łożysko oporowe i będzie git :)

_________________
BMW\\\Będziesz Mógł Wyprzedzać

Obrazek

Moje 330CI - viewtopic.php?t=51439

Moje K6 - viewtopic.php?f=60&t=73717


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 września 2007, 15:50 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 150
Lokalizacja: PL
Garaż: Było:
E36 320i, E90 325Xi
podpinam sie pod temat

u mnie poci sie miedzy silnikiem a skrzynia i nie wiem czy sprzeglo na tym nie stracilo bo jak troche je rozgrzeje, to mi zaczyna szarpać przy powolnym ruszaniu.

pytanie mam nastepujace skad moze ciec ten olej? domyslam sie ze z simmeringa. wymienial kto juz z Was simmeringi w tym miejscu?

zakladam ze jak uda mi sie zatamować wyciek to sprzegło juz nie bedzie zaolejone i bedzie chodzilo ok lub wersja mniej optymistyczna... czy sprzeglo jest juz do wymiany???

musle ze wiele osób ma ten problem lub bedzie go miało wiec prosze o pomoc w imieniu swoim i innych :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 września 2007, 17:28 
ROMSI, heh, no tak właśnie zamierzałem zrobić i tak też zrobię, byłem jeszcze oglądać tam, gdzie skrzynia z silnikiem się łączy i jest suchutko. chciałem się tylko upewnić.

Dzięki!


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 września 2007, 18:01 
Offline
Forumowicz

Wiek: 52
Posty: 383
Lokalizacja: Piaseczno/Bogatki
Moje BMW: E36
Kod silnika: M50B20
marwi z tego co piszesz to spszęgło jest słabe. wymień kompletne i uszczelniecz na wał i będzie ok

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 września 2007, 18:45 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 84
Lokalizacja: NakÂło nad NoteciÂą
czeka cię wymiana sprzęgła komplet kosztuje jakieś 500 zł i problem z głowy
sam to niedawno przerabiałem

_________________
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=12302


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 września 2007, 20:13 
części już u Stones1-a zamówione, więc chyba mogę moda poprosić o zamknięcie :hurra:


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL