BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 09:54

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] za i przeciw: skrzynia automatyczna czy manualna
PostNapisane: 26 października 2008, 19:47 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Lokalizacja: Lublin
[shadow=indigo][/shadow][glow=orange][/glow]
Witam, jestem zadowolonym posiadaczem 318, E 36, ale marzy mi się E 46, ostatnio wszystkie ciekawe egzemplarze mają automatyczną skrzynię biegów, nie wiem ale jestem sceptycznie nastawiona do niej, napiszcie chłopaki co wy o tym sądzicie i ma jakieś znaczenie w tym przypadku rodzaj paliwa i moc silnika? Jeśli, już powtarzam wątek nie krzyczcie, ale przewertowałam i nie dopatrzyłam się żadnego ciekawego.Pozdro! Ania ;)


Ostatnio edytowano 27 października 2008, 10:55 przez ania4682, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 października 2008, 21:16 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 53
Posty: 468
Lokalizacja: Lubin
Moje BMW: E61
Kod silnika: M57N
Aniu...miałem E34 525iA, miałem E39 520iA, a teraz E46 w manualu i napiszę...niestety, ale tylko dlatego, żem rozleniwił się bardzo :D ...bardzo sobie chwaliłem automaciki i starszy w E34 i młodszy tip w E39. Do automatu mocniejszy silniczek wskazany jest, a i przy zakupie ASB trzeba umiejętnie sprawdzić np.:
- na zimnym: na prostej drodze bez dodawania "gazu" ma ruszyć, to samo do tyłu
- po przejechaniu ok. 20 km (po rozgrzaniu oleju w ASB) powyższą czynność powtórzyć...

...ot na przykład ;)

_________________
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 października 2008, 21:42 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Lokalizacja: Lublin
A jak z awaryjnością? mam na oku 2000 r. 323 z silnikiem 2,5 benzyna, myślisz że będzie śmigał ładnie? :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 października 2008, 21:56 
Offline
Forumowicz

Posty: 272
Lokalizacja: pomorskie
jeżeli o skrzynię było dbane i auto nie było katowane to polecam automata jak najbardziej
sam jeżdżę automatami od 10 lat :P

_________________
zobacz mojÂą niuniĂŞ

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p=344853#344853

Obrazek

przydaÂła Ci siĂŞ moja wypowiedz:)
-kliknij "POMÓG£"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 października 2008, 21:59 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 98
Lokalizacja: zabrze
Moje BMW: e46
Kod silnika: m52
rozumie ze chcesz kupci cos z silnikiem 2,3 2.,5 i 2.8 to wiaodmo ze wiekszosc najtanmszych na allegro to automaty bo takich aut rzadk kto szuka w automacie dlatego tez sa tansze i to sa te ciekawe oferty


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 października 2008, 00:00 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1805
Lokalizacja: Wawa
Moje BMW: M3 e46
Kod silnika: S54
Kiedyś, jak chyba każdy uważałem, że najlepszy jest manual. Prawda jest jednak trochę inna. Do jazdy normalnej nie ma nic lepszego od automatu, natomiast do zabawy (drifting itd) nie ma nic lepszego od manuala. Automat jest bardzo przyjemny, wygodny, nie męczy w korku, nie szarpie itd. Natomiast manual daje ci pełna władzę nad samochodem.

Pytanie tylko brzmi jak jeździsz i co lubisz, a na to musisz sobie sama odpowiedzieć ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 października 2008, 00:18 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 13347
Moje BMW: Gtv
jak najbardziej polecam skrzynie automatyczną o wiele większa przyjemność i komfort jazdy :)
co prawda dopiero od nie dawna takiej uzywam, ale juz chyba nie zamienie na manual :]
nie ma to jak mocny samochód i z dobrym automatem :ok:

jak to mówią: "dobry automat nie jest zły" :hyhy:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 października 2008, 07:20 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 2823
Lokalizacja: MaÂłopolska
Moje BMW: E84
Garaż: Było E36,E39,E60
automat jest lepszy :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 października 2008, 08:48 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 53
Posty: 468
Lokalizacja: Lubin
Moje BMW: E61
Kod silnika: M57N
...co z awaryjnością?? jak każde urządzenie wymaga dbałości i elementarnej wiedzy na temat konserwacji i zasad użytkowania i jak każde urządzenie może się w końcu zepsuć, a naprawa ASB to niestety już spory wydatek (np. remont ASB do E34 2.500-3000 z gwarancją założeniem, filtrem, uszczelką, olejem, kasowaniem błędów), ale nie ma co zakładać od razu najgorszego, bo nikt by nic nie kupował... :D , polecam dla użytkowników ASB ten portal, gdzie dowiedzieć się można wszystkiego...więc reasumując: do automatu 170 kucy w zupełności wystarczy, jeszcze na 3er będzie ślicznie latać, znajdź sobie fachmana, który sprawdzi Ci przed zakupem sprawność skrzyni, na początek po zakupie, sprawdzisz sobie poziom, czy aby nie lata na sucho, następnie poszukaj najbliższego warsztatu, który zajmuje się TYLKO ASB i dokonaj wymiany oleju...a następnie ciesz się jazdą!! :hyhy:

_________________
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 października 2008, 20:55 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 19
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: E46 330CI, E60 545
Kod silnika: N62
Ja posiadam 330 CI w automacie /steptronic/ moc 231 KM. Osiągi 0-100 w manualu to 6,5 s. a w automacie 7 s. tak więc różnica to tylko 0,5 s. Zawsze jeździłem manualem i jak większość kierowców byłem przeciwnikiem atomatów i jak większość wierzyłem w awaryjność tych skrzyń jak również mit iż wszystkie automaty to "muły". Kilka lat temu udało mi się kupić okazyjnie świetne Audi - niestety w automacie - tak wtedy myślałem. Ten zakup diametralnie zmienił moje nastawienie i do chwili obecnej jeżdże tylko automatami.
"Odpukać" jeszcze nie zdażyła mi się żadna usterka. Tak więc polecam steptronica serdecznie - oczywiście przy wystarczająco dużej mocy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 października 2008, 21:09 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Lokalizacja: Lublin
Wielkie dzięki chłopcy, jesteście kochani, oczywiście dla mnie nasze forum to skarbnica wiedzy, tym bardziej, że ja w tej dziedzinie, nie jestem mocna :zalamany: Jeśli jeszcze macie jakieś ciekawe podpowiedzi to chętnie przeczytam.Pozdro ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 października 2008, 21:13 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1805
Lokalizacja: Wawa
Moje BMW: M3 e46
Kod silnika: S54
Darek330 napisał(a):
Osiągi 0-100 w manualu to 6,5 s. a w automacie 7 s. tak więc różnica to tylko 0,5 s.


Ta różnica bierze się tak naprawdę niemalże wyłącznie ze startu, który jest jedną z największych wad automatu ;)

Posłużę się fajnym przykładem. Audi A4 1,9 tdi (manual) vs 750iL (automat). Start taki sam, chwilę idą łeb w łeb. A potem kolega w audi był już plamką we wstecznym lusterku :hyhy:

_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 27 października 2008, 21:30 przez kostek_ja, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 października 2008, 21:22 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 16
Lokalizacja: Zgierz
Też kiedyś byłem przeciwnikiem automatów. Dopóki się nie przejechałem autkiem z taką skrzynią. Przez pewien czas jeździłem Audi a4 2.5 Tdi w automacie i bardzo mi sie spodobało. W Buni też mam automat, i mimo małego silnika, nie narzekam:) Nie kupiłem auta na wyścigi:)
Co do awaryjności automatu, to mam jedno złe wspomnienie. Citroen c5 (3.0 benzyna) mojego tatusia po ponad 320.000 przebiegu odmówił posłuszeństwa. Był serwisowany w ASO, no ale cóż... Jednak po długggiej naprawie, auto nadal śmiga. Może już nie tak jak kiedyś, ale nadal jest pozytywnie:) Generalnie u mnie w rodzinie to automaty strasznie wkupiły się w łaskę:)

_________________
Obrazek
Obrazek
never ever show your emotions.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 października 2008, 00:56 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 14119
Lokalizacja: Cieśnina złych przeżyć
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57N
Garaż: Na przylądku, w portowej tawernie.
Sprzegło hydrokinetyczne w automacie zuzywa wiecej energii niz sprzegło cierne w manualu , stad auta z automatem palą nieco wiecej i są nieco wolniejsze. Maja takze z reguły nieco mniejszą predkosc maksymalną.
Zaletą automatu jest przede wszystkim komfort jazdy dla mniej wprawnego kierowcy. Moze on jezdzic dynamicznie bez odrywania rak od kierownicy. Takze w korkach miejskich automat jest wygodniejszy bo nie zmusza kierowcy do koncentrowania sie na płynnym ruszaniu cały czas. Ponadto automat oszczedza wszystkie podzespoły przeniesienia napedu - most, wał , podpore , przegub elastyczny itd. Wszystkie te elementy są mniej narazone na szarpniecia i walniecia typowe dla manuala.

Zaletą manuala jest , poza lepszymi osiagami i mniejszym spalaniem, pełna kontrola nad czasem zmiany biegow oraz mniejsza awaryjnosc. Wada- mniejszy komfort oraz mocne przeciazanie elementow przeniesienia napedu z uwagi na mniejszą płynnosc zmiany przełozen.


Osobiscie uwazam,ze miedzy tymi skrzyniami jest remis i wszystko zalezy od preferencji uzytkownika.

Jesli chodzi o start - wszystko zalezy od nastawien skrzyni - start w E39 B10 V8 jest naprawde ATOMOWY i zaden manual ostrzej nie wystartuje, zapewniam.

_________________
Obrazek
"Yes, Lucifer has come to our little world of milk and petrol"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 października 2008, 01:35 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1805
Lokalizacja: Wawa
Moje BMW: M3 e46
Kod silnika: S54
Frank napisał(a):
Jesli chodzi o start - wszystko zalezy od nastawien skrzyni - start w E39 B10 V8 jest naprawde ATOMOWY i zaden manual ostrzej nie wystartuje, zapewniam.


A 911 turbo ma lepsze osiągi z automatem który posiada kontrolę startu ;) Ale temat jest o e46.
Frank napisał(a):
Zaletą manuala jest , poza lepszymi osiagami i mniejszym spalaniem, pełna kontrola nad czasem zmiany biegow oraz mniejsza awaryjnosc. Wada- mniejszy komfort oraz mocne przeciazanie elementow przeniesienia napedu z uwagi na mniejszą płynnosc zmiany przełozen.

Zgadzam się w 100%

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 października 2008, 13:31 
Offline
Forumowicz

Wiek: 35
Posty: 203
Lokalizacja: BiaÂłogard
Moje BMW: E46 323ci
Dobry szybki automat plus mocny silnik super połączenie. Naprawde polecam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 października 2008, 14:36 
Offline
Forumowicz

Posty: 440
Lokalizacja: Żary
Moje BMW: E34 i E36
Kod silnika: M60 i M50
a ja mam w 325qp "leniucha" vel "klame" i w 540 tez i sobie latam i chwale wygode chwale :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 października 2008, 18:14 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2541
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: 530d
Mam 318 w manualu, bo takie sie akurat trafiło, ale jezdze tez innym autem w automacie i po miesice jest to duużo wygodniejsze.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 października 2008, 19:12 
Offline
Forumowicz

Posty: 417
Lokalizacja: Bogatynia
Automat jest dla leniwych i starych dziadków,co to za przyjemność z jazdy.Jeździ się automatem jak wózkiem akumulatorowym zero przyjemności z jazdy .........


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 października 2008, 20:34 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1805
Lokalizacja: Wawa
Moje BMW: M3 e46
Kod silnika: S54
Cytuj:
Automat jest dla leniwych i starych dziadków,co to za przyjemność z jazdy.Jeździ się automatem jak wózkiem akumulatorowym zero przyjemności z jazdy


Pojeździj mocną furą z dobrym automatem, a potem pogadamy ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 64 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL