BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 13:21

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: jakie auto za 16000 tys ???
PostNapisane: 29 grudnia 2008, 15:56 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 37
Posty: 718
Lokalizacja: bawaria
co za ta kwote kupic ... auto ogolnie chce miec na dluzszy okres
myslaem nad focusem golfem 4 noi jakas ladna e36 chodz trudno o taka ....
silnik gora do 2.0 noi nie wiem co wybrac czy focus i golf sa drozsze w utzrymaniu od bmw ?? ktory z tych modeli jest bardziej trwaly ?? pomozcie chlopaki mialem juz bmw 2.0 e36 92 wiec troche juz stara byla i nie wiem czy przyzwyczje sie doinnego auta...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 grudnia 2008, 16:11 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 13607
Lokalizacja: WWY
Moje BMW: E38
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 08&start=0
mi było by sie teraz cięzko przesiąść na inną markę. Foki bym nie chciał, golf lepszy, ale podobno dobre golfy skończyły sie na Trójce !! szukałbym E36 :hyhy:

a jeśli chodzi o koszty utrzymania to wszystko zależy od tego w jakim stanie kupisz fure! Bez wzgedu na to czy to ford (beznadziejny) czy golf (nudny) czy BMW (RWD rulez :D )

ale niczego sugerować nie mogę :]

_________________
"Ja to chętnie napiłbym się kawy, ale wszyscy myślą, że ja tylko tą wódę, no i stawiają, a ja nie mam śmiałości, żeby im odmówić"-Jan Himilsbach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 grudnia 2008, 17:59 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 540
Lokalizacja: Brzesko
Moje BMW: E46 330i
Kod silnika: M54B30
Szukaj e36
Golf mocno przereklamowany i nudny a Focus ma fatalne materiały wykończania (ja mam na widok deski focusa odruch wymiotny, ale to może moje osobiste odczucie może)

Natomiast jak miałeś 320 z 92' to przeskok na po-liftową 320 nie jest takim głupim pomysłem. Pooglądaj wersje od 95'.
Inna deska, lepsze materiały, lepsza jednostka napędowa(m52)..(możesz sprawić sobie na full wypasie ze skórą, jak dobrze poszukasz :] )

Nie wygłupiaj sie!
Bierz BMW :]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 grudnia 2008, 18:10 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2541
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: 530d
Ja też bym był za ładnym, nowszym e36 :D
Zauważyłem, że w radomiu przywożą sporo wypasionych e36 ze szwajcarii, poszukaj na otomoto.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 grudnia 2008, 18:23 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 4671
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: 3288888888
e36 :hyhy:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 grudnia 2008, 18:50 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 244
Lokalizacja: KrakĂłw
w tej cenie albo Niemca albo Japończyka

jeśli Niemca to albo e36 z końca produkcji na full wypasie albo trochę starszego passata, ewentualnie a4 ale w tej cenie pewnie będzie słabo wyposażona

jeśli Japończyk to albo honda civic VI generacji, albo mazda 626, ewentualnie mitsubishi galant

ewentualnie można by wziąć pod uwagę volvo s40

wszystko zależy od tego jakie masz wymagania, ale gdybym w tej chwili miał 16k na auto to bym brał e36 na pełnym wypasie, najlepiej 328 z sekwencyjnym podtlenkiem lpg :super:

_________________
Zobacz i oceù moj¹ by³¹ bawarkê

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p=393131#393131 :


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 grudnia 2008, 20:09 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 13607
Lokalizacja: WWY
Moje BMW: E38
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 08&start=0
Jeździłem troszke Volvo s40 i jakimś nowszym, chyba V70 i TO NIE JEST TO !!!
Golf 5 to samo (czwórką nie jeździłem), a4 Z 2004 roku tez mie nie przekonało, jakieś to takie delikatne wszystko, strach czegoś nie urwać :D fajny samochód ale... no normalnie tylko E36, bo wszystko inne będziesz porównywał do BMW i bedziesz narzekał !!

_________________
"Ja to chętnie napiłbym się kawy, ale wszyscy myślą, że ja tylko tą wódę, no i stawiają, a ja nie mam śmiałości, żeby im odmówić"-Jan Himilsbach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 grudnia 2008, 21:24 
DanyU napisał(a):
Jeździłem troszke Volvo s40 i jakimś nowszym, chyba V70 i TO NIE JEST TO !!!
Golf 5 to samo (czwórką nie jeździłem), a4 Z 2004 roku tez mie nie przekonało, jakieś to takie delikatne wszystko, strach czegoś nie urwać :D fajny samochód ale... no normalnie tylko E36, bo wszystko inne będziesz porównywał do BMW i bedziesz narzekał !!



Nie przesadzaj już.. jeden woli blondynki, drugi brunetki, trzeci rude, a czwarty łyse....

Dla Ciebie może dany samochód jest na NIE, a dla kogoś innego to marzenie ściętej głowy, ale nie pisz od razu tylko BMW i nic innego się nie liczy. Trochę obiektywizmu.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 grudnia 2008, 21:25 
DanyU napisał(a):
Jeździłem troszke Volvo s40 i jakimś nowszym, chyba V70 i TO NIE JEST TO !!!
Golf 5 to samo (czwórką nie jeździłem), a4 Z 2004 roku tez mie nie przekonało, jakieś to takie delikatne wszystko, strach czegoś nie urwać :D fajny samochód ale... no normalnie tylko E36, bo wszystko inne będziesz porównywał do BMW i bedziesz narzekał !!



Nie przesadzaj już.. jeden woli blondynki, drugi brunetki, trzeci rude, a czwarty łyse....

Dla Ciebie może dany samochód jest na NIE, a dla kogoś innego to marzenie ściętej głowy, ale nie pisz od razu tylko BMW i nic innego się nie liczy. Trochę obiektywizmu.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 grudnia 2008, 21:39 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Kolego, 16.000.000zł to jest spora suma, może jakiś Bentley do miasta i Ferrari do zabawy?
Jeśli zaś masz na myśli 16000zł to ja osobiście szukałbym E36 i tak też zresztą zrobiłem. Ba, miałem dokładnie tak jak ty E36 320i z '92 roku i nie wyobrażałem sobie zmiany na inne auto (poza innymi modelami z gamy BMW, ale to inne sumy już jeśli chodzi o coś >96rok).
Skoro miałeś już takie auto więc wiesz z czym to się je i napewno znajdziesz coś fajnego. W tej cenie jest spory wybór ładnie wyposażonych modeli, kwestia zdecydowania się jakie chcesz nadwozie, silnik, itp.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 grudnia 2008, 21:49 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 13607
Lokalizacja: WWY
Moje BMW: E38
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 08&start=0
rybik napisał(a):
Nie przesadzaj już.. jeden woli blondynki, drugi brunetki, trzeci rude, a czwarty łyse....

Dla Ciebie może dany samochód jest na NIE, a dla kogoś innego to marzenie ściętej głowy, ale nie pisz od razu tylko BMW i nic innego się nie liczy. Trochę obiektywizmu.


no tak, może to taki chwilowe zauroczenie BMW ;) ale w innych samochodach zawsze czegoś mi brakuje..poprostu E36 mi pasuje.
Ale obiektywnie rzecz biorąc szukał bym VW, nawet Golfa 3, albo starszego Paska. ewentualnie japońca, Toyote (np. Corolle) albo Hondę (Acord).
Znajomego Acord 1.8 na zwykłej instalacji LPG pali 11 litrów, i nie narzeka ogólnie na ten samochód, duży, Bardzo ładny, i mało awaryjny z tego co słyszałem.

_________________
"Ja to chętnie napiłbym się kawy, ale wszyscy myślą, że ja tylko tą wódę, no i stawiają, a ja nie mam śmiałości, żeby im odmówić"-Jan Himilsbach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 grudnia 2008, 22:00 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 2827
Lokalizacja: Gdynia
hmm, jak byś mógł dorzucić ze 4 tysie to zdecydowanie wybrałbym focusa :cwaniak:
3d 2,0 benzyna, najlepiej w wypasionej wersji titanium :hyhy:

_________________
E28 525e 05/1986
E28 535i 04/1987
E28 M535i 09/1986
E30 316iA 05/1990
E32 750i 09/1991
http://www.e12e28.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 grudnia 2008, 22:36 
Offline
Uzależniony od forum :)

Posty: 5925
Lokalizacja: GorzĂłw Wlkp
Dixi napisał(a):
hmm, jak byś mógł dorzucić ze 4 tysie to zdecydowanie wybrałbym focusa :cwaniak:
3d 2,0 benzyna, najlepiej w wypasionej wersji titanium :hyhy:


a co z wnetrzem?odstrasza z kilometra :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 grudnia 2008, 22:49 
Kornelio napisał(a):
a co z wnetrzem?odstrasza z kilometra :D

Faktycznie wnętrze focusa- porażka tylko "plakiem" zasikać :P :rotfl:

A konkretnie, to jak widać zdania są podzielone, jeśli miałeś BMW, zadajesz takie pytanie na forum BMW, to z góry wiadomo, jaka będzie większość odpowiedzi, też powiem bierz BMW- bo to faktycznie chyba przyzwyczajenie, sam nie wiem, ale jakieś zboczenie jest :rotfl: ;)

Co do pozostałych to ja (jeśli już) to chyba wybrałbym Golfine, z drugiej strony te golfy robią się naprawde tanie, jest ich dużo, na giełdach co drugie auto w szeregu to IV. Golf swego czasy był świętym samochodem w naszym kraju, no i rzadko kiedy słychać narzekanie na to autko!


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 grudnia 2008, 23:02 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 2827
Lokalizacja: Gdynia
A ja tam focusy baaardzo lubię :cwaniak: z nowszych fordów to chyba jedyne, które mi się podobają :D

_________________
E28 525e 05/1986
E28 535i 04/1987
E28 M535i 09/1986
E30 316iA 05/1990
E32 750i 09/1991
http://www.e12e28.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 grudnia 2008, 23:25 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 995
Lokalizacja: Warszawa
Ja do niedawna też krzyczałem tylko BMW BMW BMW, pewnie sięto szybko nie zmieni bo czuję nie wiem jak to nazwać...respekt, szacunek, podziw dla tej marki :] Moim zdaniem nie masz co siępytać tutaj chłopaków bo odpowiedz będzie jednak baaardzo nie obiektywna :hyhy: Ja ostatnio miałem okazjęsię przejechac Audi A3 1.8 T Quatrro na fajnym wypasie i powiem że byłem naprawde baaardzo miło zaskoczony, Focusem też miałem sie okazję przejechać, wiem tylko że z ilniczkiem 2.3 chyba na kompresorze, to wyszedłem z samochodu z niezłym bananem na twarzy.

Moim zdaniem musisz p[oszukać auta pod siebie, najlepiej przejedz sie i sam zdecyduj... :super:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 grudnia 2008, 01:05 
Offline
Forumowicz

Posty: 175
Kup sobie Peugeota 406 po FL lub 307 przed FL. To będą roczniki od 1999 do 2003. Zależy co kupisz i z jakim silnikiem. 406 jest świetnym samochodem, duży wygodny, dobrze wyposażony i nie jest awaryjny. 307 przed liftem ma trochę wkurzających usterek, głównie elektryka, ale da się to ogarnąć i cieszyć się z auta. Popatrz na mobile do 4 tys euro jest naprawdę spory wybór, nawet diesla można trafić. I nie daj sobie wmówić że francuskie to szmelc bo tak gadają tylko matoły co opałem tankują HDI, albo nigdy nie mieli Peugeota. Climatronic jest w wiekszości tych samochodów, nie mówiąc już o bajerkach spotykanych do niedawna w klasie wyższej, np odprowadzanie do drzwi światłami, samościemniające się lusterka wewnętrzne, tempomat, elektryka szyb i lusterek.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 grudnia 2008, 01:21 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2541
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: 530d
Co do 406 po fl baardzo fajny samochód, spory i bardzo wygodny. Dwulitrowy silnik w tym samochodzie jest rewelacyjny, lubi obroty :hyhy: Co do 307 ojciec ma już trzecią sztuke :rotfl: Na początku były dwa 2.0 HDI 90 koni przed fl, teraz 2,0 benzyna po fl i nie wiem dlaczego ale lubi te samochody :rotfl: Poważnych usterek raczej z nimi nie było, wiem że były jakieś akcje serwisowe że wymieniali coś za darmo bo była jakaś wada. Mnie w tym samochodzie wkurzają twarde plastiki, materiał, z którego wykonana jest wykładzina bardzo ciężko go porządnie odkurzyć i za wysoko sie w nim siedzi ale to już każdy je to co lubi ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 grudnia 2008, 01:35 
Offline
Forumowicz

Posty: 175
Kuba. napisał(a):
Co do 406 po fl baardzo fajny samochód, spory i bardzo wygodny. Dwulitrowy silnik w tym samochodzie jest rewelacyjny, lubi obroty :hyhy: Co do 307 ojciec ma już trzecią sztuke :rotfl: Na początku były dwa 2.0 HDI 90 koni przed fl, teraz 2,0 benzyna po fl i nie wiem dlaczego ale lubi te samochody :rotfl: Poważnych usterek raczej z nimi nie było, wiem że były jakieś akcje serwisowe że wymieniali coś za darmo bo była jakaś wada. Mnie w tym samochodzie wkurzają twarde plastiki, materiał, z którego wykonana jest wykładzina bardzo ciężko go porządnie odkurzyć i za wysoko sie w nim siedzi ale to już każdy je to co lubi ;)


Osobiście porównując 307 do e36 przed FL, to 307 miażdży e36. Ewentualnie skórą e36 może nadrobić trochę. Co do siedzenia wysoko to owszem, taki już urok kompaktów. A z odkurzaniem nie mam kłopotu, gorzej z welurowymi dywanikami z marketu, trzeba 15 minut 1 szt szorować. Jednak symboliczne spalanie HDI i jego dynamika wynagradzają wszystko. Szkoda że te 90 KM są trochę mułowate.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 grudnia 2008, 06:48 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
a nie lepiej poczekać i dołożyć do E39?

Za 16tysi to już konkretne e36 cabrio znajdziesz :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL