BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 8 maja 2024, 22:33

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 146 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Exx] benzyna czy diesel ? zwolennicy i przeciwnicy...
PostNapisane: 27 października 2008, 16:36 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 39
Lokalizacja: Poznań
Witam

Pozwoliłem sobie załozyc nowy temat tak jak w tytle, mysle ze nie jest to pierwszy tego typu wątek ale ok ;)

Tak więc chcialbym uslyszec wypowiedzi zwolennikow i przeciwnikow diesi i benzyny
ja powiem szczerze obecnie jezdze c-klasą w203 200K (benzyna)
i dopiero planuje przejscie na bmw (e46, e39 albo e60) pisalem nawet temat co lepsze :P

mianowicie chodzi mi o podanie argumentów za i przeciw diesla i benzyny
ja powiem szczerze zawsze praktycznie dieslami jezdzilem ( młody jestem ale zawsze starszego furą jezdzilem ;] ) a teraz jako ze mam prawko i w ogole to mam samochodzik
no i niestety srednio zadowolony jestem z tego mietadora ale to juz inny temat
i dla tego wlasnie pisze na forum bmw bo zawsze jak jezdzilem jakąs bunią (kumpla albo brachola) jezdzilo mi sie bardzo dobrze

i stąd moje pytania co do silników
raczej zawsze bede za dieslem bo jest spory komprosic miedzy osiągami a spalaniem
no i nie chce mi sie wierzyc ze 528i spali tyle co 530d ( nie neguje ale no po prostu musialbym zobacfzyc na wlasnie oczy )

dla mnie po prostu diesel ma same plusy no oprocz drogich czesci jak sie cos zepsuje no i smierdzi troche :P i glosniej pracuje

panowie chcialbym poznac wasze odczucia

generalnie samochód sluzyl by mi do jazy tylko w miescie
zawsze wiedzialem ze silniki większe palą mniej niz te 1,4 1,6 bo nie muszą sie tak napracowac zeby jechac :) takze stąd 528 i 530

sorki jezeli dubluje temat


Ostatnio edytowano 27 marca 2009, 12:25 przez Burrows, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 października 2008, 16:51 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Diesel w korku zdecydowanie mniej spali niż benzyna.
No i niektórzy lubią ten smrodek i wibracje ;)

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: benzyna czy diesel ? zwolennicy i przeciwnicy...
PostNapisane: 27 października 2008, 17:25 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15732
Burrows napisał(a):
zawsze wiedzialem ze silniki większe palą mniej niz te 1,4 1,6 bo nie muszą sie tak napracowac zeby jechac :) takze stąd 528 i 530



Silniki wieksze palą mniej w trasie przy duzych prędkosciach np 150 km/h dla takiego 1,4 to prawie koniec możliwości, a dla 2.8 to ''wczasy''. W jeżdzie miejskiej jest odwrotnie, mała pojemność zdecydowanie ma niższe zuzycie paliwa niz 2.8 czy 3.0.
Co do tematu, benzyna czy diesel. Zalezy co kto lubi. Z wlasnego doswiadczenia wiem, ze diesel to niski koszt przejechania 100 km, az do momentu jak sie cos nie popsuje. Wtedy suma sumarum liczac wszystkie wydatki, benzyna wygrywa.
Piszesz, ze bedzie jezdzil przewaznie po miescie, wiec proponuje benzyne. Przyklad z zycia moj szwagier ma 330d w automcie i pali mu na krotkich dystansach w miescie 12litrow ON/100km :rotfl: , ( zaznaczam, ze auto jest sprawne, szybkie, w trasie potrafi spalic w granicach 8 ).

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 października 2008, 17:39 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 507
Lokalizacja: Opole
Moje BMW: e39 Mpak 2001
Kod silnika: najlepszy
A do diesla zawsze możesz lać olej po frytkach :rotfl:

A tak poważnie, to jak miasto to polecam benzynę. Krótkie dystanse jakoś lepiej się sprawdzają na niej, aczkolwiek jakbyś miał jeździć więcej w trasach, to wtedy bezapelacyjnie duży dieselek.

_________________
www.loombard.pl

www.kantoor.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 października 2008, 17:43 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
jak nie chcesz LPG to diesel... zawsze to mniej pali... 330d lub 530d. Ale z tego co slyszalem musisz wziac widełki na regeneracji wtryskiwaczy (chyba 2-3tys) lub pompę, chyba że kupisz rzeczywiście mały przebieg a nie 400 zmienione za 190 :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 października 2008, 17:49 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1805
Lokalizacja: Wawa
Moje BMW: M3 e46
Kod silnika: S54
Czy diesel czy benzyna? Jeżeli sam nie umiesz sobie odpowiedzieć na to pytanie to kup diesla i tankuj tylko dobrą ropę i załóż turbotimera wówczas nic ci się nie powinno zepsuć.

Na pewno się nie zgodzę że diesel spali więcej w mieście.
renoraines napisał(a):
Przyklad z zycia moj szwagier ma 330d w automcie i pali mu na krotkich dystansach w miescie 12litrow ON/100km :rotfl: , ( zaznaczam, ze auto jest sprawne, szybkie, w trasie potrafi spalic w granicach 8 ).

Kolega chyba lubił deptać ;) Wówczas benzyna spaliłaby mu jeszcze więcej.

Diesel jest na pewno oszczędniejszy. Nowe diesle bardzo fajnie pracują itd. Ale benzyna zawsze będzie fajniejsza. Będzie lepiej pracować, lepiej się wkręcać na obroty, lepiej brzmieć itd. :super:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 października 2008, 18:01 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
8l/100km w trasie w 330d? :przestraszony: To jaka tu korzyść z diesla?

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 października 2008, 18:18 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 302
Lokalizacja: GoÂłdap/Warszawa
Benzyna!! ;) nie wiem tylko co zrobisz potem z tymi wszystkimi opiniami :D nie wiem policzysz ile jest za Pb a ile za ON ?? Są to subiektywne opinie użytkowników i kazdy ma swoje preferencje opinie potrzeby wymagania i oczekiwania ....bla bla ;) nie wiem czy pomoze ci to dokanac wyboru ;) jeśli jednak nie o to tu chodzi a o informacje co na dany temat ma do powiedzenia uzytkownik danego paliwa to ja nie bede wyliczał zalet Benzyny bo jestem za Pb i bede ;)

_________________
KieÂłbie we ÂŁbie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 października 2008, 21:34 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 39
Lokalizacja: Poznań
chełas napisał(a):
Benzyna!! ;) nie wiem tylko co zrobisz potem z tymi wszystkimi opiniami :D nie wiem policzysz ile jest za Pb a ile za ON ?? Są to subiektywne opinie użytkowników i kazdy ma swoje preferencje opinie potrzeby wymagania i oczekiwania ....bla bla ;) nie wiem czy pomoze ci to dokanac wyboru ;) jeśli jednak nie o to tu chodzi a o informacje co na dany temat ma do powiedzenia uzytkownik danego paliwa to ja nie bede wyliczał zalet Benzyny bo jestem za Pb i bede ;)


nie, nie bede robil statystyki kto jest za Pb a kto za ON
po prostu na wielu forach wszyscy prawie piszą że wolą benzyne
a ja widze w dieslach same zalety i temu tak pytam
no fakt kultura pracy benzyny lepsza i to o wiele
bo mowie moja jazda to 100% miasto a lubie poszalec czasem :hyhy:

jak juz bede kupowal samochod to miare mlody rocznikowo, e39 2002/2003 rok albo juz e60


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 października 2008, 21:41 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 16
Lokalizacja: Zgierz
Moim zdaniem, jeżelie jazda po miescie to benzyna:) Audi A4 2,5TDI w miescie paliło mi prawie 12l a na trasie dopiero schodziło do 7:) moim zdaniem diesel 'męczy' się w miescie:)

_________________
Obrazek
Obrazek
never ever show your emotions.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 października 2008, 00:14 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 302
Lokalizacja: GoÂłdap/Warszawa
powiem krótko ;) jesli nie wnikasz zbytnio w spalanie to wybierz benzyne.....masz miasto Pb czy ON bedą tu paliły duzo......moim zdaniem diesel jest do pracy, "śmigiełka" są do śmigania ;) benzyna jest do śmigania ;) ;)

_________________
KieÂłbie we ÂŁbie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 października 2008, 15:28 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 39
Lokalizacja: Poznań
kling napisał(a):
moim zdaniem diesel 'męczy' się w miescie:)


jak to mozliwe skoro praktycznie wszyscy jeżdżący na taxi mają diesle ? :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 października 2008, 17:49 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 375
Lokalizacja: Szczecin
Garaż: 320ci -> 318is -> 328ci -> 528iA -> 530i -> 323i -> 323ci -> 525iA -> 540iA -> 523i -> 320Ci -> 523i -> 320Ci -> 520iA -> 323i -> 523i -> ?
No coz, nie ma co sie za bardzo rozpisywac. Jesli patrzysz na ekonomie no to bez watpienia diesel. Moj stary jezdzi dieslem (co prawda jest to Passat B5 1.9 :D a nie jakas BM-a 3.0) i nie pali mu wiecej jak 7, o trasie nawet nie wspomne, bo niecale 6. ALE, jesli stawiasz na kulture pracy, dynamike to zdecydowanie benzynka. Mysle tez , ze jesli stac Cie na E60 to stac Cie rowniez na lanie do niego :) Wiec wybor jak dla mnie oczywisty...

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 października 2008, 17:59 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
werner18 napisał(a):
ze jesli stac Cie na E60 to stac Cie rowniez na lanie do niego



tak... ciekawa teza;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 października 2008, 18:01 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 375
Lokalizacja: Szczecin
Garaż: 320ci -> 318is -> 328ci -> 528iA -> 530i -> 323i -> 323ci -> 525iA -> 540iA -> 523i -> 320Ci -> 523i -> 320Ci -> 520iA -> 323i -> 523i -> ?
:D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 października 2008, 20:44 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Nigdy nie miałem diesla, ale prawdę mówiąc, jak dla mnie, to auto może być na prąd, lpg, na metanol na benzyne, ropę, poprostu mi to obojętne.

Zarówno i diesle i benzyniaki mają fajne moce które dają radość z jazdy więc 'co kto lubi'.
Napewno jazda dieslem bedzie tańsza, diesel ma niższe spalanie.
Diesel przeważnie jest droższy, więc czy czas po jakim się zwróci dołożenie do diesla w stosunku do benzyniaka będzie sensowny, to już sprawa indywidualna.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 października 2008, 21:36 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 995
Lokalizacja: Warszawa
Ja po paru benzyniakach mam sporawą ochotę na 3.0d <mniam>


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 października 2008, 00:10 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 13347
Moje BMW: Gtv
CoX napisał(a):
Ja po paru benzyniakach mam sporawą ochotę na 3.0d <mniam>

:hyhy: 3.0d jest najlepszym silnikiem i nie pali wcale tak dużo jak by się mogło wydawać, miasto 10l trasa 6-7.5l
A co do stwierdzenia że diesle w mieście się męczą to nie jestem jakoś przekonany :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 października 2008, 01:22 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1805
Lokalizacja: Wawa
Moje BMW: M3 e46
Kod silnika: S54
MaTiMa napisał(a):
A co do stwierdzenia że diesle w mieście się męczą to nie jestem jakoś przekonany :)

Ja osobiście uwarzam że diesle się męczą w trasie. To raczej zależy od stylu jazdy. Ale mi na przykład focus 1,8 diesel pali w mieście ok.7 a w trasie ponad 10 :hyhy: Do tego w mieście nie mam problemów z wyprzedzaniem a w trasie już gorzej itd.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 października 2008, 08:00 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37031
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
kostek_ja napisał(a):
Ja osobiście uwarzam że diesle się męczą w trasie. To raczej zależy od stylu jazdy. Ale mi na przykład focus 1,8 diesel pali w mieście ok.7 a w trasie ponad 10 :hyhy: Do tego w mieście nie mam problemów z wyprzedzaniem a w trasie już gorzej itd.

nie bardzo rozumiem :zdziwko:

ja swoją E46 zrobiłem w niecałe 2dni 2600km, głównie autostrada, prędkośc ok. 180km/h (Niemcy), śr. spalanie na tym dystansie 8/100, obroty niewiele ponad 3tys. czy ten samochód się męczył :?:

każde auto jest inne, trzeba do niego podejść indywidualnie, nie każdym modelem można jeździć szybko (możliwości silnika, zawieszenia, ukł. hamulcowego, kierowniczego), ale bez przesady, że silnik się męczy w trasie :|

PS gratuluję spalania w trasie focusem "klekotem" na poziomie 10/100, chyba ciężkie zycie ma ten ford :(

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 146 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 35 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL