BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 26 kwietnia 2024, 22:05

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e36] Problem z klimatyzacja
PostNapisane: 23 maja 2009, 17:12 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 4418
Lokalizacja: Oświęcim
Moje BMW: e46 323 coupe
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... &start=300
Witam. Ostatnio w moim aucie pojawil sie problem z klimatyzacja. Mianowicie, posiadam manualna klime w e36 i jeszfcze jakies 2tyg temu klima chlodzila aczkolwiek slabo. Wydawalo sie mi ze z kazdym dniem coraz slabiej. No az tu bodajze 5 dni temu zupelnie przestala chlodzic. Dodam na wstepie ze ta dmuchawa czy wiatrak od klimy wlacza sie i pracuje ale chlodu nie ma. Odrazu pomyslalem ze skonczyl sie czynnik chlodzacy no to pojechalem na stacje diagnostyczna gdzie napelniaja klime. Kazalem napelnic sobie klime. Gosc zabiera sie za robote sprawdza tam wszystko i mowi "Pan tutaj ma prawie caly zbiornik czynnika chlodzacego i sprezarka jest ok a cisnienie jest az za dobre" Powiedzial mi ze nie ma czego napelniac bo to najprawdopodniej nic nie da i szkoda mooch 140zl . Doradzil zebym zglosil sie na serwis oraz zebym wymienil jakis filtr co znajduje sie pod schowkiem.

Moje pytanie jest takie.

Co moze byc powodem ze klima mi nie chlodzi ? Gosc swierdzil ze sprezarka dziala a cisnienie jest bardzo dobre. Wiatraki przy wlaczaniu klimy dzialaja i wogole.

z gory przepraszam za nie fachowe nazwy .

Prosze o pomoc bo niechce nadziac sie na niepotrzbne koszty no a klima w lecie by sie przydala skoro ma byc :/

_________________
Zobacz tu i ocen moje E46 coupe :]

viewtopic.php?f=6&t=68497&start=300

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 maja 2009, 18:29 
Offline
Forumowicz

Posty: 160
Lokalizacja: koziegÂłowy
Przemoo18 napisał(a):
wymienil jakis filtr co znajduje sie pod schowkiem.


widze ze nie wiesz co To.Wymien wlasnie ten filtr tzw przeciwpyłkowy i moze bedzie git a tak poza tym to musisz miec go ladnie zawalonego jak ci nie przepuszcza zimnego powietrza :wstyd:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 maja 2009, 18:37 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 4418
Lokalizacja: Oświęcim
Moje BMW: e46 323 coupe
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... &start=300
jacek28 napisał(a):
Przemoo18 napisał(a):
wymienil jakis filtr co znajduje sie pod schowkiem.


widze ze nie wiesz co To.Wymien wlasnie ten filtr tzw przeciwpyłkowy i moze bedzie git a tak poza tym to musisz miec go ladnie zawalonego jak ci nie przepuszcza zimnego powietrza :wstyd:


i myslisz ze to moze byc spowodowane tylko tym filtrem :/ ? no ale masz racje bo od 1,5roku mam samochod i nie wymienialem go bo chodzilo elegancko. Rozbiore to jutro ;/


tzn wiesz nawiewy dzialaja bez problemu np gorace powietrze itp tlyko klima nie chce chlodzic

_________________
Zobacz tu i ocen moje E46 coupe :]

viewtopic.php?f=6&t=68497&start=300

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 maja 2009, 20:46 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 38
Posty: 992
Lokalizacja: Dolny Śląsk
jacek28, ma racje wymien filtr i powinno byc ok napewno stary jest juz zapchany i słabo przepuszcza powietrze

_________________
[○○[|||] [|||]○○]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 maja 2009, 20:56 
Offline
Forumowicz

Posty: 440
Lokalizacja: Żary
Moje BMW: E34 i E36
Kod silnika: M60 i M50
ciężko się do niego dostać ale dasz radę. a co do gościa z serwisu klimy to jakiś słaby specjalista z niego. nie ważne jest że ciśnienie jest. w obiegu oprócz czynnika chłodzącego jest olej który smaruje cały układ kompresor itd. dlatego też powinno się wymieniać czynnik co roku!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 maja 2009, 08:20 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 4418
Lokalizacja: Oświęcim
Moje BMW: e46 323 coupe
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... &start=300
eagle napisał(a):
ciężko się do niego dostać ale dasz radę. a co do gościa z serwisu klimy to jakiś słaby specjalista z niego. nie ważne jest że ciśnienie jest. w obiegu oprócz czynnika chłodzącego jest olej który smaruje cały układ kompresor itd. dlatego też powinno się wymieniać czynnik co roku!


hm no racja z tym ze on serwisu nie prowadzi tylko napelnia ale takie rzeczy powinien raczej wiedziec.

Szkoda tylko ze gosc pracuje na okregowej stacji diagnostycznej w duzym miescie :D

dzisiaj postaram sie to rozerbrac i wymienic ten filtr oby to tylko to bylo powodem :/

tak na marginesie pamieta ktos jakie oznaczenie ma ten filtr? 1005?

_________________
Zobacz tu i ocen moje E46 coupe :]

viewtopic.php?f=6&t=68497&start=300

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 maja 2009, 22:23 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 97
Lokalizacja: W-wa
Moje BMW: e61 LCI
Kod silnika: M57N2
troszkę zabawy z nim jest:) ale jeśli dmucha Ci w miare mocno to może to nie być filtr:)

_________________
Czym Chata Bogata, Tym Goście Wymiotują...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 maja 2009, 22:32 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 41
Posty: 20
Lokalizacja: PL
Moje BMW: E60 520D
Według mnie to raczej nie jest filtr, poprzedni mój samochód to właśnie E36 z manualną klimatyzacją. Swego czasu napełniałem klimatyzację w serwisie i po napełnieniu przestała działać (dodam tylko, że przed działała OK, a chciałem jedynie ją odgrzybić, no i przy okazji napełnić). Jak pojechałem z reklamacją to okazało się, że samo urządzenie od klimy działa, bo czuć, że robi się zimne, ale nie pompuje zimnego powietrza do środka, pomimo tego, że nawiew działał bez zarzutu.
Okazało się ostatecznie, że nie działało jakieś urządzenie (nie wiem co to dokładnie), które wpompowuje zimne powietrze, a którym na pewno nie jest sprawnie działający nawiew, bo on sam sobie tego powietrza zimnego nie pobierze z urządzenia. Z tego co koleś w serwisie mi powiedział to wystarczyło polutować jakieś kabelki, które się oberwały i urządzenie do pompowania zimnego powietrza przez to nie działało.
Na pewno nie jestem specjalistą, ale ponieważ przytrafiła mi się podobna sytuacja to myślę, że może się przydać jako szukanie rozwiązania Twojego problemu :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 maja 2009, 11:51 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 2235
Lokalizacja: Nasielsk
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B28
Nie ma żadnego urządzenia do pompowania zimnego powietrza. Z nadmuch powietrza odpowiada wentylator, który jest tylko jeden. Cały cykl kończy się na zamknięciu dopływu płynu chłodniczego, tak żeby nie pracowała nagrzewnica.
To co pisze mariusz206 można sobie mniej więcej tak tłumaczyć.
Poprostu jeżeli kompresor działa, z kratek leci powietrze tyle że ciepłe, to prawdopodobnie nie zamyka się zawór na wężu przed nagrzewnicą i masz efekt tak zwanej "ciepłej klimy". Przydatna rzecz zimą. Klima + ciepłe powietrze powoduje błyskawiczne osuszenie szyb z pary, ponieważ takie połączenie osusza powietrze. Latem Faktycznie można się wpienić ;)

_________________
Diagnostyka Komputerowa/Autoalarmy/CB/LPG



Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 maja 2009, 19:56 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 41
Posty: 20
Lokalizacja: PL
Moje BMW: E60 520D
Tak jak pisałem nie jestem specjalistą i być może rzeczywiście nie ma żadnego urządzenia do pompowania zimnego powietrza, ale miałem podobną sytuację i po tym zabiegu wykonanym w warsztacie (podobno z jakimiś kabelkami) nagle wszystko wróciło do normy :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 maja 2009, 20:18 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 2235
Lokalizacja: Nasielsk
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B28
mariusz206, ale ja wcale Ci nie krytykuje, poprostu wyjaśniam o co może chodzić i jak rozwiązany jest układ wentylacyjny.
Podejrzewam tylko że pan na serwisie chciał wszystko ładnie ubrać w słowa i walnął jakąś bzdurną regułkę. Czasami Ci co na serwisach oddają auta mają marne pojęcie o mechanice. Co nie zmienia faktu że wcześniej mogli urwać jakieś kabelki.

_________________
Diagnostyka Komputerowa/Autoalarmy/CB/LPG



Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL