BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 19:58

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e36] odpowietrzanie ukladu chlodzenia-usterka zlokalizowana
PostNapisane: 16 marca 2006, 14:22 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 339
Lokalizacja: Poznan, Wawa
:) wiekszosc z Was pewnie wie jak to zrobic, ja chcialbym sie dowiedziec jak prawidlowo przeprowadzic ta operacje, mniej wiecej wiem , ale jak odpowietrzyc uklad po wymianie termostatu? ( do ukladu ponoc wchodzi okolo 6.5 L plynu) kolega z ktorym chcialem to zrobic chwilowo nie ma czasu , wiec w niedziele sam to zrobie wiec prosze o pomoc (E36 1.6i M43)

[ Dodano: Czw 16 Mar, 2006 ]
znalazlem juz w necie , ale jesli ktos chcialby sie podzielic wiedza chetnie poczytam , do niedzieli jeszcze czas :)

_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 2 grudnia 2006, 21:45 przez guccio, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 marca 2006, 19:41 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 506
Lokalizacja: Kęty/Chełmek i okolice :)
Prosze bardzo Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 marca 2006, 01:10 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 3355
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E36 323ti Compact
Kod silnika: M52B25
A więc teraz ja opisze, co wiem o odpowietrzaniu na chłodnicy jest plastikowa śrubka (ta obok korka do wlewania płynu do chłodnicy), która służy do odpowietrzenia układu.Śrubkę tę należy wykręcić podczas zalewania układu płynem, po zalaniu zakręć ją i pozgniataj parę razy górny wąż. Płyn w zbiorniczku będzie ubywał. Następnie możesz zapalić silnik, jeśli zacznie się gotować i poziom płynu w zbiorniczku podnosić, to wtedy zakręć chłodnice, zgaś silnik i odkręcając lekko tą śrubkę aż do wyrzucenia pary. Jeśli przestanie wyrzucać nim parę to odkręć korek od chłodnicy,po to, aby płyn zszedł na w dół w zbiorniczku a odpowietrznik zakręć następnie możesz pouciskać górny wąż z chłodnicy, jeśli potrzeba to uzupełnij płyn w zbiorniczku.

_________________
Kierowca BMW bez punktów karnych ,nie ma takiego ,chyba że uciekł... lub ma CB ;)


moje CB -- > President Harry II ASC + Sirio ML-145

Mój mały czarny diabełek BMW 323Ti Compact


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 marca 2006, 08:49 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 75
Lokalizacja: POZNAÑ
W m40 dodatkowo jest sruba do odpowietrzania na korpusie termostatu.No i srubka PLASIKOWA na chłodnicy ktorą trzeba super delikatnie dokrecać..... bo jest bardzo słaba.

_________________
POZDRAWIAM
REKIN 8)

Obrazek

BMW E30 318i M40 byÂło ,sprzedane i rozbite przez amatora.

Obecnie mondeo


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 marca 2006, 08:26 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 339
Lokalizacja: Poznan, Wawa
dzieki bardzo, juz wymienilem termostat, i jest git , silnik sie grzeje momentalnie , lepiej pracuje, jest ok
a co ja sie najeb...bo sruba mi sie ukrecila od mocowania termostatu, a tu czas mnie gonil , w koncu zakrecilem na dwie sruby i dojechalem bez problemu do domu, nie ma zadnych wyciekow jak na ta chwile, uklad dobrze odpowietrzony , takze spokojny juz jestem

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 marca 2006, 10:06 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 3355
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E36 323ti Compact
Kod silnika: M52B25
No to ładnie dobra robota , ale dokręć też na ta trzecią śrubę. :)

_________________
Kierowca BMW bez punktów karnych ,nie ma takiego ,chyba że uciekł... lub ma CB ;)


moje CB -- > President Harry II ASC + Sirio ML-145

Mój mały czarny diabełek BMW 323Ti Compact


Ostatnio edytowano 20 marca 2006, 10:22 przez Labrador, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 marca 2006, 10:08 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 339
Lokalizacja: Poznan, Wawa
nie , tam juz nie ma gwintu :(
poczekam jak bede mial czas to sobie nawierce otwor i przegwintuje, na razie nie ma wyciekow wiec daje sobie luz, po co mam sie stresowac :D

[ Dodano: Pon 20 Mar, 2006 ]
Obrazek

taka to przyczyna nie dzialajacego termostatu, okazalo sie ze sam termostat jest ok, tylko w jakis sposob zostal ulamany jeden uchwyt

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 września 2008, 13:27 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 17
Lokalizacja: oÂżarĂłw
witam. ja też prosze o pomoc bo moja nagrzewnica nie oddaje ciepła do srodka samochodu.silnik szybko łapie temperature ale nie grzeje nagrzewnica.Dodam ze jestem teraz w anglii kupiłem samochód od angola i mysle ze jakby mu coś tam przeciekało to byłby za głupi zeby wsypywać jakiś proszek do środka ,auto było cały czas serwisowane a on nic nie zrobił tak mysle bo nawet nie wie jaki olej jest wlany do silnika.Czy przyczyną może być zapowietrzony uklad czy termostat? dodam że jak go przyprowadziłem musiałem dolać płynu bo było minimum albo nawet troche mniej.Zgóry dziękuje za pomoc.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 września 2008, 19:57 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 71
Posty: 4299
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E-36 320i Touring 95
Kod silnika: M52b20
brak ogrzewania w środku auta to jeden z typowych objawów zapowietrzenia układu
otwórz ogrzewanie na max i odpowietrz cały układ
termostat to druga sprawa ale zacznij od odpowietrzenia
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 listopada 2008, 17:53 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Lokalizacja: OstrĂłda
Tak ładnie tu opisujecie o odpowietrzaniu. To jak mam odpowietrzyc 318 tds z 97r. Moze tak byc ze sam się odpowietrza.

[ Dodano: 8 Listopad 2008, 18:05 ]
Nie ma żadnego odpowietrznika ani na zbiorniczku ani na termostacie ani na chłodnicy. I ktoś wczesniej pisał ze nie grzeje srodek. A u mnie grzeje tylko słabo i na szyby tez slabo. I nie piscie zebym wymienil termostat bo wymieniony. 2 elektroawory tez ciepłe to chyba dobre. Temp. stoi na srodeczku. Rano jak jade rozgrzewa sie po 3 km. Może byc jeszcze zły filtr pylkowy bo nie wymieniałem. Ale szyby nie paruja. I klina tez dziala dobrze. Wiec zostaje mi jeszcze nagrzewnica tak? :mur:

_________________
Ciejo


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 grudnia 2008, 13:26 
Co to moze byc za pszyczyna . jak stoi z zapalonym silnikiem to kreska jest pozimu temperatury na srodku ale jak sie poruszam to spada na niebieski


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 grudnia 2008, 18:08 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 521
Lokalizacja: PĂą
JARO-505 napisał(a):
Co to moze byc za pszyczyna . jak stoi z zapalonym silnikiem to kreska jest pozimu temperatury na srodku ale jak sie poruszam to spada na niebieski


Termostat

_________________
TOURING SPRZEDANY
http://video.google.pl/videoplay?docid= ... 6245&hl=pl
http://www.youtube.com/watch?v=1BTQljELTgk


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 grudnia 2008, 11:25 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 40
Lokalizacja: koszalin
To moze ja dorzuce jeszcze swoje 3 grosze:). Mam bume od tygodnia wiec nie wiem jak tam powinno być z temperaturą. W każdym bądź razie rzadko kiedy wychodzi mi poza niebieskie pole, najczęściej utzymuje sie w nim, czasami w ogóle jest na 0. W środku może nie ma ukropu ale powietrze leci ciepłe. To co różni mój przypadek od pozostałych to to że ma instalację gazową (prawdopodobnie) 3 generacji i slyszałem już opinie że to po prostu parownik pochłania tyle ciepła że tak ma być i już albo też opinie taką że przy wentylatorze elektromagnetycznym który tam jest (wisco?) jest takie super chłodzenie że w zimie tak trzyma i tyle. Po której stronie jest racja ?? aha poziom płynu mam poniżej poziomu (jeśli poziom to ta środkowa kreseczka od strony wentylatora) nie zdążyłem jeszcze go uzupełnić ale nie wiem czy to może mieć jakiś wpływ na sytuacje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 grudnia 2008, 12:35 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 71
Lokalizacja: CMG
Albo masz uszkodzony termostat i jest cały czas otwarty albo nie masz go wcale :] Ale to na pewno termostat :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 października 2009, 11:53 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 709
Lokalizacja: Lodz
Moje BMW: e60 530i
Kod silnika: M54b30
Garaż: w trakcie budowy
to moze i ja sie dolacze do tematu
w mojej beci na postoju przy wlaczonym na maxa ogrzewaniu leci ledwo cieple powietrze ale jak jade to leci cieple reasumujac im wyzsze obroty tym cieplej w autku a rura od chlodnicy gorna goraca a dolna zimna wiec pewnie zapowietrzony uklad czy moze sie myle?? dodam ze temperatura silniak jest ok w miare szybko sie nagrzewa i trzyma pion...i jeszcze jedno czy te objawy moga byc zwiazane z tym ze na zimnym silniku przy przelaczeniu na gaz (sekwencja) auto faluje na obrotach i nie chce jechac??a jak sie dobrze nagrzeje to jest wszystko super


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] odpowietrzanie ukladu chlodzenia-usterka zlokalizowana
PostNapisane: 1 stycznia 2010, 20:27 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: E36 318i
Witam
A ja mam taki problem. Mam E36 318i. Niedawno wstawiłem gazik sekwencje.
Po jakichś 2 tygodniach zauważyłem że nie grzeje mi w środku. Co ciekawe na szyby idzie gorące powietrze, a jak przełącze dmuchanie na środek to idzie zimne. Co to może być? Może to że parownik bierze w zimie dużo ciepła ??
Poziom płynu mam duży, dolewałem jeszcze raz po wstawieniu gazu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] odpowietrzanie ukladu chlodzenia-usterka zlokalizowana
PostNapisane: 1 stycznia 2010, 20:53 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1642
Lokalizacja: Włocławek
Moje BMW: e46
Kod silnika: m52tub25
donkowalos napisał(a):
Co ciekawe na szyby idzie gorące powietrze, a jak przełącze dmuchanie na środek to idzie zimne
Tak ma być było o tym sporo razy na forum.

_________________
Mapa google osób z interfejsami do BMW


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] odpowietrzanie ukladu chlodzenia-usterka zlokalizowana
PostNapisane: 1 stycznia 2010, 21:07 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: E36 318i
Dzięki kolego :)
Mówisz że to jest normalne.??? To w lecie bedzie dmuchanie gorące? Bo już chciałem coś robić albo odpowietrzać układ, albo wymieniać termostat.
To jaka jest przyczyna tego, o co chodzi ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] odpowietrzanie ukladu chlodzenia-usterka zlokalizowana
PostNapisane: 7 stycznia 2010, 17:49 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: e36 318 tds
Kod silnika: M41
Witam wszystkich chcę dołączyć do tematu i spytać bo nie wyczytałem czy jest możliwe odpowietrzenie układu chłodzenia w 318 tds z 97r (bez klimy) czy nie a jeśli jest to gdzie bo bez rozkręcania nic przy silniku nie zauważyłem a każy mi mówi że mam nie odpowietrzony układ. Fakt chyba we wrześniu padłami pompa wody i taki przypadkuwy mechańior mi wymienił bo byłem w trasie i mógł nie odpowietrzyć bo na wolnych obrotach tak do 1000 dmucha zimnym po przekroczeniu 1500 obrotów zaczyna trochę cieplej dmuchać. Teraz w tych korkach namarzłem się jak ch--ra, na każdych światłach mam zimę w aucie. Może ktoś z was wie coś na ten temat bo tak naprawdę nie mam sprawdzonego porządnego warsztatu a w pierwszym lepszym zaczyna się to samo dużo gadania, gdybania i na koniec 200% lub więcej kasy. Pozdrawiam w Nowym Roku


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] odpowietrzanie ukladu chlodzenia-usterka zlokalizowana
PostNapisane: 27 września 2010, 11:35 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Lokalizacja: Warszawa
Siemka, odgrzeję bo nie chcę pisać nowego tematu, u mnie problem jest taki że jak stoję to się grzeje jak jadę to jest ok. ponadto jak stoję to nie działa ogrzewanie, jak jadę działa ok. To by sugerowało że termostat się otwiera ale coś jest nie tak .. jak myślicie co to ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL