BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 15 maja 2024, 11:39

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] mokro pod wycieraczką kierowcy!!!!!!
PostNapisane: 6 września 2007, 19:21 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 23
Lokalizacja: Tychy
Wysiadam dziś z samochodu w garażu i coś mnie tknęło wkładam rękę pod wycieraczkę ....a tam mokro.....
Mniej więcej od dolnej częsci "podstópki" do pedału gazu ...po linii......pomóżcie skąd to i jak to naprawić?????? :zalamany:


Ostatnio edytowano 1 października 2007, 19:19 przez MEGAMAG, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 września 2007, 20:37 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 199
Lokalizacja: malopolska
sprawdz szczelnosc chlodniczki ogrzewania, albo rynienka ktora odprowadza wode moze byc zatkana

_________________
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=19849


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 września 2007, 21:31 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 23
Lokalizacja: Tychy
gdzie to jest? gdize mam sprawdzić dokładnie???


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 września 2007, 23:04 
MEGAMAG napisał(a):
gdzie to jest? gdize mam sprawdzić dokładnie???


powąchaj czym pachnie - jeśli płynem chłodniczym to cieknie z nagrzewnicy ogrzewania wnętrza - jeśli wodą to pozostają inne nieszczelności.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 września 2007, 17:50 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 199
Lokalizacja: malopolska
jesli to chlodniczka to wyciek powinien byc tlusty. pozdro

_________________
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=19849


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 września 2007, 08:16 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2220
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57D30
Może to głupie ale..... :) Nie pamiętam jak wygląda podszybie w e46 ale sprawdź czy nie ma tam takich 2 wciskanych na spinki "uszczelek".Jeśli któraś się odpięła może po prostu np. podczas deszczu czy mycia dostawać się woda.U mnie było tak od strony pasażera i woda wydostała się właśnie w tych okolicach co opisałeś.

_________________
" Jeśli Twoje dziecko kręci gwintem to wiedz że coś się dzieje...."


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 września 2007, 11:34 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 23
Lokalizacja: Tychy
u mnie podszybie rzeczywiście jest trochę podniesione.... jak to naprawiłeś....? Jak wysuszyłeś później środek???
Fachowcy z M-Auto w Katowicach mówią, że to przez drzwi kierowcy leci gdzieś od środka.... jakś nie moge sobie wyobrazić w jaki sposób...co o tym myślisz?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 września 2007, 12:42 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 12
Lokalizacja: morze
witam,

po przeszukaniu postów znalazłem to co mnie interesuje: mam ten sam problem - woda z przodu po stronie pasażera , najwięcej na "podstopiu" czyli załamaniu poziomej podłogi ze ścianką na której opiera stopki przy całkowicie wyciagniętych nóżkach nasza dziewczyna.

To samo pytanie do doświadczonych: skąd to się bierze i jak to wysuszyć?? - gdzie dokładnie mogą się uszkadzać uszczelki w drzwiach a gdzie w podszybiu?? - może jakś fotka???. Lubie swój samochód a taka sprawa strasznie psuje mi humor - prosze o pomoc!

_________________
T.W. WiesÂław


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 września 2007, 23:08 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 45
Lokalizacja: THURLES.IRELAND
Siemanko :)
Mialem podobny problem. Cieklo mi z drzwi od strony kierowcy do wnetrza. Jest jeden sposob aby zlokalizowac przeciek. Trzeba odkrecic siedzenie,wyciagnac podstopie,wytrzec do sucha podloge i polewac z zewnatrz auto, najlepiej woda pod duzym cisnieniem. Napewno bedzie widac ktoredy przecieka. Ja tak znalazlem. Powodzenia.


Pozdrawiam :)

_________________
Magelan007

BÂĄDZ SOBÂĄ :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 września 2007, 19:51 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 23
Lokalizacja: Tychy
T.W. Wiesław napisał(a):
witam,

po przeszukaniu postów znalazłem to co mnie interesuje: mam ten sam problem - woda z przodu po stronie pasażera , najwięcej na "podstopiu" czyli załamaniu poziomej podłogi ze ścianką na której opiera stopki przy całkowicie wyciagniętych nóżkach nasza dziewczyna.

To samo pytanie do doświadczonych: skąd to się bierze i jak to wysuszyć?? - gdzie dokładnie mogą się uszkadzać uszczelki w drzwiach a gdzie w podszybiu?? - może jakś fotka???. Lubie swój samochód a taka sprawa strasznie psuje mi humor - prosze o pomoc!


jak pisałem ... uszczelka i jakaś mata w drzwiach ...serio...a nie wierzyłem. Ale Panowie z
M-Auto sprawili się (150 PLN) i po problemie + szuszenie suszarką do włosów w garażu prze 30 minut.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 października 2007, 13:18 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 12
Lokalizacja: morze
hej,

sprawdziłem podszybie to znaczy narożnik przy złączeniu pod kątem 90 st. plastików pod szybą z plastikami które biegną wzdłuż błotnika - nie były ze sobą szczelnie złączone ( coś chyba jest urwane , pęknięte) i woda lała się do komory która jest w górnym lewym rogu komory silnika (stojąc przed samochodem) a stamtąd poprzez otwory na jej dnie wlewała się do kabiny. Uszczelniłem tymczasowo wszystko zwykłą plasteliną i teraz woda ścieka wzdłuż górnej krawędzi błotnika do otworu który " tak mi się wydaje" jest do tego przeznaczony a w kabinie przy największych ulewach ( np. myjnia ) ma sucho.

pozdrawiam

_________________
T.W. WiesÂław


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: e39
PostNapisane: 9 listopada 2007, 09:09 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 12
Lokalizacja: ÂŻyrardĂłw
mam ten sam problem w e39

wie ktoś z was jak się z tym uporać???


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 listopada 2007, 20:43 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 30
Lokalizacja: CzĂŞstochowa
Pozwolicie ze sie wlacze.
Ja mialem mokro pod dywanikiem pasazera z przodu ale mi w rogu pekla uszczelka szyby, narazie uszczelnilem to silikonem bezbarwnym i narazie jest ok.
A po stronie kierowcy moze byc w sumie to samo ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 listopada 2007, 20:51 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 84
Lokalizacja: NakÂło nad NoteciÂą
u mnie coś leci od strony kierowcy z kanału ogrzewania czy to znaczy ze leci z nagrzewnicy??? jak to zlokalizować ???

_________________
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=12302


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 listopada 2007, 21:03 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 30
Lokalizacja: CzĂŞstochowa
Baskont napisał(a):
powąchaj czym pachnie - jeśli płynem chłodniczym to cieknie z nagrzewnicy ogrzewania wnętrza - jeśli wodą to pozostają inne nieszczelności


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Mokro pod dywanikiem od strony kierowcy
PostNapisane: 10 listopada 2007, 13:40 
Offline
Forumowicz

Posty: 121
Lokalizacja: Warszawa
Witam!
Ja w moim E34 takze mialem mokro pod dywanikiem od kierowcy. bylo tak mokro ze az wybijalo mi wode na wykladzine wieszchnią dywanika. Inaczej mówiąc dywanik wyglądał jak gnój - masakra! Co sie okazało:
1. pod spodem, pod dywanikiem w podwoziu jest tzw kapsel czyli taki odpowietrznik. Kółko średnicy ok 5 cm z gumy. jesli to wypadnie badz skoroduje przez to woda może sie dostawac do srodka wiec sprawdz pod spodem jak to wyglada czy nie wypadl.
2. Odkrec osłone głośnika od strony kierowcy przy pedale sprzegła i wyjmij ja wraz głośnikiem. włóż rękę do środka do tej dziury po głośniku ( uwazaj abys sie nie umazał ;-) ) i zlokalizuj dłonią gumowego węża. dośc gryby ten wąż jest. Odprowadza on część wody z szyberdachu. sprawdz czy idzie na dół a nie "wypiał się " i nie jest np zagięty w połowie. JEsli tak to nakieruj go na dół.

U mnie przyczyna mokrego dywanika był właśnie ten wąż. wypiał się i sobie zagięty był i wosa lała się centralnie do środka:)

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 74 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL