BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 11 maja 2024, 02:12

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Podróże po Polsce
PostNapisane: 5 czerwca 2008, 09:51 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Wczoraj wracałem z Bolesławca do Warszawy.
Jechałem drogami począwszy od autostrad a na zwykłych lokalnych kończywszy.
Jakość dróg, odniosłem wrażenie że w Warszawie jest najgorsza, z całej wyprawy.
Ale nie o tym chciałem napisać.

Chciałem napisać że to co jest na drogach to jest dzicz. Pomijam już kamikadze z czerwonym 'TDI'. Chcą, niech gnają, można ich puszczać.

Co mnie najbardziej poruszyło? Ciężarówki.
Zachowanie kierowców samochodów osobowych jest bardzo prymitywne.
Jadę 'A4'. Dwa 'TIR'y a obu pasach. Jeden jedzie 90, drugi lewym, rówież 90.
Jeden go wyprzedza (po co? skoro nie może jechać szybciej), drugi się 'nie daje' (przecież nie puści nikogo przodem - plama na honorze).
Chciałem zadzwonić na 111 i powiedzieć że 2 debili blokuje A4. Żona powiedziała, jedźmy sobie za nimi. I jechaliśmy, wraz z całym sznurem aut.
Podczas gdy ciężarówka na lewym pasie już prawie wyprzedzała, jakiś facet z osobówki trąbnął... nie wytrzymały mu nerwy, w końcu jechał 10 min za nimi prawie w korku. Kierowca ciężarówki zwolnił do 80 i kolejne 10 min jechal równo...

Chamstwo? Prymityw? Nie wiem.

Tak czy siak. Zdziwicie sie ale przywykłem do tego. Na naszych drogach to norma. Bo praktycznie non stop przy 80-90 ciężarówka wyprzedza ciężarówki, drogi dwupasmow są blokowane przez tiry. Nie da sie jechać lewym pasem, czy to autostrada, czy ekspresówka czy zwykła dwupasmówka bo ciężarówki się wyprzedzają co trwa MINUTY.

Na odcinku 600km opisany przypadek nie był incydentalny, ale było to notoryczne.
Naprawdę KILKU kierwców ciężarówek zachowywało się normalnie, jadąc swoją szybkością, nie wyprzedzając w ZÓŁWIM tempie innych aut i nie blokując drogi.

Czy jest ktoś na forum, kto jeździ ciężarówką i może nam wszystkim wytłumaczyć, dlaczego ciężarówka wyprzedza ciężarówke przy 90 (i obie więcej nie mogą) i na pare minut blokują autostradę w obu kierunkach?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 czerwca 2008, 09:58 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 725
Lokalizacja: Śląsk
Moje BMW: E90 320dA
To jest tak, ze jedna ciezarowka ma ogranicznik np. ustawiony na 86 km/h a druga ma na 88 km/h, i to powoduje takie dlugie wyprzedzanie. Rowniez przyznaje tu racje, jest to bardzo denerwujace na autostradach.

_________________
E90 320dA
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 czerwca 2008, 10:27 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8665
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Moje BMW: 535i
Kod silnika: N55
Śmieszne że policja jakoś nie dostrzega skali problemu :zakrecony:

_________________
Darmowe rozkodowanie VIN (Polski opis):
napisz VIN na ==>> stones1@wp.pl
Problem z PW, proszę pisać na mail


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 czerwca 2008, 10:47 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 36
Posty: 10916
Lokalizacja: zlokalizowana
Moje BMW: zielone 3er
Kod silnika: M52tu
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=141592
Ja nie lubię TIRów na drodze, ale ich kierowców szanuję. Są też wśród nich porządni, którzy powiedzą przez CB że mogę je wyprzedzać, dadzą znak kierunkiem... Zdarzają się też tacy jak opisał Kyo, ale w osobówkach też tak jest. Są ludzie i.... :wsciekly: . Mnie denerwuje to że sypią kamyczkami po masce i szybie. Nieprzyjemne uczucie. Ale to nie ich wina tylko drogowców. Podam na własnym przykładzie. Jeżdżę do szkoły 140 km po trasie nr 19 Lublin-Białystok. Jest ona tak wąska że TIRy ledwo się mijają, a jak wyprzedzam to mało pobocza nie łapię :zdegustowany: A pobocze jest miejscami zaniżone do ok.30 cm :przestraszony: A panowie drogowcy co jakiś miesiąc chodzą i dosypują grubego żwiru na pobocze :kwasny: Przyjdzie deszcz, kierowca TIRa się zagapi, zjedzie na pobocze i znowu zrobi rów i tak bez końca. Obserwuję to już rok :(


Niektóre ciężarówki mają pozdejmowane "kagańce" i przycinają nawet po 120 km/h. A różnica jest też w sprzęcie i ładunku, dlatego wyprzedzają się nawzajem, a po co też nie wiem :zdziwko: czy zbawi go te 5 minut :kwasny:

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 czerwca 2008, 10:54 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 4257
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M6
Kod silnika: S85 S62 M60
Garaż: było: M5e39 '01,
e34 540i '94
nie dostrzega, bo według nich jedyny problem i jedyna przyczyna wszystkich nieszczęć, to

nadmierna prędkość.

A w tym wypadku to nie występuje

_________________
Obrazek

http://imageshack.com/a/img689/1772/78er.jpg

Sprzedam MANUAL 6-b z M5e39 ~ 3.000 PLN


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 czerwca 2008, 10:54 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 3617
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Moje BMW: e46
Kod silnika: s54
KYO a czym jechałeś ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 czerwca 2008, 11:13 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Kyo, kup CB to ospowiesz sobie na wszystkie pytania :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 czerwca 2008, 11:21 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2547
Lokalizacja: Wawa
Moje BMW: E92
Przemek napisał(a):
KYO a czym jechałeś ...


z tego co mi wiadomo jechal ekspresem relacji warszawa-wrocław...
tylko skąd na torach tiry i do tego wymijajace sie tiry? :szok: :szok: :szok:

_________________
Obrazek
Proud to be white - galeria białej E92 - zapraszam!
"SPORT I REKREACJA" - zapraszam do udziału w dyskusji!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 czerwca 2008, 11:21 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2220
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57D30
Cytuj:
Przemek Wysłany: Dzisiaj 11:54 Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

KYO a czym jechałeś ...


Tramwajem?? :hyhy: :rotfl:

Fakt czasami kierowcy Tirów nie zachowują się jak należy.CB dużo może zdziałać,przekonałem się o tym podczas podróży do zakopca.Kolego zrobisz marginesik i Tir elegancko zjeżdża - Śmigaj malutki,szerokości.Tak jak powiedział Sylwek są ludzie i .....parapety.Wracałem A2 i na całej długości praktycznie Tir wyprzedzał Tira co jakiś czas.Głupie ale co począć.Jechaliśmy za nim póki nie zjechał.A żwir..... droga co to się zowie E30 za Sochaczewem w kierunku Poznania jest w remoncie,jest wąsko,wszędzie piach,kamienie,kumpel prowadził a ja zgrzytałem zębami słysząc stukot tego wszystkiego obijającego auto.Polskie realia niestety.

_________________
" Jeśli Twoje dziecko kręci gwintem to wiedz że coś się dzieje...."


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 czerwca 2008, 11:38 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Takie wyprzedzanie na autostradzie to jeszcze pół biedy. Przedwczoraj byłem świadkiem podobnej akcji na zwykłej drodze - tir zaczął wyprzedzać autobus.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 czerwca 2008, 11:46 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 36
Posty: 10916
Lokalizacja: zlokalizowana
Moje BMW: zielone 3er
Kod silnika: M52tu
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=141592
maaaad napisał(a):
tir zaczął wyprzedzać autobus.


19tka po której jeżdżę jest jak napisałem wąska a taki proceder jest codziennością :kwasny: A kierowcy TIRów przekinaja na autobusy przez CB ("Ten pi.... d.... wsadził!! K.... spuści z 3 litry ropy na miesiąc i napi.... po 60 na godzinę. Nosz k.... mać") bo one jeżdżą 60-70 km/h

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 czerwca 2008, 13:14 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 38
Posty: 1901
Lokalizacja: Siedlce
Moje BMW: e53
Kod silnika: m57
takie sytuacje zdarzają się na autostradach w całej Europie, nic nadzwyczajnego :)

_________________
www.facebook.com/wyscigzlomow


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 czerwca 2008, 13:22 
Offline
Forumowicz

Posty: 430
Lokalizacja: DeutSchLaNd
Moje BMW: jest Del Sol i e90
proste powinny byc w polsce autostrady 3 pasmowe i ciezarowki nie powinny miec wstepu na lewy pas koniec kropka ,ale w polsce przeciez buduja z glowa autostrady 2 pasmowe na dodatek platne :mur:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 czerwca 2008, 15:35 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 3232
Lokalizacja: Zabrze/Ludwigshafen
Moje BMW: Było E39. Jest E88
Kod silnika: N52B30
Garaż: viewtopic.php?f=6&t=171542
Kyokushin, mnie ciekawi co innego. Ile zajęła ci ta podróż z Bolesławca do Warszawy?

Dla mnie jak wracam z rajzy po Niemczech drogą przez Bolesławiec szokujące jest zachowanie kierowców (osobówek, tiró i autobusów) na odcinku między granicą a A4. Wyprzedają się wszyscy, jeden przez drugiego. Nieraz musiałem mocno zwalniać a raz prawie do zera i nieraz na pobocze spychają. Podobnie jest choć spokojniej na trasie Wrocław Poznań.

_________________
---->>>https://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=171542<<<----


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 czerwca 2008, 21:30 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37031
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
GP-T1000 napisał(a):
Dla mnie jak wracam z rajzy po Niemczech drogą przez Bolesławiec szokujące jest zachowanie kierowców (osobówek, tiró i autobusów) na odcinku między granicą a A4

zawsze można zrobić kilka km więcej i pojechać przez Olszynę

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 czerwca 2008, 21:39 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
GP-T1000 napisał(a):
Kyokushin, mnie ciekawi co innego. Ile zajęła ci ta podróż z Bolesławca do Warszawy?


około 9 godzin.
Fak faktem jechałem można powiedzieć 'przepisowo'. Szaleńców pełno, strach jeździć.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 czerwca 2008, 21:49 
Offline
Uzależniony od forum :)

Posty: 5925
Lokalizacja: GorzĂłw Wlkp
dla odwaznych polecam trase Swiecko-Poznan i Gorzow-Poznan :ok: doznania niesamowite, czasami hamowanie z duzej predkosci prawie do zera, uciekanie na pobocze i takie tam...nudzic sie nie mozna...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 czerwca 2008, 21:49 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1792
Kyokushin
patrzyłeś na tablice rej????????? założe sie że litwa bo tylko te debile tak potrafią jeżdze patelnią po kraju oraz zagranica i śmiało moge powiedziec że największe bydło to litwini , bułgarzy oraz wszelkiej masci ruskie !! nie zaprzeczam ale w śród naszych też są rodzynyale sa to prywatni którzy mają zadanie jedno - najszybciej - najjwięcej wiec zaiwaniają na odcięciu przeładowani na maxa az poduchy strzelają

_________________
MAPKA Z INTERFEJSAMI BMW http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&m ... 6f70991725


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 czerwca 2008, 22:38 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 41
Posty: 2868
Lokalizacja: Opole
Moje BMW: 530iA
Kod silnika: M54B30
moim zdaniem wyolbrzymiasz problem ... tez mnie to czasem denerwuje ze dwie cieżazrówki sie wyprzedzaja przez 5 minut ... ale po pierwsze oni tez sa uzytkownikami drog nie tylko my w osobowkach ... po drugie samochod jak idzie na odcieciu to najlepiej wchodzi po gorki bez zwalniania dla tira 2 km robi wielka roznice przy podjezdzaniu pod wzniesienia ... a po trzecie Ty jak przyjedziesz 30 minut pozniej do domu to nic sie nie stanie ... a jemu braknie 5 minut i musi zostac kilkanaście godzina na parkingu a jak zaryzykuje i go zlapia to nie Ty zaplacisz tylko on ... także panowie troche zrozumienia dla tirowcow bo oni tam nie siedza dla przyjemnosci tylko ciezko pracuja i utrzyuja swoje rodziny ...i tak jak ktos wyzej zauzwazyl za granica jest to na duzo wieksza skale niz u nas i jakos nikt o tym nie mowi ... cierpliwosci zycze wam panowie :)

_________________
[you] luknij na moją srebrną strzałe


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 czerwca 2008, 23:17 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 13996
Lokalizacja: Ostrów Maz.
Moje BMW: e31 850i
Kod silnika: M70B50
dokładnie jak pisze Borsuk

to są tacy sami użytkownicy dróg jak wszyscy inni, chce wyprzedzać, nie ma zakazu, niech wyprzedza
nie zazdroszczę im pracy i zawsze na drodze staram się im nie utrudniać życia i jazdy, mi jako mniejszemu i szybszemu łatwiej jest sobie poradzić na drodze, im nie

a ze trafią się czasem cieżkie typy to inna sprawa, ale dotyczy tak samo samochodów osobowych jak i cieżarowych

_________________
http://firmaorchidea.pl
http://www.zajazdpodsosnami.pl
http://www.chodowiak.pl
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL