BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 26 kwietnia 2024, 12:20

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] delikatne falowanie na benzynie dlaczego
PostNapisane: 25 lutego 2008, 21:13 
Offline
Forumowicz

Posty: 430
Lokalizacja: DeutSchLaNd
Moje BMW: jest Del Sol i e90
jak w temacie wachanie na poziomie 20-50 obrotow na benzynie a na gazie to wiadomo co jest za to odpowiedzialne??dodam dopatrzylem sie tez zamulenia auta rano myslalem ze to spowodowane resztkami gazu z poptzedniej jazdy a le nie auto gasze na benzynie i mam to samo nie zawsze ale jest .jakis pomysl??



pozd

[ Dodano: 25 Luty 2008, 21:14 ]
wyczytalem ze to moze zapchana odma gdzie tego szukac 1,6 m40???


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 lutego 2008, 21:37 
Offline
Forumowicz

Posty: 306
Lokalizacja: Z nikÂąd
A jak tam u ciebie z filtrami wymieniałeś może już są zapchane :niepewny:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 lutego 2008, 21:39 
Offline
Forumowicz

Posty: 430
Lokalizacja: DeutSchLaNd
Moje BMW: jest Del Sol i e90
gazu i powiertza noweczki paliwa nie ,gdzie sie znajduje on??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 lutego 2008, 21:40 
Offline
Forumowicz

Posty: 306
Lokalizacja: Z nikÂąd
A jaką bawareczke posiadasz?
:niepewny:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 lutego 2008, 21:41 
Offline
Forumowicz

Posty: 430
Lokalizacja: DeutSchLaNd
Moje BMW: jest Del Sol i e90
e36 316 sedan


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 lutego 2008, 21:44 
Offline
Forumowicz

Posty: 306
Lokalizacja: Z nikÂąd
To kolego masz pod spodem koło skrzyni biegów w kształcie walca zaraz skombinuje jakąś fote poglądową :) bo wiesz przy takim małym falowaniu warto sprawdzić bo skoro nie wiesz kiedy był wymieniany to warto wymienić a koszt coś koło 50zł więc niewiele :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 lutego 2008, 21:44 
Offline
Forumowicz

Posty: 430
Lokalizacja: DeutSchLaNd
Moje BMW: jest Del Sol i e90
i jeszcze jedno nie pamietam na ktorym biegu ale to malo istotne chyba jak jade na biegu bez wciskania gazu to szarpanie wystepuje chyba nie powinna szarpac???


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 lutego 2008, 21:45 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 7452
Moje BMW: e36
Kod silnika: M43B16
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=53724
cool_wicia napisał(a):
wyczytalem ze to moze zapchana odma gdzie tego szukac 1,6 m40???


mozliwe że nie zapchana a spadła i ciągnie lewe powietrze :/ u mnie w M52 szła po kolektorem , przewód fi 1 cm.

_________________
11.Bądź wierny marce BMW, uwielbiaj ją i nie pożądaj innej!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 lutego 2008, 21:46 
Offline
Forumowicz

Posty: 430
Lokalizacja: DeutSchLaNd
Moje BMW: jest Del Sol i e90
XyX napisał(a):
To kolego masz pod spodem koło skrzyni biegów w kształcie walca zaraz skombinuje jakąś fote poglądową :) bo wiesz przy takim małym falowaniu warto sprawdzić bo skoro nie wiesz kiedy był wymieniany to warto wymienić a koszt coś koło 50zł więc niewiele :P


ok zapodaj fotke a jak filtr paliwa moze sie przekladac na falowanie na gazie??

[ Dodano: 25 Luty 2008, 21:48 ]
biały napisał(a):
cool_wicia napisał(a):
wyczytalem ze to moze zapchana odma gdzie tego szukac 1,6 m40???


mozliwe że nie zapchana a spadła i ciągnie lewe powietrze :/ u mnie w M52 szła po kolektorem , przewód fi 1 cm.


a kto powie gdzie sie znajduje w m40 w ksiazce sam naprawiam tez tego nie widze albo slepy juz jestem jakies rysunki albo co kolwiek=??
ß


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 lutego 2008, 22:02 
Offline
Forumowicz

Posty: 306
Lokalizacja: Z nikÂąd
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=2660 prosze cie bardzo tu masz link zobacz poglądaj tak samo jest u ciebie a za 50ziko powinieneś już dobry filtr wyrwać ceny ja sie nie myle od 30 zł się zaczynaja :hyhy: jeszcze coś potrzeba???


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 lutego 2008, 22:08 
Offline
Forumowicz

Posty: 430
Lokalizacja: DeutSchLaNd
Moje BMW: jest Del Sol i e90
XyX napisał(a):
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=2660 prosze cie bardzo tu masz link zobacz poglądaj tak samo jest u ciebie a za 50ziko powinieneś już dobry filtr wyrwać ceny ja sie nie myle od 30 zł się zaczynaja :hyhy: jeszcze coś potrzeba???



dzieki juz ogladami tak potrzeba
gdzie jest ta odma w silniku m40 w google nie ma :pada:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 lutego 2008, 22:17 
Offline
Forumowicz

Posty: 306
Lokalizacja: Z nikÂąd
Z tego co ja wiem odma to odpowietrzenie głowicy, powietrze idzie w kierunku od głowicy i jest zasysane razem z powietrzem od filtra powietrza- taka gumowa rurka powinieneś ją widzieć a jak nie to jutro postaram ci jakies fotki skabinować bo teraz ide w kime nie martw sie to wszystko to drobnostkki da sie rade :rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 lutego 2008, 22:27 
Offline
Forumowicz

Posty: 430
Lokalizacja: DeutSchLaNd
Moje BMW: jest Del Sol i e90
XyX napisał(a):
Z tego co ja wiem odma to odpowietrzenie głowicy, powietrze idzie w kierunku od głowicy i jest zasysane razem z powietrzem od filtra powietrza- taka gumowa rurka powinieneś ją widzieć a jak nie to jutro postaram ci jakies fotki skabinować bo teraz ide w kime nie martw sie to wszystko to drobnostkki da sie rade :rotfl:


tam jest kilka tych wezykow jutro zajze moze znajde jak nie to jak zrobisz fotke to bedzie :14:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 lutego 2008, 08:26 
Offline
Forumowicz

Posty: 115
Lokalizacja: tarnobrzeg
falowanie moze tez wynikaz z przeplywomierza.. .sporo tego na forum.. .zazwyczaj pierwsze co jesli chodzi o falowanie to slychac "przeplywomierz"... u mnie kiedy zaczyna falowac sciagam go i płukam w srodku penetrantem (ala wd40) wkladam i jest ok na jakies 20.000km

_________________
e36 - 318i - m40 - sedan '93 - lpg sekw.
8-11l/100 lpg & pb


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 lutego 2008, 21:07 
Offline
Forumowicz

Posty: 306
Lokalizacja: Z nikÂąd
Witam rozmawiałem dziś ze znajomym który posiada taki sam silniczek jak ty i jeżeli cie to interesuje to jutro około godziny 16snastej :) bendziesz miał fotki tej odmy i charakterystykę przewodów powiedział też również ze to może być silniczek krokowy i też że falowanie obrotów glownie jest od: silniczek krokowy, czujnik polozenia walu, przeplywomierz a na koncu sonda albo sprawdzic szczelnosc dolotu albo wiesz co na odpalonym silniku odlaczyc krokowca jak obroty się ustabilizują to wisz co :D :D :P :P :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 lutego 2008, 21:42 
Offline
Forumowicz

Posty: 430
Lokalizacja: DeutSchLaNd
Moje BMW: jest Del Sol i e90
Obrazek
czy to jest ta odma idzie od silnika do przepustnicy u dolu?????

robilem dzis tak odlaczylem na gazie przeplywke obroty w gore ,odlaczylem krokowy obroty w gore.
na benzynie odlaczylem przeplywke raz sie ksztusil ,a za innym razem obroty w gore ,jak odlaczylem krokowy hmm tego nie pamietam co sie dzialo :wstyd:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 lutego 2008, 21:48 
Offline
Forumowicz

Posty: 306
Lokalizacja: Z nikÂąd
Szczerze muwiac to ja mam troche inny silniczek i inaczej to wszystko wygląda ale na 99proc wydaje mi sie zę to ten przewód ale nie jestem pewien tak jak muwiłem jutro bendziesz miał wyraźną fote z tego samego silniczka i zaznaczone no właśnie z tego co kolega muwił to zebyś sprawdził najpierw silnik krokowy odłącz i zobacz a podokręcałeś wszystkie przewody patrzyłeś czy lewego powietrza nie łapie???? :niepewny:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 lutego 2008, 22:01 
Offline
Forumowicz

Posty: 430
Lokalizacja: DeutSchLaNd
Moje BMW: jest Del Sol i e90
XyX napisał(a):
Szczerze muwiac to ja mam troche inny silniczek i inaczej to wszystko wygląda ale na 99proc wydaje mi sie zę to ten przewód ale nie jestem pewien tak jak muwiłem jutro bendziesz miał wyraźną fote z tego samego silniczka i zaznaczone no właśnie z tego co kolega muwił to zebyś sprawdził najpierw silnik krokowy odłącz i zobacz a podokręcałeś wszystkie przewody patrzyłeś czy lewego powietrza nie łapie???? :niepewny:


co zrobilem nowe swieczki filtry oprucz paliwa,reduktor nowy krokowy 2 uzywka czekam na przeplywke bo tamta czyszczac takie druciki pogielem :wstyd: ,przepustnica wyczyszczona.
przewody posprawdzalem w taki sposub ze psikalem po niech latwopalnym sprayem i nie bylo zwiekszonych obrotow .krokowy mam odlaczyc na benzynie tak???

gdzie dosatane najtaniej krokowy patrzylem w focie 530zl numer 0280140529??znajdzie sie taniej??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 lutego 2008, 22:18 
Offline
Forumowicz

Posty: 306
Lokalizacja: Z nikÂąd
Tak dokładnie na benzynie a co do silniczka krokowego to radze sie tak nie palić mozna go spokojnie wyjać i wyczyścić ;) ;) ;) ale swoją drogą to troche dziwne ze masz takie małe falowanie bardzo mozliwe ze wystarczy krokowca wyczyścić i po sprawie ale jak cie stać na to wszystko to winszuje ja wole domorosłe sposoby naprawy niż portfelowe :P :P :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 lutego 2008, 22:26 
Offline
Forumowicz

Posty: 430
Lokalizacja: DeutSchLaNd
Moje BMW: jest Del Sol i e90
krokowy jeden i drugi byl czyszczony :( i nic mam nadzieje ze jutro przyjdzie przeplywka to zobacze ja.a jak jest z ta odma slyszalem ze mozna ja zatkac i bedzie dobrze ??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL