BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 26 kwietnia 2024, 21:36

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: SIMR na Politechnice Warszawskiej
PostNapisane: 26 marca 2009, 10:32 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 37
Posty: 5210
Lokalizacja: Wołomin
Moje BMW: e30
Kod silnika: m10B18
Garaż: e30 316 '87
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=168435
Jako, że w przyszłym roku kończę swoje studia i nie chciałbym przestać się kształcić, biorę pod uwagę właśnie "samochodówkę" na polibudzie. Mam w związku z tym parę pytań: na jakim poziomie stoi matematyka? Czy trzeba być geniuszem czy idzie się nauczyć wszystkiego? Z matematyką już dawno nie miałem nic wspólnego, na studiach zero a w liceum klasa sportowa więc też mało. Czy dużo jest prac zaliczeniowych z poszczególnych przedmiotów? Podobno jak się noga podwinie z kilku przedmiotów to mogą cofnąć o rok? Potrzebuję też informacji czy uczą "życiowo" czy więcej się nauczę o mechanice naprawiając sam swój samochód. Jakby ktoś mógł w miarę zobrazować jak to wygląda.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 marca 2009, 10:35 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
zgloś się do Fryderyk'a vel. ..::CZARNY::..'ego, on tam rządzi :cwaniak:

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 marca 2009, 10:44 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 37
Posty: 5210
Lokalizacja: Wołomin
Moje BMW: e30
Kod silnika: m10B18
Garaż: e30 316 '87
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=168435
rorafalki napisał(a):
zgloś się do Fryderyk'a vel. ..::CZARNY::..'ego, on tam rządzi :cwaniak:

No tak, przecież jak zaczynał przygodę z forum miał nick Czarny SIMR. Poczekam co napisze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 marca 2009, 10:45 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
:hyhy:

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 marca 2009, 12:01 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 597
Lokalizacja: P-no
pojdz na dni otwarte do simru i zobacz czy to cie interesuje .. ja po roku zrezygnowalem z tego wydzialu :)

_________________
Puste naczynia haÂłasujÂą najgÂłosniej

[you] obejrzyj :

Moje 330 XI

Brata Audi AWE S4


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 marca 2009, 12:38 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 37
Posty: 5210
Lokalizacja: Wołomin
Moje BMW: e30
Kod silnika: m10B18
Garaż: e30 316 '87
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=168435
Mormo napisał(a):
pojdz na dni otwarte do simru i zobacz czy to cie interesuje .. ja po roku zrezygnowalem z tego wydzialu :)

Powiedz coś więcej. Uznałeś, że jednak nie uczą tego co powinni? Czy może rzeczy które tam uczą są już nie na czasie. Każda rada mile widziana.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 marca 2009, 14:21 
:zdziwko:

oooooo nieeeeee :wstyd:

Nawet na forum muszę czytać/pisać o tym wydziale :wstyd:

:rotfl:

No ale okay, póki jeszcze można, postaram się ocalić Ciebie :hyhy:

Po kolei:

Rafał525 napisał(a):
"samochodówkę" na polibudzie.


Małe sprostowanie. To nie jest samochodówka i nie ma wiele wspólnego z technikami samochodowymi. SiMR to typowy wydział konstruktorski.

Rafał525 napisał(a):
na jakim poziomie stoi matematyka? Czy trzeba być geniuszem czy idzie się nauczyć wszystkiego?


Matma to jest ogólnie ogień. Kiedyś jak jeszcze metrologia była na 1. roku, mówiło się o tzw. "3 razy M" czyli matma-metrola-mechana, 3. przedmioty, które powodowały wylot :D matma jest na poziomie takim dość wymagającym, jeśli dawno nie miałeś styczności i nie wiesz co to jest pochodna i inne takie podstawy, to tego nie nadrobisz, więc bez korków wątpię.

Rafał525 napisał(a):
Czy dużo jest prac zaliczeniowych z poszczególnych przedmiotów?


No najbardziej w kość dają projekty, na ich zrobienie jest różnie, czasem miesiąc, czasem pół roku, terminy zazwyczaj elastyczne, da się dogadać, ale projekty potrafią ostro dać w kość:

Obrazek

Oprócz tego laborki, ileś tam ćwiczeń i wszystkie muszą być odrobione no i zaliczone sprawka, z tym też jest latania trochę, zależnie od prowadzącego i przedmiotu.

Mimo to, jest to do ogarnięcia, łącznie z projektami, jeśli się tylko chce.

Rafał525 napisał(a):
Podobno jak się noga podwinie z kilku przedmiotów to mogą cofnąć o rok?


Z tym to nie ma ciśnienia. Na SiMRze możesz mieć więcej warów, niż na innych wydziałach i też przejdziesz na kolejny rok. Nawet jeśli, w najgorszym razie repeta. Ale tutaj to nikogo nie dziwi, spadochroniarzy jest mnóstwo, a osób, które są na czysto... nie znam osobiście.

Jest jedna zasada. Z SiMRu Cię nie wyrzucą. Dasz się wyrzucić.

Rafał525 napisał(a):
Potrzebuję też informacji czy uczą "życiowo" czy więcej się nauczę o mechanice naprawiając sam swój samochód. Jakby ktoś mógł w miarę zobrazować jak to wygląda.


Sprawa wygląda tak.

Na początku, 1. część 2. roku to za ciekawie nie będzie. Głównie podstawy, które będzie trzeba umieć wykorzystać później. Wcześniej miałem kilka fajnych przedmiotów, ale dopiero teraz najciekawsze się zaczęło :) SiMR daje możliwości, których nie uświadczysz w warsztacie, różne ciekawe informacje i dostęp do różnych ciekawych sprzętów oraz możliwość napisania pracy związanej z interesującym Cię tematem. SiMR daje też możliwość zrobienia niektórych kursów, za które na mieście trzeba płacić słone pieniądze, a także wyjazdy do Genewy, czy na Erasmusa.

Z tym, że na SiMRze nie nauczą Cię jak wymienić wał napędowy w beemce. Nauczą Cię jak taki wał zaprojektować, by spełniał wszystkie wymagania, oraz wykonać. Nie nauczą Cię jak złożyć rozrząd w M50, ale nauczą Cię jak taki rozrząd od podstaw zaprojektować, jaką wykonać krzywkę, żeby uzyskać więcej mocy :)

Nauczysz się wielu fajnych umiejętności, bo inżynier to przede wszystkim umiejętności, a nie wiedza teoretyczna.

ALE jest też druga strona medalu. SiMR jest uważany za jeden z 3. najtrudniejszych wydziałów na PW, przy tym, że nie są to opinie SiMRowców, tylko ludzi, co studiują np. 2. kierunki, albo po kolegach widzą ile siedzą przy projektach. Nie wynika to z tego, że na SiMRze uczą trudnych rzeczy, ale... wydział ten jest "życiowy" i nie wystarczy umieć, żeby zaliczyć, trzema mieć trochę szczęścia, trochę przykombinować i wtedy. Niektórzy wykładowcy są naprawdę twardogłowi i naprawdę różne tutaj wyzwiska mogą pójść zaraz :) No i jest też taka sprawa. Nie ma dziewczyn. Widać jakie są tego skutki, wystarczy, że 2. przejdą laski po korytarzu i już, wielkie poruszenie co się dzieje hehe. A jak SiMRowcy idą na inny wydział na jakieś laborki, gdzie mniej więcej po połowie dziewczyn jest, głowy obracają się na wszystkie strony ;)

Ogólnie trzeba to lubić, lubić metal, motoryzację i nie zrażać się porażkami, bo zazwyczaj będzie ich trochę. Z kolegów z 1. roku zostało naprawdę niewielu, reszta to spadochroniarze... trzeba mieć fetysz i lubić to. Jeśli tak się stanie, będziesz miał zboczenia zawodowe, podawanie wszystkiego w mm, albo pytania typu "a z jaką dokładnością?" :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Wśród studentów SiMRu wszyscy na niego klną, wyzywają, jaki to był błąd, ale... poza szkołą, jak razem idą w inne otoczenie, to są dumni, że to właśnie oni są z SiMRu ;) Sprawdza się też w tym, że nie mają kompleksów i radzą sobie ze stresem i w przyszłej pracy również po SiMRze wszędzie sobie każdy da radę (wydział jest znany nie tylko w Polsce, ale i Europie).

Jeśli jednak spodziewasz się, że SiMR nauczy Cię naprawiać samochody i takie tam uwierzysz we wszystko co mówią na dniach otwartych i co dziekan mówi na 1. wykładzie, no to najpewniej wylecisz po roku, albo dwóch :)

Myślę, że w miarę wyczerpująco opisałem jaka atmosfera panuje i czy warto :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 marca 2009, 14:29 
Rafał525 napisał(a):
zy może rzeczy które tam uczą są już nie na czasie. Każda rada mile widziana.


z tym jest mały problem, bo pieniądze są dawane tylko na mechatronikę i wszystko, co jest związane z ochroną środowiska, stąd rozwój na jakieś tam katalizatory i labolatorium mechatroniki itd. niektóre laborki stoją w miejscu trochę, sprzęt jest stary, ale jednak mimo wszystko zanim się zajmiemy E60, trzeba też znać technologię z E12, E28, E34, E39 aż w końcu i E60 ;)

Z rzeczy właściwie, które nie są na czasie i nie są przydatne... nie ma tego tak wiele, chociaż czasami wydaje się inaczej.

Uczą właściwie wszystkiego, co potrzeba ;)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 marca 2009, 14:34 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 597
Lokalizacja: P-no
uznalem ze mnei to nie pociaga :) i mnie odrzucal zapach jak sie wchodzilo na wydzial :)

_________________
Puste naczynia haÂłasujÂą najgÂłosniej

[you] obejrzyj :

Moje 330 XI

Brata Audi AWE S4


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 marca 2009, 14:55 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 37
Posty: 5210
Lokalizacja: Wołomin
Moje BMW: e30
Kod silnika: m10B18
Garaż: e30 316 '87
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=168435
Czarny właśnie najgorsza jest matma, nigdy z niej orłem nie byłem, chciałem sobie dać z nią spokój na zawsze idąc na UW na Europeistykę ale teraz człowiek trochę się zmienił i chce się rozwinąć w tym kierunku. Nawet sobie nie zdajesz jak SIMR na innych uczelniach sieje postrach :hyhy: Dobrze, że można ciągnąć z kilkoma warunkami następny rok. Fajnie, że daje dużo możliwości. Dzięki wielkie za informacje, nie zniechęciłeś mnie i tak :) Aaa i jeszcze jedno, w grę wchodzą tylko studia zaoczne, czy tam patrzą bardziej pobłażliwie czy wręcz odwrotnie, bardziej cisną?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 marca 2009, 15:08 
Rafał525 napisał(a):
Czarny właśnie najgorsza jest matma, nigdy z niej orłem nie byłem,


W takim razie będziesz miał problemy raczej na 100% :( chyba, że weźmiesz jakieś korepetycje, albo naprawdę serio się przyłożysz, od początku i wtedy dasz radę. Co do warunków- inaczej patrzą, jak masz np. jakieś tam popierdółki niezaliczone, a inaczej, jak właśnie 4. warunki z matmy...

Rafał525 napisał(a):
Nawet sobie nie zdajesz jak SIMR na innych uczelniach sieje postrach :hyhy:


No mniej więcej słyszałem coś niecoś ;) SiMR i w ogóle mechanika i budowa maszyn to wymagająca dyscyplina, nie ma się co oszukiwać, czasami żałuję, że sobie nie poszedłem na jakąś właśnie europeistykę, żeby mieć laski na wydziale w i ogóle sobie chodzić i zaliczać :D a nie siedzieć w tym bagnie :zdegustowany: naiwnie wierzę, ze w przyszłości mi się to opłaci :rotfl:

Rafał525 napisał(a):
Aaa i jeszcze jedno, w grę wchodzą tylko studia zaoczne, czy tam patrzą bardziej pobłażliwie czy wręcz odwrotnie, bardziej cisną?


Ciężko powiedzieć, mniej materiału jest, to na pewno (materiał z zaocznych z 1. semestru na dziennych robiony jest w pół), mniej godzin też, ale pamiętaj, że tam nie ma jak wszędzie, co 2. tygodnie, tylko co tydzień :]


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 marca 2009, 15:32 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 10112
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M4 M6
UMARŁEM !@!!!


Gdzie jak gdzie ale tutaj, na tym forum nie spodziewałem się takiego tematu

SiMR :kijemgo: :krzeslem: :31: :21: :20: :shoot: :zabawa:


Nie chce mi sie czytać co pisał wcześniej Czarny bo jeszcze go pobije i przywiąże do słupa jak pisał coś że SiMR jest super extra itp.


ODRADZAM SiMR !

"Marketingowo" świetna uczelnia - nazwa zachęca w 1000% samochody, maszyny robocze.... uuuuaaaaaaaa to się naucze o samochodach jakieś szmery bajery itp.

A potem tylko wykładowcy Ci mówią że pracodawcy absolwentów SiMRU dzwonią na uczelnie i pytają czy ten chłopak kończył wasz wydział ?? bo on nic nie potrafi !!! :wstyd: :wstyd:


Ostatnio edytowano 26 marca 2009, 15:34 przez ANDREW E36, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 marca 2009, 15:33 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 37
Posty: 5210
Lokalizacja: Wołomin
Moje BMW: e30
Kod silnika: m10B18
Garaż: e30 316 '87
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=168435
Bez przesady, u mnie też trzeba się uczyć! :) Wiem, że co tydzień a podobno czasami i w piątki nawet. Co do lasek to u mnie są takie, że czy są czy nie ma to i tak bez różnicy bo nie ma praktycznie na czym oka zawiesić. No nic, mam rok to jeszcze się zastanowię.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 marca 2009, 15:42 
Dzikus napisał(a):
za mądrych też później do pracy nie chcą brać,


to prawda, np. ludzi z dr. przed nazwiskiem nie chcą brać.

ale popyt na mgr. inż. czy sam nawet inż. jest ogromny.

ANDREW E36 napisał(a):
Nie chce mi sie czytać co pisał wcześniej Czarny bo jeszcze go pobije i przywiąże do słupa jak pisał coś że SiMR jest super extra itp.


Spoko, napisałem prawdę :P

Trzeba lubić ból, być masochistą i mieć różne fetysze związane z metalami, śrubkami i inne takie :hyhy:

ANDREW E36 napisał(a):
A potem tylko wykładowcy Ci mówią że pracodawcy absolwentów SiMRU dzwonią na uczelnie i pytają czy ten chłopak kończył wasz wydział ?? bo on nic nie potrafi !!! :wstyd: :wstyd:


No to to akurat bzdura jest :P Zdarzają się wyjątki, ale bez przesady, podczas rekrutacji już 1. etap ma się za sobą. Pracodawcy sami się upominają po absolwentów SiMRu :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 marca 2009, 16:52 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 1397
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: e61 525dA LCI
Kod silnika: m57d30t2
Garaż: e61 viewtopic.php?f=6&t=170340
CHEVROLET CAPRICE CLASSIC WAGON 83r. viewtopic.php?f=55&t=170424&start=0
jaki kierunek polecacie na PW ??

_________________
byłe e36 328 qp --->> http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=26282&start=580 GALERIA
byłe e38 740iA --->> http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=110487&start=0
byłe e46 328ci --->> http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=134726&start=0
byłe e38 728iA--->> https://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=148943&start=120

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 marca 2009, 16:59 
Maciek1, a co chciałbyś robić w przyszłości? Czym się zajmować? W jakiej branży przede wszystkim? Co Cię interesuje?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 marca 2009, 17:07 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 1397
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: e61 525dA LCI
Kod silnika: m57d30t2
Garaż: e61 viewtopic.php?f=6&t=170340
CHEVROLET CAPRICE CLASSIC WAGON 83r. viewtopic.php?f=55&t=170424&start=0
coś związanego z motoryzacją-projektowaniem.Wybieram się na Simr.z projektami maiłem styczość w technikum samochodowym.wiem czym to pachnie.

Ale tak się waham, bo jedni polecają Simr inni odradzają.jak narazie jestem za tym aby złożyć dokumenty na Simr

_________________
byłe e36 328 qp --->> http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=26282&start=580 GALERIA
byłe e38 740iA --->> http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=110487&start=0
byłe e46 328ci --->> http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=134726&start=0
byłe e38 728iA--->> https://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=148943&start=120

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 marca 2009, 17:15 
Maciek1 napisał(a):
z projektami maiłem styczość w technikum samochodowym.wiem czym to pachnie.


No to skoro tak ;)

Jeśli jeszcze wydział Transportu. Ludzie sobie nie dają na SiMRze rady, przenoszą się na transport i nic nie robią i zaliczają. Jest nawet powiedzenie:

"Każda z SiMRu czarna owca, nadaje się na transportowca" :super:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 marca 2009, 18:28 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Rafał525 napisał(a):
Bez przesady, u mnie też trzeba się uczyć! :) Wiem, że co tydzień a podobno czasami i w piątki nawet. Co do lasek to u mnie są takie, że czy są czy nie ma to i tak bez różnicy bo nie ma praktycznie na czym oka zawiesić. No nic, mam rok to jeszcze się zastanowię.


Uwierz mi i Fryderykowi na słowo, że jeszcze nie wiesz co to nauka ;)

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 marca 2009, 18:43 
Offline
Forumowicz

Posty: 175
To co napisał Fryderyk to nic innego jak poziom szanującej się uczelni. Politechnika jest zdradliwa, przynajmniej taka co jest w pierwszej dziesiątce rankingów, dostać się łatwo, ale potem jest totalny zapiernicz. Co innego zaoczne, tam to jest lajtowo :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 58 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL