BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 11 maja 2024, 02:29

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e39] webasto - uruchomienie funkcji dogrzewania wnetrza
PostNapisane: 4 stycznia 2007, 22:31 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 42
Lokalizacja: WAW / Kalifornia
Moje BMW: 530d, X5d
witam,

czy ktos z Was ma doswiadczenie z uruchamianiem funkcji dogrzewania wnetrza np. w e39 530d, ktory standardowo ma webasto dogrzewajace silnik? ile cos takiego kosztuje? gdzie w wawie mozna to zrobic?

na jednym z niemieckich forow trafilem na dosc szczegolowy opis zagadnienia http://www.e39-forum.de/thread.php?thre ... f45&page=1

wyglada to tak, ze w sytuacji, gdy samochod ma webasto dogrzewajace silnik, mozna uruchomisc przez komputer diagnostyczny rowniez funkcje dogrzewania wnetrza - w niemczech w serwisach nie chca tego robic czasem w ogole (mimo, iz taka usluga znajduje/znajdowala sie w oficjalnym cenniku 70EUR netto), robia to czasem za darmo (!!!), czasem zadaja nawet 1500 EUR :)

w wawie znam zdres gdzie gosciu chce za cos takiego 700 zl, wydaje mi sie, ze jest to lekka przesada, za dosc prosta ingerencje komputerowa w instalacje

poza tym dosc ciekawa opcja jest sterowanie dogrzewaniem za pomoca komorki

http://www.handy-fernbedienung.de/de/in ... ?start.htm
http://www.poeldienst.de/index.php?z0=3&z1=7

znacie warsztaty w wawie, ktore montuja tego rodzaju moduly?

pozdr


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 stycznia 2007, 12:11 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 42
Lokalizacja: WAW / Kalifornia
Moje BMW: 530d, X5d
sam sobie odpowiem z dodatkowymi informacjami...

w Auto Fus usluga kosztuje ok. 900 zl (powiedzieli, ze bedzie to trwalo 3 h :) )
w Bawaria Motors - mowia, ze jest to niemozliwe
w Inchcape Motor - mowia, ze jest to niemozliwe

rece opadaja, w niemczech w oficjalnym cenniku kosztuje to 70 euro (z VATem, a nie jak wczesniej napisalem bez VATu)

pozdr


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 stycznia 2007, 18:47 
Offline
Forumowicz

Posty: 268
Lokalizacja: Wawa
Moje BMW: E39
A ja chcialbym sie podpiac do pytania. Na jakiej zasadzie dziala webasto? Rozumiem, ze dogrzewa wnetrze, ale czy rowniez sam silnik?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 stycznia 2007, 13:07 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 13
Lokalizacja: BiaÂłystok
orginalnie w kazdej 530d jest webasto, dogrzewa ono silnik podczas jego pracy i jakies 30s. po zakonczeniu a dogrzewanie wnetrza przez nie jest tylko wtedy mozliwe gdy na panelu klimatyzacji jest przycisk do obslugi webasta jesli go nie ma to dogrzewanie wnetrza jest nie morzliwe, taka informacje otrzymalem w ASO


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 stycznia 2007, 17:58 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 78
Lokalizacja: italy/rome
ta info z niemozliwym zagrzaniem wnetrza jest nieprawda, moj tata ma mitsubishi pajero z 02r i z wmontowanym webasto i na panelu klimy niema nic wiecej tylko 3 elektroniczne pokretla i w zaleznosci od ustawien przed wyjsciem z auta to dmuchawa do srodka dziala albo nie... a webasto jest wlaczane przez pilota

_________________
kiwam gÂłowÂą w rytm bitu i nie dam sie dogonic :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 lutego 2007, 12:41 
Offline
Forumowicz

Posty: 365
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B25i
ale ta dyskusja nie doryczy pajero...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 lutego 2007, 13:36 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 3617
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Moje BMW: e46
Kod silnika: s54
jacenty napisał(a):
orginalnie w kazdej 530d jest webasto, dogrzewa ono silnik podczas jego pracy i jakies 30s. po zakonczeniu a dogrzewanie wnetrza przez nie jest tylko wtedy mozliwe gdy na panelu klimatyzacji jest przycisk do obslugi webasta jesli go nie ma to dogrzewanie wnetrza jest nie morzliwe, taka informacje otrzymalem w ASO


nie musi być przycisku do webasta, w zasadzie w ogóle go nie ma tylko wchodzimy w BC ustawiamy Zeit na odpowiednią godziny i wtedy sie webasto włączy, możemy też zrobić to za pomocą pilota. Jeśli po ustawieniu Zeit będzie pisało Luft aus nie mamy webasta dogrzewającego wnętrze a tym sposobem pprzewietrzymy wnętrze, jeśli jest napis Heiz to wtedy nam będzie dogrzewać. Webasto dogrzewające silnik da sie przerobić tak aby dogrzewało również wnętrze :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lutego 2007, 23:08 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 42
Lokalizacja: WAW / Kalifornia
Moje BMW: 530d, X5d
Przemek napisał(a):
jacenty napisał(a):
orginalnie w kazdej 530d jest webasto, dogrzewa ono silnik podczas jego pracy i jakies 30s. po zakonczeniu a dogrzewanie wnetrza przez nie jest tylko wtedy mozliwe gdy na panelu klimatyzacji jest przycisk do obslugi webasta jesli go nie ma to dogrzewanie wnetrza jest nie morzliwe, taka informacje otrzymalem w ASO


nie musi być przycisku do webasta, w zasadzie w ogóle go nie ma tylko wchodzimy w BC ustawiamy Zeit na odpowiednią godziny i wtedy sie webasto włączy, możemy też zrobić to za pomocą pilota. Jeśli po ustawieniu Zeit będzie pisało Luft aus nie mamy webasta dogrzewającego wnętrze a tym sposobem pprzewietrzymy wnętrze, jeśli jest napis Heiz to wtedy nam będzie dogrzewać. Webasto dogrzewające silnik da sie przerobić tak aby dogrzewało również wnętrze :)


z tego co slyszalem to jedank byly takie e39 530d, ktore nie mialy webasto w ogole, ale niewazne...

o tym wlasnie pisalem, ze mozna przeprogramowac kompa, aby z dogrzewania silnika zrobic rowniez dogrzewanie wnetrza na postoju, u mnie teraz na monitorze (po przeprogramowaniu) pojawia sie oprocz przewietrzania funkcja dogrzewania, fajna sprawa np. w gorach na nartach, uatawia sie czas na rano, aby zagrzal wnetrze i nie trzeba skrobac szyb


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lutego 2007, 15:51 
ja na poczatku nie widzialem ze ma webasto. Dodam ze mam 520d . pojechalem raz do kolegi i mi uswiadomil ze mam Webasto. Ale do rzeczy

Mam tylko funkcje przewietrzania co tylko sie w lecie nadaje i dogrzewania silnika tzn po uruchomieniu na zimnym wlacza sie webasto i dodatkowo grzeje silnik, nawet jak go zgasze jeszcze zimnego troszke to grzeje jeszcze jakis czas . podczas tego wydobywa sie dymek spod przednich drzwi .

Myslalem ze Webasto rowniez bedzie mi nagrzewac silnik i kabine podczas wylaczonego silnika ale widac sie mylilem a szkoda bo to by wtedy mialo dopiero sens ( ZIMA )

Pełny wypasik zaprogramowac na noc i rano przyjsc do cieplego wnetrza i silnika .


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lutego 2007, 10:25 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 59
Lokalizacja: Wrocek
bodziotg77 napisał(a):
. podczas tego wydobywa sie dymek spod przednich drzwi .


Ty a moze to jakas mala zwara w instalce ??? :hyhy:
ja czegos podobnego nie zaobserwowalem....

wracając do tematu,mam webasto i szeroka navi.
programator czasu włączania jest na wyświetlaczu...można ustawic czas i rano wpadasz do przyjemnego ciepełka i nie trzeba skrobac szyb .hehe
fakt,po zgaszeniu auta jak silnik jeszcze sie wystarczająco nie nagrzal webasto chodzi jeszcze jakis czas i tak samo sie włącza gdy odpalam zimny motor....
grzeje silnik i kabine + funkcja przewietrzanie na lato..
pozatym jak nie znam dokładnie czasu w którym chce miec ciepełko,to wystawiam łapę za okno i z pilota wlączam ciepełko.....
pozdro :hyhy:

_________________
Ja chcieĂŚ, prosiĂŚ o wiedzy..........


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lutego 2007, 19:18 
Mr.Jones napisał(a):
bodziotg77 napisał(a):
. podczas tego wydobywa sie dymek spod przednich drzwi .


Ty a moze to jakas mala zwara w instalce ??? :hyhy:
ja czegos podobnego nie zaobserwowalem....

wracając do tematu,mam webasto i szeroka navi.
programator czasu włączania jest na wyświetlaczu...można ustawic czas i rano wpadasz do przyjemnego ciepełka i nie trzeba skrobac szyb .hehe
fakt,po zgaszeniu auta jak silnik jeszcze sie wystarczająco nie nagrzal webasto chodzi jeszcze jakis czas i tak samo sie włącza gdy odpalam zimny motor....
grzeje silnik i kabine + funkcja przewietrzanie na lato..
pozatym jak nie znam dokładnie czasu w którym chce miec ciepełko,to wystawiam łapę za okno i z pilota wlączam ciepełko.....
pozdro :hyhy:


to masz pelną opcje Webasta ! ja mam zubożoną :(


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lutego 2007, 18:29 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 59
Lokalizacja: Wrocek
Kurde przyglądałem sie i nie widze żadnego dymku spod drzwi,,
faktycznie z lewej strony bardziej buczy,ale to chyba dlatego że webasto jest z lewej strony.

i w sumie nie wiem ile czasu chodzi webasto,niby mozna to zaprogramowac ,ale u mnie chyba sie nie da bo niektóre ikonki sie nie podświetlają,,chyba że time1 to włączanie a time2 to wylaczanie webasta...

a jesli nie to ile czasu chodzi webasto ?
az osiagnie jakąś temperaturę i koniec czy włącza sie pózniej na chwile dla podtrzymania?
pozdro

_________________
Ja chcieĂŚ, prosiĂŚ o wiedzy..........


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: przycisk REST na klimatroniku
PostNapisane: 1 października 2009, 20:53 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 49
Posty: 15
Lokalizacja: wielkopolska
Moje BMW: 530d
witam czy ktos moze mi pomoc ..kupilem 530d i na klimatroniku mam przycisk REST czy ktos moze mi pomoc do czego ten przycisk słuzy??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 października 2009, 21:51 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 357
Lokalizacja: Dzialdowo
Moje BMW: E39 530D
rest kolego sluzy do ogrzania wnetrza pojazda a mianowicie jak zgasisz silnik i stoisz na parkingu masz wylaczony zaplon naciskasz ten guzik i w ten sposob uruchamiasz oddawanie resztek ciepla przez silnik czyli czyli wlaczy ci sie nadmuch i masz cieplo w aucie nie dziekoj kliknij pomogl pozdrawiam :P

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 października 2009, 08:14 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 4674
Lokalizacja: Września
Moje BMW: E60
Kod silnika: M54b25
Garaż: www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=60&t=137687 Днепр
Nikt nie zna na tym forum jak przeprowadza się zabieg aktywacji tego na MID? Idzie zima i by mi się to przydało, a za pomoc, oprócz "pomógł" jestem w stanie nawet DHL'em kilka piwek posłać :D

_________________
Audi80 '90 1.6 2EE (X2004 - IV2008)
AudiA4 '95 2.8 AAH quattro (IV2008 - VII2009)
530d avant (IX2009 - X2010)530d
E38 740i (I 2011 - XII2017)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 października 2009, 08:52 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 7390
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E91 LCI
Kod silnika: N53B30A
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=157967
Nie chce mi się pisać po koleji bo zapewne coś bym przekręcił, także z książki:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

i ew. jak masz pilota:

Obrazek

_________________
Obrazek

Typer EURO 2016 - I miejsce


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 października 2009, 09:08 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 4674
Lokalizacja: Września
Moje BMW: E60
Kod silnika: M54b25
Garaż: www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=60&t=137687 Днепр
Dzięki Biały za odzew, ale chyba źle sprecyzowałem pytanie. Książkę po polsku mam, ale nie mam tej funkcji, chodzi o zabieg, za który ASO kasuje i zamiast timera wstawia funkcje webasta. Teraz mam tylko przewietrzanie wnętrza, co nawet latem wydaje mi się wątpliwą przydatnością. A z piwkami nie żartuje :]
Webasto raczej mam, gdyż 2sek po odpaleniu silnika mam już ciepły nawiew.

_________________
Audi80 '90 1.6 2EE (X2004 - IV2008)
AudiA4 '95 2.8 AAH quattro (IV2008 - VII2009)
530d avant (IX2009 - X2010)530d
E38 740i (I 2011 - XII2017)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 października 2009, 09:20 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 7390
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E91 LCI
Kod silnika: N53B30A
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=157967
A o to chodzi... gdzieś o tym czytałem, poszukam i postaram sie tu wkleić/podlinkować

_________________
Obrazek

Typer EURO 2016 - I miejsce


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 października 2009, 09:07 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 415
Lokalizacja: Biała Podlaska
Moje BMW: BMW E39 530d
Kod silnika: M57D30
Garaż: Jest A3 8V CXS
Jest A4 B5 ANB
Jest S6 C4 AEC
Jest S4 C4 AAN
Jest A6 C4 AAT
Jest BMW E39 530da
Jest BMW E46 320d

FB:

Garage Our Cars
Mam problem.

Nie zakładałem oddzielnego tematu.

Posiadam Webasto w swojej 530D , dogrzewani silnika jak i ogrzewanie wnętrza.

Dogrzewanie motoru działa ale nie grzeje mi w środku , co jest nie tak ?

Webasto się włącza na zadaną godzinę ale dmucha letnim powietrzem....

_________________
Było BMW e39 530Da
Było BMW e39 520Dm
Było BMW e39 530Dm
Było BMW e39 530Da
Jest BMW e39 530Da


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 października 2009, 09:41 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1608
Masz stoper? Jesli tak to masz dogrzewanie silnika i przewietrzanie wnetrza, a nie dogrzewanie wnetrza.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 90 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL