BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 26 kwietnia 2024, 06:43

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E91] Zakup 320d
PostNapisane: 18 czerwca 2008, 09:48 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Lokalizacja: WrocÂław
Witam
Nazywam się Dagmara.
Chciałabym kupić pierwszy mój samochod. Zastanawiam sie nad:
- Audi A4/B7 kombi
- Passat B6 kombi
- BMW E91 Touring

jestem kobieta i naprawde nie wiem co mam wybrać. Słyszałam wiele opini na temat:
Passatów - słabe zawieszenie, często się psują (male usterki), koło dwumasowe się rozwala 2.0TDI, dobre blachy, słabe fotele.

A4/ B7 - bardzo słabe zawieszenie jak na Polskie drogi (drogie w naprawie) 2.0TDI nieudany silnik(koło dwumasowe sie....... ) , dobrze wykonane.

BMW - bardzo dobry samochod, dobre zawieszenie, w środki mniejszy od Passata większy od A4,
Czy BMW jest droższa w naprawie, ekploatacji (paski, filrtry) od Passata, A4?

Co złodzieje kradną? PassatB6, A4/B7 , E91

To wszystko co wiem. Proszę pomóżcie mi co mam kupić z tych trzech samochodów. Może być diesel lub benzynka ale nie silnik 1.6 ani 3.0 coś po środku .
Głównie będę jezdziła po mieście (nie lubie małych samochodów) ale poza miasto też sie wybieram

Z góry dziekuje
Daga


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 czerwca 2008, 10:45 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 50
Posty: 5951
Lokalizacja: S1 FAST
Moje BMW: 123d 850 F10
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=98534&start=0
jetses na forum BMW wiec rzeczą oczywistą bedzie fakt ze forumowicze beda pisali najlepiej o BMW bo jakze mialoby byc inaczej?
powinnas taki post napisac na forum VW oraz audi..
faktem jest ze A4 kombi jest chyba najladniejszym kombi w tej klasie:) ale to tylko kwestia gustu, a o gustach sie nie rozmawia:)

_________________
///M jak miłość ///M - najsilniejsza literka na świecie:) co jest lepszego od eMki? dwie eMki i V12
Sprzedam BMW 850i "91, 123d '08, info na http://www.fast-cars.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Dzięki
PostNapisane: 18 czerwca 2008, 11:42 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Lokalizacja: WrocÂław
Dzięki Darku.
Tak też zrobiłam. Wygląd to kwestia gustu masz racje , tylko mi chodzi o koszty eksploatacyjne, jazdę, kradzież , może ktoś miał A4 i przesiadł sie do 3 ?! Wiem że na tym forum będą zachwalać BMW to zrozumiałe ale może znajdzie się osoba która zna A4 czy passata i może porównać.
Ps. jestem młodą kobieta i nie znam sie na motoryzacji a chciałabym być zadowolona ze swojego wyboru.

Jeszcze raz Ci dziękuje i pozdrawiam
Dagmara


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 czerwca 2008, 11:50 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 50
Posty: 5951
Lokalizacja: S1 FAST
Moje BMW: 123d 850 F10
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=98534&start=0
chyba niewiele Ci pomoglem, wiec nie masz za co dziekowac:)

mozesz byc pewna jednego...
passat jest w czolowce aut kradzionych najczesciej...

aaa to co mi sie udalo znalesc z testow
http://moto.money.pl/go/141__strona__0_ ... _4__1.html

_________________
///M jak miłość ///M - najsilniejsza literka na świecie:) co jest lepszego od eMki? dwie eMki i V12
Sprzedam BMW 850i "91, 123d '08, info na http://www.fast-cars.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 czerwca 2008, 13:17 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Lokalizacja: WrocÂław
Co do A4 to musisz pamietać, że jest to technicznie starsze auto niż e90, A4 z 2006/2007 roku to nic innego jak głęboki lifting zewnętrzny modelu B6 który trzaskali podajże od 2002 roku. Mocno się zastanawiałem nad tym autem bo obecnie jeżdze juz 2 Audi, na korzyść BMW przemiana jednak tylny napęd (jak dla mnie), ciekawsze silniki (2.0 TDI - dużo bardziej awaryjny niż 1.9, 1.6 benzyna muł, a innych raczej w ofertach aut używanych brak), ładniejsza i zdecydowanie świeższa stylistyka. Co do nowych Passatów to o jakości B5 po lifcie można tylko pomarzyć, tragiczna elektronika, dość głośne zawieszenie, i tak jak już ktoś napisał -najbardziej kradzione auto w PL.
Bierz BMW.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Dzieki za wypowiedzi i czekam na następne opinie
PostNapisane: 18 czerwca 2008, 15:16 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Lokalizacja: WrocÂław
Dziękuje Wam!

Obawiam sie BMW że nie będe w stanie utrzymac (paski, rozrzad, amortyz., filtry)
Obawiam się Passata - awaryjności + silnik 2.0TDI
Obawiam sie A4 - silnik 2.0TDI ,zawieszenia i troszke za maly wewnatrz.

Piszcie dalej o swoich doświadczeniach
Pozdrawiam i dziekuje WAM
Dagmara


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 czerwca 2008, 16:13 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 50
Posty: 5951
Lokalizacja: S1 FAST
Moje BMW: 123d 850 F10
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=98534&start=0
dagmara85 napisał(a):
paski, rozrzad, amortyz., filtry)

lol rozrzad zmieniany po 350tys km..... koszt pewnie zamknie sie w 2tys zl... (jezeli sie myle to mnie poprawcie)

jezeli zdasz sie na oceny uzytkownikow to
http://www.autocentrum.pl/?FF=291

BMW bije na glowe audi A4

_________________
///M jak miłość ///M - najsilniejsza literka na świecie:) co jest lepszego od eMki? dwie eMki i V12
Sprzedam BMW 850i "91, 123d '08, info na http://www.fast-cars.pl


Ostatnio edytowano 18 czerwca 2008, 16:26 przez Darek, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 czerwca 2008, 16:20 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 39
Posty: 3382
Lokalizacja: Gliwice
Moje BMW: *
Kod silnika: *
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=147922
paski w silnikach z lancuchami ;p amortyzatory kosztuja tyle samo w BMW co i w Audi. Filtry sa mega tanie, to nie jest zaden argument przy zakupie auta...


...kup BMW, na pewno bedziesz zadowolona :)

_________________
"moje ex": E92 | E36 | E30


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 czerwca 2008, 16:32 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 3232
Lokalizacja: Zabrze/Ludwigshafen
Moje BMW: Było E39. Jest E88
Kod silnika: N52B30
Garaż: viewtopic.php?f=6&t=171542
dagmara85, nie ma co pisać trzeba iść do salonu i się przejechać inaczej tego nie widzę, tzn wyboru tak drogiego i dość nowego auta. Sama obsługa powinna cię zachęcić do zakupu bmw bo jak ja chodziłem po salonach to tylko w bmw nietraktowali mnie jak trędowatego.

Co do kradzieży to i tak wszystkie te auta trzeba ubezpieczyć a napiszą ci że passaty kradną a tobie ukradną bmw na to nie ma regóły, tak jak i do awaryjności. Na każdym forum będą cie przekonywać do swojej marki. Wiesz wszystko ma swoje wady, bmw napewno czulsze na paliwo ale jak będziesz tankować sprawdzone to bedzie ok, tak samo w audi wahacze lubia padać ale napiszą ci na forum że to sporadyczne przypadki i wcale nie jest takie nie trwałe.

_________________
---->>>https://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=171542<<<----


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 czerwca 2008, 18:12 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 12
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź
Ja z salonem BMW mam bardzo przykre doświadczenia, chcieli mnie oszukać i do tej pory czuje sie oszukany. A nie zastanawiałaś się nad mercedesem C klasą w kombi? Moja siostra posiada taki egzemplarz 220 CDI o mocy 170KM i musze powiedzieć ze bardzo ładnie wygląda i jest w sam raz dla kobiety jeśli chce się wydać tak dużo pieniędzy. Z autkiem nie ma narazie najmniejszych problemów choć być moze dlatego ze ma dopiero 10 tkm przebiegu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 czerwca 2008, 20:05 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15730
Ponieważ vw i audi to inne wersje skody, więc pozostaje bmw ;) . Jak coś pojemnościowo pośrodku to najlepsze będzie bmw 320d. Warto sprawdzić ceny w markecie motoryzacyjnym. To diler, ktory sprzedaje nowe auta z fabryczna gwarancją, ale wielu marek stąd korzystniejsza cena niż u tradycyjnego dilera. http://ciesielczyk-auto.pl/ Upust cenowy np nowe bmw 3 okolo 15 tys zł. Co do kradzieży nie ma reguły, każda marka może zniknąc. Przy takiej cenie zakupu nie można oszczędzac na ubezpieczeniu.
Natomiast uzywane auta z 12 miesieczna gwarancją mozna kupić w programie BMW Premium Selection, ale jesli juz to tylko takie auto, które pierwszy własciciel zostawił w rozliczeniu. Nigdy takiego, ktore było autem prezentacyjnym u dilera, bo takie auto jest niczyje. Kazdy jezdzi, i pracownicy, i klienci na jezdzie probnej, nikt sie nie przejmuje ze wylacza turbodiesla bez schladzania turbiny, nie patrzy, że przejazd kolejowy czy tramwajowy i trzeba zwolnic tylko śmiga ile fabryka dała. Też tak jeżdziłem , a co tam jak jest okazja to trzeba skorzystać :] http://www.bmw.pl/produkty/samochody/Sa ... zenie.html

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Dzieki
PostNapisane: 19 czerwca 2008, 10:17 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Lokalizacja: WrocÂław
Oczywiście punkt dodany :-) ! Takich odpowiedzi oczekuje. Wczoraj rozmawiałam z kolega na temat silników i zawieszenia i sam powiedział BMW (żaden mercedes, audi, vw, volvo). Tylko jak masz BMW to odrazu mówią ooo ONA ma kase, dresiara (ja i dres - dobre :-) ) i takie tam. Obawiam się że mi ukradną przed jakaś galeria ale już sama nie wiem. Jestem kobieta a jak każda kobieta jest niezdecydowana :-) .

Jeszcze raz dzieki i czekam na dalsze opinie
Dagmara


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 czerwca 2008, 12:24 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 711
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: G20
Kod silnika: B48
To ja powiem tak:

wielkość: VW, Audi, BMW
koszty zakupu: BMW, Audi VW
koszty serwisu: Audi, VW, BMW
koszty ubezpieczenia: VW, Audi, BMW
radość z jazdy: BMW, Audi, VW

nie wiem jakim jesteś kierowcą i jak dużą wagę przywiązujesz do jazdy samochodem jeżeli podchodzisz do tego jak do środka transportu to kupuj VW :) bez namysłu :D

Awaryjność samochodów jest podobna z lekką przewagą na + dla BMW więc nie ma czym się przejmować, w grupie VW i Audi koło dwumasowe lubi siadać szybko :) ale jest możliwość przedłużenia gwarancji :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 czerwca 2008, 13:51 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15730
Dziękuję ;) .
W celu zabezpieczenia auta można zamotować nietypowe zabezpieczenie blokujące wybrany obwód elektroniczny w aucie. Może być taka blokada na ukryty wyłącznik, bez naciśniecia którego nie można uruchomić silnika,
moze być też taka blokada na kartę kodową (karte nosi sie w kieszeni, torbie, nie trzeba jej wcale wyciągać) http://www.allegro.pl/item378914211_bez ... karty.html Zaletą takich blokad jest to, że przed oddaniem do serwisu można blokadę wyłączyć i wtedy uruchamia sie auto normalnie. Koszt zakupu i montazu.

Można również zamontować nadajnik GPS i przez co ma się całodobowy monitoring auta, np http://www.audiopro.com.pl/index.php?p2 ... y-pojazdow , http://www.certus.pl/por2.php?g=3, wybór firm spory.
Do kosztu zakupu i montażu dochodzi również miesięczny abonament.

Za blokadę KD czy GPS ubezpieczyciele oferują dodatkowe zniżki w AC.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 czerwca 2008, 22:21 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Lokalizacja: Opolskie
Witam,
dobrze trafilas pytajac tu, poniewaz posiadam obecnie dwa z tych samochodzikow tzn. Audi A4 Avant B7 2.7 TDI oraz BMW E 90 320 D (passat mi sie tez przewinal przez jakies 3 miesiace) i musze Ci powiedziec ze jezeli chodzi o prowadzenie to Bmw jest u mnie na 1 miejscu, trzyma sie pewnie drogi jedzie sie nia jak po torach rowniez przy gwaltownym hamowaniu nie trzeba sie martwic ze Cie zarzuci, czego nie moge powiedziec o Audi i Passacie niestety, chyba dlatego ze beemka jest troche twardsza jednak niz VW/Audi i system stabilizacij jest super dopracowany, ale to tez daje wieksza frajde z jazdy w sumie. . .z zawieszeniem nie ma najmniejszego klopotu a oba autka juz maja przejechane okolo 80 tys.km.nic nie stuka(Duzo jezdze rowniez po niemieckich autostradach) A jezeli chodzi o serwis to w sumie podobne koszty no w Bmw nie ma paska rozrzadu bo jest lancuch ale z kolei na wyswietlaczu(wersja z NAVI) informuje cie z kolei o wymianach poszczegolnych czesci i plynow(olej,klocki,filtry,przeglady,sprawdzanie spalin i inne) a wiec w sumie nie trzeba sie o nic martwic tylko sie do tego stosowac, to jest moim zdaniem idelane rozwiazanie,w Audi i Pasku nie jest to tak rozbudowane.Jezeli chodzi o wykonczenie wnetrza to wszystkie sa wysokiej jakosci i najladnieszy srodek z kolei moim zdaniem ma Audi(moj to full opcja ze skora) ale to juz wedle gustu...Beemka ma zawsze swoj styl i rowniez mi sie bardzo podoba w srodku.I kolejna sprawa silnik 2.0 D w beemce jezdzi w sumie tak samo jak ten 2.7 TDI a przy tym jest oszczedniejsza na paliwko, srednie to 6.3 litra na 100 km.W prowadzeniu na dluzsze trasy w obu autkach sie nie mecze w sumie dobre fotele i miejsca wystarczajaco jak ktos ma do 1.80-1.90 m wysokosci.I naprawde polecam oba te autka, bo Passata raczej bym juz nie kupil...za niedlugo tego bedzie mnostwo na drogach i tak jakos nie zwraca na siebie uwagi.Beemka jest najbardzej kozacka jak na limuzyne a Audi z Kolei w kombi,ale jak sie zdecydujesz na Audi to tylko silnik 2.0 TDI ale 170 km to jest calkiem nowa jednostka(common rail) a nie pompowtryski, lub niezawodne 2.5 lub 2.7 TDI tez fajne silniczki.To taki opisik w skrócie :)
Jak masz jeszcze jakies pytanka to pisz :) :)

Pozdrawiam
Adam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 czerwca 2008, 13:02 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Lokalizacja: WrocÂław
Dziękuje Tobie Peter i Tobie Adamie.
Jestem Wam wdzięczna. Na dzeiń dzisiejsze wybieram BMW. Zastanawiam się teraz :-) czy kupić E91 czy model z 2004r? Różnica w cenie 2006 a 2004 jest ok. 20-30tys zł (zależy jak utrzymany jest samochod i jakie jest wyposażenie). Pytanie do Was? Czy warto kupić E91 czy starszy? Silniki są takie same (2.0d czy 2.0i) a zawieszenie, ilość miejsca w środku, rozłożenie masy auta (nie wiem dokładnie co to znaczy :-) ale czytałam na ten temat).
Proszę wyraźcie swoja opinie?

Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam Was
Dagmara


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 czerwca 2008, 13:05 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Lokalizacja: WrocÂław
Dziękuje Tobie Peter i Tobie Adamie.
Jestem Wam wdzięczna. Na dzeiń dzisiejsze wybieram BMW. Zastanawiam się teraz :-) czy kupić E91 czy model z 2004r? Różnica w cenie 2006 a 2004 jest ok. 20-30tys zł (zależy jak utrzymany jest samochod i jakie jest wyposażenie). Pytanie do Was? Czy warto kupić E91 czy starszy? Silniki są takie same (2.0d czy 2.0i) a zawieszenie, ilość miejsca w środku, rozłożenie masy auta (nie wiem dokładnie co to znaczy :-) ale czytałam na ten temat).
Proszę wyraźcie swoja opinie?

Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam Was
Dagmara


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 czerwca 2008, 13:41 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15730
dagmara85 napisał(a):
Silniki są takie same (2.0d czy 2.0i) ?




nie, ,,d'' to diesel, ,, i'' to benzyna

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 czerwca 2008, 15:29 
dagmara85 napisał(a):
Silniki są takie same (2.0d czy 2.0i)


dagmara85 napisał(a):
Czy warto kupić E91 czy starszy?


Masz na myśli E46 z końca produkcji? Jeśli tak, to silniki są różne, jeśli chodzi o 2.0i, to w E46 jest to M54, a E91 N46, zaś jeśli chodzi o diesla 2.0, to te silniki są bardzo podobne, ale nie identyczne, w E91 jest ten silnik jest jeszcze bardziej zmodernizowany.

dagmara85 napisał(a):
rozłożenie masy auta


w obu przypadkach, jak z resztą prawie każde BMW, ma klasyczny napęd (chyba, że bierzesz pod uwagę wersję "x"), czyli silnik z przodu, napęd na tył, co daje mniej lub bardziej optymalne rozłożenia masy auta, więc w obu przypadkach jest okay :) Jeśli chodzi o ilość miejsca w środku... najlepiej, jak sama zobaczysz i obejrzysz E91 i E46, przejedziesz się, poczujesz jak pracuje tu i tu zawieszenie i tak samo jeśli chodzi o konkurencję BMW, w końcu, to Ty będziesz jeździć tym autem, a nie Ci, którzy Ci podpowiadają "wybierz ten, wybierz ten!" :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 czerwca 2008, 18:59 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15730
adamski26 napisał(a):
jak sie zdecydujesz na Audi to tylko silnik 2.0 TDI ale 170 km to jest calkiem nowa jednostka(common rail) a nie pompowtryski, lub niezawodne 2.5 lub 2.7 TDI tez fajne silniczki.


Nie zgodze sie z Toba, silniki 2.0 TDI 140KM i 170 KM to pompowtryskiwacze, montowane w audi a4 b6, vw , seacie i skodzie octawi RS :rotfl: .
W a4 b7 z dwulitrowki moze byc tylko CR 2.0 TDI 143 KM.

Natomiast silnik 2.5 TDI to złom, awaryjna jednostka napedowa: awarie pompy wtryskowej, wycierające się wałki rozrządku itd Mozna sobie obejrzec fotki http://www.a6klub.pl/viewtopic.php?t=496&start=15 i poczytac o tym na innych forach.
Jeszcze 10 lat temu audi to było coś, dziś audi to tylko kolejna wersja skody i nie mówię tego przez sympatię do bmw, ale obiektywnie stwierdzam fakt, że audi=vw=seat=skoda.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 139 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL