BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 15:25

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [F15] N55 - opilki w filtrze oleju - kola zebate?
PostNapisane: 25 maja 2022, 04:41 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: BMW
Kod silnika: N55
Witam wszystkich

Chlopaki mam pytanie szczegolnie do znawcow tematu...
jak czesto zagladacie do filtra oleju podczas wymiany oleju ? czesto znajdujecie tam jakies opilki? Napewno zawsze cos sie trafi, ale powiedzmy jaka jest tolerancja w nowszych silnikach BMW z Waszego doswiadczenia na dzien dzisiejszy?
Co myslicie o tych opilkach we filtrze? z czego te opilki moga byc? panewy czy cos innego? Moze to kola zebate od rozrzadu?
Obrazek
Obrazek



Brokatu w oleju nie bylo, opilki raczej nie mialy tendencji przywierania do magnesu
Na ten moment ze silnikiem wszystko ok a jedynie ta ilosc opilkow jest zastanawiaja.
Przebieg auta to niecale 90 tys km, rocznik 2015...

Poczatkowo podczas wymiany oleju zlekcewarzylem widok kol zebatych czyli zespolu regulacji walkow rozrzadu. Przyswiecilem latarka jeszcze raz i przyjrzalem im sie dokladnie.... okazuje sie, ze widac slady zurzycia w miejscu gdzie pracuje lancuch.
Co myslicie na ten temat? Rozciagniety lancuch? Brak bledow, silnik pracuje rowno i cicho. Lancuch wydaje sie byc odpowiednio napiety.
Prace silnika mozna ocenic na dobra sprawe dopiero po wstepnym rozgrzaniu z racji ze jest to pelna wersja mperfomance i na zimnym starcie silnika mocno wszystko jest zagluszone przez dosc glosny wydech.

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [F15] N55 - opilki w filtrze oleju - kola zebate?
PostNapisane: 25 maja 2022, 17:15 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7115
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M3
Poczytaj co się w tych silnikach wymienia w pierwszej kolejności i będziesz wszystko wiedział.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [F15] N55 - opilki w filtrze oleju - kola zebate?
PostNapisane: 25 maja 2022, 18:24 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: BMW
Kod silnika: N55
Odrobilem troche prace domowa... nie mysl ze nie :)
Jednak chcialbym sie dowiedziec co wy o tym myslicie i czy robota jest na juz albo na wczoraj czy tez mozna z tym jeszcze pojeździć ... to co zauwazylem napisalem 1 poscie i to jakie mam podejrzenia
Pytanie do osob ktore znaja te silniki jak czesto zdarza sie zuzycie tych kol rozrzadu i jakie maja z nimi doswiadczenia .. z tego co sprawdzalem to te kola nie tylko do N55 wkladaja tylko lecieli seria po wczesniejszych silnikach takze

Jeśli dysponujesz jakas wiedza to mozesz wyrazić na ten temat swoja opinie

Bo nie sztuka jest rozebrać rozrzad i wymienić wszystko czy tez razu zajrzeć do panewek... sztuka jest zeby ktoś to zrobil i wzial za to odpowiedzialnosc i miec pewnosc ze nie bedzie trzeba tam zaglądać przez kolejne 100 tys km.

Wiem tez jedno ze krazace opilki w oleju to takze pewne ryzyko dostania sie ich do panewek a pozniej zaczyna sie juz tylko to.najgorsze


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [F15] N55 - opilki w filtrze oleju - kola zebate?
PostNapisane: 26 maja 2022, 09:14 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7115
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M3
Nigdy nie widziałem zużytych kół zębatych za to widziałem przynajmniej 10 takich motorów z zatartymi panewkami. Jeżeli wymiany byly oleju byly co 25-30tyś km to możesz być prawie pewny.
Jeżeli przebieg masz prawdziwy 90tyś km to rozrzadu bym nie ruszał przy 200 można by się zastanowić.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [F15] N55 - opilki w filtrze oleju - kola zebate?
PostNapisane: 26 maja 2022, 18:18 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: BMW
Kod silnika: N55
Ten typ kol zebatych od vanosow szedl do roznych silnikow począwszy bodajrze od N51 do N55.... wszystkie te silniki maja problem z panewkami

Rzucilem okiem na zdjecia.na google czy tez na ebay wystawionych kol zebatych od vanosow o numerach 11367583207 oraz 11367583208 - oczywiscie uzywanych i widzialem conajmniej kilka zdjec z podobnie podrobionymi zebami ... wiec cos mi sie wydaje ze to dosc powszechny problem ale nie mam potwierdzenia na 100% a juz pytalem w kilku zdrodlach... moze malo kto na to zwraca uwage? No ale przy wymianie rozrzadu czy tez uszczelki pod deklem zaworow widac byloby to okiem jeśli to powszechny problem i napewno fachowcy od bmw napewno mogliby cos na ten temat wiecej powiedziec


Co do oleju to ostatnia zmiana po okolo 9 tys km natomiast poprzednie wymiany przy maks 14 tys km w przypadku tego silnika
Przebieg na 99.99% autentyczny :)

Prosze o to linki jako przyklady
https://www.ebay.com/itm/185013824891?e ... ition=3000

https://www.ebay.com/itm/185220018657?e ... SwwNJhvhMD

https://www.ebay.com/itm/354003750485?h ... ition=3000

Teraz pytanie na ile to jest powszechny problem


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [F15] N55 - opilki w filtrze oleju - kola zebate?
PostNapisane: 6 sierpnia 2022, 09:20 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 22
Moje BMW: F30
Kod silnika: N55
Jakieś newsy?
Co autorowi tematu udało się ustalić? :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 89 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL