BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 czerwca 2024, 15:23

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E 36] Terkotanie przy wysokich obrotach
PostNapisane: 4 czerwca 2007, 08:31 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 37
Lokalizacja: BeÂłchatĂłw
Witam Wszystkich. Jestem nowym na tym forum . Moj somochodzik to E36 z 92 roku. Silnik 1,8 m40. Mam pytanie. Podczas wyprzedzania gdzies przy 3,4-4 tyś. obrorów usłyszałem z okolicy komory silnika takie szybkie trekotanie,coś jakby o plastikowy wiatrak zahaczał kawałek jakiegoś innego platiku. Dodam jeszcze ze słychać to najczęściej kiedy popuszcza sie gaz i silnik lekko zchodzi z obrotów. Słyszalne jest to raczej z tylniej częsci komory silnika. Napwno nie jest to wentylator chłodnicy,ani dmuchawy nawiewu. Jeśli macie jakieś pomysły to prosze o podpowiedź. Czy moga to być popychacze zaworów???

_________________
Nie wazne gdzie jedziesz,waÂżne Âże bokiem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 czerwca 2007, 09:55 
Offline
Forumowicz

Posty: 263
Lokalizacja: Pruszcz GdaĂąski
Najlepjej otworz maske, wsadz kogos za kiere i niech gazuje a ty spróboj mniej wiecej zlokalizowac skad ten terkot, bo jesli spod pokrywy zaworow to moze byc wytarty wałke i popychacze.

Ale jesli mowisz ze to taki dzwiek jak plastki o plastik to zobacz czy cos gdzies sie nie odkreciło, ja miałem ta pokrywe plastikowa od cewki co na zaczepy jest luzna to mi o wiatrak uderzała. Opisz dokładniej jaki to dzwiek i skad


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 czerwca 2007, 10:03 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 37
Lokalizacja: BeÂłchatĂłw
Właśnie na postoju raczej tego nie słycać,bo już próbowałem. Ten dźwiek słychać jakby z okolic pod kierownicą. Na początku myślałem że to platiki tak jakoś dziwnie trzeszczą,ale pożniej wysłuchałem ze to raczej z komory silnika,tylko że od strony szyby,a nie od chłodnicy. Cieżko jest zlokalizować ten dźwięk,bo szybko cichnie i jest słyszlny tylko w określonym zakresie obrotów i to raczej podczas jazdy.
A tak w ogóle ja by klepały popychacze to to by był dźwięk głuchy,czy metaliczny,bo jeszcze ich nie słyszałem i trudno mi to do czegoś porównać?

_________________
Nie wazne gdzie jedziesz,waÂżne Âże bokiem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 czerwca 2007, 10:45 
Offline
Specjalista

Posty: 2903
Słyszalne terkotanie, które słyszysz będzie dobiegało od zaworka EVAP.
Pracuje on głównie w czasie jazdy, przy obciążeniu i jego szybka częstotliwość pracy, generuje dźwięk klekotania.
Nie jest on umiejscowiony w okolicach podszybia, ale napewno znajduje się on po lewej stronie (od kierowcy) na nadkulu w pobliżu filtra powietrza, od wewnętrznej strony dzwona.
Powwinien być zamocowany poprzez taką gumę ukształtowaną do jego konstrukcji gumę.
Dodam jeszcze, że zaworek ten to małe urządzonko elektryczne którego zadaniem jest odpowietrzenie układu zbiornika paliwa poprzez wymieszanie oparów z powietrzem w filtrze aktywnego powietrza (węglowym)

_________________
"Przemilczenia dzielą bardziej niż nieobecność"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 czerwca 2007, 10:52 
Offline
Forumowicz

Posty: 263
Lokalizacja: Pruszcz GdaĂąski
Popychacze maje charakterystyczny dzwiek takie KLEKOT metaliczny, ale skoro mowisz ze to pod szyba to moze gdzies na skrzyni albo wale szukaj, tam moze gdzie jest luz i przy wiekszych obrotach jest słychac.....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 91 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL