BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 11:56

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] 525 tds gasnie silnik i leci powietrze
PostNapisane: 11 stycznia 2008, 20:01 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 51
Lokalizacja: Pruszkow
Witam!

Od kilku tygodni mam powazny problem. Kiedy wskaznik paliwa spada ponizej 15l samochod w pewnym momencie sam gasnie (komputer pokazuje ze mozna zrobic jeszcze np 90km, nieraz 140). Pozniej samochodu nie mozna odpalic. Doleje mu troche ropy i odpala. Bylem u mechanika wymienil mi na nowa oryginalna pompe paliwowa i te 2 czarne przewody wraz z zaworkiem co sa w baku i przelewaja paliwo z jednej komory do 2 i jest to samo :( Czym jest wiecej paliwa w baku tym lepiej odpala i nie leci powietrze czym jest mniej tym leci wiecej powietrza wraz z paliwem do silnika. Mechanik rozklada rece nie wie co to moze byc. Moze ktos z was mial taka kiedys sytuacje i mi pomoze?

[ Dodano: 11 Styczeń 2008, 23:55 ]
Skoro nikt nie potrafi mi odpowiedziec co moze byc przyczyna to moze ktos ma jakiegos fachowca z okolic wawy co by mi to zrobil? Bo jak narazie nikt nie wie o co chodzi i nie chce sie podejmowac...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 stycznia 2008, 06:42 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 53
Posty: 31
Lokalizacja: Poznan
Gdzieś łapie powietrze. Przy E34 (ten sam silnik) są oringi przy filtrze paliwa (wejście , wyjście ) i może tam zaciągać powietrze. Sprzedają w zestawach te uszczelki. Proponuję założyć zaworek zwrotny między filtrem a pompą wtryskową lub przed filtrem (jak wymienisz te oringi) i powinno być git. Pompa w zbiorniku chodzi tylko podczas grzania świec żarowych. Oczywiście to są tylko sugestię i głowy nie daję, ale niewiele kosztowne


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 stycznia 2008, 16:38 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 51
Lokalizacja: Pruszkow
Wlasnie to tez bylo wymienione pierwsze od czego bylo zaczynane i objawy sa te same. Dzisiaj tez zauwazylem ze przy malej ilosci paliwa jak przygazuje na neutralu to silnikdostaje tyle powietrza ze az go trzesie a po chwili wraca do normy. Odstawilem dzisiaj samochod do mechanika i ma go robic do skutku a co wyszlo to sie pochawle.

[ Dodano: 12 Styczeń 2008, 22:23 ]
Juz wszystko wiadomo. Okazalo sie ze pompa paliwowa ktora kupilem w aso byla z wada fabryczna i jak poziom paliwa ja odkrywal to lapala powietrze. Mechanik powiedzial ze pierwszy raz mu sie trafilo takie cos ze w salonie byla uszkodzona czesc...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 stycznia 2008, 12:17 
Offline
Forumowicz

Posty: 102
Lokalizacja: GdaĂąsk
mam tds-a i niestety mialem ten problem paliwa jeszcze mialem na ponad 70km a on gasl. tez myslalem ze to pompa ale wymienilem filtr paliwa i jest ok. wyjezdzalem paliwo prawie do zera i wydaje mi sie ze syf zaciagnal albo cos i byly problemy teraz jak tylko zapali mi sie komornik to odrazu zalewam :-)

_________________
WszĂŞdzie dobrze ale w BMW najlepiej !!! :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 stycznia 2008, 17:18 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 51
Lokalizacja: Pruszkow
Filtr tez byl wymieniony. Tak jak mowie wina jest nowej pompy ktora jest uszkodzona ma za male cisnienie i lapie powietrze jak paliwo jej nie przykrywa i nie przelewa paliwa z komory za kjierowca do tej glownej co jest pompa


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 66 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL