BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 20 kwietnia 2024, 02:16

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Exx] Kierownica Victor i ewentualny problem z policją :/
PostNapisane: 28 marca 2008, 20:32 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 79
Lokalizacja: 034
Moje BMW: E46 318i
Kod silnika: M43
Witam,

Byłem dzisiaj na przeglądzie i facet kręcił nosem na kierownice. Pytał o papiery na nią, atest. Mówił, że policja może ją zakwestionować z powodu średnicy i zabrać dowód rejestracyjny + mandat.

Szukam czegoś na necie w tym temacie, ale może Wy mi powiecie czy kierwonice tej firmy mają wybity atest od spodu, w ogóle co z tym zrobić :/

Kierownica jest identyczna jak ta na tym zdjęciu.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 marca 2008, 20:51 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 714
Lokalizacja: kuj-pom
Pierwszy raz słyszę o czymś takim, ale może to być prawda, ale nawet jak ma atest w niewidocznym dla Ciebie miejscu i te przepisy to prawda, to policjant na drodze nie będzie czekał, aż kiere zdemontujesz i mu znaczek pokażesz

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 marca 2008, 20:54 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 714
Lokalizacja: kuj-pom
Ale może to Ci pomoże, chyba, że widziałeś
http://www.honda-crx.info/forum/printvi ... 0151bbef53

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 marca 2008, 21:00 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1320
Moje BMW: e46 COUPE+COMPACTe36
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=94308
nie chce cie wprowadzic w blad bo tez nigdy nie slyszalem o takim czyms ze bedziesz musial pokazywac atest bo jak masz cale auto po tuningu to co? powinienes wozic ze soba caly segregator z atestem na kazda czesc ? ale pamietajmy ze to polska i jak bedie pan policjan chcial to sie do czegos przyczepi i wcale to nie musi byc kierownica co do pana na przegladzie to musisz sie do tego przywyczaic ze w wiekszosci przypadkow goscie na takich stacjach potrafia tylko pseudo filozofowac na tematy o ktorych nie maja pojecia :dobani:
(moze tylko ja mam take szczescie ale zawsze trafiam na takich) zreszta jesli auto przeszlo przeglad to kierownica jest ok :super: :rotfl:

_________________
Obrazek
KTO CHCE SZUKA SPOSOBU, KTO NIE CHCE SZUKA POWODU
http://reklamywydruki.pl/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 marca 2008, 21:21 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
w PL tego jeszcze nie sprawdzają, ale np. w D już tak. Np. kierownica otrzymuje homologację do seryjnego auta. A zakładając np. inne felgi wydane dopuszczenie traci ważność. Teoretycznie miejscem na wpisywanie wszelkich zmian jest książka pojazdu, ale chyba nikt nie wpisuje tam adnotacji :(

PS a min. średnica kierownicy to chyba 350mm

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 marca 2008, 21:38 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 37
Posty: 9
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: E46 Coupe
Musisz mieć na to homologacje bo inaczej przy kontroli jak policjant będzie złośliwy zabierze Ci dowód rejestracyjny
POZDRO

_________________
After all that you really do,you have to ask yourself if it was a worth it? Course it fuckin' was!! (FF)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 marca 2008, 20:01 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 79
Lokalizacja: 034
Moje BMW: E46 318i
Kod silnika: M43
Ok, czyli kupując taką kierownicę dostaje na nią papier? Czy można gdzieś zdobyć homologację? Ktoś, gdzieś wydaje papiery na to?

Ponoć można nakleić znaczek BMW i wtedy to policjant musi nam udowodnić, że ta kierownica nie została wypuszczona przez BMW - ale to jest rada pana od przeglądu ;)

Czyli pewnie przyjdzie mi kupić normalną kierownicę. Czy kiera z poduszka będzie pasować, w sensie podłączenie poduszki czy coś?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 marca 2008, 21:23 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 744
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: e61
Kod silnika: m57d30
niemcy wszystko musza wpisywac do briefu, czy to felgi czy inna szerokosc opon, czy nowe lampy czy cokolwiek innego przy aucie....

nie wozisz segregatora z dokumentami bo wszystko jest w briefie!!!

a polska to polska i wiadomo, ze policjant jak bedzie chcial to i tak cie ujeb...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 marca 2008, 00:37 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 105
Lokalizacja: Polska
ja mam 320 MOMO i czy to przegląd czy kontrola jeszcze sie nie przyczepił nikt może że to skórzana kiera za 600 zł i widać że to nie podróba

_________________
Objazd z miasta na 18-stkach
Nie przestaĂŚ! WrĂłciĂŚ na 20-stkach

____/ :niepewny: :luka: \____
___(oo==00==oo)___
___[_]...........[_]____


Panie w³adzo ma pan racje, niestety zdarzy³o mi siê przekroczyÌ prêdkoœÌ.
Zdaje sobie sprawĂŞ, Âże byÂło to bardzo nieodpowiedzialne,
Âże naraziÂłem innych uczestnikĂłw ruchu na niebezpieczeĂąstwo,
ale jechaÂłem szybko, gdyÂż lubiĂŞ zapie****** :F


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 kwietnia 2008, 19:50 
Offline
Forumowicz

Posty: 120
Lokalizacja: Olsztyn
He he he. Gówno mogą a nie dowód zabrać. Według przepisów kierownica musi mieć powyżej 300 mm średnicy. Każda kierownica powinna mieć wybity nr homologacji i w każdej będzie to od spodu. A jak masz gaz w samochodzie to np. na reduktor też musisz wozić homologację-NIE.
Wiadomo pała jak się uprze to wszystko zrobi ale nie dajmy się tak "dymać". Ich "wiedza" wynika z naszej niewiedzy.
Przykład: Kiedyś na nocnym spocie koledze w CRX-sie przyczepili się właśnie do kierownicy a miał 300mm akurat i też chcieli atest to im powiedział że jest od spodu na kierownicy. Na to oni że chcą papier. Na to on że jak sobie chcą sprawdzić to niech se zajrzą bo jest wybite. To mu powiedzieli: Jedz gówniarzu do domu i puścili bo się nie chciało im pochylić.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 kwietnia 2008, 13:21 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Lokalizacja: zachpom
Z doświadczenia wiem, że najlepiej niebieskim nie pyskować i nie cwaniakować to nie zabiorą dowodu a i z mandatem czasem się uda. ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 kwietnia 2008, 13:53 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 105
Lokalizacja: Polska
ale lizanie :cenzura: tez nie jest dobre taka glina zależy na jaka pałe się trafi jedni chcą po prostu pooglądać auto i popytać o modyfikacje żeby sie czegoś nauczyć a inni ( ci co maja w domu kobiete z brodą w majtkach) czepiaja sie żarówek


ja jechałem nocą w katowicach na lotnisko z kuzynka i nocna kontrola kangusem akcja spalona żarówka policjant do kuzynki (kierowca) ze ma wymienić żarówkę cud sie stał ze na stacji komuś wypadły pewnie przy wsiadaniu to je w zieliśmy a pała do mojej kuzynki ze ma teraz na miejscu wymienić a ona na hardkorze WIDZISZ PAN MOJE PALCE I PAZNOKCIE!! (dość spore tipsy jak na tamten czas troche mniejsze od Joli z BB5 i śmierdzący wąs nie uwierzył w to co usłyszał i powiedział ze bez zarówki nie można jechac to powiedziała PROSZE BARDZO MOŻE PAN SPRÓBUJE na to psiak podwinoł rekaw powiedział zeby otworzyła maskę i sam to zrobił i pojechaliśmy


zależy na kogo sie trafi ;)

_________________
Objazd z miasta na 18-stkach
Nie przestaĂŚ! WrĂłciĂŚ na 20-stkach

____/ :niepewny: :luka: \____
___(oo==00==oo)___
___[_]...........[_]____


Panie w³adzo ma pan racje, niestety zdarzy³o mi siê przekroczyÌ prêdkoœÌ.
Zdaje sobie sprawĂŞ, Âże byÂło to bardzo nieodpowiedzialne,
Âże naraziÂłem innych uczestnikĂłw ruchu na niebezpieczeĂąstwo,
ale jechaÂłem szybko, gdyÂż lubiĂŞ zapie****** :F


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 kwietnia 2008, 00:39 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1792
Lastx napisał(a):
( ci co maja w domu kobiete z brodą w majtkach)
:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :D :D :D
Lastx napisał(a):
modyfikacje żeby sie czegoś nauczyć
sa tacy ?????? :szok: :szok:

_________________
MAPKA Z INTERFEJSAMI BMW http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&m ... 6f70991725


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 kwietnia 2008, 06:56 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
kosa8312 napisał(a):
He he he. Gówno mogą a nie dowód zabrać. Według przepisów kierownica musi mieć powyżej 300 mm średnicy. Każda kierownica powinna mieć wybity nr homologacji i w każdej będzie to od spodu. A jak masz gaz w samochodzie to np. na reduktor też musisz wozić homologację-NIE.
Wiadomo pała jak się uprze to wszystko zrobi ale nie dajmy się tak "dymać". Ich "wiedza" wynika z naszej niewiedzy.
Przykład: Kiedyś na nocnym spocie koledze w CRX-sie przyczepili się właśnie do kierownicy a miał 300mm akurat i też chcieli atest to im powiedział że jest od spodu na kierownicy. Na to oni że chcą papier. Na to on że jak sobie chcą sprawdzić to niech se zajrzą bo jest wybite. To mu powiedzieli: Jedz gówniarzu do domu i puścili bo się nie chciało im pochylić.



Przypomniały mi się czasy mojego E23, jak zabrałi mi dowód za niehomologowany "dłumik"


A serio to homologacja na każdej części musi być, na lampach czy kierownicy też.. Zwykle nie będzie na wierzchu (kierownica) z oczywistych względów. Z drugiej strony...

Pokazujesz paragon ze stycznia i przegląd z lutego i mówisz: Proszę Pana przegląd rejestracyjny auto przeszło, więc dlaczego Pan podważa opinię biegłego, którego to jest specjalizacja?
Zrezsztą jak ma Pan narzędzia to niech Pan odkręca na swoją odpowiedzialność jak się coś uszkodzi, ale czy ma Pan uprawnienia do dokonywania tak poważnych napraw w aucie? Czy da mi Pan zaświadczenie/gwarancję że mi Pan demontował i montował kierownicę jak potem będą z nią problemy?

Po tym drugim jak będzie "zły policjant" to może Ci chcieć odholować auto. Mi chcieli 7 czy 8 razy odholować i nigdy nie dostali zgody na radiu :rotfl: Kopii kwitków "dowód tymaczasowy" mam chyba z 8 w domu :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 kwietnia 2008, 12:36 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 105
Lokalizacja: Polska
kazio1919 napisał(a):
Lastx napisał(a):
( ci co maja w domu kobiete z brodą w majtkach)
:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :D :D :D
Lastx napisał(a):
modyfikacje żeby sie czegoś nauczyć
sa tacy ?????? :szok: :szok:



są są 3 razy rozmawiałem o zawieszeniach z takim starszym wiekiem nie wiedzizał co to jest gwint hydrauliczne i takie tam o bmw rozmawialiśmy i z usmiechem sie rozjechaliśmy 2 różne kierunki :P

_________________
Objazd z miasta na 18-stkach
Nie przestaĂŚ! WrĂłciĂŚ na 20-stkach

____/ :niepewny: :luka: \____
___(oo==00==oo)___
___[_]...........[_]____


Panie w³adzo ma pan racje, niestety zdarzy³o mi siê przekroczyÌ prêdkoœÌ.
Zdaje sobie sprawĂŞ, Âże byÂło to bardzo nieodpowiedzialne,
Âże naraziÂłem innych uczestnikĂłw ruchu na niebezpieczeĂąstwo,
ale jechaÂłem szybko, gdyÂż lubiĂŞ zapie****** :F


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 38 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL