BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 22:04

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e46] 320d wpadł kawałek uszczelki bagnetu do miski olejowej
PostNapisane: 14 października 2021, 22:00 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 34
Moje BMW: e46
Kod silnika: m47n
Panowie Help bo szału dostanę sprawa ma się tak demontowałem kolektor itp bo odpinałem węże od pompy CR generalnie wszystko sobie odpiąłem maskę zamknąłem a tu pod autem patrzę jedna wielka plama oleju i kipie dalej.. :shock: wymieniałem ostatnio jakiś miesiąc temu uszczelniacz wału tył i uszczelke miski olejowej co się okazało olej lał się bo rurka bagnetu oleju wysunęła się do góry z miski olejowej.. więć próbowałem wcisnąć z powrotem bagnet ale był jakiś opór więc trochę siłowania się i wskoczył.Spuściłem olej z silnika bo i tak będę zmieniał na nowy ponownie to mówię od razu nowy oring dam od bagnetu który do miski wchodzi ( tam też mc temu dałem nowy oring oe bmw) jak robiłem uszczelkę miski.Wyjąłem bagnet i okazało się,że jedna część oringu wyszła

Obrazek

a druga spadła do środka miski.. odkręciłem czujnik oleju w misce próbowalem ile mogłem palcami sięgać (rece podrapane do krwi) w pewnym momencie czułem ten kawałek oringa lecz nie da rady wcisnąć ręki przez otwór czujnika oleju jedynie dwa/trzy palce i zsunął się gdzieś dalej
mówię nie wierze :)

Pytanie takie czy demontaż miski jest teraz konieczny? czy taki kawałek uszczelki może narobić szkód jakiś w silniku? myślałem,żeby jeszcze wlać olej na nowo ale z odkręconym czujnikiem oleju i czy wtedy by nie wypchało razem z olejem kawałka oringu.Pomóżcie Panowie bo uszczelka miski mc temu założona i jest sucho grama oleju a tak to teraz znów trzeba zwalać wszystko o pół uszczelki oringa bagnetu :zalamany:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d wpadł kawałek uszczelki bagnetu do miski olejowej
PostNapisane: 15 października 2021, 07:33 
Offline
Forumowicz

Posty: 317
Moje BMW: x3 2.0d
Nic się nie stanie, spadł na dno miski i leży a po drugie smok ma sitko gęste.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d wpadł kawałek uszczelki bagnetu do miski olejowej
PostNapisane: 16 października 2021, 21:22 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 34
Moje BMW: e46
Kod silnika: m47n
próbowałem jeszcze zrobić tak,że wlałem 5l oleju i odkręciłem czujnik oleju ale mimo to i tak ten kawałek nie wyleciał tylko olej.. druga próba to samo tylko auto przechylone w stronę czujnika oleju i też sam olej wyleciał.

Generalnie aż mi się coś robi na myśl demontazu tego bo wszystko poskładane zgodnie ze sztuką :mur: nic nie cieknie.Wszędzie sucho.

W środku miski widziałem przez otwór jak czujnik oleju koło zębate pewnie od pompy olejowej.Czy coś się stanie jak tak oring wleciałby w koło zębate czasami? bo nie wiem czy to jest tam na łańcuchu już i idzie do góry?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 144 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL