BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 25 kwietnia 2024, 05:49

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] Problem z centralnym zamkiem
PostNapisane: 14 października 2009, 21:01 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 46
Lokalizacja: BiaÂłystok
Sytuacja wygląda w ten sposób że w zimowych okresach, najczęsciej gdy jest odwilż a poźniej chwyta mróz mam problem z centralnym, może bardziej z zamknięciem lub otwarciem drzwi. Centralny odskakuje ale nie mogę otworzyc drzwi jakby był nadal zamkniety albo na odwrót, po dłuższej trasie gdy stawiam na podwórku i nie zamykam centralnym gdy rano otworzę drzwi i wsiąde do środka nie moge ich zamknąć - robie to poprzez kombinację tzn. przytrzymuje drzwi i zamykam centralny od środka, musze tylko poźniej dociągnać drzwi i jest zamkniete. Oczywiście gdy jadę zbyt krótko i niezbyt dobrze nagrzeje się wnętrze samochodu to po otwarciu centralnego drzwi już nie otworzę.

Co jeste grane, może ktoś z was miał podobny problem - prozę o rady, zbliża się zima, nie chcę powtórki z poprzedniego roku gdy musialem wsiadać lub wysiadać drzwiami pasażera.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 października 2009, 21:32 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 357
Lokalizacja: Dzialdowo
Moje BMW: E39 530D
witam prosta odpowiedz woda w zamkach trzeba wymontowac zamki z drzwi i je wysuszyc i przesmarowac dobrym smarem w spreju sa do kupienia i bedzie po klopocie

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z centralnym zamkiem
PostNapisane: 14 października 2009, 21:35 
Offline
Forumowicz

Posty: 247
Lokalizacja: PL
Moje BMW: E90
Kod silnika: M47N2
papaj napisał(a):

Co jeste grane, może ktoś z was miał podobny problem - prozę o rady, zbliża się zima, nie chcę powtórki z poprzedniego roku gdy musialem wsiadać lub wysiadać drzwiami pasażera.


Miałem podobny problem w mojej byłej omedze. Pojawiał się zawsze jak zamarzło po odwilży. A jak wyjechałem z myjni na mróz to bankowo.
Nie zdiagnozowałem tego, ale myślę, że to z powodu zaciekającej wody do mechanizmów zamka, która zamarzała. Po przejechaniu kawałka, jak się rozgrzało to można było drzwi otworzyć. Jak zamarznięte to po zamknięciu nie można było wyjść z samochodu. Centralny nie otwierał, ani ręcznie się nie dało otworzyć, po zamknięciu palcem przycisku w drzwiach.

_________________
Pozdrowienia od lenia


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 października 2009, 21:51 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 46
Lokalizacja: BiaÂłystok
Jakich smarów używać? Czy obejdzie się bez demontażu zamka, myślę o zaaplikowaniu smaru w sprayu poprzez główny otwór klucza?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 października 2009, 22:28 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 28
Posty: 2890
Lokalizacja: Bangladesz
Moje BMW: Sędziwy Paździerz
papaj napisał(a):
Jakich smarów używać? Czy obejdzie się bez demontażu zamka, myślę o zaaplikowaniu smaru w sprayu poprzez główny otwór klucza?


W sprayu to sobie można odświeżyć powietrze :D Jeśli napsikasz tam jakiegoś siuwaxxxu do zamka to wypłuczesz ten smar, który tam był, może troszkę go jest, odsuniesz problem na krótki okres czasu. Rozebrać, wyczyścić, przesmarować, ale smarem stałym. Tak mi się przynajmniej wydaje, że tak jest prawidłowo. Smar - wazelina techniczna? Jeśli się mylę poprawcie.

_________________
e30 87' M-technic 1
Ładne 320iT Mpak


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 października 2009, 22:45 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 492
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E34 Touring
Kod silnika: M50B20
Wazelina techniczna chyba najlepsza..

_________________
Fun for ride...only with BMW :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 października 2009, 23:36 
Offline
Forumowicz

Posty: 423
Moje BMW: 523i
Kod silnika: M52B25
papaj, to żadnych środków nie stosowałeś tylko tak męczyłeś się całą zimę? :)
na razie nie rozkręcaj zamków tylko kup płynny smar w sprayu,ale taki przeznaczony do zamków np.Wurtha i dobrze nasmaruj przez wszystkie otwory,a dopiero jeśli to nie pomoże to należy wyjąć zamek i na pewno nie służy do tego wazelina tech. Wazeliną tech. to smaruję uszczelki przed zimą :) do zamka wyjętego służy specjalny smar stały do zamków.Nawet WD40 które nie służy do tych celów nie raz stosowałem i też pomagało choć na krótko,lepiej jednak używać smaru do zamków.
Najpierw to dobrze wysusz zamki.
Ja brałem jakiś ogrzewacz,farelkę,nagrzewnicę przenośną ,a nawet suszarkę do włosów i dmuchaj do środka zwłaszcza przez boczny otwór.
Potem smarem w sprayu.

_________________
Marek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 października 2009, 15:10 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 424
Lokalizacja: Gliwice\Wilcza
Moje BMW: E36 320iA, E39 520iA
Kod silnika: M50B20, M52B20
no ładnie :przestraszony:
w zeszłym roku miałem ten problemik w zimie i obiecałem sobie że jak się ociepli to się za to wezmę i tu znowu zima idzie :mur:

Panowie szanowni koledzy pomóżcie może jakimś instruktarzem jak się za to zabrać
tu mam sposób demontażu boczku drzwi z E39 : http://www.youtube.com/watch?v=zEZ-bcEY ... re=related ale co dalej :?: Ma ktoś jakieś foty czy schematy :?: a może jakieś podpowiedzi :?: nie chciałbym nic połamać czy urwać :wstyd:

za wszelkie podpowiedzi :padam:

ps. WD 40 działa na dwa dni góra oczywiście jak są mrozy potem znowu zamarza więc lepiej już z tym się uwijać zanim przyjdzie minus w nocy :!:

_________________
pozdrawiam
StraHu



BMW uchyla nam skrawek nieba za życia :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 października 2009, 18:02 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 357
Lokalizacja: Dzialdowo
Moje BMW: E39 530D
koledzy psikajac przez wkladkie to tylko przesmarujecie wkladkie a przyczyna tkwi w zamku centralnym ktory jest ponizej czyli jak ma tam sie dostac ten smar :szok:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Problem z centralnym zamkiem
PostNapisane: 20 lipca 2010, 11:55 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 46
Lokalizacja: BiaÂłystok
Temat trochę "odgżany"

Co z tymi schemtami, fotkami, czy ktoś posiada taki materiał??? - gdzie należy przesmarować zamek (wewnętrzny mechanizm) aby uniknąć zamarzania podczas mrozów - POMOCY!!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Problem z centralnym zamkiem
PostNapisane: 20 lipca 2010, 20:35 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 46
Posty: 865
Lokalizacja: dziaÂłdowo
Moje BMW: E39 TURING
Kod silnika: M57 dA
w takie upały to wszystko odparuje!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Problem z centralnym zamkiem
PostNapisane: 28 stycznia 2012, 00:49 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 46
Lokalizacja: BiaÂłystok
Przyszły mrozy, problem powraca, co z tym zrobić. Czy ktoś może dać mi namiar na dobry/profesionalny smar w sprayu do zamków. Tak naprawdę nie jestem pewein czy przemarowanie samej wkladki pomoże. Teraz wkładka jest cały czas zamarznięta ale pamiętam że w tamtym roku przy silnych mrozach działała super a problem z zamknięciem drzwi był nadal. Gdzie szukac problemu, jak do tego dobrać - fotki, schematy mile widziane

Pozdro.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Problem z centralnym zamkiem
PostNapisane: 28 stycznia 2012, 09:28 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 357
Lokalizacja: Dzialdowo
Moje BMW: E39 530D
witam to nie wkladka zamarza tylko zamek ktory znajduje sie w drzwiach niestety trzeba rozebrac drzwi wymontowac caly zamek i dopiero mozna go calego wysuszyc i przesmarowac inaczej nic nie pomoze

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 130 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL