BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 01:14

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Exx] Które radyjko lepsze??
PostNapisane: 28 maja 2007, 18:07 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 81
Lokalizacja: Lubelskie
Witam chce kupic radyjko tak około 700 zł.
Wybrałem dwa ale nie wiem które lepsze może ktoś mi doradzi a może wogóle ktoś zaproponuje lepsze radio w tej cenie.

http://www.allegro.pl/item198546649_alp ... _r_rb.html

http://www.allegro.pl/item198533131_alp ... atis_.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 maja 2007, 06:56 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
różnica w cenie nie jest duża a seria CDA jest wyżej od CDE więc opd. jest prosta

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 maja 2007, 07:29 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 78
Lokalizacja: ³ódzkie
jestem za CDA


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 maja 2007, 19:23 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 81
Lokalizacja: Lubelskie
oki czyli wszystko jasne dzieki wielkie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 maja 2007, 21:23 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: WrocÂław
to drugie lepsze. choć by daltego że ma 3pary wyjsć RCA zaniast 2.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 czerwca 2007, 12:50 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 301
Lokalizacja: Jejkowice
Moje BMW: e60
Kod silnika: M54B30
Garaż: Było
E36 Compact 316i
E39 525TDS
E46 Coupe 320d, 325i
E30 318i cabrio
E60 520i, 520d, 525ia, 520da lift
E34 520ia
F30 320i
E87 118d
F10 520d, 525d
G31 520xd
Polecam CI radyjko Pioneer DEH- 6900IB... tez ma 3x RCA :) napewno lepsze radyjko od tych Alpine'ów.... pozdro

_________________
Obrazek

http://www.alpina-automobiles.com/

AUTOMOBILE MEISTER WERKE


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 czerwca 2007, 22:20 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 81
Lokalizacja: Lubelskie
hmm to mam teraz problem bo fajne to radyjko pioneer i nawet ma pilota a do alpiny nie dają. Pioneer troche nie pasuje do kolorystyki wnętrza mojego bmw ale w sumie to mało ważne bo najważniejszy jest dzwięk.

Może ktoś jeszcze zabierze głos w tej kwestii. Czytałem na różnych forach i na naszym też że alpiny są najlepsze i tym się sugerowałem ale teraz już sam nie wiem. Wogóle też się zastanawiam czy kupować takie drogie radio bo po pierwsze nawet nie wykorzystam jego możliwości bo po co mi 3 wyjscia na wzmacniacz jak max to kupie jeden, a po drugie to szkoda by było jakby ktoś mi zwinął takie radio.

No nie wiem może macie jakieś propozycje fajnego tańszego radia tak do 600 zł żeby miało 4x50 bo narazie nie będę miał wzmacniacza.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 czerwca 2007, 22:37 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 81
Lokalizacja: Lubelskie
a co sądzicie o tym

http://www.allegro.pl/item197553640_son ... nfisk.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 czerwca 2007, 10:27 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1157
Lokalizacja: Mazury
Moje BMW: brak
Garaż: było V8
Wybór jest ciężki, wiem bo sam dopiero co kupowałem radio - jest tego strasznie dużo i każdy chwali co innego (przeważnie to co sam ma :) ).
W tej cenie to prawie każde będzie miało 4x50W , a pilot to raczej mało przydatny bajer.Jeśli nie planujesz wzmacniaczy to po co Ci radio z wyjściami aż na 3.

Co do Soniaczy to się nie wypowiadam ale jakoś nikt ich nie poleca ( ludziska siedzący w CA uzywaja przeważnie Alpinki lub Pioniera albo wyżej to Nakamitchi, Becker ).
Ja wybrałem Alpine ( ale sugerowałem się tutaj głównie kultowością firmy a mniej rzeczywistymi walorami muzycznymi ).

Ps.Odsłuchując na tych samych głośnikach Alpinki za 600zł i Blaupunkta o 200zł tańszego muszę przyznać że ładniej grał Blaupunkt i miał więcej możliwości ustawienia i korektury dzięku.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 czerwca 2007, 13:01 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 81
Lokalizacja: Lubelskie
chyba się zdecyduję na tego pioneera DEH-P6900IB bo cena jest podobna jak alpiny cda 9854R a wydaje mi się że ma więcej funkcji no i ten bajerancki wyświetlacz


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 czerwca 2007, 08:41 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
MaLiN, tylko wiedz o tym, że Alpina to już prawie klasyk

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 czerwca 2007, 10:00 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 263
Lokalizacja: Neverland
Koblov napisał(a):
Polecam CI radyjko Pioneer DEH- 6900IB... tez ma 3x RCA :) napewno lepsze radyjko od tych Alpine'ów
A niby czemu ten pionner jest lepszy od wszystkich alpine? bawilem sie nim w media markcie ta galka to porazka kumplowi sie popsula w golfie po miesiacu i dawal do reklamacji nie wspominajac o tym ze beznadziejnie sie nia steruje. Wg mnie ten model to lipa pioneer potrafi wiecej niz ten model. A podswietlenie ma sie nijak do kokpitu bmw. Polecam Ci modele Alpiny CDA ja mialem w swoich samochodach jednego Kenwooda potem 3 JVC (w ostatnim dzwiek byl wypas dzieki funkcji BBS) a teraz mam CDA 9853R i tu dopiero zaczela sie zabawa. Kazdy chwali co ma najlepiej przejedz sie do jakiegos sklepu i sam ocen ktore co potrafi tylko nie sluchaj sprzedawcow bo oni zwykle sa stronniczy jeden jest maniakiem pioneera inny alpiny a inny boschmana :zdziwko: poczytaj samemu jest mnostwo opinii na necie pzdr

_________________
do licha them new model cars, we ridin' old school ;p


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 czerwca 2007, 20:03 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 13
Lokalizacja: RLE - Breda
Wybór radia również zależy od tego jaki dzwięk preferujesz. Z doświadczenia wiem że Pionek gra dynamicznie z mocno zarysowanym basem, na mojej Alpince CDA-9851R nie jestem w stanie osiągnąć podobnego brzmienia(tyle że mnie odpowiada inne-delikatniejsze brzmienie Alpine)
Marką Sony nie zawracaj sobie głowy - radia są wypasione ale bez sensownego brzmienia, a i tak potrafi brakować funkcji.
I jeszcze jedno łatwo się wpada w "szpony" audio lepiej kup radio z przyszłością(3*RCA) za kilka miesięcy kupisz wzmacniacz/suba/lepsze głośniki*

*niepotrzebne skreślić

Pomyśl nad konfigiem: głosniki przód, sub+wzmak, otwory w miejscu tylnich głośników


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 czerwca 2007, 23:45 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 4257
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M6
Kod silnika: S85 S62 M60
Garaż: było: M5e39 '01,
e34 540i '94
TO i ja pare zdań walnę.

Alpine to badziewie.

Kupiłem dwa lata temu sobie na urodziny coś z serii CDA w MM, dałem za to 1500 zeta.
Po tygodniu wymieniłem na Aparat cyfrowy.

Alpine to syf bo:
brak jakiejkolwiek sensownej korekcji z zakresie basu - ale powiedzmy że ujdzie.
Za to następne pasmo objęte korekcją to 10kHz, czyli szumy i rzęch pogłosu.

Masakra. Brak jakiejkowliek korekcji całego pasma nieomal.
Zrobili tego Alpine, i pewnie inne, z bezczelnością założenia zbędności korekcji parametrycznej !!!
Do tego badziewna obsługa na maksa!
Funkcje typu przywracanie ustawień fabrycznych radia urachamiane tym samym przyciskiem co funkcje używane na codzień.
Nie wiem dla kogo to radio, może dla zajawkowiczów i pogibańców ;)

W wyniku braku korekcji radio waliło jak diabli środkiem, matowym i miernym.
KASZANA.


Jakiś czas temu kupiłem od kolesia z Łodzi radio Sonego - płyta czołowa była cała wyświetlaczem. Radio było lipne bo z USA FM bez RDS.
Ale miało wzmacniacz 4x52W.
Nie wiem czy to takie było ważne, ale nie miałem radia o lepszej jakości dźwięku płyty CD.
Ludzie mówili że to przez ten wzmacniacz, Alpine brzmiał przy tym jak popłuczyny.
Jakość, selektywność, praca dołu były zadziwiające.

_________________
Obrazek

http://imageshack.com/a/img689/1772/78er.jpg

Sprzedam MANUAL 6-b z M5e39 ~ 3.000 PLN


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 czerwca 2007, 00:17 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 263
Lokalizacja: Neverland
Boogie napisał(a):
Nie wiem dla kogo to radio, może dla zajawkowiczów i pogibańców

kurcze chyba kolego troche przesadzasz odnosze wrazenie ze ten komentarz tyczy sie np mojej osoby i innych uzytkownikow alpiny. Z twojej wypowiedzi wynika ze bladego pojecia nie masz na temat car audio obrzucajac blotem jedna z lepszych marek na swiatowym rynku i uznajac jej nizszosc wobec badziewia jakim jest sony. :zdziwko: W zasadzie dziwne rzeczy piszesz bo wezmy nawet moje ma dwa rodzaje korekcji jedno 5pasmowe drugie 7pasmowe do wyboru do koloru, korekcja czasu rzecz podstawowa w samochodzie jak ktos ma "zboczone ucho wyczulone na dzwiek", zwrotnice i dodatkowo odnosnie basu sa dwa rozne podbicia subwoofera nadal dodatkowo wspomagane 15-stopniowa regulacja wzmocnienia. Nie wiem co ty tam za sprzet miales ze ci trzeszczalo ale zaryzykuje twierdzenie ze jakas lipa. Co do regulacji i poruszaniu sie po menu moze i masz racje nie jest to tak banalne jak np w JVC ale bez przesady wystarczy rzucic okiem na instrukcje jak komus brakuje co do czego - po to je drukuja albo wsadzaja na neta a odnosnie przywracania ustawien fabrycznych sluzy do tego osobny drobny przycik na panelu wciskany np dlugopisem. Zreszta ten chameleon co go kupiles to nie ta polka by go porownywac do alpiny kiedys dawno temu (tak dawno jak to radio jest stare) bawilem sie nim i nie wiem ale cos tu nie tak - dzwiek w nim to totalna porazka rownajac go do cda z wyzszych polek zreszta sony to robi dobre tv a nie car audio i raczej malo jest takich ktorzy temu zaprzecza chociaz pewnie zaraz ktos sie znajdzie. Ten komentarz nie ma na celu obrazania nikogo pomimo ze kogos obrazono.

_________________
do licha them new model cars, we ridin' old school ;p


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 czerwca 2007, 00:34 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 13
Lokalizacja: RLE - Breda
Kolega Boogie dał popis :zdziwko:
Fajnie tak obrzucić błotem jedną z njalepszych firm z branży.
Ale o gustach się nie dyskutuje.
Co do korekcji to jest ona w normie może trzeba tylko poszukać...
Obsługa: Jeśli poświecisz troszkę czasu na opanowanie to jest intuicyjna i zgodna z wymaganiami ergonomi.
O opinii na temat userów radia nawet nie ma sensu się wypowiadać - tutaj wypływa TWÓJ styl.

A co do Sony ehhh nie wiesz o czym piszesz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 czerwca 2007, 01:15 
no faktycznie, o gustach sie nie dyskutuje...
ale S(ł)ONY będzie musiało się wysilić, jeśli chce sobie zapracowac na renomę Alpine czy Pioneera.
osobiście korzystam z dobrodziejstw pioneera, model niby 2 już letni(deh 7700mp), mimo to gra i funkcjonuje (a nawet w miarę ciekawie wygląda :D)lepiej niż nowe różne wynalazki.

nie dyskryminuje jakikolwiek słuchaczy, czy to alpine, czy sony itd,
ale dzięki niemu, napewno więcej wyciągnęłem z głośników, filtry górno i dolno- przepustowe i inne bajery pozwoilły na optymalną pracę głośników.

reasumując moją wypowiedź: pioneer (w miarę dobrej klasy) to nie stracone pieniądze.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 czerwca 2007, 10:32 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 4257
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M6
Kod silnika: S85 S62 M60
Garaż: było: M5e39 '01,
e34 540i '94
Nie wiem Panowie czemu sie od razu nabzdyczacie...

Innego Alpina nie miałem, i był to najwyższy model ze średniaków.
Kosztowła kupe kasy jak dla mnie.

I teraz - ja patrze jakos kierowca co jest w aucie i kieruje nim, a nie jako zajawikowicz, czy nawet właśnie pogibaniec, który wsiada do auta by się bawić audio.
Są znane pewne kanony ergonomii obsługi z zakresu car audio, bo to dyktuje cel w jakim człowiek siedzi w kabinie samochodu.
Dlatego obsługa Alpine to dno dna.
Potwierdzają to Wasz teksty - jeśli poświęcisz troche czasu z instrukcją to..... ble ble ble
:D sorry, ale tak gada właśnie zajawkowicz i ten drugi ;)

Radio samochodowe ma funkcje podzielone na obszary - obsługa tunera, obsługa płyty, ustawienia dźwięku z gradacją używalności poszczególnych z nich.
I tyle.
Zerknijcie na głupiego Pioniera jak jest to prosto i przejrzyście zrobione.
Pamiętam że funkcje ustawienia dźwięku były porozrzucane pod różnymi przyciskami, i poprzelatane z innymi jeszcze jakimiś.

Co do dźwięku, ja nie miałem w tamtym radiu korekcji,
Bo korekcją nie nazwę regulacje 50 Hz i 100Hz a potem 10kHz.
Radio waliło beznadziejnym środkiem.


LUDU, czytać uważnie !!!! apropo's trzeszczenia.
Nie wiem co jadacie na śniadanie, ale obrażać widzę to sie umiecie.
Podtrzymuje co napisałem odnośnie użytkowników Alpine, bo jestem świadomy tego jak powinno być skontruowane car ( nie home) audio.
Jeśli macie taki stosunek do siebie i krytycyzmu na poziomie jak widać, to nie pogadamy za bardzo.

_________________
Obrazek

http://imageshack.com/a/img689/1772/78er.jpg

Sprzedam MANUAL 6-b z M5e39 ~ 3.000 PLN


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 czerwca 2007, 11:25 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 263
Lokalizacja: Neverland
Boogie napisał(a):
ja patrze jakos kierowca co jest w aucie i kieruje nim, a nie jako zajawikowicz, czy nawet właśnie pogibaniec, który wsiada do auta by się bawić audio.

a ten dalej swoje. kolego w moich stronach POGIBANIEC to ktos poj**** bez piatej klepki, debil, mlotek, itd. wybacz ale wypraszam sobie rownie dobrze ciebie w tej chwili moge nazwac oszolomem ..ale nie nazwe bo mnie mama inaczej wychowala :D :zdziwko: Jezeli komus obsluga alpiny sprawia trudnosci to ktos ten nie grzeszy raczej inteligencją bez przesady, obsluga zaawansowanych funkcji nie jest intuicyjna ale kto sie tymi funkcjami bawi podczas jazdy w jakimkolwiek samochodzie z jakimkolwiek radiem???korekty, pasma itp reguluje sie raz a dobrze na postoju a reszta czyli funkcje podstawowe to przeciez banał :zdziwko: .
Cytuj:
Jeśli macie taki stosunek do siebie i krytycyzmu na poziomie jak widać, to nie pogadamy za bardzo.

krytycyzm na poziomie?chyba nie bardzo rozumiem co ma "pogibaniec" do poziomu :zdziwko: Od siebie dodam ze jezeli dla kogos sony sprzed XXX lat to przedni model i marka to raczej z tym kims nie ma tutaj o czym rozmiawiac ;) :D :D
PS: Boogie fajna noga mhehehe :hyhy:

_________________
do licha them new model cars, we ridin' old school ;p


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 czerwca 2007, 11:26 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 13
Lokalizacja: RLE - Breda
Zauważ drogi kolego Boogie że właśnie tworzysz kolejne stereotypy>kierowca BMW, teraz użytkownik Alpiny.
Temat obsługi: od kiedy przeprowadza się dokładną korekcję dźwięku w czasie jazdy?? bo na postoju nie przeszkadza Mi dojście do poszczególnych funkcji (swoją drogą wszystko można zrobić pokrętłem i raptem jednym przyciskiem).
Owszem znam Pioniera i uważam że jest ok.
Osobiście nie widze powodu by się "nabzdyczać".
Spokojnie kolego to tylko wymiana argumentów - i takich proszę używaj.
Nie ma powodu by kruszyć kopie w takim temacie - szczególnie że każdy z nas ma inne doświadczenia.
Gwoli ścisłości jeśli chcesz wykorzystać potencjał Alpine to nawet nie myśl o podłączaniu głośników bezpośrednio pod radio - ten wzmacniacz jest ok ale dopiero po podłączeniu głośników pod zewnętrzny wzmak wyciśniesz z głośników jakość dźwieku(nie mylić z poziomem głosności).
Nie znamy się Boogie więc powstrzymajmy się od osobistych komentarzy.
Zawsze i wszędzie znajdzie się "czarna owca" psująca zachowaniem marce/miejscu opinie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL