BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 czerwca 2024, 15:53

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 18 maja 2007, 12:17 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 1324
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: e66 750Li 2005r.
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=55&t=124085
Frank napisał(a):
Cobi napisał(a):
Do takiego silnika tylko syntetyk,


wyjasnij mi , dlaczego BMW udziela olejom połsyntetycznym 10W-40 aprobaty BMW SPEZIALOEL , czyli tej poprzedzajacej LongLife 98, a chyba obaj sie zgodzimy,ze w czasach krolowania na szosach silników M50 , olejów spełniajacych norme LL 98 jeszcze nie było.


Na to nie odpowiem, nie siedzę na tyle głęboko w tym temacie ale jeśli tak jak mówisz BMW udziela aprobaty SPEZIALOEL olejom półsyntetycznym, a o ile się nie mylę olejom syntetycznym aprobaty LL98 nie znaczy że oleju syntetycznego nie można zalać do silników z przed roku 98. Po prostu oleje SPEZIALOEL zostały uznane przez BMW za odpowiednie do silników przed 98r. ponieważ spełniają odpowiedni poziom jakości, ale chyba nie ma przeciwwskazań żeby zalać olej syntetyczny do takiego silnika, który IMHO jest lepszy. Osobiście leje do siebie Mobila 5W50 który zapewnia skuteczną ochronę zarówno w niskich jak i wysokich temperaturach, jest rzadszy od pół syntetyka więc zapewnia lepsze smarowanie po uruchomieniu zimnego silnika, zwłaszcza gdy np. ktoś trzyma auto w zimie pod chmurka. Ale jeśli kolega miał zalany mineralny to niech przejdzie najpierw na pół-syntetyk, tak jak pisałem wcześniej. Jeśli silnik maił bym już styrany i jadł by olej to pewnie zalał bym pół-syntetyk, na razie od wymiany do wymiany bez dolewek. Dodam że poprzedni właściciel mojej BM-ki w Niemczech lał 0W40.

_________________
Pozdrawiam!
Paweł <Cobi>

Moje byłe e39 M5
Moje byłe e65 745i
Moje byłe e39 540i Touring
Moje byłe e36 325i Coupe

Obczaj mojego kota, nie bój się, nie gryzie:
Obrazek

V8 sound is my only drug!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 maja 2007, 13:02 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 14125
Lokalizacja: Cieśnina złych przeżyć
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57N
Garaż: Na przylądku, w portowej tawernie.
Cobi napisał(a):
le jeśli tak jak mówisz BMW udziela aprobaty SPEZIALOEL olejom półsyntetycznym, a o ile się nie mylę olejom syntetycznym aprobaty LL98 nie znaczy że oleju syntetycznego nie można zalać do silników z przed roku 98.


mylisz, sie , norma SPEZIALOEL była niegdys nadawana takze olejom syntetycznym, zresztą do dzis kilka jest syntetyków, co ją spełnia. Mozna lac olej syntetyczny , zgadzam sie. Ale z rozwagą,zeby bardziej silnikowi przez nadgorliwosc nie zaszkodzic.


P.S. Tak a propos , Mobil 1 5W-50 nie ma zadnej aprobaty BMW ;)

_________________
Obrazek
Najpiękniejsza na świecie jest Olabmw w mojej becie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 maja 2007, 13:21 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 1324
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: e66 750Li 2005r.
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=55&t=124085
Frank napisał(a):
norma SPEZIALOEL była niegdys nadawana takze olejom syntetycznym, zresztą do dzis kilka jest syntetyków, co ją spełnia.


Tego nie wiedziałem.

Frank napisał(a):
P.S. Tak a propos , Mobil 1 5W-50 nie ma zadnej aprobaty BMW ;)


Właściwie to nigdy się tym specjalnie nie sugerowałem, zresztą jak pisałeś wcześniej...

Frank napisał(a):
To ,ze dany olej nie ma aprobaty BMW nie oznacza automatycznie,ze jest do bani.


Chociaż coraz częściej słysze że Mobil się pogorszył i chyba zmienię olej na inną markę. A tak na marginesie to można gdzieś w necie spr. które oleje mają i jaką aprobatę BMW, może znasz jakąś stronkę?

_________________
Pozdrawiam!
Paweł <Cobi>

Moje byłe e39 M5
Moje byłe e65 745i
Moje byłe e39 540i Touring
Moje byłe e36 325i Coupe

Obczaj mojego kota, nie bój się, nie gryzie:
Obrazek

V8 sound is my only drug!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 maja 2007, 18:53 
Offline
Forumowicz

Posty: 263
Lokalizacja: Pruszcz GdaĂąski
Wlej połsyntetyk jakis dobry tak jak koledzy radza z aprobata BMW SPEZIAL OEL , mi sie udało po znajomosci kupic OLEJ RAVENOL 10w40 orginalny niemiecki olej w dobrej cenie i z aprobata BMW SPEZIAL OEL , jest rewelacyjny i rozlewany tylko w niemczech. Zapłaciłem chyba za 5 l - 89 zl :D:D:D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 maja 2007, 18:55 
Offline
Uzależniony od forum :)

Posty: 5925
Lokalizacja: GorzĂłw Wlkp
ja dzis tez zmienilem. wlalem 10w40 bo to moja pierwsza zmiana a silniczek czysciutki i nic oleju nie bierze.nastepna zmiana moze na syntetyk...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 maja 2007, 19:25 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 40
Posty: 40
Lokalizacja: Dębica
dzieki panowie dzieki jednak sa jeszcze ci co sie ich mozna poradzic.....................jeszcze raz serdecznie wam dziekuje wiec leje 10w40 najpierw moze nie az taki z najwyzszej poleczki ale jakis dobry a potrem syntetyczek ;) ;) ;) ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 115 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL