BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 1 maja 2025, 12:31

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: E46 328CI Problem z tyłem
PostNapisane: 5 maja 2020, 14:45 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: E46
Kod silnika: M52b28
Witam.
Od pewnego czasu wydaje mi się, że mam problem z tylnym zawieszeniem. Problem pojawia się przy braniu zakrętów 90%, mam wrażenie że auto zbyt mocno się przechyla, jakby zaraz miało się położyć na bok. Dodatkowo na 'hopkach' słychać tył, jakby skrzypienie. Mieszkam w Holandii, więc dosyć często... Zdarło mi lewą tylną oponę, nawet nie wiem kiedy i kierownica delikatnie przekręciła się w lewą stronę. Pamiętam że był jakiś problem z maglownicą przy zmianie kół z 18 na 16, coś tam mechanik kręcił żeby ustawić to prosto. Na prostej drodze nie ma problemów, jedzie jak po sznurku, szybsze zakręty również. Jakieś porady co to może być?
W Polsce chciałem zrobić wzmocnienie sanek, więc przy okazji mogę zrobić tulejki.

Jakie macie zdanie o poli? Dać je na cały tył, czy tylko sanki?? Robię sporo km tym samochodem, zależy mi trochę na komforcie. Jednocześnie nie chcę stracić tej sztywności w zakrętach.

Jeśli amorki i sprężyny to jakie. Teraz mam jakieś obniżone eibach, nie wiem dokładnie jakie ale tył jest za nisko, lub tak nisko już usiadł... Dodam tylko, że mam 2 butle w bagażniku dla większego zasięgu. 96 max zatankuje. Więc chce coś kupić co wytrzyma obciążony tył i nie zużyje się po 1k km.

Szukałem oczywiście podobnych tematów ale żaden jakoś nie opisywał mojego problemu. Przepraszam za problem jeśli go nie zauważyłem.

Dziękuję za pomoc, pozdrawiam :)

* jestem otwarty na propozycje odnośnie wyboru części. Mogę zapłacić za jakość, ale nie chcę żeby padło po miesiącu

** Zapomniałem!! W październiku 2019 miałem problem z łożyskiem, strasznie buczało. Mechanik nie mógł czegoś odkręcić, nie pamiętam co to. Więc to uciał i przyspawał jakiś element który miał to zastępować. Może to przez to zdziera opone?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 52 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL