BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 11 maja 2024, 01:43

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E32] 735i Układ chłodzenia - grzeje się silnik
PostNapisane: 13 lipca 2008, 17:34 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Lokalizacja: xxxx
Witam . Kupilem nie dawno bmw 735i i zapowietrzyl Mi sie układ chlodzenia drugiego dnia pojechalem do mechanika i odpowietrzyl mi go i bylo przez pewien czas wszystko wporzadku , az do dzis gdy lekko go przycisnełem to złapał temperature ok . 100 stopni , weze byly napuchniete , wczesniej tez byly gdy byl zapowietrzony i koles mi powiedzial ze moglo pojsc zbrojenie w tym wezu i tak puchnie i zeby go wymienic . Dodam takze ze mam bardzo slabe ogrzewanie ustawiam nawet na 32 stopnie a jest letnie powietrze takie chlodne . Temperatura jest wporzadku jak jade spokojnie jest okej , ale gdy lekko go przycisne weze puchna i lapie temperature , a ogrzewanie marne .

Co to moze byc ? : Termostat ? , Pompa wody ? , Visko ?

Cytuj:
[model???] ŁAPIE TEMPERATURE
HELP


Zapoznaj się z ZASADAMI.


robertbmw


Ostatnio edytowano 27 lipca 2008, 17:09 przez nrq, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ŁAPIE TEMPERATURE
PostNapisane: 13 lipca 2008, 18:09 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17755
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
nrq napisał(a):
Witam . Kupilem nie dawno bmw 735i i zapowietrzyl Mi sie układ chlodzenia drugiego dnia pojechalem do mechanika i odpowietrzyl mi go i bylo przez pewien czas wszystko wporzadku , az do dzis gdy lekko go przycisnełem to złapał temperature ok . 100 stopni , weze byly napuchniete , wczesniej tez byly gdy byl zapowietrzony i koles mi powiedzial ze moglo pojsc zbrojenie w tym wezu i tak puchnie i zeby go wymienic . Dodam takze ze mam bardzo slabe ogrzewanie ustawiam nawet na 32 stopnie a jest letnie powietrze takie chlodne . Temperatura jest wporzadku jak jade spokojnie jest okej , ale gdy lekko go przycisne weze puchna i lapie temperature , a ogrzewanie marne .

Co to moze byc ? : Termostat ? , Pompa wody ? , Visko ?



Jak samochód długo stoi w miejscu to się grzeje ? Czy tylko jak go ciśniesz ? Symptomy które opisałeś wskazują na: zapowietrzony układ, zepsuty termostat, padającą pompę wody lub pękniętą uszczelkę pod głowicą. Niema żadnych śladów oleju w płynie chłodzącym i na odwrót ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lipca 2008, 18:17 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Lokalizacja: xxxx
Jak stoi dlugo to sie nie grzeje jest Wszystko wporzadku , gdy stoi . Jak go cisne to wtedy . Byl odpowietrzany ponad godzine . Bylem u jednego mechanika to odrazu mowil ze do wymiany jest termostat bo jeden kabel byl goracy a drugi zimny , ale nie mogl nic zrobic to podlecialem do drugiego to mowi ze wszystko jest okej z termostatem , a z pompa tez okej bo weza dotykal reka sciskal i mowil ze normalnie woda przeplywa i wszystko jest z nia ok . Z olejem jest wszystko okej nawet nie dawno zostal wymieniany nie mam zadnych wyciekow płynu itp . Moim zdaniem to termostat ale jak jade spokojnie jest wporzadku i dluzszy czas tak bylo , ale dzis go przycisnelem i taki efekt , ale jak wrocilem na normalna predkosc 60 km / h to temperatura opadala a ogrzewanie marne


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lipca 2008, 18:23 
Offline
Specjalista

Posty: 2799
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
zapowietrzony uklad :P
poszukaj na forum....bylo odpowietrzanie i zmien mechanika bo widze ze nie ma zielonego pojecia o odpowietrzaniu BMW :hyhy:

_________________
ZOBACZ MOZE COS POTRZEBUJESZ > http://www.mbpartner.com.pl/

Chcesz siê odwdziêczyæ??? Kliknij POMÓG£...


Ostatnio edytowano 13 lipca 2008, 18:26 przez zbigniewst, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lipca 2008, 18:25 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Lokalizacja: xxxx
jestes pewny ? . Dodam tez ze waz od chlodnicy gorny bardzo mocno puchnie praktycznie na calej długosci .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lipca 2008, 18:26 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17755
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
Termostat zmień prfofilaktycznie bo i tak kosztuje grosze, dobrze odpowietrz układ i powinno byc wszytsko dobrze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lipca 2008, 18:28 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Lokalizacja: xxxx
a jeszcze jedna sprawa dotyczacego tega wlasnie weza od chlodnicy (gornego) bo jak mowilem wyzej on puchnie dosc mocno az za mocno , a z tego co wiem te weze sa w srodku zbrojeniowe mozliwe ze te zbrojenie moglo mu pojsc ? z tego cisnienia ? .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lipca 2008, 18:40 
Offline
Specjalista

Posty: 2799
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
to jest uklad cisnieniowy...poszukaj na forum...jak bedzie dobrze odpowietrzony to grzanie bedzie...ja w e-39 odpowietrzalem 3 dni a ty chcesz w ciagu godziny :hyhy:

_________________
ZOBACZ MOZE COS POTRZEBUJESZ > http://www.mbpartner.com.pl/

Chcesz siê odwdziêczyæ??? Kliknij POMÓG£...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lipca 2008, 18:43 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Lokalizacja: xxxx
moze troche przesadzilem z ta godzina no ale w sumie 3-4 godziny tez nie duzo , ale pewnie to jeszcze nie do konca jest odpowietrzona bo tak jest wszystko wporzadku wskazowka caly czas stoi pionowo jak jade tylko jak dzis przycisnelem to wlasnie podlapal temperature jutro podjade gdzie trzeba i zobaczymy jak to wyjdzie . Dzieki


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lipca 2008, 18:50 
Offline
Specjalista

Posty: 2799
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
jak bedzie zimny silnik odkrec korek i dolej plynu....temperatura ogrzewania musi byc ustawiona na max :P

_________________
ZOBACZ MOZE COS POTRZEBUJESZ > http://www.mbpartner.com.pl/

Chcesz siê odwdziêczyæ??? Kliknij POMÓG£...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lipca 2008, 18:55 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Lokalizacja: xxxx
Nie wiem czy dobrze mi odpowterzyl bo odkrecil na maxa ogrzewanie i powoli odkrecal korek az poszlo powiterze i na zmiane tak troche korek troche ta srubke odkrecal az juz w ogole nie lecialo powietrze tylko lekko plyn i odrazu zakrecal i tak powtarzal wielokrotnie ale widocznie jest to za malo .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lipca 2008, 19:01 
Offline
Specjalista

Posty: 2799
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
zrob tak jak ci napisalem....na zimnym silniku dolewaj plynu :P

_________________
ZOBACZ MOZE COS POTRZEBUJESZ > http://www.mbpartner.com.pl/

Chcesz siê odwdziêczyæ??? Kliknij POMÓG£...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lipca 2008, 19:24 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Lokalizacja: xxxx
Ok zrobie to z rana bo silnik jeszcze jest goracy . Przed chwila wyjechalem troche w teren i cisnelem go i obserowowalem temp i bylo wszystko wporzadku ani drgnela jak stoi pionowo tak stoi , a waz chlodniczy lekko podpuchniety taki gruby jest . Co do ogrzewania to letnie choc jest na maxa wlaczone .


wiec termostat chyba jest ok ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL