BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 05:46

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Czy Twoim zdaniem Polacy s¹ na ogó³ kulturalni za kierownic¹?
Zdecydowanie tak 5%  5%  [ 2 ]
Raczej tak 14%  14%  [ 6 ]
Raczej nie 57%  57%  [ 25 ]
Zdecydowanie nie 25%  25%  [ 11 ]
Liczba głosów : 44
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kultura na drodze..
PostNapisane: 3 marca 2007, 00:38 
Chciałbym poruszyć temat kultury na drodze. Zachęcam by opisać swoje sytuacje które flustrują nas na drogach. Wypowiedzi może pozwolą innym uniknąć podobnych sytuacji które czasem bywają niebezpieczne, lub poprostu wyładować złość na kierowców którzy za nic maja sobie kulturalne zachowanie za kółkiem.

Dziś spotkała mnie irytująca sytuacja gdy po dojechaniu do świateł ustawiłem się przy osi jezdni (jechałem na wprost) by ci którzy skręcali w prawo (strzałka zielona) mogli to zrobić nie czekając na zielone. Auto po chwili które dojechało do sygnalizatora po mojej prawej stronie zatrzymało się. Nowa toyota awensis. Kierowca za nic miał zwyczaj nie blokowania prawego pasu dla skręcających - też jechał na wprost. Za nim trąbił ktoś najwidoczniej kto chciał skręcić w prawo na strzałce lecz za przeproszeniem prostak w toyocie miał to głęboko w.. butach. Zielone, ruszamy, ze świateł ruszył bardzo wolno. dosłownie 5-10km/h. Wyprzedzić go nie mogłem bo nie miałem miejsca (ustawili się z naprzeciwka do lewoskrętu a pozatym na skrzyżowaniu to nie wypada), "zepchnąć" go też nie miałem jak bo on był po prawej stronie drogi więc był uprzywilejowany.. schowałem się za niego i człapałem się 100 m z prędkością 10km/h. Tak mnie gość wkurzył że wychodziłem z siebie. Nachodzi chęć rozpychania się nasteppnym razem na całym pasie. Ale co mi zrobili ci ludzie którym ja zawalę droge.. Flustracja i złość pozostaje...


Ostatnio edytowano 4 marca 2007, 15:25 przez yeahman, łącznie edytowano 2 razy

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 marca 2007, 00:40 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 13996
Lokalizacja: Ostrów Maz.
Moje BMW: e31 850i
Kod silnika: M70B50
mnie najbardziej irytuje brak lub spóźnienie sygnalizacji wykonania manewru
i brak zdecydowania na drodze

_________________
http://firmaorchidea.pl
http://www.zajazdpodsosnami.pl
http://www.chodowiak.pl
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 marca 2007, 13:32 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Fajni są też kolesie ustawiający się na lewym pasie i robiący sobie rajdy o kropelce..
Każdy kto chce jechać szybciej uderza z natury na lewy pas... często się trafi gagatek 'któremu wolno' i wlecze sie 60 a za nim sznur samochodów, niektórzy próbują brać go z prawej... inni trąbią lub mrygają.. co powoduje że owy 'master' zwalnia do 50.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 marca 2007, 15:43 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2408
Lokalizacja: dolnoÂślÂąskie
Kyokushin napisał(a):
Fajni są też kolesie ustawiający się na lewym pasie i robiący sobie rajdy o kropelce..
Każdy kto chce jechać szybciej uderza z natury na lewy pas... często się trafi gagatek 'któremu wolno' i wlecze sie 60 a za nim sznur samochodów, niektórzy próbują brać go z prawej... inni trąbią lub mrygają.. co powoduje że owy 'master' zwalnia do 50.


Jak w miescie jest do 50 to dotyczy to 2 pasow chyba, czy sie myle ?

_________________
pozdro!
| a w uszach koncert rzędowej szóstki |


-> Zobacz Moja Bunie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 marca 2007, 15:46 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
mike_r6 napisał(a):
Jak w miescie jest do 50 to dotyczy to 2 pasow chyba, czy sie myle ?


Na większości dwupasmowych drogach w miasta jest podwyższenie np do 80...

Jeżeli nawet trafi się ograniczenie do 50, to jazda lewym pasem 50, skoro powszechnie wiadomo że ludzie 'za' chcą jechać szybciej jest głupotą to 'że można' nie znaczy 'trzeba' - dokładnie tych panów mam na myśli.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 marca 2007, 16:33 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2408
Lokalizacja: dolnoÂślÂąskie
Kyokushin napisał(a):
jest głupotą to 'że można' nie znaczy 'trzeba' - dokładnie tych panów mam na myśli.


Fakt
u ans jest nowa dwópasmówka i jest 50kmh, a ze z suszarkami na koncu bardzo czesto stoja wszycy jak grzeczniutkie mrówki prawym pasem 50kmh jadą, a lewy zupelnie wolny :D

_________________
pozdro!
| a w uszach koncert rzędowej szóstki |


-> Zobacz Moja Bunie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 marca 2007, 16:41 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 818
Lokalizacja: PL
Moje BMW: saab 93 SC
Kod silnika: Z19DTH
mike_r6 napisał(a):
Kyokushin napisał(a):
jest głupotą to 'że można' nie znaczy 'trzeba' - dokładnie tych panów mam na myśli.


Fakt
u ans jest nowa dwópasmówka i jest 50kmh, a ze z suszarkami na koncu bardzo czesto stoja wszycy jak grzeczniutkie mrówki prawym pasem 50kmh jadą, a lewy zupelnie wolny :D


To jest to co Policji wychodzi najlepiej....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 marca 2007, 22:58 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Mnie irytuje kilka spraw.....


3 pasy ostrobramskiej stoje na światłach, za skrzyżowaniem nikogo nie ma. kilometr to nastepnego skrzyżowania, nikogo nie ma przed nami... nagle z prawej wyjezdza malacz (my caly czas czerwone) a ona na lewy pas 40km/h Wsy ruszają a malacz lewym 40km/h dlaej kazdy trabi dlugie, a ten taki owaki nic.. bo kilometr dalej skreca. to samo tyczy sie zukow i innych takich...


Autobusiarze - wymuszanie pierwszeństwa non stop

Autobusiarze prywatni - rajdy po ulicach, chamskie wymuszanie pierwszeńśtwa

Jechanie przy lewej krawędzi aby nikt nie mógł Cie wyprzedzić - wtedy mijam go tak że prawie trafiamy sie lusterkami - jezdze sluzbowym


Pajace na przeciwmgielnych kiedy się da....

znajdzie się jeszcze tego sporo...

Acha śmieszy mnie na drodze jak ktoś sobie nie radzi (nie kazdy jest mistrzem) a stojący zanim się pienią i klną pod nosem, zawsze umiecham się do nich wtedy, usmiechem psychiatry...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 marca 2007, 23:21 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
mike_r6 napisał(a):
a lewy zupelnie wolny


I łapią takich jeleni jak ja w Gdyni którzy są 'nietutejsi' i jadą sobie nieco szybciej lewym... 500zł 10pkt.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 marca 2007, 23:42 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2408
Lokalizacja: dolnoÂślÂąskie
dzisiaj ok. poludbia zaczelo padac, a zaraz potem lać.
dojezdzam do przejazdu kolejowego, oczywiscie podwojna ciagla.
Nagle z lewej dwoch niesmiertelnych golf1 i a4 pod prad na przejezdzie wyprzedzaja a raczej przelatuja... no comments.

wnerwia mnie, jak ludzie czest nie potrafia w korku przepuscic karetki lub strazy pozarnej na sygnale. kretyni z przodu kolejki za grosz sie nie rusza o 1 chociaz miejsce do przody, zeby tym z tylu miejsce do myknięcia w bok zrobic :cisza:

_________________
pozdro!
| a w uszach koncert rzędowej szóstki |


-> Zobacz Moja Bunie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 marca 2007, 23:54 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 3355
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E36 323ti Compact
Kod silnika: M52B25
mike_r6 napisał(a):
wnerwia mnie, jak ludzie czest nie potrafia w korku przepuscic karetki lub strazy pozarnej na sygnale. kretyni z przodu kolejki za grosz sie nie rusza o 1 chociaz miejsce do przody, zeby tym z tylu miejsce do myknięcia w bok zrobic



pewnie dlatego ze tego nie uczą na kursie prawa jazdy i większośc nie wie jak się zachować jak z tyłu nadjeżdza karetka

_________________
Kierowca BMW bez punktów karnych ,nie ma takiego ,chyba że uciekł... lub ma CB ;)


moje CB -- > President Harry II ASC + Sirio ML-145

Mój mały czarny diabełek BMW 323Ti Compact


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 marca 2007, 23:58 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1691
Lokalizacja: ÂŻYWIEC
Uważam że mimo ograniczenia do 50km na obu pasach ,jeśli się chcesz wlec , to się wlecz prawym, a nie wpieniaj :zly: tych którzy moze mają na mandaty i świadomie chcą jechać szybciej. Osobiście mam gdzieś takich pajaców i wyprzedzam ich z prawej trąbiąc i mrugając światłami, a to czy na końcu drogi jest suszarka to jest wkalkulowane w ryzyko.
Na drogach panuje totalne chamstwo. Ja też nie jestem święty bo często łamię przepisy , wciskam się tam gdzie trudno by było wbić malucha, ale mimo tego potrafie się postawić w sytuacji innego kierowcy i nawet mi się dość często zdarza puszczać inne auta z podrzędnych , czym znajomych lub rodzinę często wprawiam w osłupienie :zdziwko: , bo jakoś im to niepasuje do mojego charakteru :rotfl:. Pozatym też mnie wkurza niezdecydowanie na drodzę i brak wyobrażni, co innego jeśli widzę nietutejszą rejestrację.
No ale dzięki CB czuję się na drodze trochę pewniej niż większośc kierowców bez tego sprzętu. :D
Cytuj:
wnerwia mnie, jak ludzie czest nie potrafia w korku przepuscic karetki lub strazy pozarnej na sygnale. kretyni z przodu kolejki za grosz sie nie rusza o 1 chociaz miejsce do przody, zeby tym z tylu miejsce do myknięcia w bok zrobic

Rozumiem zjeżdżać na pobocze jeśli droga jest zakorkowana , ale kierowców którzy zjeżdżają na pobocze mimo, że karetka jedzie z przeciwnej strony , i mimo że ma wolny cały swój pas, a oni tym bezmuzgowym zjeżdżaniem na pobocze tylko blokują ruch, uważam za totalnych debili którzy powinni jeżdzić taczkami, ewentualnie traktorami. a nie samochodami :znudzony:

_________________
_____________________________________________________________________________________________________________________



TYLNY NAPĘD JEST JAK SEX-POCO JEŹDZIĆ NA RĘCZNYM JAK MOŻNA DAĆ W P...e
http://mcg1ver.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_/albumy/516168-123.html


Ostatnio edytowano 4 marca 2007, 00:07 przez mcgiver, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 marca 2007, 00:05 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 973
Lokalizacja: Szczecin
Moje BMW: E91+E36M54
Kod silnika: N47 + M54
mnie ogólnie denerwuje bezmyślność, ale podszedłbym do tematu inaczej bo sam też robie rzeczy które innych denerwują; kilka przykładów:
1 przed przejazdami tramwajowymi, kolejowymi, garbami i na nawierzchniach typu kostka brukowa zawsze dość znacznie zwalniam (do jakichś 20-30kmh).
2 nigdy -jak jest jeden pas nie zostawiam -miejsca żeby ktoś się zmieścił obok.
3 zdarza mi sie nie utrzymywać odpowiednio dużego odstępu od poprzedzającego auta.

to tak na początek. oczywiście każdą rzecz umiem umotywować ;)

1 nie lubię jak samochód cierpi ;)
2 nie mam ochoty narażać się na jakieś obcierki, zahaczenia lusterkami itp
3 to jak ktoś ewidentnie, bez żadnego uzasadnienia blokuje ruch.

Cytuj:
Osobiście mam gdzieś takich pajaców i wyprzedzam ich z prawej trąbiąc i mrugając światłami, a to czy na końcu drogi jest suszarka to jest wkalkulowane w ryzyko.
Na drogach panuje totalne chamstwo[...] ,


nie da sie ukryć, że panuje ;)

_________________
brak zgody administracji forum na reklamę


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 marca 2007, 02:15 
Mnie irytują cwaniaki w stylu:

Obrazek

Macie sposób na takiego? Bo ja mam ochote :wsciekly: :cenzura: :wsciekly: cwaniakowi.
Moj kumpel na takich trąbi długo i nieprzerwanie. Każdy zaczyna się na niego gapić i mam nadzieję że taki osobnik czuje się choć troche wystawiony na wzrokową chłostę przechodniów. To jak dla mnie jeden z najbardziej drażniących mnie manewrów na drodze.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 marca 2007, 12:32 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3023
Lokalizacja: zachodniopomorskie
a mnie jabardziej drażnią "ksenony" w golfach calibrach i tym podobnych złomach....żarówki 100W i nieustawione światła

_________________
[you] zobacz moje qp
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p=26102#26102 - nowe zdjĂŞcia w galeri



Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 marca 2007, 12:45 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 40
Posty: 2868
Lokalizacja: Opole
Moje BMW: 530iA
Kod silnika: M54B30
Ukasz napisał(a):
w golfach calibrach i tym podobnych złomach....

nie każdy jest taki bogaty jak Ty ...

_________________
[you] luknij na moją srebrną strzałe


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 marca 2007, 12:50 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 13996
Lokalizacja: Ostrów Maz.
Moje BMW: e31 850i
Kod silnika: M70B50
ustawienie świateł i zakup normalnej żarówki nie kosztuje więcej niż ich nie ustawienie i zakup żarówki chińskiej tuningowej :)

_________________
http://firmaorchidea.pl
http://www.zajazdpodsosnami.pl
http://www.chodowiak.pl
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 marca 2007, 13:01 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 40
Posty: 2868
Lokalizacja: Opole
Moje BMW: 530iA
Kod silnika: M54B30
to przeczytaj dokładnie to co on napisał a później komentuj:)

_________________
[you] luknij na moją srebrną strzałe


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 marca 2007, 13:09 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 13996
Lokalizacja: Ostrów Maz.
Moje BMW: e31 850i
Kod silnika: M70B50
chyba przesadzasz z interpretacją i dlatego komentuję

_________________
http://firmaorchidea.pl
http://www.zajazdpodsosnami.pl
http://www.chodowiak.pl
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 marca 2007, 14:04 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3023
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Borsuk napisał(a):
nie każdy jest taki bogaty jak Ty ...
nie wiem skąd taką wiedze posiadasz ale niestety jesteś w błędzie...
co do interpretacji to chodzi mi o pseudo ksenony (palnik ksenonowy w zwykłym kloszu) tak się składa że najczesciej takie spotykam w golfach i kalbrach z regóły ze statecznikiem poziomym od samoloty na tyle (moja wiedza na temat lotnictwa jest zbyt mała abym mógł podac nazwe samoltu z którego pochodzą owe stateczniki :rotfl: )
Kucharz napisał(a):
ustawienie świateł i zakup normalnej żarówki nie kosztuje więcej niż ich nie ustawienie i zakup żarówki chińskiej tuningowej
podejżewam że zwykła żarówka jednak mniej kosztuje od tych "tunigowych" :hyhy:

_________________
[you] zobacz moje qp
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p=26102#26102 - nowe zdjĂŞcia w galeri



Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL