BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 26 kwietnia 2024, 11:05

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Exx] Opony na lato - co o nich sadzicie?
PostNapisane: 30 stycznia 2009, 16:31 
Offline
Forumowicz

Posty: 188
Lokalizacja: Konin
Jeżdzi moze ktoś z was na tych oponkach lub posaida informacje na temat tej firmy
http://moto.allegro.pl/item543250979_no ... _917v.html
I czy nie bedzie problebu aby naciagnac taka opone na felge 8 cali


Ostatnio edytowano 30 stycznia 2009, 21:23 przez Domcio, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 stycznia 2009, 17:03 
Offline
Forumowicz

Posty: 353
Lokalizacja: Konin
daruj sobie - produkty marki -krzak- nadają się do daewoo a nie do BMW. Potem będzie cie prowadzało albo wystąpią inne schizy. Wróc na dobrą drogę i kup coś z zaufanych marek: fulda, firestone, uniroyal ew. barum. Chyba że jakaś mała pożyczka i Yokohama :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 stycznia 2009, 17:12 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 1903
Lokalizacja: Tuchola
Moje BMW: E30 344i
Kod silnika: m62b44
Garaż: E36 Coupe 325i
E30 Coupe 344i
Co do takich opon - znany mi jest przypadek gdzie rowniez chinska guma oczywiscie o "sportowym" biezniku eksplodowala na hamowni ponizej predkosci ktora powinna wytrzymac - tak wiec uwazajcie na chinskie opony


tu masz 215/40/17 na feldze 8 cali

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 stycznia 2009, 17:14 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 788
Lokalizacja: Lublin
Podpisuje się pod opinią przedmówcy. Mało znana firma i nie warto ryzykować. Z resztą cena mówi sama za siebie. Jeżeli już kupujesz tak do 1000 za komplet to na twoim miejscu rozejrzałbym się raczej za czymś używanym dobrze znanej firmy ale z ładnym stanem bieżnika.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 stycznia 2009, 19:19 
Offline
Forumowicz

Posty: 353
Lokalizacja: Konin
El-Tomaso napisał(a):
Podpisuje się pod opinią przedmówcy. Mało znana firma i nie warto ryzykować. Z resztą cena mówi sama za siebie. Jeżeli już kupujesz tak do 1000 za komplet to na twoim miejscu rozejrzałbym się raczej za czymś używanym dobrze znanej firmy ale z ładnym stanem bieżnika.


Kupować do E39 chińskie laczki albo lepiej używki ??? To może już lepiej naciąć dotychczasowe ??? :22: :22: :22: :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 stycznia 2009, 20:21 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 788
Lokalizacja: Lublin
lizardking, skoro chłopak pyta o opony w cenie 240 za sztukę to zakładam że nie ma większej kasy i nie jest w stanie sobie pozwolić na droższe. Żeby kupić coś na prawdę dobrego i nowego musiałby wydać na komplet najbidniej 1500 zł. Widzę że nie rozumiesz że nie każdego stać np na nowe Bridgestony czy Yokohama. Ja np kupuję na wiosnę ori aluski 17 albo 18 jeszcze nie wiem. I też nie mam 5000 na nowe tylko będą to używane a oponki jako takie aby sezon przelatać a na drugi dopiero jakieś porządne nóweczki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 stycznia 2009, 21:27 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 171
Lokalizacja: W-wa
El-Tomaso, a lepiej zrobić sobie lub co gorsza komuś krzywdę, bo przy 120km/h wystrzeli opona.
Jak ktoś chce kupować chińskie produkty chińskich producentów, proszę bardzo poniżej przedstawiam link ile warte jest chińskie z chin
http://pl.youtube.com/watch?v=BOFIt9iw1 ... re=related :mad:
Tylko jedna prośba gdyby się ten ktoś kto zdecyduje się na zakup czegoś co jest z Chin,a co ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo (wszystkich użytkowników) wybierał do Warszawy prosze o info co bym w tym czasie na drogach się nie pokazywał. :(
Piszę teraz ogólnie i wypowiedź ta nie jest na nikogo ukierunkowana.
Jeżeli ktoś decyduje się na zakup samochodu jakim jest BMW (ale również i jego konkurencję), musi się liczyć, że samochody te nie psują się zbyt często (mowa o BMW :rotfl: ), jednak koszty utrzymania i naprawy będą wyższe niż "standardowych" samochodów. Niestety ale taka jest prawda. Nie są to może jakieś kosmiczne koszty, ale niewątpliwe jest, że są wyższe w porównaniu do opli, fiatów, itp. Dostaje się w zamian jednak coś czego nie ma w innych autach (na to co każdy użytkownik BMW odpowie sobie indywidualnie). Cóż opony zaliczają się do takich elementów. Można przecież kupić do Focusa 14 do 250 zł/szt porządnej firmy. Uważam, że lepiej pozbierać, kupić opony o rozmiar mniejsze np. 17" zaczynają się od 400-500 zł/szt, ale już 16" można wyrwać za 300-400 zł/szt- na 4 szt to duża oszczędność, ale nie oszczędzać na bezpieczeństwie. Kilka lat temu było podobnie odnośnie zimówek, wszyscy mówili że mają całoroczne i im to wystarczy, a dziś jak śnieg spadnie nawet w maluchach opony zimowe każdy zakłada,a na wymianę czekać trzeba do tygodnia-wszyscy wiedzą że to kwestia bezpieczeństwa.
Oczywiście nie zabronię nikomu kupić opon chińskich (akurat używane opony w dobrym stanie renomowanej firmy moim zdaniem, należy wziąć pod uwagę), zwracam tylko uwagę, żeby się zastanowić przed zakupem nad bezpieczeństwem swoim i pasażerów (ale nie tylko).
Kurcze ale się rozpisałem. :szok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 stycznia 2009, 21:35 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 1903
Lokalizacja: Tuchola
Moje BMW: E30 344i
Kod silnika: m62b44
Garaż: E36 Coupe 325i
E30 Coupe 344i
Jesli juz ktos szuka oszczedniosci na oponach to moze poszukac lezakow magazynowych, z 2008 lub 2007 roku powinny byc jakies dobre 30% tansze


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 stycznia 2009, 21:45 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 171
Lokalizacja: W-wa
Proszę oto opinie o oponce producenta podanego w linku :
"Katastrofalne wyniki chińskie gumy otrzymały między innymi w teście maksymalnego hamowania z prędkości 100 km/h. Dla przykładu kosztujące na niemieckim rynku 44 EURO opony Kenda KR-02 Komet potrzebowały aż 91 metrów do całkowitego zatrzymania samochodu. Dla porównaniu opony Premium Contact 2 europejskiej firmy Continental, które również brały udział w teście, na wyhamowanie pojazdu z takiej prędkości potrzebowały odległość 65,10 m. Wyniki pozostałych chińskich pneumatyków oscylowały w granicach 80 m.

Również zjawisko aquaplaningu w przypadku podróżowania na chińskich oponach znacznie zwiększa ryzyko wypadnięcia z drogi. Azjatyckie produkty traciły kontakt z nawierzchnią przy 74 km/h, zaś podane dla przykładu wcześniej opony Continentala przy prędkości 87,6 km/h. Cztery chińskie typy opon zawiodły całkowicie także podczas testu maksymalnych prędkości. Najgorzej wypadła kosztująca 43 EURO Star Perfomer TNG HP w której indeks prędkości wynosi 240 km/h. POdczas testu opona pękła przy 230 km/h. Pozostałymi oponami biorącymi udział w teście były: Nankang Toursport XR-611 (40 EURO) i Goodride R-VH 680 (34 EURO). "
źródło:http://www.motogazeta.mojeauto.pl/Aktualnosci/Chinskie_opony_Duze_ryzyko,a,106615.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 stycznia 2009, 22:21 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: polska
Domcio, kup uzywki -nie szukaj u oponiarzy - lataj na gielde czasami prywatnie i tanio ktos sprzedaje dobre lacze -patrz tylko na wiek i na bieznik czy nie ma schodow-tanie opony tez sa dobre i te z chin tez ale tez zalezy jakie auto -szybkosc itp.-w niemczech obserwuje temat i coraz wiecej ludzi wklada chinskie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 stycznia 2009, 00:34 
Offline
Forumowicz

Posty: 188
Lokalizacja: Konin
Dzieki za opinie faktycznie moge przeznaczyc na oponki do 1000zł i po tych opiniach raczej odpuszcze sobie te oponki i inne wynalazki :] i poszukam czegos na giełdach lub lezakoww tej cenie :P
qrax napisał(a):
tu masz 215/40/17 na feldze 8 cali

wiec wygląda spoko a pytanko czy felga duzo wystaje czy jest na równi z opona?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 stycznia 2009, 01:10 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 171
Lokalizacja: W-wa
harnas621, zgadza się na zachodzie również znajdą się amatorzy, którzy patrzą nie na jakość i bezpieczeństwo, tylko cenę (czytałem o tym że w Niemczech wzrasta sprzedaż opon chińskich, ale czy całe niemcy jeżdżą BMW?). Chodzi mi (a z wypowiedzi widzę, że również i lizardking'owi, być może też i innym osobom) o to, że zakładanie tanich opon do BMW mija się z celem. Nie po to kupuję sportowy ewentualnie komfortowy samochód, żeby później niszczyć jego walory sportowe/komfortowe oponami o niskiej jakości, w tym również bezpieczeństwie. Należy również dodać, że duże firmy oponiarskie niekiedy produkują opony w Chinach, stąd też moja uwaga chińskie opony chińskich producentów. Wybór markowych opon używanych moim zdaniem jest prawidłowy w sytuacji ograniczonego budżetu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 stycznia 2009, 01:26 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 1903
Lokalizacja: Tuchola
Moje BMW: E30 344i
Kod silnika: m62b44
Garaż: E36 Coupe 325i
E30 Coupe 344i
Domcio napisał(a):
felga duzo wystaje czy jest na równi z opona?


felga jest na rowno z rantem ochronnym


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 stycznia 2009, 01:30 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 171
Lokalizacja: W-wa
Przy zakupie opon pamiętaj, że generalnie trwałość opony, nawet nieużywanej wynosi ok. 5 lat (przynajmniej wg. fachowców), po tym okresie jak mówią guma (opona) może stracić swoje właściwości. Chyba najlepszym rozwiązaniem będzie znalezienie używanej tak do 2 lat.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 stycznia 2009, 08:24 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 39
Posty: 3382
Lokalizacja: Gliwice
Moje BMW: *
Kod silnika: *
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=147922
Blazer napisał(a):
Przy zakupie opon pamiętaj, że generalnie trwałość opony, nawet nieużywanej wynosi ok. 5 lat (przynajmniej wg. fachowców), po tym okresie jak mówią guma (opona) może stracić swoje właściwości. Chyba najlepszym rozwiązaniem będzie znalezienie używanej tak do 2 lat.


Tak, tylko, że kto sprzedaje prawie nowe opony ? ;p Trudno jest znaleźć dobre opony 2 letnie. Nawet jeśli auto jest po dzwonie to raczej z felgami sprzedają.

Moje zimówki mają dwa sezony i jakoś nie widzę powodu, żeby je sprzedawać, bo wciąż są jak nowe.

_________________
"moje ex": E92 | E36 | E30


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 stycznia 2009, 09:06 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 171
Lokalizacja: W-wa
A ja mam znajomego który do e39 kupił GoodYear F1, po roku stwierdził, że huczą i kupił Dunlopy, bo z huczącymi jeździł nie będzie. Oczywiście dużo osób nie sprzedaje opon które zakupiło, ale w 36 mln państwie niech znajdzie się choćby 10 000 osób które zrobią inaczej i jest już w czym wybierać, a z rozbitków też nie zawsze sprzedają komplety z felgami.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 stycznia 2009, 09:39 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 565
Lokalizacja: Szczecin
Moje BMW: e36 332i
Kod silnika: s50b32
jesli chcesz nowe tanie i w miare dobre opony to bym polecił wanli(np. 900zł za komplet wanli 215/45r17) lub syron.sa teraz bardzo popularne w niemczech i szwaby je sobie chwalą.
http://allegro.pl/search.php?string=wan ... gory=18774
znajomy sprzedaje i montuje opony syron oraz wanli w swoim zakładzie i mówi ze sa naprawde dobre(porównując jakosc do ceny).sprzedał juz kilkadziesiat kompletów i nie miał jeszcze ani jednego zwrotu ani reklamacji


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 stycznia 2009, 10:08 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 171
Lokalizacja: W-wa
No no dobre są:
"(...)Przy testach na suchej nawierzchni większość opon odniosła sukces. Poniżej przeciętnej oceniono opony Vredestein Snowtrac3 i Semperit Speed-Grip. Źle oceniono opony marki Nankang, ocenę niedostateczną wystawiono markom Marshal i Wanli."
"(...)Przy mierzeniu hałasu najlepiej oceniono markę Semperit. Do limitu 71 dB reprezentowanego oceną 3,0 zmieściły się wszystkie opony za wyjątkiem Wanli, które w praktyce były w stanie zagłuszyć nawet radio."
źródło:
http://www.roadlook.pl/opony/test-opon- ... czesc.html

"(...)Na mokrej jezdni fatalnie wypada chiński model ogumienia, stwarzający zagrożenie w ruchu drogowym zarówno dla użytkownika pojazdu, jak i innych uczestników ruchu, zwłaszcza jadących przed nim. W miejscu zatrzymania się samochodów wyposażonych w najlepsze opony w teście, po tzw. pełnym hamowaniu, pojazd z ogumieniem Wanli poruszał się z prędkością 48 km/h! To znacznie więcej niż przyjmuje się za miejską stłuczkę (30 km/h) i w praktyce oznacza uderzenie z prędkością bliską maksymalnej dopuszczalnej w terenie zabudowanym. Konsekwencje mogą być zatem nie tylko kosztowne, ale i tragiczne, np. gdy pojazd najedzie na pieszego czy (moto)cyklistę.
żródło:
http://www.autocentrum.pl/go/338__Test_ ... R15V_(2008)__1450414118__2.html


Wanli i inne chińskie opony to jednorazówki, zakładamy je raz, a później samochód do remontu :przestraszony:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 stycznia 2009, 10:42 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 41
Posty: 2868
Lokalizacja: Opole
Moje BMW: 530iA
Kod silnika: M54B30
jak ktos moze uwazac ze chińskie opony są do dobre :mur: :mur: :mur:

albo jakosc albo cena jednego i drugiego raczej sie pogodzic nie da ... jak to mowia ludzie szkłem tyłka nie podetrzesz ...

jeżeli chcesz jezdzic na tych oponach po miescie a po trasach powoli to jeszcze jakos mysle ze mozna je zniesc ale jak masz sportowe zapedy i zapierdzielasz po autostradach to moim zdaniem gdybyś to kupił można by Cie porównac do kamikadze ;)

_________________
[you] luknij na moją srebrną strzałe


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 stycznia 2009, 10:45 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 565
Lokalizacja: Szczecin
Moje BMW: e36 332i
Kod silnika: s50b32
tylko pierwsze dotyczy opon zimowych Challenger S1086 a drugie Wanli S 1095 sa to opony standardowe faktycznie o niskiej jakosci.mi chodzi o pony SUNNY V -PROFIL S 1088 robione na licencji dunlopa,sa to naprawde dosc dobre opony(cena ktalogowa około 400zł za sztuke na allegro po około 200zł 215/45 r17) tylko sa troche głosne.pamietaj ze to sa opony za 200zł sztuka a nie 500zł lub wiecej.wiec nie bedą to ideały.ale zawsze jest to jakas alternatywa.tak jak mówiłem znajomy je sprzedaje i montuje wiec skoro ludzie je kupują i nie narzekają wiec nie sa takie złe(z tego co wiem z wanli sprzedaje tylko S1088 i S1099).nie mówie ze sa extra,super itd. tylko ze sa w miare dobre jak za te pieniadze


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot], Majestic-12 [Bot] i 117 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL