BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 19:08

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 277 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: MŁoDY TechniK
PostNapisane: 24 października 2007, 01:00 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 4257
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M6
Kod silnika: S85 S62 M60
Garaż: było: M5e39 '01,
e34 540i '94
Postanowiłem założyć taki oto wątek, w którym zaczną pisać o różnych kwestiach dotyczących techniki a dotyczących rozwiązań technicznych, w odniesieniu do niezawodności i funkcjonalności.

Jak coś zauważę, to będę opisywał.

Lubie sobie czasem tak pogdybać i pozastawiać się nad bardzo podstawowymi prawidłami techniki, a raczej niezawodności.
Nie wiem jak Was, ale mnie takie zagadnienia interesują, bo zawsze w pewnych planowaniach trzeba potraktować człowieka jak małpę, spojrzeć konkretnie z boku na zjawisko, by coś dobrze wymyślić.

Skłoniło mnie w sumie do założenia tego wątku wydarzenie ostatnich dni.
A mianowicie mega błąd, katastrofalny dla mnie, zrobiony przez McLarena.
Chodzi mianowicie o umieszczenie przycisku procedury startu bolidu na kierownicy w miejscu dostępnym.
Bardzo żałuje ze nie mogłem przeprowadzić polemiki odnośnie bezsensu umiejscowienia tego przycisku na kierownicy :)
Kiedyś już spieraliśmy się o kwestie funkcjonalności w BMW, i napotkałem spory opór :D Pewnikiem mógłbym usłyszeć, że przecież wcale nikt specjalnie nie będzie tego przycisku naciskał.

Hamilton sie przyznał, ze włączył przypadkowo procedurę startu, komp sie przestawił na nią, i zaczął ponownie ładować soft sterowania skrzyni. W tym czasie Hamiltona sny o byciu No1 szlag trafił :)
Ale, co mamy w efekcie?
Podstawowy blad techniczny pozbawił zespól milionów dolarów i może doprowadzić do sporych problemów w zespole.....


Jak dla mnie super :)
Znaczy super, że pojawił sie tak naoczny dowód na to, co mogą robić bardzo podstawowe błędy z zakresu niezawodności.



A na zakończenie pytanie :)

Znany jest problem że ludzie giną w kąpieli, kiedy wpada im do wanny suszarka do włosów.
Ot, włosy wysuszą, szuszarke położą na pralkę, potem się kapią, relaks, chcą wziąć ręcznik..... i suszarka ląduje w wodzie, i jest tragedia....

Jak byście ulepszyli suszarkę do włosów tak, by uratować wiele ludzi w przyszłości ?
Co zrobić żeby ludzie nie smażyli się w wannie rażeni prądem, bo suszarka wpadła im do wody ?

Czekam na pomysły :) :) :)
i zapraszam do pisania w wątku

_________________
Obrazek

http://imageshack.com/a/img689/1772/78er.jpg

Sprzedam MANUAL 6-b z M5e39 ~ 3.000 PLN


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 października 2007, 06:56 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2408
Lokalizacja: dolnoÂślÂąskie
Jesli chodzi o hamiltona, to nie upatrywalbym bledu po jego stronie - tylko po stronie projektantow / technikow. No bo w koncu ile razy podczas wyscigu odpala sie bolid ?? :] W sumei filmu z kamery pokladowej nie ogladale dokladnie, ale rekami to on tam chyba nie machal....

Boogie napisał(a):
Ot, włosy wysuszą, szuszarke położą na pralkę, potem się kapią

Zastanawialem sie - to sie kupy nie trzyma. Najpierw myja wlosy a potem sie kapia ? No moze i ja dziwny jestem, ale to nie ta kolejnosc :)

Boogie napisał(a):
Jak byście ulepszyli suszarkę do włosów tak, by uratować wiele ludzi w przyszłości ?

Gniazdko w odleglosci nie dluzszej od wanny niz standardowy kabel do suszarki. Np. tylko na pzreciwległej scianie w stosunku do wanny.

ps. generalnie: bardzo "glupia smierc".
(cos jak ten facet, co pokazywal ze szyby sa tak wytrzymale w drapaczach chmur biegnąc i rzucając sie na nie ..... az w koncu ktora nie pekla... :zdziwko: )

_________________
pozdro!
| a w uszach koncert rzędowej szóstki |


-> Zobacz Moja Bunie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 października 2007, 08:00 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3023
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Boogie napisał(a):
Jak byście ulepszyli suszarkę do włosów tak, by uratować wiele ludzi w przyszłości ?
nie tyle szuszarke co instalacje różnicówka i skaczy się na przyjemnym pobudzeniu elektro masarzem (nie rzebym próbował ;) ) aczkolwiek
mike_r6 napisał(a):
Zastanawialem sie - to sie kupy nie trzyma. Najpierw myja wlosy a potem sie kapia ?
to chyba logika kobieca :rotfl: :rotfl:
a ztą kierwnica fakt wyjątkowo głupie ;)

_________________
[you] zobacz moje qp
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p=26102#26102 - nowe zdjĂŞcia w galeri



Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 października 2007, 08:20 
Rozumiem, że nikt nie wkłada suszarki do wanny sam, lecz wpada ona do wody :) W tym wypadku zamontowałbym akcelerometr, jeśli wartość przyspieszenia byłaby większa niż powiedzmy 5m/s^2 układ powinien wyłączyć prąd :]

PS. Bardzo ciekawy wątek!


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 października 2007, 08:30 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3023
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Czarny_simr napisał(a):
W tym wypadku zamontowałbym akcelerometr, jeśli wartość przyspieszenia byłaby większa niż powiedzmy 5m/s^2 układ powinien wyłączyć prąd
tylko całośc musiała by być na wtyczce a sam "czujnik" ;)

_________________
[you] zobacz moje qp
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p=26102#26102 - nowe zdjĂŞcia w galeri



Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 października 2007, 08:31 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 2703
Lokalizacja: SK/WD
Moje BMW: e34, e36
Jaki kobiecy tok myslenia? :-)
Nie przypominam sobie..... :szok:

_________________
Strefa PMS.
Flashing Lights - czyli WOOOOO!! wg angry Agry
Ilu rozczarowań bym uniknęła, gdy mężczyzna miał w wyposażeniu na czole tabliczkę znamionową!
Temu co pisze, a nie ma dowodów - papier przyjął wszystko - reszta wkrótce.
Prawda jest jak d... każdy ma swoją....[/color]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 października 2007, 08:43 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Boogie napisał(a):
Jak byście ulepszyli suszarkę do włosów tak, by uratować wiele ludzi w przyszłości ?
Co zrobić żeby ludzie nie smażyli się w wannie rażeni prądem, bo suszarka wpadła im do wody ?


Montaż wyłącznika różnicowoprądowego - różnicówki - nie ma szans Cię kopnąć :)


Co do bolidu... Kiedyś kubica pokazywał swoją nową kierownicę, pamiętacie? Mówili że kierowca SAM projektuje rozłożenie guzików... Więc to chyba jego błąd.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 października 2007, 09:34 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2410
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: e39 530dAt
Kod silnika: M57
Proponuję przenieśc guzik do ładowania softu startowego z kierownicy na obudowę suszarki. aby zasilic suszarkę należałoby najpierw załadowac soft poprzez dłuższe przyciśnięcia guzika inaczej nie ma zasilania i suszarka krzywdy nie zrobi. po krótce - nie ma rączek - nie ma ciasteczek!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 października 2007, 09:42 
a masz taki soft? wgrałbym sobie do swojej, bo w wersji 1.0 są błędy. jak podłączam do kompa, to coś mi moja suszarka nie umie kalendarza zsynchronizować... i nie może się połączyć z internetem w celu aktualizacji... :(


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 października 2007, 12:37 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3023
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Czarny_simr napisał(a):
a masz taki soft? wgrałbym sobie do swojej, bo w wersji 1.0 są błędy. jak podłączam do kompa, to coś mi moja suszarka nie umie kalendarza zsynchronizować... i nie może się połączyć z internetem w celu aktualizacji...
bo musisz w zasiegu UMTS być :hyhy:

_________________
[you] zobacz moje qp
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p=26102#26102 - nowe zdjĂŞcia w galeri



Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 października 2007, 12:39 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 4257
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M6
Kod silnika: S85 S62 M60
Garaż: było: M5e39 '01,
e34 540i '94
:-)

Zaskoczyla mnie mile ilość odpowiedzi w wątku :hyhy:

Myslalem że jeszcze pozwlekam, i potem coś napisze, ale skoro widze od razu wzieliście byka za rogi to i ja spróbuje.

Wedlug mnie do tej suszarki należy podejść w sposób następujący:
1. Uważam że kwestia dlugości kabla ma sens, jednak ja osobiście ją odrzucam, ponieważ nie zapewnia to użytkownikowi 100% bezpieczeństwa - kontakt może być blisko wanny (!!), lub może zostać użyty przedlużacz.
Po prostu nie mamy wplywu pracując nad udoskonaleniem suszarki na jej środowisko, tylko na nią samą.

2. Oczywiście, mają rację ci co piszą o wylączniku różnicowo prądowym, jednak nie mamy żadnej pewności, czy taki wylącznik będzie wchodzil w sklad instalacji w miejscu gdzie będzie używana suszarka.
Co więcej, różnicówka to caly czas nowum i śmiem twierdzić że 90% mieszkań cywilnych jej nie ma.
Więc i to zalożenie opiera się na udoskonaleniu w sumie miejsca używania suszarki, a nie na niej samej.

3. Akcelerometr - sądzę że nie ma żadnej pewności z jakim przyśpieszeniem wpadnie/ssunie się suszarka. Dochodzi jeszcze kwestia awaryjności, jakości dzialania takiego czujnika.
Acha :) no i celna uwaga Ukasza, nie zuwazylem nawet tego od razu, akcelerometr w suszarce nie zadziala tak czy inaczej, trzeba by go zamontować na kabllu :rotfl:


A ja wymyślilem coś takiego:
Szuszarka NIE MA WLĄCZNIKA którym się ją wlącza/wylącza.
Wlożenie wtyczki do kontaktu powoduje prace szuszarki, żeby ją wylączyć trzeba po prostu wyciągnąć wtyczkę z gniazdka.
Czyli pozostawienie wtyczki w gniazdku i szuszarki do "poźniejszego użycia" nie wsytąpi.

Dodam, że jedną suszarkę w taki wlasnie sposób "udoskonalilem" już hehehehe

P.S. jeśli to Hamilton sam tak sobie "zaprojektowal" kierownice to należy mu tylko gratulować i podeslać programu Adama Slodowego "Zrób to sam"

_________________
Obrazek

http://imageshack.com/a/img689/1772/78er.jpg

Sprzedam MANUAL 6-b z M5e39 ~ 3.000 PLN


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 października 2007, 12:59 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 2703
Lokalizacja: SK/WD
Moje BMW: e34, e36
...nie sądzę, żeby cos na energię elektryczną było bezpieczne kiedy zasilane jest od razu z gniazdka...............nie wspomnę o awaryjności gniazdek.

_________________
Strefa PMS.
Flashing Lights - czyli WOOOOO!! wg angry Agry
Ilu rozczarowań bym uniknęła, gdy mężczyzna miał w wyposażeniu na czole tabliczkę znamionową!
Temu co pisze, a nie ma dowodów - papier przyjął wszystko - reszta wkrótce.
Prawda jest jak d... każdy ma swoją....[/color]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 października 2007, 13:13 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Podczas wkładania wyjmowania może następować iskrzenie :)

Ale pomysł w hotelach jest patntowany. silnik w obudowie wisi na scianie w tylko rurą jak od odkurzacza działasz:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 października 2007, 13:17 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 4257
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M6
Kod silnika: S85 S62 M60
Garaż: było: M5e39 '01,
e34 540i '94
agrafga napisał(a):
...nie sądzę, żeby cos na energię elektryczną było bezpieczne kiedy zasilane jest od razu z gniazdka...............nie wspomnę o awaryjności gniazdek.


:rotfl: chyba jednak kobiecy tok myślenia

Ilona, to sądzisz że taka suszarka, jak żem napisal, nie będzie bezpieczna ?

Iskrzenie Kocie można zlagodzić, chociażby poprzez material z którego będą bolce wtyczki.
Wtyczkę zawsze można zmienić, jeśli to ma ratować komuś życie.

_________________
Obrazek

http://imageshack.com/a/img689/1772/78er.jpg

Sprzedam MANUAL 6-b z M5e39 ~ 3.000 PLN


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 października 2007, 13:20 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Hmm, tak sie zastanawiałem...

Najlepiej by było dać zasilanie bezprzewodowo... ale tu jest problem.
Można by przesyłać energię przy pomocy fal radiowych, tyle że nie wiadomo jak to zrobić. Radio samo w sobie już jest takim urządzeniem ale przesyłane moce są znikome.

I tutaj abstrahując od suszarki..
Zastanawialiście się jak skutecznie przesłać energię bezprzewodowo, do suszarki akurat to sie nie przyda bo myślę o transmisji punkt-punkt?

Ja mam 2 koncepcje:
1 - laser
problem Mała sprawność - duży koszt energii wytworzenia wiazki, mała sprawność ogniw odbiorczych (np. baterie słoneczne)

2 - na takiej zasadzie jak radio, ale, zwykły nadajnik ma to do siebie że rozfafluni nam moc w przestrzeni - my potrzebujemy zrobić punkt-punkt, co z natury zapenwi małe straty.
I tu rodzi sie problem
Wie ktoś jak można wytworzyć 'skupioną falę radiową', tak jak wytwarzamy skupioną wiązkę światła w laserze, na zasadzie analogii - latarka działa jak radio a my potrzebujemy urządzenia analogicznego do lasera ale działającego na płaszczyźnie fal radiowych. Hmm.

_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 24 października 2007, 13:23 przez Kyokushin, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 października 2007, 13:23 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Kyokushin, kombinujesz naookoło!!!

PRzykład golarka :) Działa bez kabla bo ma AKUMULATORKI, a w stacji dokującej się od razu ładuje, przewiduję 7,5kg jak wagę przyszłej suszarki :zdziwko:


A serio to nie będzie tak dużo... wkrętarki są DOŚĆ lekkie... mają dużo większą moc rzeczywistą, ale nie mają żarników, do temperatury i niższe obroty... :zalamany:


Ostatnio edytowano 24 października 2007, 13:25 przez KotSylwester, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 października 2007, 13:24 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
KotSylwester napisał(a):
7,5kg jak waga przyszłej suszarki

No właśnie....

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 października 2007, 13:27 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 2703
Lokalizacja: SK/WD
Moje BMW: e34, e36
Boogie napisał(a):
agrafga napisał(a):
...nie sądzę, żeby cos na energię elektryczną było bezpieczne kiedy zasilane jest od razu z gniazdka...............nie wspomnę o awaryjności gniazdek.


:rotfl: chyba jednak kobiecy tok myślenia

Ilona, to sądzisz że taka suszarka, jak żem napisal, nie będzie bezpieczna ?

Iskrzenie Kocie można zlagodzić, chociażby poprzez material z którego będą bolce wtyczki.
Wtyczkę zawsze można zmienić, jeśli to ma ratować komuś życie.


Wrzuciłeś na forum to mam prawo się wypowiedzieć.
Nie wiem gdzie minęłam się z prawdą...............

Ale cóż...ja TYLKO kobietą jestem więc nie znam się na samochodach, technice, projektowaniu i na materiałach..... :kwasny:

_________________
Strefa PMS.
Flashing Lights - czyli WOOOOO!! wg angry Agry
Ilu rozczarowań bym uniknęła, gdy mężczyzna miał w wyposażeniu na czole tabliczkę znamionową!
Temu co pisze, a nie ma dowodów - papier przyjął wszystko - reszta wkrótce.
Prawda jest jak d... każdy ma swoją....[/color]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 października 2007, 13:36 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
agrafga napisał(a):
Ale cóż...ja TYLKO kobietą jestem więc nie znam się na samochodach, technice, projektowaniu i na materiałach.....


Wybaczamy bo jesteś kobietą... :chytry:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 października 2007, 13:44 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 2703
Lokalizacja: SK/WD
Moje BMW: e34, e36
Miała byc polemika i dyskusja, a wyszła krytyka...kobiety.

Cóż. Wyłaczam się. Z braku wiedzy.......podobno!

_________________
Strefa PMS.
Flashing Lights - czyli WOOOOO!! wg angry Agry
Ilu rozczarowań bym uniknęła, gdy mężczyzna miał w wyposażeniu na czole tabliczkę znamionową!
Temu co pisze, a nie ma dowodów - papier przyjął wszystko - reszta wkrótce.
Prawda jest jak d... każdy ma swoją....[/color]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 277 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL