BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 25 kwietnia 2024, 07:12

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Jak często myć swoją fure? i czym
PostNapisane: 26 lipca 2008, 08:38 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 4418
Lokalizacja: Oświęcim
Moje BMW: e46 323 coupe
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... &start=300
cSiemka.Tak sie zastanawiam jak często można albo powinno myć sie samochod.Zastanawiałem sie czy czasem częste mycie samochou nie uszkadza lakieru.

Ja myje samochod co 2-3tygodnie.

Chcialem zapytac czy tak czeste mycie w moim wypadku piana aktywna +karcher nie szkodzi lakierowi. Po umyciu samochodu gdy wyschnie poleruje go najczescie politura typu plastmal.I stad pytanie czy mozna to robic co 2-3tygodnie.

I najwazniejsza rzecz czym usuwac zabrudzenia.Gdy kupilem karchera w komplecie byla
szczotka do mycia ale gdy umylem juz samochod to zauwazylem ze taka szczotka zostawia male rysy na moim lakierze (mam kolor cosmo schwarz czyli czarny metalik)
Pytanie moje jest takie.Czego najlepiej uzywac do mycia zarudzen :: szczotki czyu moze lepiej gabki?

Ja na mycie i doprowadzenie samochodu zawsze poswiecam z 3-4godziny bo poprostu to lubie dlatego chcialem sie poradzic czy moge tak czesto myc i uzywac tego oczym wspomnialem.

Kto ma czarny kolorek chyba wie ile pracy trzeba wlozyc by autko wygladalo ladnie :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jak często myć swoją fure? i czym
PostNapisane: 26 lipca 2008, 12:04 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17754
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
Przemoo18 napisał(a):
cSiemka.Tak sie zastanawiam jak często można albo powinno myć sie samochod.Zastanawiałem sie czy czasem częste mycie samochou nie uszkadza lakieru.

Ja myje samochod co 2-3tygodnie.

Chcialem zapytac czy tak czeste mycie w moim wypadku piana aktywna +karcher nie szkodzi lakierowi. Po umyciu samochodu gdy wyschnie poleruje go najczescie politura typu plastmal.I stad pytanie czy mozna to robic co 2-3tygodnie.

I najwazniejsza rzecz czym usuwac zabrudzenia.Gdy kupilem karchera w komplecie byla
szczotka do mycia ale gdy umylem juz samochod to zauwazylem ze taka szczotka zostawia male rysy na moim lakierze (mam kolor cosmo schwarz czyli czarny metalik)
Pytanie moje jest takie.Czego najlepiej uzywac do mycia zarudzen :: szczotki czyu moze lepiej gabki?

Ja na mycie i doprowadzenie samochodu zawsze poswiecam z 3-4godziny bo poprostu to lubie dlatego chcialem sie poradzic czy moge tak czesto myc i uzywac tego oczym wspomnialem.

Kto ma czarny kolorek chyba wie ile pracy trzeba wlozyc by autko wygladalo ladnie :)


Raz na 2-3 tyg to nie jest zbyt częste mycie... Ja szoruję raz na tydzień :] Zdecydowanie lepiej myc sczotką, są takie specjalne miękkie do mycia samochodu. Aktywna piana jest dobra bo ropuszcza brud i nie trzeba później mocno szorowac ale niewiem jak wpływa na lakier w dłuższym okresie użytkowania... W sumie jeżeli po każdym myciu plastamlujesz albo woskujesz to nie powinna ona szkodzic lakierowi. Jeżeli chodzi o szampony to ja polecam SONAX`a, super myje a samochód się potem długo błyszczy i nie łapie tak szybko brudu.

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 lipca 2008, 13:11 
Częste mycie raczej nie zaszkodzi, ja myje co tydzień :) środkami firmy "Concept" wszystko "od a do z" profesionalne środki.

Zaszkodzic może częste polerowanie pastami lekkościernymi (większość takich marketowych: super woski... :znudzony: ), co do aktywnej piany- wszystko fajnie- łatwo puszcza brud, z tym, że są to środki chemiczne: rozp. woski, czyli tą konserwacje, którą zrobileś jakimś woskiem zmywasz tą pianą... mija się z celem!

Dlatego najlepiej szamponik- odpowiedni, nie "szczota" tylko gąbka!, myjąc karcherem zrobisz sobie takie mycie wstępne samą wodą-
spłukasz największe zabrudzenia, później gąbka... nak koniec ewentualnie jakaś ircha wycierasz do sucha (są takie szampony po których naprawde nie ma konieczności wycierania, ale czrny lakier robi swoje, no i podstawa nie w słońcu). W takim przypadku woskujesz nie częściej, jak raz na dwa miesiące ;)


Ostatnio edytowano 26 lipca 2008, 15:40 przez Wypych, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 lipca 2008, 15:28 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 35
Posty: 782
Lokalizacja: Jaworzno (Śląsk)
A myślałem, że tylko ja mam taką "manie czystości". Też myje raz na tydzień :) Ja po prostu nie lubie jak moje auto jest brudne :P

Tak jak kolega pisał wcześniej:
- spłukuje piasek,kurze,etc
- myje gąbką z szamponem
- czekam aż część ścieknie
- miękką szmatką do szyb, na sucho

- od czasu do czasu wosk


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lipca 2008, 11:38 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
ja minimum raz na tydzień muszę auto umyć. Najpierw spłukuje wodą brud/kurz, potem woda+szampon i gąbką od dachu, poprzez linię okien aż do spodu, na końcu rezerwuję sobie min. 20min. na kółeczka, nastepnie całe auto do sucha wycieram irchą (naturalną) + mycie w drzwiach. Po myciu jest poraz na odkurzanie iajęcie się wnętrzem. Co 2-3 mycie nakładam wosk, czyszczę szybki obustronnie, przecieram komore silnika i takie tam :)

PS nie myj auta w pełnym słońcu, wstań o 4-5 rano lub późnym wieczorem

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lipca 2008, 11:54 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
A ja zdecydowanie nie polecam GĄBEK!!!!!!


Wyobraźmy sobie że nie mamy Karchera, albo nawet mamy ale całego brudu - pyłu kurzu nim nie zdjęliśmy.

Bierzemy gąbkę do ręki, szampon i wykonujemy koliste ruchy... Pod gąbką jest kurz, piasek... a my rozprowadzamy ten brud po aucie i pięknir rysujemy lakier. Oczywiście gąbka jest miękka i nie dociskając za mocno nic nie zrobimy... ale możliwość pozostaje.

Natomiast szczotka? Nie wyobrażam sobie drobinki piachu na czubku włosa :hyhy: .

Pozatym mam traumatyczne przeżycie, po tym jak kiedyś umyłem gąbką auto i potem było całe w rysach..


Dodam że absolutnie nie wolno wycierać auta, które było tylko opłukane! ZAWSZE zostanie troche kurzu, który pod ścierką zostawi super ślady.


Ja myję auto szamponem z woskiem - jaki aktualnie jest na stacji + miękka szczotka. Karchera nie mam. Potem płuczę, ściągam wodę silikonową 30 centymetrową ściągaczką i wycieram naturalną irchą - doskonale działa.

Silikonowa ściągaczka - ALLEGRO - 30zł
http://www.allegro.pl/item408301764_sci ... alet_.html

CARVALET ul.Sudecka 4/20, 48-303 NYSA
TEL. 0774333462 LUB KOM.0511575737

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lipca 2008, 12:02 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 615
Lokalizacja: ....
rorafalki napisał(a):
ja minimum raz na tydzień muszę auto umyć. Najpierw spłukuje wodą brud/kurz, potem woda+szampon i gąbką od dachu, poprzez linię okien aż do spodu, na końcu rezerwuję sobie min. 20min. na kółeczka, nastepnie całe auto do sucha wycieram irchą (naturalną) + mycie w drzwiach. Po myciu jest poraz na odkurzanie iajęcie się wnętrzem. Co 2-3 mycie nakładam wosk, czyszczę szybki obustronnie, przecieram komore silnika i takie tam :)


rorafalki heh robie identycznie tak jak Ty a już myślałem,że ze mną coś nie tak ;) ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lipca 2008, 12:27 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
Pałkarz napisał(a):
rorafalki heh robie identycznie tak jak Ty a już myślałem,że ze mną coś nie tak ;) ;)

teraz to i ja się upewniłem, że ze mną wszystko OK ;)

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lipca 2008, 13:14 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 3945
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: 550i
Kod silnika: M70B54
KotSylwester napisał(a):
A ja zdecydowanie nie polecam GĄBEK!!!!!!


Jestem podobnego zdania. Gabka bedzie lepiej sciagac brod, jednak pozostanie on w jej strukturze, co za tym idzie, kolejne ruchy po karoserii beda wykonywane z coraz wieksza warstwa. Chyba, ze ktos bedzie co chwile dokladnie plukal gabke :)

Myje samochod wtedy kiedy widze, ze jest juz brodny. Przewaznie raz w tygoniu na myjni bezdotykowej + raz na miesiac gruntowne czyszczenie/sprzatanie (politura itp)

_________________
W końcu nie kolejne sreberko - 5er E34 550i
Szary Kaszalot - 7er E65 745i


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lipca 2008, 13:33 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
jak się używa dużej ilości wody i czesto płucze gąbkę to nie ma możliwości zeby porysowac lakier (na dobrą sprawę można go porysowac jezeli myje się auto i nie za często płucze szczotkę)

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lipca 2008, 14:12 
Offline
Uzależniony od forum :)

Posty: 5925
Lokalizacja: GorzĂłw Wlkp
Dla myjacych recznie polecam metode dwoch wiader. W jednym czysta woda do plukania gabki, w drugim ciepla woda z szamponem. Oczywiscie najlepsze sa wiadra z odstojnikiem na brud zeby ni emieszac. No i myjac co chwile pluczemy gabke :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lipca 2008, 16:43 
rorafalki napisał(a):
jak się używa dużej ilości wody i czesto płucze gąbkę to nie ma możliwości zeby porysowac lakier (na dobrą sprawę można go porysowac jezeli myje się auto i nie za często płucze szczotkę)

Jestem tego samego zdania, możnaby gdybać i gdybać... cieżki temat "gąbka vs szczota" ;), swoją drogą, najgorsza jest myjnia automatyczna :kwasny:

rorafalki napisał(a):
Pałkarz napisał(a):
rorafalki heh robie identycznie tak jak Ty a już myślałem,że ze mną coś nie tak ;) ;)

teraz to i ja się upewniłem, że ze mną wszystko OK ;)

... i ja też :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lipca 2008, 21:34 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1362
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Moje BMW: E 36/ E 91
Kod silnika: M40B16/ M47T2
KotSylwester napisał(a):
Potem płuczę, ściągam wodę silikonową 30 centymetrową ściągaczką i wycieram naturalną irchą - doskonale działa.

Silikonowa ściągaczka - ALLEGRO - 30zł
http://www.allegro.pl/ite..._carvalet_.html

CARVALET ul.Sudecka 4/20, 48-303 NYSA
TEL. 0774333462 LUB KOM.0511575737



Mowisz ze taka sciagaczka dziala fajnie?? ;)

Hmmm moze by sie zaopatrzyc w takie cudo:)

Zawsze mnie denerwuja krople ktore po wyschnieciu zostawiaja plamki...zwlaszcza na dachu i klapie bagaznika.

_________________
POZDRAWIAM


ŁUKASZ


<<< Maszeruj albo giń... >>>


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lipca 2008, 21:48 
Offline
Forumowicz

Posty: 143
Lokalizacja: Warszawa
Panowie a jeśli chodzi o szczotkę.. jaka polecacie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lipca 2008, 21:58 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1362
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Moje BMW: E 36/ E 91
Kod silnika: M40B16/ M47T2
Shreku napisał(a):
Panowie a jeśli chodzi o szczotkę.. jaka polecacie?



Mysle ze szczotka jak szczotka...kupisz w kazdym sklepie motoryzacyjnym...wazne by byla z tzw miekkiego wlosia...czyli na koncach wlosia miala go rozdzielonego tak jakby.

_________________
POZDRAWIAM


ŁUKASZ


<<< Maszeruj albo giń... >>>


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lipca 2008, 22:28 
Offline
Forumowicz

Posty: 143
Lokalizacja: Warszawa
wiem że miękka... ale sa szczotki i szczotki :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 lipca 2008, 07:44 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 7452
Moje BMW: e36
Kod silnika: M43B16
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=53724
Shreku napisał(a):
wiem że miękka... ale sa szczotki i szczotki :hyhy:



Colgate lub Oral-B polecam :D

_________________
11.Bądź wierny marce BMW, uwielbiaj ją i nie pożądaj innej!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 lipca 2008, 10:27 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 10684
Moje BMW: E46 | E46 M3
Kod silnika: M54B30| S54B32
Ja tam uzywam gąbki podobnej do tej
Obrazek
mycie z szamponem czesto plukana gabka, pozniej do sucha wycieram szmatka z mikrofibry. myje autko roznie czasami 2 czasami 3 razy tyg zalezy jak sie ubrudzi-zakurzy. ale moj dobry znajomy ktory jest teraz na L4 od 6mies. myje swoja honde civic codziennie i wyglada dobrze bez rysek anie niczego

_________________
Obrazek
Because life is too short to drive boring cars.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 lipca 2008, 13:37 
Offline
Forumowicz

Posty: 143
Lokalizacja: Warszawa
biały napisał(a):
Shreku napisał(a):
wiem że miękka... ale sa szczotki i szczotki :hyhy:



Colgate lub Oral-B polecam :D


życze powodzenia i wytrwałości...
potem oczywiście zęby tym myjesz?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 lipca 2008, 14:09 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 615
Lokalizacja: ....
Santino napisał(a):
mój dobry znajomy który jest teraz na L4 od 6mies. myje swoja hondę civic codziennie i wygląda dobrze bez rysek anie niczego


:zdziwko: :zdziwko: :zdziwko: jak tez mam bzika na punkcie czystego auta ale bez przesady


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL