BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 25 kwietnia 2024, 18:33

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Sprawdzanie faktycznego stanu licznika - warszawa
PostNapisane: 16 lipca 2009, 23:31 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1199
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Moje BMW: e46 330ci
Kod silnika: m54b30+
Garaż: 330 ci http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 5#p1226185
witam

pól roku temu zakupiłem swoje BMW - teraz mam pewne watpliwości do do przebiegu. W zwiazku z tym chiałbym dowiedzueć się dla sibie samego czy wyswietlany przebieg jest autentyczny.
Czy zna ktoś z was jakiś warsztat w warszawie w którym mogą powiedzieć mi dokładnie jaki jest, oraz ile coś takiego kosztuje.
W ASO z prwnością będzie to droga usługa.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 lipca 2009, 23:49 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 39
Posty: 706
Lokalizacja: KRAKOW/FFM
Garaż: było e46 320d <>

jest e92 335 <>
podpinasz do kompa i ci powinno pokazac tylko trzeba sie znac na kompie:) nastepnie druga opcja dzwonisz do nich i podajesz vin siedem ostatnich cyferek i oni ci podaja stan licznika na dzien w ktorym auto poraz ostatni widzilo serwis :)dodam ze krecenie silnikow w bmw to chyba tak jak -woda mineralna z lodowki w sklepie czyli jest tego w p[izdu i ciezko trafic na z nie przekreconym

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 lipca 2009, 23:49 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 678
jaki komp co Ci komp wskarze jaki był przebieg ........ :rotfl:
jaki VIN .... :rotfl:
licznik da się cofnąć i na 100% był kręcony :P
nikt Ci tego nie stwierdzi chyba że był serwisowany w ASO i jest książka serwisowa to zapewne maja dane w komputerze :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 lipca 2009, 00:01 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 39
Posty: 706
Lokalizacja: KRAKOW/FFM
Garaż: było e46 320d <>

jest e92 335 <>
tonej, widze ze malo wiesz ...moj znajomy pracuje w serwisie bmw w krakowie i tak mi mowil a nawet sprawdzal stan licznika w moim jest aparatura ktora sie podpina pod zlacze i odpowiednim programem da sie odczytac nie bede sie rozpisywal bo sie na ty,m nie znam ale jest taka mozliwosc ..kolijna sprawa dzwoniac do bmw i podajac im numer vin podaja ci stan licznika na dzien kiedy bylo auto ostatnio serwisowane jesli tego nie wiesz to chyba nigdy nie byles tonej, w serwisie ... :hyhy: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :super: tonej, brawo hahahahhah

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 lipca 2009, 00:04 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 678
to musi być serwisowany w serwisie BMW to jest tak samo jak z ASO a kto tam serwisuje może 3 % BMW ?
miłego zczytywania z licznika :padam: :padam: :padam:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 lipca 2009, 00:06 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 39
Posty: 706
Lokalizacja: KRAKOW/FFM
Garaż: było e46 320d <>

jest e92 335 <>
aso = bmw :):):):koszt 650 zl:)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 lipca 2009, 00:09 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 678
mówiłem o ASO całościowo :P
ale dzięki ż mi powiedziałeś że
2zerozero7 napisał(a):
aso = bmw

2zerozero7 napisał(a):
koszt 650 zl:)

jutro dzwonie :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 lipca 2009, 01:06 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 10684
Moje BMW: E46 | E46 M3
Kod silnika: M54B30| S54B32
Panowie nie wprowadzajcie ludzi w bląd
a wiec dzwoniac do ASO da sie dowiedziec przebieg przy jakim auto ostatni raz bylo w serwisie ale mozna tak zrobic jedynie w pprzypadku aut z niemiec i chyba holandii ale nie jestem tego pewny.
dwa przebieg da sie odczytac podlaczajc kompa gdyz w e46 przebieg jest zapisywany w 3 miejscach tzn
licznik
modul swiatel
EWS-kluczyk
jesli ktos jest kumaty i pozmienia przebieg wszedzie i zrobi to fachowo to raczej sie nie dojdzie czy byl krecony.
mozna tez zawsze auto obejrzec na oko czyli czy nie jest przetarta kierownica, galka zmianybiegow, fotel kierowcy, albo gumowe nakladki na pedaly te elementy nie powinny wykazywac sladow zurzycia nawe do 200tys jak ktos dba o auto. wyjatki tez sa np auta z krajow o cieplejszyk klimacie gdzie kierowca poca sie dlonie i skora sie szybciej zuzywa albo jak ktos prowadzi w pierscionkach

_________________
Obrazek
Because life is too short to drive boring cars.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 lipca 2009, 01:42 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 39
Posty: 706
Lokalizacja: KRAKOW/FFM
Garaż: było e46 320d <>

jest e92 335 <>
Santino, tpo samo mowilem co sie nie da jak sie da

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 lipca 2009, 01:45 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 10684
Moje BMW: E46 | E46 M3
Kod silnika: M54B30| S54B32
2zerozero7, czasami naprawde sie nie da. profesjonalista pozmienai przebieg wszedzie w sposob taki ze sie nie odczyta przez kompa :(

_________________
Obrazek
Because life is too short to drive boring cars.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 lipca 2009, 06:39 
Offline
Forumowicz

Posty: 207
Lokalizacja: Wloclawek
Bez problemu kompem np Disem można odczytać przebieg ze świateł (LCM) ale co z tego
Są programy do cofania liczników i jeśli ktoś cofnie na module świateł i w zegarach to po zawodach, komp odczyta ale to co jest (cofnięte).
Są jeszcze motogodziny których raczej nikt nie rusza jak ma dużo np 6000 to znaczy że troszkę ktoś jeździł. W moim aucie jest tylko 3000
Są takie przypadki że magicy cofną licznik i moduł świateł a nie pokasują błędów w kompie
i na liczniku jest 150000 a błędy są przy przebiegu 680000 km
Co do przebiegu z kluczyka to nie wiem, mam nadzieje że kluczyk nie uczy się nowego (cofniętego przebiegu).
Więc zostaje nam tylko ASO BMW i jeśli pojazd był serwisowany w Polsce lub Niemczech to powiedzą nam kiedy auto było ostatni raz na przeglądzie i jaki miało przebieg.
Mam nadzieję że wszystko jasne.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 lipca 2009, 08:36 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1868
Lokalizacja: Otwock
Moje BMW: Wierne
Kod silnika: M52B28
kluczyk pamięta z komputera wiec jadąc do aso zabierz kluczyki on tylko na stacje poloży kluczyk i bedzie wiedział jaki na nim był przebieg, wiadomo na każdym może się delikatnie różnić bo różnie mogły być używane kluczyki.

W warszawie w AutoFus BMW na ostrobramskiej nic nie płacisz.
Idziesz do nich z kluczykiem i się pytasz czy można szczytać przebieg z kluczyka i ci sprawdza.

_________________
[you] zobacz moje E36 coupe na syndykacie lub na 3er lub na sporcie
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 lipca 2009, 08:47 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17754
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
2zerozero7 napisał(a):
jesli tego nie wiesz to chyba nigdy nie byles tonej, w serwisie ... :hyhy: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :super: tonej, brawo hahahahhah


Zacznijmy od tego że kolega tonej nie wie co to ASO.

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 lipca 2009, 09:36 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1199
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Moje BMW: e46 330ci
Kod silnika: m54b30+
Garaż: 330 ci http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 5#p1226185
Auto w danym momencie wedłu stanu licznika ma ponad 180 tyś. Skóra na kierownicy jest przetatra w niektórym miejscach co do gałki również była przetarta ale wymieniła ją, ale tutaj chcialbym dopowiedzieć że moi rodzice mają auto od nowosci bmw e46 2003 rok z przebiegiem 59 tys i na skórzanej gałce zmiany biegów widać już przetarcia.
Nie wiem co o tym sadzić. Po zakupie autka (sprowadzane z niemiec- tylko jeden właściciel)przejechałem się do statcji diagnostycznej, sprawdzili zawieszenie mówiąć ze autko jest w porządku, Od zakupu autka wymieniłem wszystkie oleje(silnika, skrzyni, dyfru) filtry(powietrza na wkładkę K&N, oleju, kabiny, paliwa), dwa paski i rolki, płyn chłodzący, płyn hamulcowy, tarcze i klocki przód tył na ATE, świece oraz dwa stabilizatory z przodu bo zaczeły mi niedawno stukać już. Niektóre wymienione elementy jak i oleje były w bardzodobrym stanie ale wolałem mieś 100% pewność. Autko chodzi równo nic nie stuka, oleju nie bierze spalanie również małe czyli takie jak podaje producent, przyśpoiesenie rowniez jak niemal w nowym aucie.
Ale
w ubiegłym tygodniu byłem a zakłądzie który zajmuje się obszywniem skórą gdyz chciabym wymienić tapicerke na fotelach i kierownicy.
Babka spojrzała na na tapicerkę i powiedziała ze auto musi mieć sporo ponad 200 tyś ponieważ ten model tapicerki wytrzymuje ponad 200 tyś bez żadnego przetarcia, dodatkowo od nuedawna mam luzy w układzie kierowniczym (maglownica do regeneracji).

Dlatego zaczołem zastanawiać sie czy auto ma rzeczywisty przebieg. czy wedkug was możliwe ze auto ma większy przebieg.

Dzwoniłem do BMW ASO powiedzieli mi że auto nie widnieje w ich spisie aut serwisowanych. Według książki serwisowej auto ostatni raz było w serwisue BMW w 2004 roku przy przebiegu 80 tyś km, póżniejsze przeglady były wykonywane nie w autoryzowanej stacji bmw. Auto jest z 2001 roku zatem wychodzi ze auto robiło rocznie 20-25 tyś km. Czyli mineło 8 lat od zakupu i w tej chwili ma 180 tyś, zatem przebieg powinien być autentyczny.
Co o tym sądzicie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 lipca 2009, 09:50 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 41
Posty: 2868
Lokalizacja: Opole
Moje BMW: 530iA
Kod silnika: M54B30
kedzior001 napisał(a):
Auto w danym momencie wedłu stanu licznika ma ponad 180 tyś. Skóra na kierownicy jest przetatra w niektórym miejscach co do gałki również była przetarta ale wymieniła ją


u mnie 250 tys prawie na liczniku ... kierownica i skóra wyglada prawie jak nowa ... :)

srednio wierze w potargane kierownice i fotele po 200 tys :)

_________________
[you] luknij na moją srebrną strzałe


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 lipca 2009, 09:50 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17754
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
90% sprowadzonych samochodów ma cofane liczniki więc sam sobie odpowiedz jak duże jest prawdopodobieństwo że twój też ma cofnięty.

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 lipca 2009, 11:03 
Offline
Forumowicz

Posty: 127
Lokalizacja: waw
wszystko zalezy od kierowcy, pisalem juz na forum jak szukalem swojego sztrucelka ( auta 3 letniego w dieslu) to mialy przebiegi od 140 tys km do 360 tys km.
z tym ze te co mialy po 140-160 tys km byly u turasow a te co mialy od 180-360 tys km byly w normalnych firmach niemieckich - gdzie dostajesz fakture vat, wraz z opisem auta i do tego kopie faktur za serwisy i naprawy i do tego gwarancje. - zaznaczam, ze wszystkie auta byly poliesingowe (36 miesiecy i do sprzedazy). jeden co mial 350 tys km czyli 120 tys km rocznie czyli 330 km dziennie wygladal lepiej z zewnatrz i w srodku: fotel, kierownica itd. niz te co mialy po 140 tys km.

stopien zuzycia srodka i lakieru zalezy w duzej mierze od kierowcy.

w zadnym z tych aut (mam na mysli 3 letnie) nawet z przebiegami 350 tys km nie bylo przetarcia lakieru na kierownicy (dlatego zakladam, ze wytarcie kiery ma wiekszy wplyw kierowca), jedynie lekkie przetarcia na galce od biegow w gornej czesci, co do pedalow to guma byla lekko przetarta. fotele wygladaly jak nowe, jedynie boczek od drzwi byl lekko opadniety - ale kilka trzepniec i juz wygladal jak powinien. obejrzalem w sumie 20 aut przez 2 miesiace i jestem ciekaw ile tych aut jest w polsce i jakie ma przebiegi - szkoda, ze nie spisywalem VIN i przebiegu to bym wkleil na bezywpadkowe.net ;)
jedyny minus bmw jest taki, ze sa strasznie podatne na kamyki na masce i blotnikach - ciezko jest trafic taka co ma malo sladow po kamykach.

najbardziej mi sie chce smiac, ze te auta 3 letnie maja takie przebiegi, a auta w polsce 10 letnie maja czasami po 140-180 tys km, heheheh :rotfl: prawie, zaden nie ma wiecej niz 200 tys km :zdziwko:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 lipca 2009, 11:12 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1199
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Moje BMW: e46 330ci
Kod silnika: m54b30+
Garaż: 330 ci http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 5#p1226185
Zgadza sie ale patrząc na książkę serwisową i liste przegladów robionych przez ASO wynika że robił 20-25 tyś rocznie . Z pewnoscią sa to dane prawdziwe gdyż, przeglądy okresowe są podstawą gwarancji. Wiec nie sadze aby ten sam włąściciel(a był tylko jeden przedemną) przez następne 4 lata po okresie gwarancyjnym robił 2-3 razy więcej. Pozatym w ASO powiedzieli mi ze jeżeli przebieg został by zmieniony w 3 miejscach to jest juz nie do odczytania prawdziwy.
Co do tapicerki powiedzieli mi w ASO ze stan tapicerki nie świadczy o wszystkim ponieważ róznie można ją użytkowac, zalezy to również od klimatu, jezeli ciepły to szybciej się zużywa, czy stał w cieniu czy w słońcu, czy ktoś jeżdził w pierscionkach czy też miał spocone ręce itp. Więc sam już nie wim i chyba prawdy się nie dowiem.

stan tapicerki jest mniej więcej taki sam jak na zdjęciach z poniższej aukcji, zaś tylna kanapa jest w dużo lepszym- wygląda prawie jak nowa.

http://www.allegro.pl/item683486690_bmw ... skora.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 lipca 2009, 11:22 
Offline
Forumowicz

Posty: 127
Lokalizacja: waw
jak auto bylo z niemiec i jest w komputerze w ASO i do konca serwisowane czyli przez 8 lat i co roku byly wpisy z naprawami to ryzyko kreconego przebiegu jest raczej bliskie zero. gorzej jakby sie okazalo ze twoje auto zrobilo 160 tys km prze 5 lat ( ostatni wpis), a pozniej jezdzil jakis turas - drugi wlasciciel zrobil tylko 20 tys km przez 3 lata to byloby podejrzane.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 lipca 2009, 11:29 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1868
Lokalizacja: Otwock
Moje BMW: Wierne
Kod silnika: M52B28
kedzior001, co to za problem pojechac do serwisu żeby ci z kluczyka autentyczny przebieg sprawdzili. Zegary mogą być wsadzone od innego nie muszą być wcale kręcone. A na komputerze jest przebieg autentyczny który jest wczytywany w kluczyk.

W AUTOFUS BMW na ostrobramskiej ostatnio sprawdzaliśmy auto. Nic nie płaciliśmy. Stan licznika 140 tyś Stan z kluczyka 240 tyś. Nic za to nie płacisz.

Do tego co piszecie o zużyciu to sam wiesz u rodziców piszesz że gałka jest wytarta a ile razy ty siedziałeś w tym samochodzie i się bawiłeś a przebieg się nie nabijał.
Wytarcia nie mówią o przebiegu. Jak auto stoi w komisie to skóra i wszystko się zużywa przez oglądających a mało kto jeździ.

_________________
[you] zobacz moje E36 coupe na syndykacie lub na 3er lub na sporcie
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 142 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL