BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 26 kwietnia 2024, 19:53

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] problem z automatem
PostNapisane: 19 lutego 2009, 17:37 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 13
Lokalizacja: CheÂłm
witam zakopałem się dzisiaj moją beemką w śniegu i po kilku próbach tzw rozbujania samochodu coś stuknęło i zaświeciła się kontrolka skrzyni biegów. po zgaszeniu i ponownym odpaleniu nie ma żadnego błędu jednak samochód nie jedzie w żadnym kierunku. po dodaniu gazu słychać stuknięcie i zaświeca się kontrolka skrzyni i samochodem mogę jeździć do przodu jednak nie działa wsteczny bieg. czy ktoś wie co jest grane i czy to poważna usterka?? dodam że po wyjechaniu do domu dotarłem bez problemu, skrzynia nie szarpała i płynnie zmieniała biegi


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lutego 2009, 19:20 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1002
Lokalizacja: Toronto, ON
Moje BMW: E46 330Ci
Kod silnika: M54B30
A w jakiej pozycji była skrzynia w trakcie 'bujania'?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lutego 2009, 20:35 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 931
Lokalizacja: Gdansk/Frankfurt (M)
Moje BMW: e39 530dA '02
Kod silnika: M57d30
Garaż: E32 730iA, e39 530dA, e39 540iA
No to Kolego czeka Cie remoncik.
Nie ma nic gorszego dla ASB jak bujanie. Ludzie, nauczcie sie uzytkowac automaty!! NIE WOLNO KATEGORYCZNIE RUSZYC GALKA ZMIANY BIEGOW DOPOKI AUTO SIE NIE ZATRZYMA!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lutego 2009, 06:33 
Offline
Forumowicz

Posty: 290
Lokalizacja: rzeszĂłw
uszkodzony mechaniz wstecznego biegu i rdziłbym nie jeździć bo można uszkodzić wiecej wiec do mechanika kalkulacja i zastanowić się czy nie lespiej kupić używaną skrzynie biegów koszt naprawy to ok 2000 zł


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lutego 2009, 07:52 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 515
Lokalizacja: slask
a uzywana wyjdzie niby taniej ? NAPRAWIAJ bedziesz wiedzial co masz przynajmniej
zajedz do Rostek pod Warszawą podaje nr .025 7918080 odbierze Pani umów sie na robote , zajedziesz poczekasz zrobią ci na miejscu - ja tylko tam , a mam do nich ponad 400 km ale zrobisz jak zechcesz .

_________________
oto nowy mistrz
http://www.amerykany.v10.pl/galeria/ssc ... 0,jpg.html
a to juz pokonany
http://blog.tmcnet.com/blog/rich-tehran ... on-big.jpg
Firmie VOTUM - powiedz NIE !


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lutego 2009, 09:58 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 931
Lokalizacja: Gdansk/Frankfurt (M)
Moje BMW: e39 530dA '02
Kod silnika: M57d30
Garaż: E32 730iA, e39 530dA, e39 540iA
Ja bym naprawial.
Sam kupilem auto z uszkodzoana skryznia biegow i zdecydowalem sie na naprawe. Mechanika polecil mi Kolega M330d z forum BKP. Jeszcze nie jezdzilem autem bo jestem w Niemczech caly czas. Jezdzil moj kolega i mowil ze chodzi wspaniale.
Naprawisz raz i masz spokoj na bardzooo dlugo.
Ja nie znam sie na skrzyniach. Postawisz przede mna w rzedzie 5 skrzyn uzywanych to wybiore te ktora bedzie np najczystsza i bez wyciekow. NIGDY nie masz pewnosci w jakim stanie masz nowa skrzynie.
takie jest moje zdanie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lutego 2009, 10:13 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 13
Lokalizacja: CheÂłm
dzięki za podpowiedzi. starałem się przełączać biegi po zatrzymaniu auta i nie wajchowałem podczas toczenia się, wiem że koszt naprawy jest nieziemski max 5000 zł ale zobaczymy... po krótkiej konsultacji z mechanikiem to ponoć wytarte tarczki wstecznego. jak zrobię to dam znać co i jak.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lutego 2009, 11:29 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 931
Lokalizacja: Gdansk/Frankfurt (M)
Moje BMW: e39 530dA '02
Kod silnika: M57d30
Garaż: E32 730iA, e39 530dA, e39 540iA
mick napisał(a):
dzięki za podpowiedzi. starałem się przełączać biegi po zatrzymaniu auta i nie wajchowałem podczas toczenia się


A wczesniej napisales ze chciales rozbujac auto.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lutego 2009, 11:37 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 13
Lokalizacja: CheÂłm
rozbujać w sensie że trochę do przodu trochę do tyłu. wie ktoś może jakie są odjawy braku oleju w skrzyni bo mam cichą nadzieję że to może jeszcze to... jedno jest pewne tylko naprawa wchodzi w grę ewentualnie zastanawiam się z wymianą na manual ale jest z tym trochę zabawy i raczej ciężko dostać taką skrzynię do 3.0i bo trochę ich mało u nas(niestety)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lutego 2009, 11:42 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 931
Lokalizacja: Gdansk/Frankfurt (M)
Moje BMW: e39 530dA '02
Kod silnika: M57d30
Garaż: E32 730iA, e39 530dA, e39 540iA
Z doswiadczenia wiem, ze jak automat daje juz osobie znac jakims wchodzeniem w tryb serwisowy, szarpaniem to znaczy ze jego kres juz jest bliski. Niestety cos za cos. Poszukaj dobrego mechaniora, wydaj kase na remont i ciesz sie znowu cudownym lenistwem lewej nogi:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 lutego 2009, 12:37 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 13
Lokalizacja: CheÂłm
niestety Szamil miałeś rację. skrzynia posypała się w środku- jakiś kosz się rozpadł. olej jest w kolorze aluminium także czeka mnie spory wydatek :/ biednemu zawsze wiatr w oczy ale cóż robić ... :mur:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 lutego 2009, 12:37 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 13
Lokalizacja: CheÂłm
niestety Szamil miałeś rację. skrzynia posypała się w środku- jakiś kosz się rozpadł. olej jest w kolorze aluminium także czeka mnie spory wydatek :/ biednemu zawsze wiatr w oczy ale cóż robić ... :mur:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 lutego 2009, 12:40 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 515
Lokalizacja: slask
zadzwon moze najpierw do Rostek pod Warszawa nr. telefonu podalem wyzej , ani naprawde są dobrzy i mają dobre ceny , i jak sie umówisz zrobia ci to na miejscu rano przyjedziesz za kilka godzin odjedziesz ...

_________________
oto nowy mistrz
http://www.amerykany.v10.pl/galeria/ssc ... 0,jpg.html
a to juz pokonany
http://blog.tmcnet.com/blog/rich-tehran ... on-big.jpg
Firmie VOTUM - powiedz NIE !


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 lutego 2009, 13:15 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 13
Lokalizacja: CheÂłm
niestety Szamil miałeś rację. skrzynia posypała się w środku- jakiś kosz się rozpadł. olej jest w kolorze aluminium także czeka mnie spory wydatek :/ biednemu zawsze wiatr w oczy ale cóż robić ... :mur:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 lutego 2009, 13:16 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 13
Lokalizacja: CheÂłm
kurna podwaja mi posty...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 lutego 2009, 17:32 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 931
Lokalizacja: Gdansk/Frankfurt (M)
Moje BMW: e39 530dA '02
Kod silnika: M57d30
Garaż: E32 730iA, e39 530dA, e39 540iA
Witam,

ja dzisiaj poraz pierwszy przejechalem sie swoja Bunia po remoncie skrzyni. Poezja poprostu. Zmiane biegow zauwazylem tylko po obrotomierzu. Za naprawe zaplacilem 3300zl, skrzynia zalana Texamatic 7045E, po 1000km znowu wymiana oleju, gwarancja pol roku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 marca 2009, 15:25 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 13
Lokalizacja: CheÂłm
skrzynia zrobiona i smiga :) a koszt naprawy no cóż... 4300zł :( ale jest widiczna różnica w jeździe. lepiej się zbiera i praktycznie nie czuć zmiany biegów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 sierpnia 2009, 16:44 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 57
Lokalizacja: grudziÂądz
witam. mam podobny problem jak kolega wyzej tylko z tym ze niechce mi jechac w zadna strone:(. niekiedy przy ruszaniu bylo takie dziwne szarpniecie. teraz wczasie jazdy tak jakby ktos mu wlaczyl luz i nie chcial wogole ruszyc ani do tylu ani do przodu:( dodam ze niedawno bylo wymieniane wisko i jakis uszczelniacz. co to moze byc?? skrzynia automat cilnik m52. dzieki. dodam ze jak przelaczam na jakis bieg to jest teraz takie male szarpniecie (delikatne) ale niechce jechac


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 158 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL