BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 czerwca 2024, 16:03

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Centralny z pilota. Jak załozyć?
PostNapisane: 17 października 2007, 18:51 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 86
Lokalizacja: Sieradz
Witam. Kupiłem sobie do mojej 318i taki zestawik:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=253894336

wie ktoś może jak to zamontować? Mam rocznik '91 Wiec szyb nie potrzebuje...jedynie drzwi i bagaznik zeby mi sie zamykal z pilota...

...bylbym bardzo wdzięczny za pomoc:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 października 2007, 07:14 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 305
Lokalizacja: lublin
Moje BMW: e46Ci
Kod silnika: M52b28
Ja ostatnio montowalem i są dwa rodzaje podłączenia:
Do podłączenia będą potrzebne dwa lub trzy przekaźniki np PS-561 po ok 10 zł/szt http://www.inprodus.com.pl/index_ps12.php
Najpierw zdejm tapicerkę pod kierownicą aby dostać się do wiązki wychodzącej z drzwi, w wiązce tej znajdziesz następujące kolory kabli: czerwono-zielony (moga być dwa) czerwono-biały, zielono-biały, oraz ewentualnie czarno-biały.
Jeśli u ciebie występują dwa przewody czerwono-zielone to przetnij ten ktory spowoduje że centralny z kluczyka przestanie działać tzn będzie zamykał tylko drzwi kierowcy, jeśli przetniesz niewłaściwy to poprostu polutuj go, w pozostałe przewody należy się tylko wpiąć, nie przecinaj ich.
Do zakupionego sterownika podłącz zasilanie a pozostałe przewody wg zamieszczonego schematu (2 przekaźniki) w tym schemacie przewód nie jest podłączany.
Obrazek
Jeśli podłączenie wg podanego schematu nie bedzie zamykalo zamka a tylko go otwierało daj znać podam inny schemat.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 listopada 2007, 17:49 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 51
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź
nie wiem poco te przekaźniki:P u mnie działa bez tego, bo centralny na pilota to już podłączyłem, chodziło mi tylko gdzie mam podłączyć funkcje domykania ( impuls 30 sekundowy z centralki) i gdzie dokładnie ( w który przewód) wpiąć sie z migaczami. wpinanie sie pod włącznik awaryjnych to chyba nie jest dobry pomysł, ponieważ z centralki jest wysłany duży prąd i może uszkodzić włącznik awaryjnych. w przełączniku awaryjnych są tylko kable z sterującym napięciem do przekaźnika kierunków.

chyba będę musiał sobie sam poradzić bo jak widzę nikt o tym nie ma pojęcia :/ podłącze sie pod guziki zamykania szyb ( jeśli wyjąłem kluczyk ze stacyjki szyby działają póki ich do końca nie zamknę)

Upsss, nie w tym temacie co chciałem odpowiedziałem :P :wstyd:

_________________
zdjĂŞcia mojej beemy ----> http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=61477


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 40 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL