BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 26 kwietnia 2024, 13:53

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Exx] 540 nie chce odpalić po zmianie z autoamtu na manual
PostNapisane: 24 listopada 2008, 23:55 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Lokalizacja: siedlce
Moje BMW: 328ci
Kod silnika: m52b28tu
witam !
już od jakiegoś kolejnego miesiąca jestem posiadaczem bmw 540i auto kupiłem od sprzedawcy co był zbyt uczciwy ...
auto miało uszkodzony motor i skrzynie ...
silnik został wymieniony wszystko zostało złożone odpalone - na automatycznej skrzyni lecz auto nie jechało bo automat okazał się uszkodzony
teraz gdy skrznia została zmieniona na 6b manual to auto nie pali ...
ogólnie auto odpalało na krótko bo coś nie tak też było z kostką od autoamtu ...
auto paliło bez problemu a teraz po zmianie skrzyni auto kręci zaraz odpala dosłownie na 1-2max 3 sekundy i nie reaguje na nic !!! nie łapie obrotów po dodaniu gazu no nic ... odpala tylko raz potem nie chce a gdy się przekręci zapłon ponownie znowu odpali ale bez reakcji ... odpala na 2sek na nic nie reaguje i gaśnie ???
problem z EWS ??? auto jest zrobione na manuala a był automat ...


Ostatnio edytowano 25 listopada 2008, 08:52 przez bmw_kk, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 listopada 2008, 08:46 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Przy złym EWS to by raczej w ogóle nie odpalił. Dobrze macie czujnik położenia wału podpięty?

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 listopada 2008, 11:28 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Lokalizacja: siedlce
Moje BMW: 328ci
Kod silnika: m52b28tu
wydaje mi się że tak . a jak np . może być źle podpięty ? jest taka sprawa że ten czujnik jest od automatu bo w manualu był połamany ... czy to może być problem ? zaraz ide w rejs żeby ktoś mi sprawdził ją na komputerze ...
jest tak zapala chodzi od 1 do 3 sek . i gaśnie na nic nie reaguje ... pali i gaśnie i koniec
właśnie też wydaje mi się że jak to było by związane z ews to by wogóle nie odplił można by kręcić i kręcić i nic by nie było


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 listopada 2008, 04:20 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Na kompie powinien ewentualnie wyjść błąd czujnika, warto sprawdzić. Sam czujnik jest zdaje się taki sam w manualu i w automacie tylko nie wiem jak z jego sygnałem. W manualu jest z dwumasu ale jak to jest w automacie to nie wiem? ECU macie od manuala?

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 listopada 2008, 06:13 
Offline
Forumowicz

Posty: 290
Lokalizacja: rzeszĂłw
a powiedz mi czy zrobiłeś ze sterownikiem skrzyni biegów od automatu przecież sterownik skrzyni i silnika muszą ze sobą współgrać jak sterownik silnika nie widzi skrzyni to nigdy nie zapali to nie jest takie proste jak się wydaje musisz poszukać dobrego speca co aby zmienił pomógł ci rozwiązać ten problem a nie szukać czujnika położenia wału wydaj mi się że tu jest problem


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 listopada 2008, 15:42 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Lokalizacja: siedlce
Moje BMW: 328ci
Kod silnika: m52b28tu
no tak jak rozmaiwałem w siedlcach w boshu to też mówili o komputerze ale mówią że powinna odpalać ... samochód wcześniej odpalał na automacie ale na manualu nie chce, myśle że faktycznie jest problem z tym . dziś jeszcze była podpieta pod komputer i okazało się że jest problem z przepustnicą i pedałem gazu . koleś co mi to przerabiał zastanawia się jeszcze czy może nie podłączył źle nastawnika gazu .
w boshu powiedzili że jest coś takiego że przepustnica zamyka się (blokuje) bo auto zapali ale po chwili zgaśnie .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] 540 nie chce odpalić po zmianie z autoamtu na manual
PostNapisane: 19 października 2011, 16:11 
Offline
Forumowicz

Posty: 233
Moje BMW: e46 330d
cześć czy udało się jakoś rozwiązać ten problem?? ja mam u siebie podobnie po zmianie na manuala auto nie chce odpalić i pytanie co zrobić żeby odpaliło?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] 540 nie chce odpalić po zmianie z autoamtu na manual
PostNapisane: 19 października 2011, 20:51 
Offline
Forumowicz

Wiek: 51
Posty: 498
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: F01 750i x-drive
to jest e34 czy e 39 ? E34 540 przerabiałem i na tym samym kompie śmiga


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 125 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL